09 July 2019

Yaralı Şifacı Şiron Efsanesinden Neler Öğrenebiliriz ? Şiron Saçayağı Yüreğinin Pekmezin KaynatırkenDanışmanlıklarımda sürekli şirondan ve haritalardaki Şiron üçgenlerinden bahsediyorum . Şiron saçayağı diyorum ben ona . 

Ne alaka diyenler için şöyle anlatayım . 

Anadolu'da pekmezleri kazanlarda kaynatırlar . Küçüçük bir demir halkaya , 3 ayak eklemerek yapılmış olan bir " Saç Ayak " yaparlar . Sonrasında üzerine ezerek , sıkarak elde ettikleri meyve öz sularını koyarlar . 

Kural 1 : Pekmez için önce meyveleri iyice bir sıkacaksın . Tıpkı acıların senin yüreğini sıkıp , ezdiği gibi. 

Sonrasında elde edilen bu özsularını kazanara biriktirip , kazanı saçayağının üzerine yerleştirip , alttan ateşi yakarlar . 

Kural 2 : Pekmez için kazanın altına ateş yakmak lazım . Kazanın devrilmeden kaynayabilmesi için ise sacayağı lazım . Tıp kı hayattaki acılar ile yaşamanın seni sürekli olarak yakması , kavurması gibi. Acıların sıktığı , ezdiği yüreğinin öz suyunu bununla yaşayarak yapan yangın ile pişirmek gibi. 

Ancak yüreğinin devrilmemesi için Şiron sacayağına ihtiyacın var . Tıpkı kazanın alevlerde kaynarken devrilmemesi için sacayağına ihtiyacı olduğu gibi.

Sonra pekmek kaynar - kaynar - kaynar ve meyve öz suları şifalı bir ilaç haline gelir. Tıpkı senin yaşam yaraların ile büyüyüp olgunlaşman , yaran ile yaşamayı öğrenip , senin yarana benzer yarası olanları fark edip, onları şifalandırabilecek birikimi biriktirmen gibi. 

Şimdi gelelim Şiron efsanesine ... Neler öğreneceğiz bu şifacının efsanesinden ? 

Öğrenilecek ilk şey, bütünlük ve iyileşmenin karşıtların birleşmesinden geçtiği, iyileşmenin yara olduğu ve yaralıların şifan olmasıdır.

İyileşmek için Şiron bize şifayı nereden bulacağımızı öğretir , yaralarımızı hangi merhem ile  saracağımızın reçetesini verir.

Şiron'un bir başka dersi, acı çekmemize değer vermemiz gerektiğidir. Şiron Zehirli bir oktan aldığı bir yaradan dolayı ona yaralı şifacı deniliyor. Ölümsüz olduğu için ( Mitolojik tanrı olduğu için ), ölemedi , ancak ağrıları da  geçmedi. 

Kendisini iyileştirme girişiminde, bir tedavi için çok geniş bir araştırmayı yaptı ve başkalarını iyileştirmek konusunda yeterli bilgiye sahip oldu. Kendi iyileştirilemeyen yarası nedeniyle, tüm şekilleri ile acı çekme konusunda samimi bir bilgiye sahip oldu . Bu, başkalarının acısını hafifletmeye yardımcı olmak için kendisinin içinde derin bir bilgelik elde etmesini sağladı. 

Şiron harika bir öğretmen, bütüncül şifacı, astrolog, müzisyen ve öğretmen oldu. Merhamet eden bir şifacı, çektiği acı onu bilgilendirdi, böylece acıyı anladı ve başkalarını iyileştirdi. 

Bu kişisel acılar ve ondan türetebileceğimiz  anlamlar , bana göre, Şiron'un yerleştirildiği astrolojik doğum haritasındaki ev ,  sadece yaralı hissettiğimiz yaşam alanını değil, yaralanmalarımıza karşı farkındalık kazanacağımız ve mükemmel iyileşme sağlayabileceğimiz alanı temsil eder. 

Örneğin kendi doğum haritamda, Şiron yedinci evde, evlilik hayatı ve her türlü uzun dönemli ilişkiler alanında . Bu, benim  yaralandığım alan, ancak bir şekilde benim duygularımla olan zorlukları aşarak iyileştirmeyi öğrenmem gereken anlamına geliyor.

Çok şükür ki yaptım . Şükürler olsun . 

Şimdi gelelim Şiron sacayağına . Yani hayatta yaralarını iyileştirip şifa dağıtacağın alanın doğum haritasındaki tespitine . 


Haritanı çizerken Chiron - Chiron Aspect tablarını tıklamayı unutma , yoksa üçgenin gelmez . Bak aşağıdaki gibi yapıyoruz . Çizdik , sonrasında hatitayı alıyoruz önümüze . Şiron üçgenini buluyoruz . 
Hahahaha , üçgenleren zenginim , ben de iki tane var . 

Üçgen 1 : Şiron ( 7. evde ) - Satürn ( 12. evde ) - Venüs ( 9. evde ) 
Üçgen 2 : Şiron ( 7. evde ) - Satürn ( 12. evde ) - Neptün ( 2. evde ) 

Eeee , bulduk da ne oldu ? Şu oldu , şiron yaraları nereden gelir ve şifalar nereden gelir , bu şifalanma teknikleri ile başklarına şifa  nasıl verirsin . 

Şiron nerede : 7 evde , yaraların nereden gelir , evlilikler ve uzun dönemli ilişkilerden gelir 
Sen nasıl sifalanırsın ? 12. evdeki Satürn - yapayalnız kalarak , sadece kendi başına kalarak , yaşadığın ilişkiler nedeni ile dışlanarak . 
Nasıl şifa dağıtırsın ? 9. evdeki venüs , 2. evdeki neptün , dersin ki İlahi sevgiye güven , Rabbinin sana ilahi aşk vereceğine olan inancını kaybetme ve para kazanma ve eşine para verme konusunda hayaller kurma , kazık yersin . 
Şifa tecrüben ne olur ? Ey hatun kişi İlahi yaratıcıya güven ve erkeklere para verme ...

Peki sende durumlar nasıl ? 
Takipte kalın 
GülşenHadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: