01 August 2019

Numeroloji Öğreniyorum - Ders 17 - Güneş ve Kader Sayısı : 1


Güneş, herhangi bir ayın 1., 10., 19. veya 28. günde doğan insanların yani kader sayısı 1 olanların egemen gezegeni ...

Güneş, gezegenimizin etrafında döndüğü güneş sistemimizin babası. Güneş sistemimizdeki tüm canlı formların yaşam gücü Güneş'e bağlı. 

Güneş'le birlikte olan herhangi bir gezegen gücünü kaybeder; Güneş'e çok yakın olan herhangi bir gezegen yanmaya başlar. Güneş, sistemin kralı olan Güneş, enerji parçacıklarının doğasında bulunan yasaları yani kozmik yasayı izler. Hareket düzenliliği ile tanınan Güneş, yirmi beş gün içinde kendi ekseni etrafında bir devrimi tamamlar.

Hindu kutsal yazılarına göre, Güneş ataların yaşadığı yerdir ve sekiz vasudan (ikamet yeri ikamesi) ilkidir. Çıplak gözle görünen parlak, kütle Güneş'in bedenidir. Yedi atın (yedi ışınını temsil eder) sürdüğü arabadaki kshatriya (savaşçı kral) tarafından temsil edilir. Arabası istikrarlı bir şekilde tek başına hareket eder.

Güneş iddialı, bireysel, coşkulu ve gurur vericidir.

Güneş, arındırıcı eril enerjiyi temsil eder. Güneş, korunmanın efendisi Vişnu ile ilişkili olarak, sağlam, fedakâr olmayan bir tabiata, güçlü, yetkili, kralvari ve saygın bir karaktere sahip olarak karakterize edilir. Doğu'nun efendisi. Ay, Mars ve Jüpiter Güneş'e dost iken, Satürn, Venüs, Rahu ve Ketu (Ay'ın kuzey ve güney düğümleri) düşmanlarıdır. Merkür  Güneş'le nötr bir ilişki içindedir.

Astrologlara göre, Güneş her ay on iki burçtan birine geçer. Güneş Koç'ta  yüceltilir; Güneş Koçtan Başak burcuna geçene kadar bu güç kademeli olarak azalır. Terazi burcunda ilerledikçe enerji tam inişe başlar ve zodyağın Balık burcuna eriştiğinde zayıflamışlığı tükenmiş olur. Oradan sonra yine Koç burcuna, zirvesine yükseliyor. Aslan burcunu yönetiyor.

Güneş zekayı etkiler; kişileri eril, yetki sever, sert, güçlü, esprili, dışa dönük, arkadaşlara yardımcı ve düşmanlara acımasız kılar. Aslan gibi, Güneş'ten etkilenen bir kişinin üst gövdesi alt bedeninden daha gelişmiştir. Ünlü oldukları ve çalışma alanlarında en üst sıralara yerleştikleri görülür. Güneş kişilerine safran iyi gelir. Güneş sağ göz, sağ burun deliği, vücudun sağ tarafı ve beynin sol hemisferini yönetir. 

Güneşi incelemeye devam edeceğiz . 
Takipte kalın 
Gülşen 


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: