19 March 2020

Var Oluş Amacına Nasıl Ulaşırsın ? Neden Bu Dünyadasın ?

Neden varım ?

Var oluşumun amacı nedir ?
Bu konuda yoğun sorgulama içinde olanlarımız var ...
Ben de dahilim o gruba 


                                     Rab , Yaradan beni neden yarattı ?
Kendine inanmam , onu sevmem ve ona ibadet etmem için mi sadece ?
Bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum .
Bunu ruhlar aleminde , cennetinde de yapabilirdi .
Neden beni bunca insanın arasına , bu bedende , bu karakterde
Bu anadan - babadan yarattı ?
Neden ?
Birlikte yaşamak zorunluyuz demek ki .
İnsanlar olarak birlikte yaşarken nelere dikkat etmemiz gerekir .                                      

Birlikte yaşamanın kuralları var mı ?
Var , olmaz olur mu ?

Birlikte erdemli yaşamak için tabiki kurallar var
Nefsin tutkuları ile dolu hissettiğimizde kendimizde ; günahsız, saf, gerçek, ilham almış, yargısız ve öğrenilmiş hayatta, kaderimizi yaşarız .

Olmak yada olmamak ...
İşte bütün mesele bu


                            

İnsan doğumunun amacına ulaşmak için altı tutkuyu hakim olmalı ve kontrol etmelidir. Bu insani , nefis dediğimiz , bizi insanlıktan çıkaran insani duygularımız şunlardır :Birey olarak hepimiz bu 6 tutkuyu kontrol edebildiğimizde tüm insanlara erdemli olmaları, dünyanın üzüntülerinin kaygısından uzak ve hiç kuşkusuz özgür kalmanın ne demek olduğunu açıklayabiliriz . 

Bu 6 tutku nedir  ? 
 • Öfke
 • Açgözlülük
 • Coşku
 • Gurur
 • Kıskançlık.
 • Kibir
Bunu alt ederiz bu tutkularımız  ? 

Ancak doğru olarak , irademizi kontrol ederek hırslarımızı red ederek ve inançlı olarak alt edebiliriz tutkularımızı  .

İster zengin ister yoksul olsun , herkes engellerine rağmen kendi yoluna devam etmek zorunda . Var oluş amacına ulaşmanın kesin yolu, Yaradan tarafından açıklandığı gibi ilahi davranıştan geçmektir.                 Hayattaki var oluş amacın insanlığa faydalılığının artmasından geçmektedir. El cümle , en hayırlı olanınız , en faydalı olanınızdır felsefesinden bahsediyoruz .İlahi davranış, iyilik, cömertlik, yardımseverlik gerektirir . Açgözlülük, heyecan, hırs ya da nefret, kıskançlık, dolandırıcılık, ikiyüzlülük ve aldatmacadan uzak kalmak ve şehvetli hazlar, öfke, küstahlık ve gurur içinde olmaktan itina ile çekinmek gerektirir  .


Yukarıdakileri takip edenler ermiş , aziz , derviş gibi olurlar . Rabbine inanan , bağışlayıcı, herkese dostça, merhametli, her koşulda neşe dolu ve içtenlikle ... Ancak , bu şifalanma sürecinde ikiyüzlülük, gurur veya küstahlıkla hiçbir zaman ileri gidemezsiniz ; yanlışlıkla bile kötülüğe ayak basmazlar. Onlar ilahi boyuta değer verir ve herhangi bir karşılık beklemeden başkalarına iyilik yaparlar .
                          
Peki derviş olmak için astroloji bize yardım edebilir mi ?

Gezegenler, Güneş, Ay, Mars, Merkür , Jüpiter, Venüs ve Satürn, doğum haritandaki konumlarına göre ilahi bir düzenin sembolleridir. Sınavlarının nerelerden geleceğini ise Rahu ve Ketu yönetir , yani kuzey ve güney ay düğümleri . Bu nedenle daha öncelerde de demiştim , kaderini merak ediyorsan , doğum haritanı bil ve ay düğümlerinden sana verilen mesajı oku .Sana doğuştan hediye edilen yeteneklerine şükret , tamamlaman gereken görevlerini bir bir zamanına ve sırasına göre yerine getir.

Yaşamın belirli bir noktasında herkes, hayatının amacının ne olduğu konusunda kafasında sorular ile yaşar . Her ne kadar herkes doğun anında kendine has alın yazısı ile doğmuş olsalar da Rabinin sevgisini kazanmak için girmesi gereken yol kendine hastır, farklıdır. İlaveten bu yol üzerinde hayatta hastalıklar, kazalar, maddi kaynaklardan yoksunluk, duygusal gerilimler, şehvetli zevkler, öfke, açgözlülük, bağlanma vb. konularla derinlemesine müdahale ederler , bu da cenneti kazanmak için final soruları demektir. Kişinin var oluş amacına ulaşması için , nihai hedefine nasıl ulaşacağı ya da yaşam amacını nasıl gerçekleştireceği ....

Bu yolculukta kullanacağınız bazı ipuçları şunlardır :
 • Sabır, hayatta ve her zaman çok önemlidir. Doğum haritasında , satürnün bulunduğu burç ve konuma göre sabrınızın nereden sınanacağınız bulabilirsiniz.
 • Bir yanlışlık veya yanlış anlama varsa, kabul etmekten çekinmeyin. Alçak gönüllü olmanız gereken alanlar , horoskobunuzda Jupiterin bulunduğu burcun konumu ve evine bağlıdır .
 • Her zaman bir miktar öğrenme alanı vardır. Merkürün hangi burçta evde bulunduğuna göre sizin bu hayatta neler öğrenmeniz gerektiği saklıdır .
 • Bilge insanlar aptalca kişilerin davranışlarını görmezden gelir. Anlayışlı ve affedicidirler . Anne gibi sever ve onları korurlar . Natal haritadaki ayın konumu hangi alanlarda abla - abi olman gerektiğini öğrenebilirsin .
 • Öfke, hırs, tecavüz eğilimleri, gurur ve şehvet bir insanı kör yapar. Doğum haritanızdaki marsın bulunduğu burç ve ev konumuna göre içinizdeki şeytanı öğrenebilirsiniz.
 • Bir ilişkinin sürekliliğini anlamak, ayarlamak, birlik ve hoşgörü hissetmek : Doğum haritanızda venüsün bulunduğu burç ve ev konumu ile , ilişkilerinizde hoşgörülü olduğunuz alanları temsil eder .                       
El cümle , var oluş amacımıza nasıl ulaşırız artık biliyoruz .Burçlar , var oluş amacına ulaşmak için , yani Rab sevgisini kazanmak için neler yapmalı


Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: