18 August 2017

Doğum Haritasında 5. Ev ve Çocuk GöstergeleriBir dizi keyif verici şey arasından, 5. ev çocuklarınızdır. Bu evdeki gezegenler, burçlar  ve açılar çocuklarınızı ve onlarla olan ilişkinizi tarif ediyor.

Birden fazla çocuğunuz varsa, tüm çocuklarınız ile olan ilişkinizi gösterir. 

Yıllar içinde , sık sık aynı aileye mensup kişilerin listelerinde bakmaya fırsatım oldu. Birçok ailenin egemen bir gezegene sahip olduğuna, tüm haritalarında öne çıkan ve ailenin kompozisyonunu ve tarihini kısaca özetleyen göstergeler olduğuna inanmaya başladım .

Ailenizin bir çok üyesi müzik gibi özel bir yeteneği  mi, yoksa disleksi gibi belirli bir acıyı paylaşırsa, o egemen gezegenin neye benzediğini şüphelenebilirsiniz. 

Yine de, çocuklarınız önemli bir şekilde birbirinden farklıdır, bu sizin çizelgenizde nasıl görünür ?

Bir kere , 5. evde birden fazla gezegeniniz varsa, birden fazla çocuğu gösterebilir ve her çocuğun cinsiyetini ve doğasını bile gösterebilir. Diyelim ki en 5. evdeki ilk  gezegen Ay'dır ve ikincisi Mars'dır-muhtemelen daha erken bir kızdır ve ikincisi bir erkek çocuktur.

Bununla birlikte, bu kombinasyon bunun yerine ilkinin bir yengeç  ve ikincisi Koç olduğunu da gösterebilir. Ya da onların mizaçlarını açıklayabilir - birisi ay, diğeri Mars gibi. Haritanızı  zamanla takip ettiğinizde, ilk gezegene geçişler bir çocuğa, ikincisine geçişi diğerini temsil ettiğini keşfedebilirsiniz.

Çocukların evinin 5. ev olduğu düşünülüyor . Bunlar vücudun (çocuklar) veya aklın (yaratıcılık) doğal çocukları olabilir. İlk çocuk   5. ev  ile tarif edilir  . Ikinci çocuk 7 . ev ev olur , üçüncü çocuk 9. ev olur . Eşinizin çocukları, evlat edinilen çocukları, çocukları yetiştiren her biri 11. eviniz tarafından temsil edilmektedir . 

5. ev boşsa ne olacak? Çocuksuz mu olacaksın ?

Boş ev, sadece bu hayattaki önceliği değil demektir. Enerji ve dikkat toplayan evler , içinde çok gezegene sahip evler, iki veya daha fazla olması enerjiyi kuvvetlendirir  .Bir gezegen boş bir evden transit yaptığında , olaylar o evle ilgili olma eğilimindedir.

Eğer '. evine  transit varsa yani çocuk sahibi olabilir veya çocukların başka bir şekilde önemli hale gelebilir. Mesela bir teyze olabilir ve bebek haberleri ile sevinçten deliye  dönebilirisin . Ya da çocuklara yönelik hizmetlerin bulunduğu bir iş bulursunuz.

İşte merak ettiğim bir şey var. Tek çocuğunuz varsa 5. ev nasıl görünür? Beşinci evde Satürn neleri etkiler ? Geleneksel olarak, 5. evinde Satürn olanlar çocuk sahibi geç yaşda olurlar  veya zorlukla gelir  çocukları . 

Peki ya torunlar?

Satürn'ün transitleri genellikle varsayıldığınız yeni rolleri gösterir. 5 . ev üzerinden seyahat ederken Satürn , bu özellikle ilk veya önemli torun doğumuna , büyükbaba  ve büyükanne olmaya işaret olabilir . 5. ev gezegenlerinizden birine dış gezegen transitleri torununu gösterebilir . 

Güneş 5. evide  ne ifade eder?

Her ne kadar bu evrensel olarak doğru olmasada , tercih edilen çocuk olan, özellikle de erkek çocuklu olur ve 5. evinde güneşi olanlar . Zor açılar  olmadıkça, hayran kalmış, yanlış yapamayacakları bir çocuktular ve maalesef büyümeye teşvik edilmedi.

Bu yerleşime sahip erkekler, eşleri ve sevgililerinden annesinin yaptığı gibi kendilerini şımartmalarını bekleyebilirler ve bu nedenle, yetişkinlerin sorumluluklarına uyum sağlamaları zor olabilir.

Bozulmuş çocuklar genelde şımarık yetişkin olmak için büyürler, dünyayı kendilerini şımartmaya, anne ve babalarının sevdikleri gibi dolaşmalarını ve yola çıkamayacaklarına karşı hiddet atmalarını beklerler. Asla bir çocuğu şımartmak  bir iyilik değildir.

Çocuk yuvası veya çocuk hemşireliği gibi çocuklarla ilgili kariyer , özellikle 5. evde görülebilir :

10. evin yöneticisi 5. evdeyse 
Tepe noktasında 5. evin yönetici varsa 

Satürn 5. evden geçerken , çocuklarının olgunlaşması , ergenlik problemleri ve çocukların psikolojik problemleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. 

Yazarların haritarında, 5. evden Jupiter gezerken , çocuk kitaparı yayınlanabilir. 

5. evde bulunan gezegenlere transit yapan gezegenler  , yavruların hayatında önemli  da olayları gösterebilir .

5. ev geçişleri çoğu zaman yetişkin çocuklarının hayatlarından birinde bir değişikliğe rastlar. Yetişkin bir çocuğunuzdan birinde bir promosyon veya diğer olumlu bir kariyer gelişimi olduğunda, 5. ev gezegenine bir üçgen oluşabilir. 5. ev gezegenlerinizden birine zorlu bir dış gezegen geçişi , hayatlarının zor geçitlerini yansıtabilir - örneğin, bir Uranüs transit altında boşanma. Zorlu 5. Ev transitleri, bir oğlu veya kızı ile olan ilişkinizdeki zor durumlar ile çakışabilir.

Şimdi örnek yapalım 


5. ev balıkta , çift burçta , çift sayıda çocuk , hatta ikiz doğumlar 
5. evde Juno var , çocuğuna aşık bir karakter 
5. evdeki gezegene olan açılara bakıldığında 
Juno - ay kavuşumu , anne - çocuk arasında hasta doktor ilişkisi olur ,
Juno - venüs üçgeni , birlikte kaliteli vakit geçirme 
Juno - jüpiter üçgeni , birlikte yolculuk çok yapılır
Juno - uranüs üçgeni , anne ve çocuk birbirlerinin özgürlüklerine saygılıdır 
Birinci ve ikinci çocuk arasında 12 yaş olabilir

Şimdi sıra sizde , kendi haritanıza bakıp çocuklar konusunda 5. evinize yoğunlaşın bakalım . 

Takipte kalın 
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: