27 October 2017

Doğum Haritanızda Retro Gezegenler ve KarmaBir gezegen geriye gitmeye başladığında , enerjileri içeri doğru çevrilir ve daha öznel olur. Enerji dış dünyada daha yavaş tezahur eder, haritalarında  retrog gezegenlere sahip birey, kendisine evrenden katılan enerjiler hakkında daha derin düşünme eğilimindedir. Birçok dahi ve lider, haritalarında retro gezegenlere sahiptir.


Martin Schulman'a göre, Karmik Astrolojisinde: Retrogrades & Reincarnation , Cilt. II, kitabından edidiniğim bilgileri sizlere azıcık anlatayım . Bakalaım içimizde dahi var mı ? 


Retrograd gezegenler zaman bariyerini kırma eğilimindedirler. Birey, önceki hayatlarının anılarını şimdiki enkarnasyona getirir. Hâlâ bitmemiş gibi görünen sorunları çözmeye çalışan kişi tarafından karakterize edilen "yaşamların harmanlanması" konusunda hisler olabilir. Anılar öylesine canlı olabilir ki kişi onları "anılar" olarak tanımaz. Schulman'ın sözleriyle: "Karşı konulmaz manyetizma, şimdiki hayatından daha önemli görünen, başka bir zaman diliminin zorlu bir evresinde yaşıyor." Bireysel olarak belirli bir retrograd gezegene ilişkin deneyimleri yeniden yaşamak gibi .. 


Geri hareketler aynı anda birden fazla boyutla çalışır. Bu nedenle, kişi "bu hayatta arkasında ya da önünde olmakla birlikte benliğin başka bir parçası da henüz bu hayatta değildir." Kronolojik zaman ile senkronizasyondaki eksikliğin yanı sıra, çoğu kişiyi üzmek için kendi başlarına da yetinirdi, o da yine başka bir düzlemde yaşıyor, uzaydaki benzersiz bir yönelim. "(Schulman)

Schulman'ın "Retrograd birey" tanımında bahsedeceğim sizlere azıcık . Kimler retrograd birey olur ? 
doğum haritasında 3 veya daha fazla geri giden gezegenleri olanlar 
Kişisel gezegenlerin herhangi birinin retrograd olması 
Yükselen veya Tepe noktası - Midheaven'ın yakınında tek bir tek retrograd gezegen - 10 inci ev doruk- tepe noktası 'olarak adlandırılır.


Schulman'a göre  "Retrograde gezegen, güçlü karmik dersleri bu hayatta ileri sürülürken, insanın hayatını değiştirmek için koşulları ve insanları ortadan kaldırmak için yaptığı mücadelenin kendisini daha ilkel kısımlarına atan meseleyi veya yaşam biçimini vurgulama eğiliminde. "

Bu gezegenler kişinin Ruhunun yerine getirilmesi üzerinde baskın olur. İnsan, başlangıcından bu yana mücadele ettiği kendisinin aynı samimi, kişisel ve özel kısımlarıyla uğraştığı iç (kişisel) Retrogrades (Mercury, Venus, & Mars) durumunda daha da artmaktadır zaman."


Doğum haritanızdaki retro gezegenler anlamak bu nedenle önelidir. "Ruh ve ruh karmanın kanunlarının üstünde" olduğundan rahatlatıcı ve teşvik edicidir ve tüm zorlukları çözmenizde size destek olur . Bu bilmeceyi çözmek  ile ilgili zorlukların üstesinden geçilerek çok fazla manevi büyüme fırsatı verir bizlere ...

Retrograd olan gezegenlerin olup olmadığınızı belirlemek için doğum haritanıza bakın , hemen indisin yanında R var ise bilin ki retro . Biz sadece burada gezegenlerden bahsediyoruz . Geriye giden  gezegenlerinizi listeleyin. Retrograd bir birey olma şartlarını yerine getiriyor musunuz? Yukarıdaki Schulman'ın tanımına bakın. Retrograd olan gezegenlerin bulunduğu ev ve burçlar önemlidir.  Şaşkın? Hala listelemedin mi gezegenlerini , okumayı bırak ve retrolarının listesini yap hemen hadi. 

Güneş ve Ay, gerileme eğilimi göstermez. Onlar hep doğru ...

MERKÜR RETRO  - zihni içeriye doğru döndürür ve olaylar ve dersler üzerine defalarca geri gidip tekrar etmek  eğilimi verir. Düşünme süreci bilinçaltı zihinden ziyade bilinçaltında kuruludur. Bu , öğrenme sürecinin Sol Beynin Sağ Beyinden daha fazla olduğu anlamına gelir . Ayrıntılardan çok özü absorbe ediyorsunuz . Bu nedenle,doğum haritanızda Merkür retro ise , diğer öğrencilerden daha düşük puanlar alma ihtimaliniz var .  

Ebeveynler, UYARI - MERKÜR RETRO'lu çocuğun , kendisinin gerçekte olduğundan daha zeki olduğunu hissettirmesi ve söyletmesi muhtemeldir. Bu çocuğun öğrenme süreci farklıdır, daha az akıllı değildir, sadece dikkati dağınıktır . 

MERKÜR RETRO'lu birey, kolektif bilinçaltına dokunabilir ve önceki zamanlardan algılama yeteneğine sahiptir. Bu süreç bilinçsizdir. Bilinçli bir şekilde iletişim kurabildiğinizden çok şey biliyorsunuz, hayal kırıklığı ortaya çıkabilir. Bilgilerinizin özüne engel oluşturan fikirlerinizle meşgul olabilirsiniz.

Müzik ve resim gibi sözsüz iletişim gerektiren yaratıcı kanallar MERKÜR RETRO'lu için mükemmel bir ifade aracıdır. Çoğumuzun müzikal dahi MERKÜR RETRO'lulardan. Tarih de doğal bir çıkış noktası olabilir. 

MERKÜR RETRO'lu KARMA : İlişkiler - başkalarına tepki verme eğilimiyle "sanki" geçmişten insanları simgeliyorlar.


VENÜS  RETRO - sevginizi ve başkalarına olan sevginizi özgürce ifade etme zorluğunu gösterir. Duygusal olarak yerine getirilmediğinizi hissedersiniz ve hayat olaylarını "ben sevgiden ne sevdiğimden veya mahrum ettiğimi" mercekiyle yorumlama eğiliminde hissedebilirsiniz. Duygulara dayalı ilişkiler zor olabilir, çünkü acıyı içselleştirmek ve böylece abartmak eğilimindesiniz.

VENUS RETRO'lu KARMA : İlişkiler - ruhunuzun geçmiş hayatın anılarını ağrılı ilişkiler ve aşkın doğası hakkında büyük bir yanlış anlama taşıdığını ortaya koyuyor. Yaşamdan önce yaşanan yoğun duygusal ağrı, bir kez daha incinme korkusuyla sevginin zenginliğini tamamen yaşamaktan kendini koparan bir eğilimle sonuçlanabilir. Şimdiye sanki geçmiş gibi davranıp mevcut aşk ilişkilerinizi önceden programlama eğiliminde olacaksınız. Kendinize ulaşmak için çok uğraşarak mutluluktan kendinizi engelleme eğilimindesiniz.

Ebeveynler : VENUS RETRO'lu çocuğunuza günlük yaşantısına güzellik, sanat ve sevgi katan tüm faaliyetlerde bulunmalarını teşvik edin . VENUS güzellik gezegeni; Çocuğunuza hayatın durumlarını geliştirme üzerine odaklanarak düşünmeye ve yaratmaya çalışın. Bir hayvanı sevmek yardımcı olabilir; Çocuğun insanları özgürce ve bugünkü bağlamda sevmeyi öğrenmesini sağlayın.

MARS RETRO - MARS edilen enerji de karakteristiğin dışarı doğru itme kuvvetini değiştirir ve içeri doğru yönlendirir. Geçmişteki deneyimlerinizi dahili olarak yeniden yaşamak için çok fazla enerji harcama eğiliminde olacaksınız. Geçmişe sürekli bağlı olduğunuz için, şimdiki yaşam çevrenizdeki insanlara geçmiş yaşam rolleri verebilirsiniz. Ruhsal arzularınızı yerine getirme konusuna öncelik vermeyi, fiziksel bedenin ihtiyaçlarını ihlal etmeyi gerektiren güçlü bir eğilim vardır . Bütünsel büyümeye kasıtlı bir odaklanma gerekiyor. Cinsel tecrübeler daha az tatmin edici olabilir, çünkü enerjiniz içeriye çevrilir. Ancak, derin iki ortak ve bu karşılıklı bir ruhsal orgazm için çaba göstermektedir arasındaki sevgi yatmaktadır seks MARS retrograd için çok daha doğal ifadesi olabilir.

MARS RETRO'lu KARMA - eylemlerinizin daha önceki hayatlarınızdan durumları yeniden yaratma çabası gösterdiğini gösterir. Geçmişte sizi tatmin edenlere sembolize edebilecek şu an insanları bulmaya çalışırken enerji harcayabilirsiniz. Ömür boyu anlatamadığınız her şeyi yapmaya çalışabilirsin. Çabalarınız istediğiniz sonuçları vermediğinde aşırı tepki verebilirsiniz. Bu aşırı tepki, "geri geliyor" ya da aşırı kuvvet göstermeye  yol açabilir, yalnızca insanlar geri çekilmelidir , hayvanlığı bırakın bir kenera .

Ebeveynler : MARS RETRO'lu çocuğunuza bol miktarda uyku, besleyici bir diyet, çok sayıda açık hava egzersizi oluşturmak için yardım edin. MARS RETRO, manevî arzulara daha çok ilgi duyma eğilimi gösterdiğinden , çocuğun bedeni "Allah özene bezene yaratmış " olarak tanımlamasına yardımcı olur ve buna göre dikkat edilmelidir.

Hem VENUS hem de MARS RETRO'lu  çocuklarıyla anne-babalar, geçmiş yaşam anıları ve mevcut deneyimler arasındaki farkı çocuğuyla tartışarak yardımcı olabilirler. Çocuğunuza aşırı tepki verdiğinde bu yaptığının farkına varmasına  yardımcı olun.

UYARI, Ebeveynler: Venüs Retroluya da Mars Retrolu çocuğunuza geçmiş yaşam anılarını mevcut deneyimlerden ayırt etmeye yardımcı olmayı seçerseniz, GEÇMİŞ YAŞAMLARINDAN KENDİ YASAMLARINA ADAPTE OLABILMELERINI sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak sadece daha fazla karışıklık yaratır. Bunun yerine, geçmiş yaşam anılarını gerçek olarak anlayın ve çocuğunuzun hatırladığı olayların mevcut ortamda olup olmadığına karar vermede rehberlik edin.

JUPITER RETRO , genişleme enerjisini içeri doğru çevirir, böylece içsel büyümenin çoğu spiritüel olarak yönlendirilmiş çalışmalarla gerçekleşir. JUPITER RETRO , iyice planlanan projeyle herhangi bir yere ulaşamamış olan noktayı erteleme eğilimindedir ve planlama, daha sonra yeniden planlama eğilimindedir. JUPITER RETROson derece manevi bir enkarnasyon için fırsat sunuyor. Kendi Hakikatini aramalısın; Çünkü, sıradan ve statükonun sizi hoşnutsuz hissettirmesi muhtemeldir. Siz özgür ruhsunuz ve başkalarının izinde mutlu bir şekilde takip edemezsiniz. Büyük bilgelik ve peygamberlik yeteneği, özellikle maneviyal olgunluğa erişirken mevcut olabilir. JUPITER RETRO birçok déjà-vu tecrübesi getirebilir; Evde gezegendeki her yerde kendinizi hissedebilirsiniz.

Ebeveynler , çocuğunuzun çeşitli yer, etkinlik, felsefe keşfetmesi ve her birinin kalıcı önemini kendisi için belirlemesi gerektiğini bilin. JUPITER RETRO çocuğunuzun size sunabileceği çok yönlülüğün ve benzersiz anlayışların keyfini çıkarın.

SATURN karmalarımızı üstlenmemize ve testlerimizi başarıyla geçirmemize yardımcı oluyor. Kendinden disiplini isteyinceye kadar, SATURN'u sınırlama, yoksun bırakma, gecikme ve hayal kırıklığı gibi hissetmekteyiz. SATURN'un gerçek arzusu bilgelik ve merhamet vermektir.

SATURN RETRO, bir ömür boyu devam ettiğiniz konuların işaretidir . Bu enkarnasyon ikinci şansınızdır; Böylece, aynı anda iki ömrün üstesinden gelmenin yükünü hissedeceksiniz. Bu nedenle, öz-değeriniz ve zorlukların üstesinden gelme beceriniz hakkında iç şüpheler yaşayabilirsiniz. İyi haber, ruhunuzun, bir ömür boyu başarıyla yeniden yapmak için gerekli manevi olgunluğa ulaştığınızı biliyor olmasıdır. Daha önce yaşamınızda büyük kişisel mücadeleler ve fedakarlıklar yoluyla ilerlemişsinizdir. Şimdi, SATURN'un disiplini ile akışı öğrenirken muazzam bir bilgelikle ödüllendirileceksiniz. 

SATURN, RETRO hareketinde rahattır ve onunla birlikte akarken geçmiş hayatınızın tüm bilgeliğine ve yeteneklerine dokunma kapasitesini geliştirirsiniz. SATURN RETRO, ruhsal yolda çok ilerlemiş eski bir Ruh'un işaretidir. Şimdi, öğrendiklerinizi mükemmelleştirmek için enkarne oldunuz.


Ebeveynler : SATURN RETRO çocuğunuz ciddi bir tabiata sahip olma ve fazla sorumluluk sahibi olma ihtimali var. Çocuğunuza, günlük programa düzenli oynamak suretiyle yardımcı olabilirsiniz. Bu çocuğun, yetişkinliğe ulaşana kadar çocuğun tadını çıkarırken ebeveyn olduğunuza dair güvence vermeniz gerekebilir. Oyun yoluyla öğrenilen öz disiplin etkili olabilir. Rekabetçi spor, çocuğu sorumlu olmak ve ekibi için iyi yapmak için aşırı yükleyebilir. Yüzme, atletizm ve tenis gibi kişisel sporlar daha yararlı olabilir. Çocuğunuza dikkat edin ve sezgisel rehberliğinizi takip edin. Heykel, dikiş ve ahşap işleri SATURN'un yapılarını inşa etme ihtiyacını karşılamak için eğlenceli yollar olabilir.

SATURN RETRO KARMA - ömür boyu yeniden yapılan, ekstra ağırlığı gerektiren. yüklsen SATURN RETRO bu sefer doğru yapman konusunda ciddi , gayet ciddi olacak.

URANUS RETRO- içsel kişilikliliğinizin farkında ve ifade edilmesinde zorluk yaratır. Daha önceki yaşamlardan fikirlerin yeniden keşfi olabilir. URANUS RETRO, insan gelişiminin bir bütün olarak geliştiğini hissettiğiniz için, kişisel büyüme konusunda cazip bir sorumluluk hissi verir. Hayatın zenginliğine çok fazla dokunan geleceğin öncüsü sizsiniz. Orijinal olmalısın; Yeniyi keşfetmelisiniz; Fikirlerinizi başkalarıyla paylaşmalısınız. Sen özgür ruhsun ve başkalarının senin hakkında ne olduğunu anlamaya çalışarak bağlı olamazsın. Yolunuz uzun ve eğri olabilir, ancak seyahat ederken aşırı mutlulukları biliyorsunuzdur.

URANUS RETRO KARMA - karmik aile ve toplumsal zorluklarla ilgilidir . Başkalarıyla ilişki kurma ve reform yapma çabalarınızda, bilinçdışı zihniniz değişebilir. URANUS RETRO, değişebilirlikiniz yüzünden sizi ikiyüzlü gösterebilen ilişkilerle tahrip edebilir. Zihinsel ve duygusal bedenleriniz birbirleriyle mücadele edebilir, çünkü bir şey yapmanız gerektiğini hissederken diğerlerini yapmanız gerekir. URANUS RETRO, bilinçliliğinizi duygusal / zihinsel bedenlerin üzerinde kaldırıp sezgisel beden üzerinde yoğunlaştırabilirdi.

Ebeveynler - özgür ruhlu çocuğunuz için teşekkür ederiz. Özgünlüğünü ve yaratıcılığını cesaretlendirin. Bu çocuğa sahip olmaya çalışmayın; URANUS RETRO kendi öz benzeri ve kendisini zincirleme girişimlerine karşı isyan edecektir.

NEPTUNE RETRO- gizemleri açığa çıkarmak ve dinsel sahtekarlıkları ortaya çıkarmak arzusunu verir . Bilinçaltı zihniniz hakkında sezgisel bir bilince sahip olursunuz, ancak bilinçli uyum sağlamada güçlük çekebilirsiniz. NEPTUNE RETRO, odağı astroloji gibi bir araç kullanarak yön değiştirdiğinde ya da bilinçli zihin eldeki görevi kullanırken bilinçaltına / bilinçsizine çok daha kolay uyum sağlar. Bu nedenle, "mavi renkten" çıktıkça ortaya çıkan içgörüyü dinlemek ve bunlara dikkat etmek önemlidir.

NEPTUNE RETRO , maddi dünyayı Ruh ve büyümesi açısından önemi açısından göstermeye çağırıyor. Böylece, NEPTUNE RETRO size bu enkarnasyon esnasında çok gelişmiş bir manevi evrim aşaması yapma fırsatı sunar. NEPTUNE RETRO, maddi dünyadan ayrı kalırken yaşamanızı gerektirir. Başkalarına davranışlarını motive eden sağduyu eksikliği hissedeceksiniz. Bunun yerine, daha yüksek bir müziğe titreşirsiniz, Ruhunuzla doğrudan uyum sağlarlar. Kozmos ile maddi dünyadan çok daha fazla temas kuruyorsunuz ve kelimelerle ifade edebileceğinizden çok daha fazla şey biliyorsunuz.

NEPTUNE RETRO KARMA - Gerçek tatmin getirecek olan rüyalar ile bunu yapmak için görünen hayalleri nasıl ayıracağınızı öğrenme karması yaşıyorsunuz . Bu öğrenme süreci, bir rüyayı birbiri ardına yaşamak isteyeceğiniz anlamına gelebilir. NEPTUNE RETRO, kişilik merkezli düzeyde işleyen, kafa karıştırıcı olabilir, çünkü sen olsa da-hatta sezgi güvenmemeyi eğiliminde olabilir son derece sezgisel .

EBEVEYNLER - NEPTUNE RETRO çocuğunuz, toplumun statükoya kıyasla pratik değildir. Çocuğunuzun hayallerini bastırmaya veya bunları "duvardan çıkarmaya" atmaya cazip olabilirsiniz. Çocuğunuzun eşzamanlı olarak iki dünyada yaşadığını bilin. Sadece destekleyici olun ve onun tekliğinin tezahür etmesine izin verin. Bu çocuk, genç yaşta bile başkalarına hizmet etmenin keyfine varacaktır . Sanatsal ve müzikal faaliyetler tatmin edicidir.

PLUTO RETRO - dönüştürücü enerjisini süper bilinçliliğe daha da dönüştürür ve dış dünyada ifade vermeden çok önce bir iç aydınlatma getirir. PLUTO RETRO , önceki yaşamlardan psişik güçlerin devrilmesini gösterir . Bu güçler yalnızca yapıcı yollarla kullanılacaktır. İnsanlığın kendi içinden geçtiği mücadeleyi hissedeceksiniz - insanlığın mücadelesi mücadelenizdir . Bilinçli farkındalığınızı ortadan kaldırmanın sorumluluğunun farkındasınız ve hissediyorsunuz, böylece insanlığın bilincini kaldırabilirsiniz.

PLUTO RETRO KARMA - Bir karma borcu, PLUTO'nun bulunduğu burcun işaret ettiği yaştan kaynaklanan insanlığa aittir . Bu borç insancıl hizmet yoluyla insanlığa ödenmelidir. Muazzam manevi büyüme mümkündür ; Insan ırkının üstünde yükselişe ve yeniden doğuş tekerleğinden adım atma şansına sahipsiniz. PLUTO RETRO, NEPTUNE RETROya katılıp sizden ayrı kalırken dünyada yaşamanızı istedi.

Ebeveynler - Çocuğunuzun doğal olarak gösterebileceği psişik güçleri anlamanız ve bunları bastırmamaya çalışmanız gerekecektir. Bunun yerine, çocuğunuzun yapısal amaçlar için kullanmasına yardımcı olun ve onlarla başa çıkmayın. Çocuğunuz için doğaldırlar; Çocuğunuzu başka bir çocuğun muamelesi gibi tedavi etmeye çalışmayın . 

unutma , Sen ebedi geçmişinin bir ürünüdsün. Kendinin bazı yönlerini diğerlerinden daha geliştirdin. Enerji kalıcı olduğu için, bu enerjiyi niteliklendirdiğiniz yollar sizinle birlikte kalır.

Daha önce belirttiğim gibi, doğum haritanıza  tekrar tekrar belirtilen niteliklere ve yeteneklere odaklanın . Karmadan gelen zayıf yönlerinizi geliştirmek için hemen bir plan yapın . Olumlu yönlerinizi için de şükredin ...

Bunca şeyi okuduysan eğer , çoktan karmanın farkına varmışsın demektir. 


Takipte kalın 
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

2 facebook-blogger:

Unknown said...

Merhaba yazilariniz icin cok tewekkur ederim Azerbaycandan yaziyorum son 1 yildir dogum haritasi burclar gezegenler hakkinda ilgileniyorum haritami gorunce wok oldum cunki haritamda Saturn 11 ci evimde pluto 7 evimde uranus ve neptun ise 10 cu evimde retro yani ilk retro hakkinda duyunca felaket omrum olucagini duwundum bunu okudugumda biraz teselli tapdim ve farkliligimi gordum.Benim ulkemde dogum haritasi yukselen burc anlayiwi yok burdanda hangi astrologa yazdiysa hic biri ilgilenmedi sanirim yabanci oldugum icin

Anonymous said...

Herhalde yabancı bir kaynaktan Google translate aracılığı ile çevrilmiş bir çalışma. O kadar ki cümlelerin düşüklüğü anlam bozukluğu kontrol edilip düzeltilmemiş bile. Hiç bir şey anlaşılmıyor !