17 February 2020

Venüs'ün Şeytan Yüzüne Mi Bürüneceksin Yoksa Melek Yüzüne Mi ?


Venüs , Afrodit , Güzellik ve Aşk Tanrıçası
Venüsü , güzeller güzeli venüsü hep iyi yönüye tanıtırlar . 

Pek de o kadar masum değil bizim güzeller güzelimiz
Melek yüzü de Şeytan yüzü de
Sen hangi yüzünü seviyorsun ?
Saf aşk ve yasak aşk ?
Sana hangisi uyar

Gel biraz Venüsü tanıyalım.

Roma Tanrıçası Venüs ve Yunan Afrodit genellikle güzellik, sevgi ve zarafeti ile bilinir.
Ancak ironik bir şekilde Aşk Tanrıçası şiddetten doğdu. Yunan mitolojisinde Aphrodite, Kronos (Roma mitolojisinde Satürn), semeni okyanusa düşen babası Ouranos'u (Uranüs) devirdiğinde doğdu. Buradan Afrodit (Venüs) aniden denizden yetişerek yükseldi. Adını Afrodit olan kouydular , okyanus dalgalarının şiddetli çalkalama ile üretilen "deniz köpüğü" anlamına gelmektedir bu isim .

Orta Amerika'daki Mayalar ve Aztekler, Venüs'ün şiddet gezegeni de olarak bilirler . Venüs gerilediğinde bir kadından bir erkeğe geri  döndüğüne, "tanrıçası" tarafından baştan çıkarılmasının "erkeğin" saflığının bozulmasına ve bir deniz canavarı olarak doğacak olan çocuğunun babası olacaklarına inanmışlardı.

Günümüzün Batı kültüründe, Venüs'ün nazik tarafına odaklanmaya meyil veriyoruz - ve kimse kötü taraflarını görmek istemiyor ! Diplomatik, adil fikirli, güzel, zarif, yumuşak ve seksi bir yakıştırmayı bir hatun olarak her ne kadar daha çok sevsem de , Afrodit her zaman o kadar da masum değil.

Rumlarda Aphrodite, cinsellik, arzu, sevgi, sevinç ve güzellik tanrıçasıydı. Romalılara göre, Venüs ilk olarak bahçelerin ve bağların tarımsal bir tanrıçasıydı ve sonra bu kültürler birleşince Afrodit'in özelliklerinden daha fazla benimsediler.

Afrodit / Venüs, eşi  Hephaestus / Vulcan tarafından sevgiyle yapılmış olan  altın telkahrili sihirli işlemeli kemeriyle tanınır. O kemerini takıp  ve altın işlemeli elbiselerini giydiğinde dayanılmaz bir hatun oluyordu! Diğer tanrıçalar bazen aşk yaşamak  istediklerinde bu kuşağı ödünç aldılar . Venüs kemeri taktığımızda, kendimizi sevgi, arzu, güzellik, manyetizm ve çekicilik dalgası ile kuşatırız. Bayan güzellik tanrıçası oluruz yani.  

Bu, fiziksel görünümümüz ne olursa olsun, parlayan ruhumuzun doğal güzelliği. Güzellikten ziyade cazibenin çekiciliği . Ayrıca ufukta gün doğumundan hemen önce veya günbatımından sonra pembe renk alan Venüs kemeri  adı verilen atmosferik bir fenomen vardır .  Bu yakıştırmada buradan gelir.

Mitolojide tek cazibeli kadın tanrıça Afrodit miydi ? Hayır .

Kadınlar nasıl birbirinin güzelliğini çekemez ise, o zamanlarda da öyle olmuş .

Afrodit, Hera ve Athene arasında en güzeli kim olduğunun belirlenmesi için bir rekabet olarak başlayan korkunç Trojan Savaşı çıkmış. Bu savaşı Afrodit kazandığında, kaos ortaya çıkmış , Afrodit diğer herşeyi yakıp kavurmuş . Afroditin cazibesinin şeytan tarafı da bu işte .

Yunan mitolojisinde, ibadetini küçümseyen herkes, kendi alanından bir tür lanet ya da sapıklıkla cezalandırılırdı. Örneğin, Narcissus suyun havuzunda kendi yansımasına aşık olduğu için başkasına aşık olmayı küçümsedi , Afoditi de sevilmeye layık bulmadı . Afrodit'i reddeden ya da başkalarını onun üzerine tercih edenler, "doğal olmayan tutkular yaşamayı tecih edenler ", cinsel davranış bozuklukları, karşılıksız aşk, trajik aşk ve diğer benzer ceza türleri ile lanetlinebilirler . Aşkın ve samimiyetin kutsallığına ve önemine saygısızlık ettiğimizde sonuç, Afroditin lanetine katlanmak olacaktır  .

Ez cümle, kalbinin sesini dinle, ancak Afrodit aşkı kendi belirlediği kurallar dışında yaşamak isteyenleri yakar, kavurur. Bu da Afroditin şeytan yüzü .

Sadakati, öncelik listesinde yüksek satırlarda olmayanlara Afroditin laneti mutlaka gelecektir. Afroditin şeytan yüzü ile mutlaka tanışacaklardır .

Bildirildiğine göre topal, zayıf ve çirkin olan Hephaestus ile olan evliliğinden dolayı Afrodit çok mutsuzdu. Onu seçmemişti, ancak evlilik Zeus tarafından Hephaestus  bir ödül olarak düzenlenmişti. Güzeller güzeli , aşk tanrıçası Venüs, yani Afrodit aşık olmadan, bir topal adama hediye edilmişti. 

Aslında Venüs Ares / Mars 'a aşıktı. Marsa olan yasak aşkını da sürmeye devam etti evli olan Afrodit. Sonuçta , hiç bir gerçek saklanamayacağı gibi, Olimpiyat tanrılarının adaletine bu yasak aşkı ortaya çıkardı. Afrodit tutsak edildi, zindanlara kapatıldı, güzelliği yok edildi Hephaestus sonuç olarak onu boşadı.

Ez cümle , kalbimizin sesini dinleyeceğiz . Ancak aşkı sadakat ile yaşayarak masumiyetin cazibesini yaşamak da , aldatmanın şeytani cazibesini yaşayıp  , gazabının sonuçlarını yaşamak da sizin seçiminiz . 

Ez cümle , kalbin işleyişin  saygısızlık ederseniz, bunun için acı çekeceksiniz. Afroditin melek yüzünü mü seçeceksin , şeytan yüzünü mü  ?
Karar senin, Hayat senin, Kader senin

Takipte kalın
Gülşen 


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: