04 October 2017

Hint Astroloji Öğreniyorum -5- Ücretsiz Vedic Harita Yorumu Yapan Siteleri Öğrenmek İster Misin ?


Astrolojinin diğer yönlerini öğrenmeden önce, doğum haritasının nasıl çizildiğini  ve nasıl okunacağını öğrenmelisiniz. Gezegensel konumları, lagna - yükselen  vb. hesaplamanın karmaşık matematiksel yönlerini öğretmeye gitmiyoruz birlikte , hiç gerek yok , çok şükür artık şimdi astrologlar bilgisayarlı yazılımlarla 1 saniyede haritayı çıkarıveriyorlar . Hahahah , tabiki doğru yazılımı seçmek şartı ile ... Bence pratik açısından bakarsanız, doğum haritasının nasıl yapıldığını  ve onun nasıl okumayı ve anlamayı öğrenmeniz yeterlidir.

Burç haritası , doğum haritası , doğum anlarında göklerin resmidir. 9 gezegenin hangi ev veya burçlarda  bulunduğu gösteriliyor. Astrolojinin Lagna veya Yükselen adlı önemli bir göstergesini de gösterir. Bir bireyin yaşamını analiz etmede önemli bir rol oynar. Yükselen, bulunduğunuz yere ve doğum zamanınıza göre hesaplanır ve doğum yerine göre değişir. Bunun nedeni, enlem ve boylamdaki fark ve güneşin yükselme zamanıdır. 

Lagna'ya  1. eviniz denir. Lagnanın 12 burçtan  herhangi birisine düşebilir ve evlerinizin sayımı her zaman lagnadan yapılır , yani yükseleln bir , diğer evler sırasıyla 2, 3 ... diye sayılır . 

Gezegenlerin herhangi bir gün ve saatteki konumu, Panchang adı verilen ephemerisden hesaplanır ve burçlar buna göre hazırlanır. Doğum haritası , astroloğun iç sesinden oluşan mistik bir tablo değil. Bu tamamen bilimsel bir hesaplama tekniğidir. 

Vedik astrolojisinde zodyak Güneş üzerinde ortalanır. Bu yüzden doğum yeri ve saati önemlidir. Lagna- yükselen burcunuz sizi  belirleyen temel şeydir. 

Yükselen ya da Lagna, doğum sırasında, doğu ufkunta doğum yerinde yükselen zodyak burcudur . 

Dünya'nın ekseni etrafında dönmesi 24 saat sürdüğünde, doğudaki ufukta 12 zodyak işareti artacaktır. Yani bir günde 12 Lagna olacak. Bu nedenle, 24 saat bölünen 12 = 2 saat, her Lagna'nın zaman aralığıdır.

Her işaretin derecesi 30 derece. Bu nedenle 2 saat = 120 dakikalık bölünmüş 30 derece = 4. Böylece her 4 dakikada bir Lagna 1 derece artar.

Söz ettiğim dereceler ve zaman kaba yuvarlanmış şekillerdir. Mevsim ve yere bağlı olarak küçük kesirli varyasyonlar olabilir.

Kaba bir notta temel kural şu ​​şekildedir: Gündoğumu zamanında doğmuş olsaydı Lagna, Güneş'in yerleştirildiği burçla aynıdır ve Lagna derecesi (Boylam), Güneş'in derecesi ile aynıdır. Doğum daha sonra veya Gündoğumu öncesi ise, her 4 dakikada bir dereceleri @ 1 dereceye yükseltin veya azaltın.

Doğum yeri değiştiğinde, enlem ve boylam da değişir, bazen saat dilimi de değişir ve bu nedenle Gün doğumu süresi de buna göre değişir. Lagna'nın bir yerden bir yere değişmesinin nedeni budur.

Günışığından yararlanma saati birçok ülkede kullanımdadır. Bu, bir saat kadar yapay bir ilerleme olarak, Güneş'in hareketi üzerinde fiili bir etkisi yoktur. Yaz saati uygulamasının başladığı dönemde doğarsanız, gerçek gerçek zaman olan yerel saati + 1 saat almalıyız.

Bence bu kadar yeterli , en sık yapılan hata - güneş zamanı hesaplamasının dahil edilmemesidir . Bu nedenle aaaa bazı sitede yükselen akrep , bazısında yay, acaba dersiniz, işte nedeni bu ...

İnternet , allame-i cihan , ne ararsanız var , istediğiniz sitede horoskop çizdrebilirsiniz , ancak güneş saati uygulamasını ve saat hesaplamarına dikkat etmek kaydıyla. 

Vedic haritaları için önerdiğim siteler : 
Şimdilik benden bu kadar 
Haritaları çizin , ben sonra devam edeceğim . Lagna bulun şimdilik yeterli 

Çizdim , ama ben çıkamadım işim içinden diyenler , ben burdayım 
Bana ulaşın

Takipte kalın 
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: