05 June 2019

Karanlığın Aydınlığına Kapılın , Salıverin Kendinizi Derinlerden Gelen Şifaya ...


Bir an, gece göğüne bakıyorum, mücevher kadife üzerinde pırlanta gibi dağılmış yıldızlara hayranım, bir sonraki gözlerimin arasında gözleri kapalı tutuyorum ve hissediyorum karanlığın şifasını. 

Bu bir kafayı kaçırma işi değil , deli kızın türküsü de değil. Bu, Haiti'de, Afrika şamanizminden doğan ve Şaman-rahiplerin ve prenslerin köle olmuş kalplerinde ve ruhlarında Yeni Dünyaya taşınan Karayip dininin Vodou'yu başlatma töreni sürecinin bir parçası olan bir ayin prosedürü...

Eğitimle bir mühendis ve meslek sahibi bir astrolog olan ben , geleneksel maneviyat üzerine yazdığım bu blogda ve modern dünyada neyin neden gerekli ve önemli olabileceğini anlıyorum. 

Belli bir  süre zarfında dinin gizli öğretilerini bana iletilecek ve ben onları bir varlık olarak hissetmek ya da daha doğrudan, ya bu süreci denetleyen dervişlerin veya belki de aracılığıyla gözlemleyeceğim ruhların kendileri tarafından ziyaret edileceğim.  Kendi mülkümde , karanlığımda . Karanlık, tecrübenin merkezinde, ve en çok beni büyüleyen karanlıkta.

Her zaman karanlıkta yalnızlığım yalıtılır, başlarda korkutucu olacağını düşünürdüm. Aslında, vücudum bunu derinden rahatlatıcı buluyor, ancak zihnimin fazla mesai yaptığının farkındayım, muayene sırasında çok anlamsız görünen ve sadece suskunluğumda kurtulduğum sorularımı çiğneyip , ezip geçmek .

Kafamın içinde problemlerim her biri kendi bedenleri ve sesleri varmış gibi görünüyor. Psikologlar bu alt-kişilikler derler. Kendimizi istikrarlı bir dünya görüşüne sahip tutarlı bir insan olarak düşünüyoruz ya hani, ama aslında, biz de kendimizi dinlersek, her birimizin lejyon yani sadece bir yanılsama olduğunu fark ederiz.

Benim için ("ben" kimim, birden fazla kişi olduğumu anladığıma göre),aklımda ve aklıma gelen bu işe yaramayan ve döngüsel tartışmayı, burada ve şimdi gerçekte olan biteni yaşamak yerine takip ediyorum. 

Karanlıkta biraz zaman dolaştıktan sonra, yeni ve şaşırtıcı bir şey oluyor. Zihnim, belki de kendisini tüketen ya da beslemek ve dağıtmak için daha fazla görsel uyarıcıya sahip olmaksızın sessizleşmeye başlar. Evren ve kendim arasındaki sohbetin durduğunu fark ettim.

Bu andan itibaren kendimi tanıyorum artık. Derviş mülkiyeti ile ortaya çıkan ve tavsiyeler veren danışman, kehanet ve iyileştirici sırlar sunan veya kendi başlarına şifa yürüten ruhları çağıran bir şaman. Akıl sahibi zihnim, birkaç zaman önce, bütün bunları sorgulamış olsa da, şimdi kabul ediyorum. Aslında buna kabullenmekten çok, içimdeki benlerin gerçekleştirği şifaları hissediyorum demek daha doğru olur.

Ez cümle karanlıkta mitolojik manzaralarda sürüklenirken duygularımı değiştiren bir şey oldu. Derin ve mantıktan uzak bir seviyede bir şey. Bir tür şifa. Elbette bu şifanın gerçek olduğunu biliyorum çünkü kendimde şifalarımı gerçek olarak yaşıyorum.

Sizde gerçek şifayı yaşamak istiyor musunuz ? Karanlığın aydınlığına kapılın, salıverin kendinizi ... 

Takipte kalın 
Gülşen Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: