08 July 2019

Eş Seçiminde Rahu - Ketu Uyumu"Gerçek" gezegenler  farkındalığımız için ışık sağlarken, Ay'ın düğüm noktaları olan Rahu ve Ketu, konumu ancak maddi olmayan chaya grahalarıdır (Gölge gezegenleri). Bizi aydınlatamazlar; Bunun yerine hayatımızın "gölgeler" ini, çoğumuz öncülük eden ya da kurmayı düşünen korkular, fobiler, hangouts'lar ve gizli hayatları simgelerler.

Rahu veya Ketu'nun bu gizli korkuları veya eğilimleri bir evliliğin aura'sına uygulayabileceği bazı astrolojik kombinasyonları açıklamaktadır. Bu korkuların kendilerini ne kadar güçlü bir şekilde ifade ettikleri, kombinasyonların gücüne ve burçların aksine sergilendiği evlilik göstergeleri ve karmalarına bağlıdır.

Düğümlerden kaçış yoktur, çünkü Rahu ve Ketu herkesin burçlarında bir yere oturmak zorundadırlar. Takip eden gözlemlerden hiçbiri, bu burçta, onları artıracak ve canlandıracak net bir izdiham türü görüntülemedikçe, tam anlamıyla bir burça uygulanmalıdır. Bu gibi durumlarda, tahmin edilen etkiler Ay'ın düğümünün harekete geçirildiği ve eşinkinden daha fazla olan kişinin yaşamında daha az görünebilir. Düğümlerin şaşırtma gücü, bir eşten diğerine etkileri aktarabilir; bu da aslında birinin gölgesi olur.

Üstelik, kjaja dosha'da olduğu gibi, bu kombinasyonlar, kelimenin tam anlamıyla, herhangi bir değişiklik yapılmadığı durumlara uygulanır. Belli bir Jüpiter'in ilgili düğüm üzerindeki açısı değiştirilebilir, bhavaların ve bhavların efendilerinin yer aldığı diğer güçlü etkiler de olabilir. İlgili düğüm üzerindeki Jüpiter'in faydalı bir özelliği, bazen Rahu veya Ketu'nun neredeyse dokunulmaz hale getirdiği evlilikleri kurtarabilir. Bu nüansları aşağıdaki örneklerde gösteriyorum .

Bu düğüm noktası etkisi, ilgili düğümün yöneticisi ve , bhavas  evlerinin  yani 6,8 ya da 12. evde olması önemli bir göstergedir.

Üstelik, düğümlerin doğal manevi özelliği aşağıdaki kombinasyonların her birini zorlayıcı kılarken, bu zor temalar, ancak ilgili düğüm bir şekilde 7.evi  veya efendisini etkilediğinde evliliğe tam derecede zarar verecektir.  Ancak böylesine korkunç koşullar Rahu ve Ketu'nun auralarının evlilik karşıtı olması ile gerçekleşir. 

Bazı insanların, dispositorunü - yani yükselen yöneticisini  etkileyen hiçbir düğüm olmayacaktır. Diğerleri, dispositorunu etkilemekle birlikte, evlilik faktörlerinden hiçbiriyle bağlantılı olmayan bir düğüme sahip olacaklardır. Bu insanların düğünlerin her iki sayısında da rahatsız olanlardan daha hoşnut edici evlilikleri olması muhtemel. Bununla birlikte, düğümlerin hem bir ev  hem de onun rashi'sini en iyi yaptıkları zaman bile, bhava ya da efendisi evliliği ile birlikte, kişinin anlattığımız tüm sonuçları deneyimleyeceğine dair herhangi bir kesinlik yoktur. Bazıları evlenmeyecek, belki de bu konulardaki bilinçsiz beklenti içinde. Burçları evlilik mutluluğunun karmik sonucunu vaat edenler için, bu sıkıntılar, gerçekte az madde olan kısa düşünceler gibi görünebilir. Bu eğilimler, olağanüstü zorlu evlilik karmalarına işaret eden burçlarda genellikle belirgindir.

Ayrıca 5. evde bulunan ay düğümleri ve juno görümleri evliliği desteklemektedir. 

Düğümlerin çeşitli Raşiler üzerindeki etkisi:

Rahu veta Ketu  Mars'la kavuştuğunda  ve bu düğüm Mars'la ya da açılarıyla birleştirildiğinde tutkuları kızdırma eğilimi gösterir, bu da aklı başında erken bir evliliğe neden olabilir. Rahu ve Mars'ın bu yerleştirilmesi, kişiyi sabit veya dogmatik görüşlere sahip bir ortak bulmaya teşvik eder. Mars'ın ve Düğün özellikle zayıf bir şekilde yerleştirilmesi durumunda böyle esnek olmayan eğilimler birbirlerine o kadar zor ayırım yapabilir ki bu ayrıştırmanın tek pratik çözüm olabilir. Kişi aynı zamanda diğerinin cesareti hakkında sahte bir görüş oluşturabilir ve aşırı telafiye, agresif tutumlara ve öfkelenme görüntüsüne yol açabilir.

Rahu veya Ketu  Venüs ile kavuştuğunda  kişiye , cinsel ayrımcılığa karşı kendi kendini tekrar eden bir renk kazandırır ve narsistik cinsel tepkilerle sağlıksız bir meşguliyet oluşturabilir. Daha fazla rahatsız olduğunda, Venüs'ün etkisi altındaki düğüm tamamen ahlaksızlığa götürebilir. Düğümler, mükemmel cinsel deneyim, mükemmel ilişki uyum ya da Venüs'ün temsil ettiği hoşnutluk ve uyum gereksinimini artıracak bir istek gibi elde edilemeyecek bazı mükemmellik için aşırı arzu yaratabilir. Aşırı bir artı olarak, bu kişi aranan çok duyusallıktan ve armoniden uzaklaşmasına neden olabilir. Bu insanlar bazen eşlerini cinsel olarak tatmin edemeyecekleri fikrini geliştirir ve eşlerini cinsel yönden yetersiz saymakla suçlarlar. 

Aşırıya çekildiğinde, bu ayrılma ve boşanma, Ya da evlilik devam ederse, hayal kırıklığı ve hoşnutsuzluk. Kadehin arkadaşlarıyla ortak sosyal hayatı ve her iki ortağın kültürel ve estetik lezzetler, eğlence ve yemek alanlarında paylaşılan ifadeleri, kendine özgü önceliklerle bozulabilir. Bir inanç, bir düğümün bu yerleştirilmesinin, evlilik süresince o düğümün dasha'sını çalıştırması durumunda bir kadını dul bırakabileceğini, diğer dashalarda da, özellikle o düğümün dispositorunun çizimi sırasında ayırımı sağlayabileceğini söyler.

Merkür entelektüel, iletişim ve gençlik gezegeni olup, bunlara maruz kaldığında olgunluğun daimi eksikliğine neden olabilir. Rahu veya Ketu,  Merkür birleştirildiğinde, sevgililerden biri diğerinin entelektüel ihtiyaçlarını tatmin edemeyebilir. Bu durum, mükemmel iletişim kurma arzusunu heyecanlandırabilir, böylece sözcüklerin gereksiz olduğu zaman tartışmayı teşvik edebilir. Bu, gerçekte bu kişileri, evde yaşayan hayatlarında iletişimin genel durumu hakkında küçük dedikodular, sık sık kavgalar ya da güvensizlik çağrısı yaparak aradıkları iletişimden uzaklaştırabilir. Bu, belki de eşin sadakati hakkındaki yanlış anlamaları içeren ciddi yanlış anlamaları teşvik edebilir. Sadakatsizliğin böylesine caydırıcı ve istikrarsız bir kuşkuyla karşılanması, kişiyi başka eşyaları aramaya teşvik edebilir. Merkür napumsaka graham, kötü tanımlanmış ya da "bitmemiş" cinsel olgunluk gezegeni olduğu için, kişi ayrıca eşi cinsel olarak arzulamıyor  ya da eşiyle yeteri kadar ilişki kuramıyor olabilir. 

Ay, manas'ı, duyusal zihni temsil eder ve doğası gereği güvensiz, belirsizdir. Rahu veya Ketu yengeçte veya Ay'la birleştiğinde  ortaya çıkan doğal karışıklık ve kendine güvenen şüphe zihnin güvensizliklerini büyük ölçüde artıracaktır. Güneş sistemimizde düğümlerin görevi Ay'ı tutmaktır. Bu, "mükemmel" ev hayatı arzusunu artıracağından, eş seçimi konusunda tekrar tekrar kuşkular yaratabilir. Aynı zamanda akrabalar hakkındaki şüpheleri de kolaylaştırabilir. Bu pozisyonlarda yer alan bir düğüm genellikle kararsızlıktan kaynaklanan odaklanmış bir eylem eksikliğini teşvik eder. 

Bu, evlilik hayatında  hayal kırıklığı yaratabilir. Bir kişi eşinden dolayı  hayal kırıklığına uğramış olduğunu  gizlemeye çalışırsa, suçluluk ve pişmanlık evlilik deneyiminin büyük bir parçası olabilir. Çift, özellikle duygusal sorunlar karşılıklı anlayışın gelişmesini engelleyecek olursa, umutları konusunda kötümser olabilir.  Çiftin bir üyesi, diğerini kişisel yetersizlikler nedeniyle sorumlu tutabilir veya diğerinin kanıtı olmasa bile diğerinin psikolojik olarak ya da esasen kullanılamayacağı sonucuna varabilir.

Rahu veya Ketu Aslandaysa veya  Güneş'le birleştiğinde evlilik normların sabit fikirlerini teşvik eder. İnanç üzerine anlaşmazlıklar ile başa çıkılamaması, bir dinde yalnız kalınarak ya da başka türlü takdire şayan nedenlerle aile hayatını görmezden gelebilir; inançlar üzerindeki anlaşmazlıklar ile baş etmek, kişiyi bir dinde yalnız kalınarak aile yaşamını görmezden gelebilir. Bazı başka türlü takdire şayan nedenler, onların evliliklerinde bir aşk ve sevecenlik eksikliğini gidermek. 

Rahu ve Ketu, Güneş'i koruyorlar; bu nedenle, bireysel kariyerlerinin nispi önemi etrafında bir miktar karmaşık mücadele olabilir, Ilişkide merkezi otorite kim olacak hakkında kavgalar olur . Bir ya da her iki ortak da, diğerinin, parlamayı ve hedefleri gerçekleştirme kabiliyetini engellediğini hissedebilir. Ortakların kolayca heyecanlı, kibirli veya sinirli olması muhtemel ve tutkularında agresif olabilir. Bu kombinasyon, özellikle güneşin zayıflaması durumunda, dulluk veya ayrılma ile sonuçlanabilir. Bu ikinci durumda, evliliğin Güneş'in veya Venüs'ün dasha döneminde çözülebileceği tehlikesi vardır.

Rahu veya Ketu, bir Jüpiter  ile birleştirildiğinde, çift birleşmelerinde uzlaştırıcı bir tutum sürdürmeye çalışacaktır. Birisi kronik bir hastalığa yakalansa dahi, ya da başka krizlerin evliliklerine yük bindiğinde bile, tipik haliyle, birlikte yaşamaya devam edecek, ayrılma ihtimali düşük olacak. Başlarına ulaşamasalar dahi temel, din, maneviyat, kader veya karmaya taviz vermeye çabalıyorlar. Yaşadıkları benzer bir yaklaşımı paylaşmaları yönünde bir rehber öğretmen veya rehber öğretmenlere başvurmaları muhtemeldir. Eşler diğerinden aşırı derecede talep edemez. Böyle bir ilişkide  en büyük kusur, çocuk sahibi olma ve yükseltme konusunda anlaşmaya varma konusunda potansiyel bir güçlüktür, çünkü düğüm çocukları olup olmadığı ve / veya niçin çocuk sahibi olmaya zorlayabilir. 

Ayrıca  manevi ve dini farklılıklar olabilir, belki de çocukları yetiştirme konusuna odaklanılabilir. Jüpiter'in temsil ettiği tercih edilen felsefi, ahlaki ve etik anlayışlar üzerinde gerginlik olabilir. Bu tür manevi ve dinsel çeşitlilik verimsiz ve bölücü çatışmaya tırmandıracak gibi görünmese de, her bir ortağın felsefi ve dini görüşleri ne derece felsefî olarak elinde tuttuğu konusunda net bir görüşte bulunabilir.

Rahu ya da Ketu  Satürn ile birleştirildiğinde, Jüpiter'in elverişli bir yönü yoksa ayrılma ya da boşanma yönünde güçlü bir işaretçidir. Burada, düğümün kapasitesi arttırılarak Satürn'ün normalde kötümser tarafı artar ve Satürn'ün ayrılma, memnuniyetsizlik ve izolasyon endikasyonlarını yoğunlaştırır. Düğüm, burada ilişkiyi, çoğunlukla iş, sorumluluklar ve mücadele sebebiyle çalışmaya teşvik eder ki bu ilişki ilişkinin hayatını zorla buharlaştırabilir. Bazı devam eden yolda muhtaç olan bir ortakla, bazı halen devam eden fiziksel, mali veya duygusal koşullardan kaynaklanan bir muhtaçlık ile ilgili gerçek olabilir. Bu tür çiftler, bölünmeye yol açacak çeşitli argümanlara ya da kronik konulara sahip olabilirler. Yine de çoğu zaman, Abartılı ve neredeyse sapkın sorumluluk duygusundan ötürü, diğer ilişkilere cazip davrandıklarında bile verimsiz ilişkilerini kırmayı reddedecek kadar inatçıdırlar. Genellikle, ne düğümler ne de Satürn, spontan karşıtlığı, hatta yansıtıcı bir zihin dönüşümü teşvik eder ve bir ortak, kronik zorluklar sendikaya ciddi şekilde zarar verirse diğerini de çölebilir. 

Ayrılık için ivme kazanan, sıklıkla ilişkilendirilmemiş ortaktır ve bu, ciddi bir ilişki dinamik dini olan streslerin bir çözümü olarak görür. Ne düğümler ne de Satürn, kendiliğinden karşı koyma, hatta yansıtıcı bir zihin dönüşümü teşvik eder ve bir ortak, kronik zorluklar sendikaya ciddi şekilde zarar verirse diğerini de çölebilir. Ayrılık için ivme kazanan, sıklıkla ilişkilendirilmemiş ortaktır ve bu, ciddi bir ilişki dinamik dini olan streslerin bir çözümü olarak görür. Ne düğümler ne de Satürn, kendiliğinden karşı koyma, hatta yansıtıcı bir zihin dönüşümü teşvik eder ve bir ortak, kronik zorluklar evliliğe ciddi şekilde zarar verirse diğerini de çözebilir. 

Sizin kafa oldu bir milyon , özetliyorum . 
Kendi haritanızda Kuzey ve Güney düğümleri yani Rahu ve Ketu'yu bulun . Sonra partnerin haritasını açın . İki haritayı üst üste konumlandırdığınızda Rahu - Ketu e gezegenlerin sinatri kavuşumlarına bakın . 

Rahu- Ketu - Mars : Erken evlilik , fiziki şiddet  : -3 puan 
Rahu- Ketu - Venüs : Cinsel tatminsizlik : - 4 puan 
Rahu- Ketu - Ay : Güvensizlik , kıskançlık  : -1 puan 
Rahu- Ketu - Güneş : Patron sen , ben kavgası  : -1 puan 
Rahu- Ketu - Jupiter : Uyum : % +5 puan 
Rahu- Ketu - Satürn : Ayrılık, boşanma - 5 puan 
Rahu- Ketu - Merkür : Yalan , aldatma , -2 puan
7. evde ay düğümleri kavuşumu : +3 puan 
5. evde at düğünü kavuşumu :   +3 puan 
Ay düğünü Venüs kavuşumu  +4 puan 
Ay Düğümü  Juno kavuşumu  +5 puan 
Partnelerin birinin ay düğümü , diğerinin   5. eve denk gelir : + 4puan 
Partnelerin birinin ay düğümü , diğerinin   7. eve denk gelir  : + 5 puan 
Partnerden birinin Junosu diğerinin 5. evine denk gelir :  +5 puan 
Partnerden birinin Junosu diğerinin 7. evine denk gelir : +5 puan  
Partnerden birinin Venüsü diğerinin 5. evine denk gelir : +4 puan  
Partnerden birinin Venüsü diğerinin 7. evine denk gelir : +4 puan  

Toplam skore min 18 olmalıdır . 

Hadir gelin bir de örnek yapalım . Bakın bakalım , bu çift olur mu ? İlk bakacağınız yer , ay düğümleri ile Satürn kavuşuyor mu 

Rahu- Ketu - Mars : Erken evlilik , fiziki şiddet  : -3 puan : Sonuç - 3 
Rahu- Ketu - Venüs : Cinsel tatminsizlik : - 4 puan  - Sonuç : 0
Rahu- Ketu - Ay : Güvensizlik , kıskançlık  : -1 puan  Sonuç -1
Rahu- Ketu - Güneş : Patron sen , ben kavgası  : -1 puan  Sonuç - 1
Rahu- Ketu - Jupiter : Uyum : % +5 puan  Sonuç : 0
Rahu- Ketu - Satürn : Ayrılık, boşanma - 5 puan : Sonuç : -5 
Rahu- Ketu - Merkür : Yalan , aldatma , -2 puan : Sonuç : -2
7. evde ay düğümleri kavuşumu : +5 puan  Sonuç : 0
5. evde at düğünü kavuşumu :   +5 puan Sonuç : 5
Ay düğünü Venüs kavuşumu  +4 puan  Sonuç : 0
Ay Düğümü  Juno kavuşumu  +5 puan  Sonuç : 5
Partnelerin birinin ay düğümü , diğerinin   5. eve denk gelir : + 4puan  Sonuç : 5
Partnelerin birinin ay düğümü , diğerinin   7. eve denk gelir  : + 5 puan Sonuç : 5
Partnerden birinin Junosu diğerinin 5. evine denk gelir :  +5 puan Sonuç : +5
Partnerden birinin Junosu diğerinin 7. evine denk gelir : +5 puan  Sonuç : +5 
Partnerden birinin Venüsü diğerinin 5. evine denk gelir : +4 puan  Sonuç : +4
Partnerden birinin Venüsü diğerinin 7. evine denk gelir : +4 puan  Sonuç + 4

Toplam  skore : + 26 , hahaha , olur bunlar ...

Takipte kalın 
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: