13 June 2019

Yükselenin Ne ?
Yükselenin Ne ?

Birini tanımaya çalışırken , burcun ne sorusundan sonra hemen yükselenin ne diye sorarız  ? Neden lazım ki yükselen  , burcumu söyledim diyenler hala var  . Biraz da burada açıklamaya çalışacağım arkadaşlar . 

Yükselen burç var mıdır  ? Vardır .

Güneş burçlarına dayanan yıldız fallarında bir kimsenin doğumu  sırasında Güneş’in tam olarak konumu ile birlikte Ay’ın ve diğer gök cisimlerinin (gezegenler) de konum ve hareketleri dikkate alınmaktadır. Bu esnada ufuk çizgisinde beliren burca yükselen burç denir.  

Yükselen burç neden önemlidir  ? 

Yükselen burç, öz burcunuz kadar önemlidir, hatta ondan daha da önemlidir. Görünüşü ve kendinizi nasıl gördüğünüzü temsil eder. Yükselen burç ortalama 2 saatte bir değişim gösterir ve doğru tespit edilmesi için doğum saatinin çok iyi bilinmesi gerekir.

Yükselen burç ne zaman etkilidir ? 

Asıl benliğinizi temsil eden şeyiniz burcunuzdur. Ancak yükselen burcunuz ise karakterinizin en dış kısmıdır ve tamamen dış dünyanızla bağlantılıdır. 

Yükselen burcunuzu hesaplayarak öğrenebilir, bu sayede daha özel bir yönünüzü keşfedebilirsiniz. Böyle bir yolculuk, kendinizi geliştirmenize ve sizi daha uyumlu ve mutlu yaşamaktan alıkoyan yönünüzü değiştirmenize imkan sağlar. 

İnsanın kendi karakterini öğrenmesi ve geliştirmesi hiçbir zaman geç değildir. Bizi iş yerinde ya da aile içinde belirli bir şekilde davranmaya yönelten istemsiz hareketleri öğrenmek, farkındalığımızı artırmamızı ve kendimizi geliştirmemizi sağlar.

Yükselen burç, doğduğunuz andan itibaren etkilidir ama olgunluk yaşı dediğimiz doğum haritanızda Satürn’ün Satürn ile kavuştuğu andan (bu kişiden kişiye değişen 28-30 yaş aralığıdır) itibaren hayata daha fazla katılmaya başlarsınız. 30 yaş sendromu  😕 

Karakterinizdeki farklılık ve seçimleriniz iyiden iyiye görünür hale gelir. Bu döngü 28 yıl civarı sürer. 

Ortalama ile 56-60 yaş arasında ise kişiliğinizdeki baskın bazı nitelikler kısmen azalmaya başlar. 

Siz yükselen burcunuz ile beraber duygusallaşmaya başlayan karakteriniz ile birlikte başta güneş burcunuz ve sonrada yükselen burcunuzun etkisini göstermeye devam edersiniz.

60 yaştan sonra, 74 yaşına kadar, yaşlılık öncesi dediğimiz geçiş döneminde kişiden kişiye değişmek ile beraber güneş burcunuz yükselen burcunuza göre daha güçlenir. 

74 yaştan ölümünüze kadar olan dönemde de çocukluğunuzda sizi etkileyen (0-7 yaş arasında) ay burcunuzun etkisi daha da baskınlaşmaya başlar. Yaşlı insanların çocuksu ve duygusal olmasının ana sebebi budur. 

84 yaştan itibaren ay burcu daha da güçlenir. Yaşlılık iyiden iyiye kendini hissettirir. 

Peki yükselen burcumu  nasıl öğrenebilirim  ? 

Uyguamalı olarak anlatıyorum , merak edenler tıklasın .

Takipte kalın 
Gülşen 


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: