06 June 2019

Astrolojinin Tarım Uygulamaları - Ay Fazlarına Göre Dikim Yapın

Ay , 28 günlük döngüleri vardır . Biliyoruz ki ay kadınların regl dönemlerini , med- cezir olaylarını , dünyada suyun hareketini , vücut sıvılarını , ekip - biçmedeki çimlenmeyi ve fidelenmeyi , hormanları ve duyguları yönetir.

Bu 28 günde neler oluyor ? Gelin bir göz atalım.

Ayın evreleri resimdeki gibidir .

Yeni Ay

Yeni Ay, döngünün başlangıcı, Ay'ın ve Güneşin kutsal evliliği, Yin ve Yang, Gece ve Gündüz. Üç gün boyunca Ay görünmez olur.

Astrolojik olarak, Ay'ın Güneş'i konjonktür ettiğini söyleriz . (Ekliptik : Aynı boylam ve aynı enlemde olmak demektir ) Her ay oluşan " Yeni Ay " hazı farklı bir burçta ortaya çıkar.

Mart / Nisan'daki --- > Koç Yeni Ayı

Nisan / Mayıs 'daki ---> Boğa Yeni Ayı ...

Her yıl aynı sıra ile devam eder. 

Yeni Aylar, yeni başlangıç ​​sembolleridir ve hayatımızda önemli şeyler başlatmak ya da önemli değişiklikler yapmak için harika bir zamanı temsil etmektedir.

Denemek istediğiniz yeni her şey için en doğru zamandır .

Bahçede, bu ekim ve dikim başlaması için geleneksel bir zamandır .Toprağı kazmak, tohumları toprağa gömmek için en uygun zaman.Artan Ay ışığı bitkilerin ortaya çıkmasına ve gelişmesine yardımcı olacaktır. Çimlenme hızlanacaktır.

Hilal

Ay , Güneş'ten 45 derece geçerken ve gün batımından sonra batıdaki gökyüzünde güzel bir hilal gibi görünen döngüdür .

Psikolojik olarak bu, hevesli bir zamandır, bir sürü fikir kafamızı sarar ve gökyüzünün sınır olduğunu hissedebiliriz.

Bu bir umut ve hayal dolu oluruz , Gelecekteki Dolunay'ın habericisi .

Bahçede mükemmel bir gelişme zamanı: Özellikle yapraklı sebzeler ve fide ekimlerinde verim alınır. Ayın Boğa, Terazi ve Oğlak'da olduğu dönemleri sıkı takip edin .

İlk çeyrek

Ay şimdi Güneş'in 90 derece önünde, çok güçlü bir dik açıyla konumlanır .

Yolumuzda ciddi bir engelle karşı karşıyayız. Bir şey veya birisi bizi durdurmak için niyetli görünüyor veya ilerlememizi engelliyor.

Şu an ay fazlarındaki en kritik noktadayız . Şimdi tam meydan okuma zamanı, ancak çevremizdeki insanlarla savaşa girmememiz, zorluklarımız için onları sorumlu tutmamız da gerekiyor, bunun yerine kendimize batırıcağız iğneyi.

Ay'ın bu konumunda biraz siyah biraz beyaz olan bir şey var ve dikkat, belki de dış koşullara aşırı fazla odaklanmış durumdayız .

Bahçede, Ay döngüsünün birinci ve ikinci haftaları arasındaki ayıklama zamanı önemlidir. Yani yabani otları ayırmazsak fidelerimizin arasından , gereksiz yere minerallarimizi tüketirler .

Büyüyen Ay 

Ay, Güneş'in 135 derece önünde konumlanır . Hedeflerimiz daha belirgin hale geliyor ve önümüzde gidebiliriz, yolumuz üzerindeki muhtemel engeller hakkında fazla endişelenmeyiz. Dolunay'ın cazibe merkezi çekilmezdir.

Bahçede aktivite iyidir. En azından şimdilik mevcut olan büyük enerjiyi boşa harcamaman gerekir.

Ay, Yengeç, Akrep, Balık veya Boğa, Terazi ve Oğlak gibi verimli burçlara geçtiğinde hemen hemen her bitki ve tohum dışarı fışkırmaya başlar .

İdeal olarak, ilk haftada yapraklı sebzeleri ekip diktikten sonra, fideleri (domates, fasulye vb.) şişirmek için doğru zamandır.

Ayın 14ü - Tam Ay - Dolunay 

Dolunay'da Ay, Güneş'ten 180 derece uzaklıkta bir mesafeye yerleşir.

Bu, sembolik olarak hasat zamanı, yani başladığımız meselenin olgunlaşmış meyvesini toplama zamanıdır . Başarı ya da başarısızlık yaşayabiliriz, ancak her iki durumda bir net karar gelme durumu yaşarız .

Bahçede Dolunay zamanı hiçbir ekim tavsiye edilmez . Suyun en çok faz gel enerjisine maruz kaldığı dönemdir. Bu dönemde ekilen tohumların , sonrasında ay küçülme fazına geçeceği ve sular çekilme eğiliminde olacağı için çimlenmesi pek verimli olmaz . 


Küçülen Ay

Ay şimdi dönüş yolculuğuna başladı . Bu faz, Dolunay'dan üç buçuk gün sonra gerçekleşir.

Dolunay'da toplanan bilgileri paylaşmanın zamanı. Dolunay'da başlayan iç yolculuğun ilk adımıdır, ancak başkalarına ulaşma ihtiyacı ile hâlâ dünyada aktif bir zaman olabilir.

Bahçede, hızla azalan Ay ışığına rağmen, bu, büyüyen şeylerin ve yavaş salınımı nedeniyle gübreleme için verimli bir zamandır.

Zayıflama döngüsünün etkinleştiği dönemdir, vücut suları geri çekilir. Hanımlar dikkat, kaçırmayın bunu.

Son çeyrek

İlk Çeyrek Dolunay tarafından vaat edilen hedefe ulaşmak için üstesinden gelinmesi gereken dış güçlükleri bize sunmuştu .

Son Çeyrekte ne olursa olsun ilerleme içinde olduğumuzu hissederiz.

Artık yaşamımız ve koşullarımız için sorumluluk alabiliriz.

Bahçede ekim ve dikimi durdurmalıyız ve toprağı koşullandırma ve temizlemeye konsantre olmalıyız. İstenmeyen yabani otlardan ve zararlılardan kurtulmak için de uygun enerji var. Değerlendirelim.

Balsamik Ay

Ay, Güneş'in 45 derece gerisinde konumlanmıştır .

Ay ışığı hızla azalıyor ve ay enerjisi şimdi gelecek bitkilerin tohumlarında besin olarak depolanıyor. Ayrıca Yeni Ay faaliyetlerinin öncesinde düşünme, kendini yansıtma ve iyileşme zamanı.

Detoks , arınma zamanı . Ayrıca ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur ve hastalıkları iyileştirmeye enerjisi verir. Bu dönem aslında eylemden daha çok meditasyon ve gevşeme için daha uygun olan manevi bir evredir.

Bahçede kesinlikle ekim yapılmaz , ancak toprak iyileştirme, zararlıları ve istenmeyen bitkileri yok etmek için budama yapmak gerekir. 
Hangi sebzelerin ekiminde , hangi ay fazını takip etmek verimi artırır ? Merak edenler ...

Takipte kalın

Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: