06 June 2019

Yeryüzündeki Cennet


Önceki yazımda (Adam'ın Zirvesi: Siri Lanka 'Gizli tapınakta ") Siri Pada 'dan, Adem Tepesi'nden bahsetmiştim. Hz. Adem'in dünyadaki ilk ayak bastığı yerden.Çocukluğumdan beri beni o topraklara çeken bir şey var. Neden bilmiyorum . Açıklayamadığım bir şekilde, Hint Yarımadası'ndan çok uzakta olmama rağmen , oraya çok yakın gibi hissediyorum. Bir şey beni çağırıyor, hissediyorum.

Bu Hint yarım adasının gizemi nedir? Hindistan'ın insanlığın var olduğu ilk yer olması mı ?Neden Arap Yarımadası değil, Avrupa, Afrika veya Amerika değil? Niye Hindistan ? Bilmiyorum. Hz. Ademi'nin dünyaya gelme hikayesini inceleyelim .Cevabını bulamadığım sorularıma , belki cevap bulabilirim bu hikayede ...Adam Aleyhisselâm dünyaya indiğinde, Hindistan topraklarındaki Serendib Dağına indi. Yani bugün Siri Lanka. Bu nedenle, bu dağda ağaçların kokusu güzeldir , cennet kokar derler . Adem Aleyhisselâm'ın cennet kokusu ile indiğine inanılıyor.

Zaten hala daha Siri Lanka, Maldivler, Kaşmir yeryüzündeki cennet değil mi?

Hazreti Havva Cidde'ye düştü. İkisi arasında yedi büyük nehir vardı. Her ikisi de büyük acılar içinde, birbirlerini görecekleri gün için hep af diliyorlar ve asla vazgeçmiyorlardı.


Cennet kuşu olan Tavus, Hindistan ovalarına düştü . Tavus kuşları, hindiler, horozların aynı ruhtan geldiğine inanılır ve hepsi de Hindistan'in simgesidir.

İslami tanımlamalarda geçen "Hindistan" sözü , aslında "Hindi", "Tavus Kuşu ", "Horoz" tapınakları ile ilişkili olan Asur / Yazid toprakları olabilir mi? Yani bugünkü Maldivler , Sri Lanka ...İslam'ın "cenneti"nin ve "Havva" nın "yaratılıp " içerisine yerleştirildiği "Cennet" ile "Adem" in ve "Havva" nın ölümlerine kadar yaşadığı "cennet"in birbirinden farkı nedir ?

Antik Akado-Sammaru kaynaklarından beri tanıdığımız “Anka kuşu”, “Tavus kuşu”, “Horoz” gibi kavramlarla, Yezidi Taus’u ve “Mavi yasağı” ile “Turkuaz” renginin bağlantısı nedir ?
Hristiyan/Masonik inançlarda Yılbaşı ritüellerinde "kızartılmış Hindi" yeme geleneği ile, "Adem'in Hindistan'a indirilmesi" kavrayışı arasında bağ var mı?

Yılan Sicistan veya İsfehân’a indirildi. Günümüzde hala daha Sicistan yılanın en çok olduğu memlekettir. yılanlar şehri olarak anılır.

İblis ise, Ye’cûc ve Me’cûc seddine düştü. Aman aman onlar orda kalsınlar , ortaya çıkmasınlar .

Birbirlerinden çok uzakta ve ayrı kalmanın acısı ile Adem ve Havva sürekli affedilmek için dua ettiler . Allahü teâlâ, Âdem aleyhisselamın tevbesini kabul ettikten sonra, Kâbe-i şerifi inşa etmesini emretti.

Âdem Aleyhisselam, Hindistan'dan Arabistan'a gitti. Arabistan'a varınca, Cidde'den Arafat'a gelmiş olan Hz. Havva validemiz ile buluştu.

Arafat ovasında Müzdelife'de buluştular. Hz. Havva onu tanıyamadı. Cebrail aleyhisselam tanıştırdı. Nice seneler ayrı kalmanın üzüntüsü gidip, sevinç ve ferahlığa kavuştular. Beraberce Mina'ya gittiler. Birlikte , çok uzun zaman ayrı kalmalarına neden olan şeytanı taşladılar.

Veeeeeee mutlu son ....😋😋😋😋😋

Sonrasında ise teşekkür etmek için Adem Aleyhisselam her yıl Hindistandan Mekke'ye gelir hac kılar, tekrar Hindistana dönerdi. Arafat'a çıkar ve şeytanı taşlardı . Hac ibadeti de buradan gelmektedir .

El netice : 
Şeytanın,dünyevi ihtiraslar ve nefsin oyunu ile yasakları çiğnemiş ,
Sonra dünyaya gönderilmişler ,
Hatalarının bedelini birbirinden ayrı kalarak ödemişler ,
Af edilmek için süre dua etmiş , ama hiç vazgeçmemiş , sonunda af edilmişler ,
Mekke'de tekrar kavuşmuşlar
Hindistan'da ölene kadar birlikte yaşamışlar .

Adem ile Havva cennette sonsuza kadar mutlu olacak iken ,
Belki ben de kendi Ademimi arıyorum.Belki de Hint yarım adasındadır ...


Gidip aramam lazım,
Ben Juno'mun orada olduğuna inandım ...💗 ve yanılmadım , ordan geldi ...Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: