09 July 2019

Gerçek Aşk Ne Zaman Gelir ?


Birçok kişi, kazanım elde etmek için ruhsal aramaya gelir, ancak gerçek manevi kazanım, her şeyi bilinçli olarak kaybettirerek gerçekleşir ... ... herkesi bilinçli olarak kaybetme isteğinde, kişinin varlığının gerçeği olarak ortaya çıkar.
Gangaji

Yazdığım Aşk'ı gerçekten öğrenmeden önce, farkına varmadan önce hepsini kaybetmeniz gerekir. Aksi takdirde, bunu saçma bir kavram olarak bir kenara atılır  ya da bana yaramadı der geçersin . Bunu başkasının söylediği ile kıyaslayabilir veya sadece ilginç bilgiler olarak saklayabilirsiniz.

Bu mesajı duymak ve "Peki?" deyip , sonrasında sadece  entelektüel bir teori ya da felsefe olarak dinlemek ve kabul etmek ya da katılmamak  çok mümkündür. Hatta onu yeni bir tutum veya inanç olarak alabilirsin. 

Ancak , demek istediğim çok basit , tüm inanç ve tutumların sonundan bahsediyorum. Hepsini kaybetmek. Tüm referans noktalarını ve tüm sınırları kaybetmek. Hepsini kaybetmek bir gün daha iyi olacağını umuyor. Tamamen ve tamamen boşa çıkmak.

Uyanış, hayal ettiğiniz gibi yaşamınıza ya da kendiniz olduğunuzu hayal ettiğiniz benliğe uymaz. Sevgi veya hakikat, kişisel görüşlerinize entegre olduğunuz bir şey değildir. Bu, çarpık hikayeleriniz, düşünceleriniz ve inançlarınız olmadan gerçekleşen gerçektir. Gizli değil, düz görünüşte.

Gerçekte kim olduğunuzu öğrenmeden önce kim olduğunuzu düşündüğünüzün tüm fikirlerini kaybetmeniz ve gerçekte kim olduğunuza değer vermeniz gerekir. Yaptığınız her şeyi kutsal ve özel olarak kaybedin. Tüm umudunu kaybet. Şu andan itibaren tamamen ayrıl. Neyin var , neyin yoksa teslim et . Çıplak soyulmuş ol , saf .  Artık dahası yoksa ne olur. Artık "başkası bilir"de  , kendini İlahi Aşka teslim et . 

Bütün umutları kaybetmek ne demektir? Bu andan daha iyi bir an için herhangi bir umut. Bir günlük hayatın daha kolay ya da daha iyi olacağına ya da bir gün bir şeyler kazanacağıma dair herhangi bir inanç.

Artık mümkün olan yolların olmadığını fark ettiğinizde bir noktaya geldiğinizde. Hepsini denediğinizde, hiçbir şeyin gerçekten ne istediğinizi vermediğini bulmak için. Zevk veya mutluluk veren şeylerin de acı ya da hüzün getirmesi gerektiğini fark ettiğinizde. Herhangi bir zevk ya da acının yalnızca geçicidir olduğunu gördüğünüzde. Zevk peşinde koşarken ve ağrıdan kaçınmaya çalışırken. Umudun sonu gerçekten ölmeye hazırdır. Hepsini gerçeği bilmek için vermeye hazır. Gerçeği bilmek ister zevk ya da acı çekecek olsun. Gerçekten, cevabın zevk veya acı olgusunun dünyasında yatmadığını görmek için hazır ol  

Bunların hepsini kaybetmek, artık hepsini tanımak için düşünceye güvenmek demektir. Düşünce, sonsuz teorileri düşünebilir ve birçok soru sorabilir, ancak hiçbiri gerçek bir cevap tutmaz. 

Deneyimler hep gelip gider ve güvenilir değiller. Acı, zevk, acı, zevk, acı, zevk ... bu dünya devam eder.  Acının sonunu ve sürekli zevk deneyimi beklemektedir.

Aramanın sonu bu. Dibe çökünce ya da hiçbir şeyin travmatik olmadığı ya da o kadar uzun süre aramaya çalışmaktan yorulduğunun anlamsızlığını görünce bu mesajı duymak mümkün.

Bu mesaj umudun sonudur, aynı zamanda Yaşamın başlangıcı. Kuru, iç karartıcı bir kavramsal mesaj değildir, çünkü boşlukta herkes kaybolduğunda hepsinin dolgunluğunu görmek için alan vardır. Aşkı gerçekten tanımak için alan, herhangi bir konseptin veya gecikmiş bir aşk deneyiminin ötesinde. 

Takipte kalın 
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

1 facebook-blogger:

Ezgi said...

Beklemekten yorulduk, artık gelse çok mutlu olacağım.

:))