11 October 2017

Doğum Haritandaki Dominant Gezegen Hangisi ? Senin Patronun Kim ?Bazen bana danışanlar oluyor , ben oğlağım ama kendimi kova gibi hissediyorum, sanki bana yengeç uyuyor , ben hiç aslam gibi hissetmiyorum  ... Merkür tarafım çok güçlü ama ben ikizler yada başak değilim , bu neden ? vb .... 

Cevap veriyorum : Doğum haritasının baskın gezegeni. Sana hakim olan gezegen yani senin patronun .  Ve bu benim için çok şey açıklıyor. 

Ben merkür tarafımın güçlü olduğunu sanırdım ... ani veya önceden belirsiz bir ruh hali veya zihin değişikliği... Bu özelliği diğer gezegensel yerleşimlerde ve yönlerde suçlayabilirim, ancak nedense Merkür'ü suçlamak istiyorum , canım öyle istedi !

Daha önce de söylemiştim ve yine söyleyeceğim ... çünkü tekrar tekrar konuşmayı seviyorum ... astroloji, diğer sistemlerin yapmadığı şeylere müthiş bahaneler verir ve astrolojiden epeyce insan korktuğundan, astrolojik referanslar onlara kapak  olur  ...

Hâlâ tam bir astrolojiumanı olduğumu düşünmüyorum , bence ben hala çooookkkk acemiyim, bu ilmin ucu bucağı yok , sınırı yok , ne kadar çok bilirsen aslında ne kadar da az bildiğini fark ediyorsun . En azından sezgisel olan işimle oldukça iyi başarılıyım , en azından harita okumak veya ruhu anlamak için astrolojiyi kullanabiliyorum ... söz konusu olduğunda , gerektiğinde ...

Ancak , baskın gezegeni bilmek ayaklarımın daha da yere basmasına neden olan şeydi. Hatırlıyorum da yaklaşık 4 sene felan önceydi , Gurum bana , Gülşen Jii - Baskın gezegeninin hala farkında değilsin dediğinde ... Hımmmm , oturdum dersime çalıştım . Şimdi astrolojiyi daha iyi anlayacaksınız. Hadi başlıyorum ...

Egemen gezegen nedir?

Baskın bir gezegenin ne olduğuna ve nasıl çalıştığına dair gerçekten iyi bir tanıma bir bağlantı bulmaya çalışıyordum ... Birkaç arama sonucunu tıkladıktan sonra bıktım, google amca pek bu konuyu bilmiyor . Kesin bilgi nerede !

Baskın gezegen , temeldeki enerjinizin rengi  ve sürekli gitmeye çalıştığınız gezegeninizdir. Varsayılan pozisyonunuz. Merkeziniz . Haritadaki  enerjilerin kendilerini nasıl organize ettiklerini düşündüğümüzde , enerjilerin baş komutanı olan gezegen . 

Mesela Aslan  olduğunuzu söylerseniz, Aslan burcu  hakkında okunduğunuz  tüm tanımlamalara benzediğini düşünmüyorsunuz , hiç de aslan değilim diyorsunuz , çünkü dominant ay var ise , yengeçin yöneticisi , yengeç mizaçli aslan olursunuz. Yada Aslan evinizde baskın bir Satürnünüz olabilir ve bu nedenle Aslana kıyasla daha çok Oğlak gibi hissedebilirsiniz.

Egemen gezegen, diğer gezegenlerin patronu olup olmadıklarından , diğerleri  ister istemezler ya da böyle bir hiyerarşiyi kabul ederler. Yükselen yöneticisi de olsan , baskın gezegeninin yönetimine girerler. 

Evet, egemen olduğunuzu anladığınızda, haritanızdaki gezegensel etkilerin hiyerarşisini de bulabilirsiniz. Böylece aklınızdaki tüm soru işaratleri kalkacaktır.  

Egemen gezegen nasıl bulunur ?

Klasikçiler şu yöntemi izler : yükselen burcunuza bakarlar .  Mesela : Başak - bu burcun egemen gezegenini kontrol edin - Başak için Merkür'dür - ve tamam! 

Ancak ... her zaman öyle olmaz güzelim , her zaman yükselen yöneticisi hakim gezegen olmaz Çoğunlukla da olmaz . Bence. 

Bunu yapmanın en doğru ve daha ayrıntılı yolu, haritanızın gezegen hiyerarşisini incelemektir. 
Daha sonra yukarıdaki menüde My Astro'yu tıklayın . Onlarla birlikte kayıtlı kayıtlı bir kullanıcı profiliniz yoksa, bu ücretsiz bir servistir , hemen bir tane oluşturun . Ya da sadece bir kerelik lazım diyorsanız   Misafir Kullanıcısını kullanın . Doğum verilerinizi girin. Artık doğum haritanız var ve belki de kendinizle daha yakından tanımak zorunda olduğunuz tüm Ücretsiz seçeneklerine göz atabilirsiniz .

Favorilerimden biri, beni zıvanadan çıkaran  , tüm sembolleri ve kıvrımları ne kastettiğini unuttuğum için Astro  Portresi .

Harita bilgilerinizi oluşturduktan sonra  Free Horoscopes >   Genişletilmiş Grafik Seçimi > Pullen / Astrolog - Walter Pullen'in basit grafik çizimi - göstermek için burayı tıklayın .(Hayır, sen de yapabilirsin , ben ce çok da anlaşılır anlatıyorum ...

Haritanıza kavuştuğunuzda,  bunca detay içinde , eyvah anlamıyorummmm felan demeyin , çok kolay , baskın gezegen bilgisini arayacaksınız . 

Yüzdelik ve toplam Sıralamaya bakın - # 1 hakim, gerisi hiyerarşik olarak sıralanmış gezegenlerdir.Yukarıdaki ekran resminde, baskın gezegenin altındaki tabloda  hangi burcun  baskın olduğunun da bulunabileceğini görebilirsiniz. Burada yay , mars , değişken , ateş baskın ... Yani patron bunlar ...

Artık bolca sahip olduğunuz diğer tüm bilgilerle ne yaptığınız size kalmıştır! İyi eğlenceler !!! 

Eeeee , ben bu baskın gezegenden neler anlamalıyım , baskın gezegen bana ne yapar ? Öğrendim de ne oldu diyenler ... Düşün bakalım baskın gezegeninin seni desteklemesi için neler yaptın , evren almadan vermez , sen baskın gezegenine neler verdin ? Sen patronuna nabzına göre şerbet verdin mi ? 

Meraklandıysan , bana ulaş . 

Takipte kalın 
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: