06 July 2017

9 Temmuz 2017 Dolunay Ritüeli9 Temmuz 2017 Dolunay Ritüeli: Kendi kendine beslenme

Güneş, Oğlak Dolunayında yengeci beslemektedir. Bu, ana-baba ekseni, bizi sevgi ve bakım sınırları ve korumayla dengelemeye itiyor. Birçoğumuzun sahip olduğu yetersizliği olan bir yara yaşadıysanız, ayın sağ beyniyle çalışarak iyileşme sürecini başlatma veya derinleştirme fırsatı bulma şansınızvar demektir. 

Bu ritüelde, Amaltheia efsanesini yeniden canlandıracağınızdan, kendinize daha gençken ihtiyaç duyduğunuz besleyiciyi vererek ve sizi daha fazla zarar veya yanlış anlaşılmaya karşı korumak için etkili sınırlar oluşturacaksınız. Yengeç Ayında iç çocuğunuzu temsil edecek bir bebek bulduysanız, onu bu süreç için davet edin. Veya sevdiğiniz doldurulmuş bir hayvanı çocuğunuzun vekili olarak kullanın.


Neler lazım ?
• Rahatsız edilmeyeceğiniz özel bir yer
• 1 adet renkli mum ve turunçgil esanslı , portakallı , mandalinali vb , turunçgil yağı 
• 1 çıngıraklı bant, davul veya diğer gürültü oluşturma cihazı
• Sarışın oyuncak bebek
• 1 fincan (235 ml)  keçi sütü 
• Mümkünse Dolunay'ın camdan görünmesi
• Günlüğünüz ve kaleminiz

Oğlak dolunayında  Amaltheia için mum yakıp, turunçgil yağını da bir pamuğa damlatıp kokmasını sağlayın . Ritüel sırasında sizi korumak için tanrıçayı çağırırken kokuyu derin nefesle teneffüs edin. Odanız turunç kokmalıdır , limon kabuğu da yakabilirsiniz . 

Dolunayı görün ,  dışarı çıkın ve ayı selamlayın, "Dolunay ve Amaltheia'ya hoş geldiniz deyin" diyerek selamlayın. Birkaç dakika onun gücünü izleyin ve cesaret ve kararlılıkla hücrelerini şarj etmesini sağlayın.

Ardından içeriye geri dönün ve gürültü çıkarıcılarınızı elinize alın- hatta bir kaşık ve tencere bile olur. Veya ellerinizle alkış yapın , maksak gürültü yapmak . Odanızın ya da evinizin çevresinde yürüyün (ya da komşuları rahatsız etmekten çekinmeyin dışardan gidin), bağırarak bağırıp ses çıkarın , sanki davetsiz misafirlerini korkutmak istiyormuş gibi. 

Mitte, savaşçıların bebek Zeus'u bu şekilde koruduğundan ,  yırtıcı babası onun ağlamalarını duymaz. Savaşanların gibi ol, savunmasız içsel benliğini koru. Çevrenizdeki koruyucu bir ses perdesini hayal edin. On veya on beş dakika boyunca veya tamamlandığınızı hissedinceye kadar bunu yapın.

Sonra, bebeğinizi kucağına alın  ve kendisine güvende olduğunu söyleyerek onunla konuşun. İhtiyacınız olan bir şey olup olmadığını sorun. Onunla bir diyalog kurun ve duyulduğundan emin olun. Duygularını hissedin, bırakın onları.

Sonra  keçi sütünü içelim. Kendinize tam olarak güvenebileceğiniz ve başkalarını içeri sokabilmenin güvenli olduğunu bilerek dinleyin. Mumu üfleyin.

Dışarı çıkın ve Ay'a selam verin, "Dolunay  ve Amaltheia elvada !" diyerek şükran duyun , teşekkür edin . Ardından içeri geri dönün ve günlüğünüze aklınıza gelenleri  yazın. 

Güç ve rahatlığa ihtiyaç duyduğunuzda bu ritüeli tekrarlayabilirsiniz.

Ay ritüelleri ile devam edeceğiz 
Takipte kalın 
Gülşen 


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: