25 March 2019

İslam Astrolojisinde İnançlar


Astroloji, tüm bilimlerin en eskisidir ve yalnızca Hindistan'da değil, evrende mükemmel bir mükemmele ulaşmıştır. Arapça " Ilm-al-Nujum " terimi, eski Müslümanlar tarafından göklerin incelenmesine ilişkin İslami astrolojiyi ifade eder. Fakat unutulmamalıdır ki, Astrolojinin din veya dini inançlarla hiçbir ilgisi yok. Bu sadece genel olarak insan hayatının incelenmesidir.

Ne astrologlar ne de astroloji çalışması her şeyin nihai ve nihai cevabı olduğunu iddia etmiyor. Astroloji, pek çok şeyi derin kavrayış ve ipuçları sağlayabilmesine rağmen, astroloji çalışmalarının uygulanamadığı yaşamın başka yönleri de vardır.

İslami inanışa göre, "Astroloji, yıldızların mevsim ve aylar gibi zaman dilimlerini belirlemek ve tespit etmek için bilimsel bir araştırmadır." Bununla birlikte, son zamanlarda, bazı şeylerin astrolojinin incelenmesinin bazı hesaplama ve psişik duyularla algılanması ve bu da bazı duaların söylenme zamanı ve diğer dini ritüelleri ve görevleri yerine getirmesini belirleyen bir deniz değişikliği geçirdi.

İslam dünyasının lideri - Hz. Muhammed, göklerde yıldızların amacı insanlığın doğru yolda yönlendirilmesi, onu tüm kötülüklerden korumak ve kimseyi yanlış yolu seçmemek için yönlendirdiğini belirtti.

"Güneş de bir delildir ki kendi yolunda akıp gidiyor. İşte bu çok güçlü ve her şeyi bilen Allah'ın takdiridir.Ay'a gelince, ona menziller tayin ettik. Nihayet o eski hurma salkımının çöpü gibi (yay haline) dönmüştür.Ne güneşin aya çatması yaraşır, ne de gece gündüzü geçebilir; onların her biri kendi yörüngesinde yüzerler. " (36. Sure , 38, 39 ve 40. ayet).

Allah, öğrencilerine haftanın yedi günü boyunca yedi farklı görev yapmasını tavsiye etti. Bu, astrolojinin prensiplerini tam olarak uygular. Hindu astrolojisine göre, haftanın yedi günü boyunca hüküm süren yedi ana gezegen belirli alanlar üzerindeki kontrolü etkiler. Bu ilkeye göre Allah, belirli günlerde yapılacak yedi etkinliğin yapılmasını tavsiye etti:

1. Cumartesi - Satürn tarafından yönetilen şiddet ve zulüm, av için iyidir.

2. Pazar - Pazar günü kendi evini inşa etmeye, Güneş tarafından yönetilen kuruluş ve şöhreti başlatmak için hayırlıdır.

3. Pazartesi - Ay tarafından yönetilen seyahatler, bir yolculuğa çıkmak için en güzel gün.

4. Salı - Saç kesimi ve tıraşı yapılmamalıdır  ,  Mars tarafından yönetilmektedir. 

5. Çarşamba - Merkür tarafından yönetilir . İlaç  almaya başlamada iyidir.

6. Perşembe - Dini faaliyetler - namaz ve diğer ritüellerin Perşembe günü yapılması iyidir - Jüpiter'in yönettiği dinsel eylemler.

7. Cuma - Evlilikler, çocuk yapmak isteyenlerin dua zamanı ve sevgi işleri için iyidir - Venüs tarafından yönetilir . 

Şimdi Allah'ın rehberliği ve astrolojik ilkeler ışığında,  ikisi arasındaki ilişki çok daha  açık hale geldi. Dolayısıyla Müslümanların astrolojiye inanmakta oldukları oldukça açıktır ve Allah, takipçilerine doğru şeyi doğru zamanda yapmasını kesinlikle tavsiye etmiştir.

Takipte kalın 
Gülşen 


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: