23 August 2019

Herkes Yaşam Amacının Farkında Mı ?
Birçoğumuz ya da "Ben bu dünyada beden varım " , "benim hayatım amacım ne " diye kendi kendilerine soruyor. 

Bazı insanlar diğer insanlara faydalı olmak olduğunu düşünüyor yaşam amacının . Birçok öğretmen, şifacılar, iletişimcileri, kendi hedef doğrultusunda onları sürmek durdurulamaz bir enerjiye sahip bilim adamları vardır. Onlar da hafif bir hızda ona doğru itiliyor evren tarafından, amaclarını elde etme yeteneğine sahipler. Çünkü onların kılavuzları, onların daha yüksek benlik ve daha da önemlisi evrenin arkalarında iplerini çeken büyük bir akıl var . 

Birde hayat amacının ne olduğunun farkında olmayan , heyecansız , akış içinde kaybolmuş birçok insan var, mümkün değil iyi oldukları anlamak çünkü asıl istediklerinin ne olduğunu bilmiyorlar . Çeşitli işlerde birçok deneyim onları heyecanlandırmıyor. Onlar çok başarısız. Onlar çünkü hayatta inişler ve çıkışlar yaşıyorlar , hayat akışı içinde savruluyorlar .  Bunlar yaşam amacını bilmeden yolculuk yapmaktalar bu evrende ve otomatik kademeli olarak hayatla ilgili gevşekler , hayata bağlı değiller .

Eh .. Onların da hayatta güzel bir amacı vardır. Hayat tecrübesi kazanıyorlar . Bunların amacı sadece mutlu yaşamak istiyorlar . 

Evet, bazı insanlar dünyayı değiştirmek için,  bu yeryüzünde çabalamaya karar verdiler. Ayaklarının üzerinde durup ve kendi yolculuklarına yorulsalar da devam ediyorlar .Yol boyunca, öğrenmek ve büyümek ve kendini geliştirmek için yaşıyorlar .

Senin dünyaya geliş sebebin,  büyük amacın ne ? Hiç bunu düşündün mü ? Bu yeryüzündeki İlahi resmin bir parçası olmayı  nasıl yapacaksın ? Hayatın  değerli parçası olan, hayatın sana sundukları yaşamaya nasıl hak kazanacaksın ? 

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: