30 October 2017

Astrolojide Sekizinci Ev : Yenilenme Evi, Ölüm, Seks, Dönüşüm, Piyango, MirasSanırım 8. ev çok önemli ve bütün makaleyi okumak için vakit ayırmanız gerekiyor. İşlerinizi bitirin ve bir kahve alın , hazırsanız başlayalım . 

Sekizinci ev Mars gezegeni tarafından yönetiliyor - burcu Akrep ve Mars 8. evin yöneticisi. 

8. ev astrolojide çok savunmasız ev olarak bilinir. Mars, güç gezegeni olarak bilinir, çünkü bu çok hassas evdir ve Mars bu eve güç katar ve güçlendirir. Mars savaşçı, Mars Akrep'te başkalarından (7. evden sonraki 2. ev ) duygusal açıdan özgürleşerek duygusal açlığımızı düzeltmeye veya dengelemeye çalışır ve onunla savaşmaya gücü verir. Burada Mars aslında güvensizliklerimizi güçlü noktalara dönüştürüyor.

Sekiz ev korku, endişe ve hayatta güvensizlik evidir. En çok sevdiğimizlerimizi kaybetmekten korkuyoruz. Biri suç işleyebileceğinden korkarak belirli güvensiz hareketler yapar.


8. evden ayrıca cinsel yaşamı görürsünüz. Boşanma, eşten ayrılma ya da eşin ölümü gibi yaşamdaki ani ve üzüvü olaylar olarak bilinen konular  bu evin başının altından çıkıyor . Evlilikten neyi bulacağınızı bilmiyorsunuz, evlilikten sonra hayat çok öngörülemez. Evlilik piyango gibidir. 

8. ev de tahtınızı  temsil ediyor, hani şu analarını yaptığın tahtın bilinmeyen bahtını , sekizinci evde Rahu ile birlikte Jüpiter'i zayıf olan kadınların evlilik konularında dikkatli olmaları gerekir - kendimden biliyorum . 

Gizli yaşam sırrının evi, malesef can sıkıcı konulara da buradan bakıyoruz . Kişinin cinsel istismara uğrayıp uğramayacağını , 8. evde aptalca  gezegen kavuşumlarına sahip olursa öngörebiliyoruz mesela. Genel olarak , 8. evdeki kötücül gezenlere hakkında kişilerin  hayatında dikkatli olmaları gerekir çünkü çok acı verici durumlara girebilirler. 

Bu krizin evi, ani şoklar, hayatta yukarı ve aşağı, en dip ve en üstlerin evi.  Bu dönüşüm ve yenilenme evidir, acı çektikten sonra dönüşüm ve değişim - zihniyet yenilenmesi. 

Bu ev aynı zamanda miras, diğer insanlar tarafından kazanılan para ve eş kaynaklarını, iş ortak varlıklarını veya eşiyle temsil eder. 

Sekizinci ev de karanlık yerleri, yeraltı kaynakları  örneğin yeraltı yerinde bulunan kıymetli taşlar, madenler, yeraltı madenleri , hazineler , petrol kaynakları, hayalet ve mezarlıklar .

Sekiz ev gizli bir bilim, astroloji, sırlar, gizli, piyango, ameliyat, şifa, miras, nafaka, vergi, sigorta, Başka bir kişiden destek almak ve herhangi bir alanda araştırma yapmak. 

Bu ev yaşamdaki gizli şeylerle, örneğin karanlık psikoloji, psikolojik sorunlar 8. evde görülüyor, ancak diğerleri de dikkate alınması gereken faktör. Başkalarını, suçları, kötü işleri, kirli numaralar, intikam, kıskançlığı ve uyuşturucu bağımlılığını ve sekizinci evden ölüm şekli görülür. Satürn sekizinci evde ise , Satürn hayatta kayıp ve keder gösterir. 

Her evin evrimsel bir yaşam süreci vardır. Hayat ruhun evrimi, hepimiz gelişiyoruz ve Sekizinci ev bize hayatın gerçeklerini öğretiyor ya da duygularımızı güçlendirmek ve yaşamdaki krizle başa çıkmak için evrimleştiriyor. 

Sekizinci evde başka bir kişi aracılığıyla özgürlüğü nereden bulacağımızı ve diğer kişilerin genel olarak bizden etkilenme özgürlüğünü gösterir. Gizli, şok edici, skandal, hayatta aldatıcı ve beklenmedik olaylar yaşarken, birini kaybetme yaşamındaki acı ya da korku duygularımızı güçlendireceğimizi öğretir. 

Bu ev başkaları ile ilgili duyguların acısından kurtuluşa (mokşa) dayanıyor. Bu, yaşamımızdaki korkuyu ve krizleri atlatmamız için aklımızın olgunluk evidir, çünkü hayatta daha fazla büyüyemiyoruz. 8. evle ilgili hayat konuları ile  haysiyetle karşı karşıya kalmalı ve yaşamın yüksek öğrenimine geçmeliyiz (bir sonraki eve hazırlık : 9. Ev). 

8. evde gezegenleri olan insanlar tarot okuyucusu , numerologist, psikolog, araştırmacı, şaman gibi mistik konulara ilgi duyarlar ve iyi astrolog olabilirler. Bu insanlar hayatlarında acı çekiyorlar, başkalarının acısını kolayca anlayabiliyorlar, iyi şifacılar, seks terapisti ya da herhangi bir şey olabilirler. Bu insanlar genellikle maneviyat hayatıyla ilgilenirler çünkü bunlar da hayatta acı çekerler, bu nedenle maneviyata doğru meyledilirler. Hayatın gerçeği nedir bilmek istiyorlar. 

Sekizinci evdeki gezegenlerin etkileri nelerdir peki ? 

Güneşi sekizinci evde olanlar, gizli bilgi ile genel olarak başkalarının psikolojisini anlamaktadır. Bu insanlar genellikle hayatın daha derin esrarengizliğini keşfetmekle ilgileniyorlar. Babayla olan ilişki biraz korkuludur ve açık değildir. 

Sekizinci evde Ay'a sahip olan insanlar zihinde çok fazla psikolojik korkulara sahiptir  Ani ve beklenmedik kayıplar nedeni ile  zihinsel olarak acı çekerler. Anne ile olan ilişki duygusal olarak çalkantılı veya iyi değildir . Bu insanlar okült bilim ve maneviyat ile ilgileniyorlar. 


Sekizinci evde Marsı olan insanlar, kendi burcu değil ise - Akrep değil ise -  hayatta bir miktar acı çekerler . Kişi çok tutkulu ve şehvetli  ama bu yerleşim konusunda çok dikkatli olmalı ve yavaşlamayı öğrenmelidir. Bu insanlar, hayatlarındaki duygusal güçsüzlüğünü güçlendirmek için enerjilerini harcıyorlar.

Sekizinci evde Merkür bulunan insanlar derin düşünceye sahipler ve bilinmeyenleri araştırmak istiyorlar. Kişinin iletişimi net değil ve küçük şeyler konusunda karışıklık yaratıyor olsa da. Akrep burcu 8. ev ve merkür de arada ise kişi iletişimde çok kafa karıştırıcıdır ve net değildir. 

Sekizinci evde Jüpiter bulunan insanlar şanslı olabilirler başkaları aracılığıyla maddi kazanç sağlarlar.  Evlilik, ortaklık veya miras gibi insanların parasından nimetlenirler. Jüpiter yüceltilirse kişi ayrıca piyango kazanabilir. Bu kişiler gizli şeyleri öğrenmeye ilgi duyar ve gizli bir bilimde harika bir öğretmen olabilir

Venüs'ü sekizinci evde olan kişiler eş ile transformatif ilişki gösterirler. Bu insanlar ilişkide kıskanç olma eğilimi gösterirler. 8. evdeki Balık'ta ve  Venüs de ordaysa , çok sevecen ve hizmet odaklı veya cinsel şifacı olabilir. 

Sekizinci evde Satürn'ü bulunan kişiler  finansal, duygusal ve cinsel güvenliğin istikrarı konusunda korku duyarlar , güvensiz hissederler kendilerini. Bu insanlar bazen maddi zorluklarla ve eşlerinin finansal yükü ile sinir bozucu durumlar yaşayabilirler. Genellikle bu insanlar cinsel uyarılmada güçlük çekerler. 

Rahu'yu sekizinci bulduğumuz kişilerde  hayatta bazı kötü olaylar bekleriz. Örneğin, boşanma ya da birinin kaybedilmesi. Ancak bu insanlar hayatın gizli tarafıyla ilgileniyorlar. 

Sekizinci evde Ketu olan insanlar kararlı, maddi varoluş zihnini gösterirler. Bu kişiler çocukluklarının neden olduğu mali sıkıntıya sahiptir. Bu nedenle, hayatta güvenli finansal istikrara daha çok ilgi duyuyorlar.

Peki sende durumlar nasıl ? Sekinci evini derinden bir incele bakalım . 

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

1 facebook-blogger:

Unknown said...

Çok teşekkürler, 8. evi çok güzel anlatmışsınız. Benmi kaçırdım, yoksa içerikde yer almadı mı bilemedim. 8. ev boğada ama boş ise gezegen yoksa ne anlama gelir bulamadım.

Sakıncası yoksa yorumlar mısınız