10 March 2019

Astrolojide Maha Dasha Sırrı : Karma Açılım Döngüleri : Herşeyin Bir Zamanı Var

Üzgünüm kuzular bu yazıyı okumak için uzun zaman harcayacaksınız biliyorum, ama buna değecek, emin olabilirsiniz. Herneyse hepinize şimdiden teşekkür ederim. 

Messenger mesajları bloga bırakılan yorumlar, facebook yorumları, e-mailler vb. bana geribildirim gönderenler, hepinize teşekkürler ediyorum , ve faranjit nedeni ile konuşamadığım için yazmayı tercih ediyorum ve uzun uzun yazıyorum. Vedic astrolojisinin çok karmaşık , öğrenilmez olduğunu düşünenler için vicdanım bana bu yazı yazmam konusunda ısrar ediyor... !!!

Burada Vedik astrolojisinin Maha Dasha Sistemi hakkında yazacağım ve kendi nano tecrübemi ve Astroloji Dasha sistemi hakkındaki bilgimi paylaşacağım. Umarım sevinirsiniz, her neyse Maha Dasha hakkında fikir alış verişine başlayalım...

Maha ve Dasha her ikisi de Hintçe kelimelerdir. 

Binbaşı Dönemi - Komutanlık dönemi
Maha  =  Binbaşı - Baş Asker
Dasha  =  Süre

Bir gezegenin hayatınızı uzun süre ama belirli bir süre için yönetmeye devam etmesi demektir ve yaşamınızı karmik gücüne göre değiştirecektir.

Not - Gezegenlerin karmalarımızı ifade ettiğini bildiğimiz gibi astrolojinin diğer matematiksel terimleri yerine karmik kuvvet kelimesi de kullanılır.

Burada aklıma gelen ilk soru "Neden Vedik astrolojisinde Dasha sistemi kullanılır ???"

Cevap şu ki, herhangi bir astroloğu yakaladığınızda,  ne zaman evleneceğim, ne zaman zenginleşeceğim, ne zaman bir araba ya da ev alacağım, ve ne zaman ...... başlayacak gibi  pek çok soru soracaksınız . Zaman , ne zaman , hangi zaman ????

Dolayısıyla "Ne zaman?" in cevabı  Dasha sisteminde gizlidir, eğer astrolojide bir Dasha sistemi yoksa hayatınızı etkileyecek iyi veya kötü olayların zamanlamasını takip edemezsiniz.

Ve eğer Dasha sistemini karmik olarak açıklarsam, Dasha sistemleri, iyi veya kötü karmanınızın sizi nasıl etkileyeceğini, hayatınıza bir olay biçiminde gelip gelmediğini söyler diyebilirim, bu nedenle Dasha olmadan iyi veya kötü olayların zamanlaması neredeyse imkansızdır astroloji sisteminde.

Karmasına göre kişi hayatında iyi ya da kötü zamanlar geçirir, az kişi başarılı olur, azı deli olur, azı dahi olur , çünkü zamanlama hayatta başarı veya başarısızlık için en kilit anahtar, doğru zamanlama çok önemli ... !!!

Öncesinde ya da sonrasında hiçbir şey olmuyor , her şey zamanı gelince oluyor; sadece kişiler olayları okumak için yanlışlar yapıyor, olmasını istedikleri zamanın o zaman olmasını istedikleri için , zira ki astrolojide hiçbir yanlışlık olmuyor; her şey mükemmel bir şekilde yazılmış.İlahi matematik tıkır tıkır çalışıyor ve herşey olması gerektiği zamanda oluyor. Fakat astrolojinin hesaplayıcı kısmı öylesine büyük ki herkesin bu matematiği yapması mümkün değil. Öyle her yiğidin harcı değil !!!

Dasha sistemi ile ilgili başka bir önemli nokta da olayların zamanını değiştiremez olduğumuzdur,  astroloji  reçeteleri ile, Dasha  sistemi veya olay zamanlama dizilerindeki değişiklikleri yapmak mümkün değil. Yani hiç bir astrolog yok ki ilahi matematiğin zamanını değiştirebilsin. Yok öyle bir dünya !!!

Her madalyonun iki yüzü var, bu nedenle hayatın bir yazı - tura atmak gibi olmadığını ve doğum  haritanızın madalyonun bir yüzü olduğunu söyleyebilirsiniz  ; o zaman zaman (Dasha) madalyonun bir başka yüzü oluyor. Bunun kafa yine iyi diyenler, evet gayet iyiyim. Devam edelim.

Kendi gücüne inanan insanlar her zaman mevcut hayatlarını sona erdirerek kendi yazılı kaderini yaratırlar; bu insanlar, raja yoga'yı yargılamak  veya kader bu diyerek kendi tembelliğinin suç ortağı olarak Allah'ı göstererek asla vakit kaybetmezler, ne dhan yoga'ya bakarlar, ne de haritalarında  sözü edilen hayallerine odaklanmazlar; hayatlarının amacını ve hedefini ve bunu nasıl başaracağını çok iyi bilirler, ve doğru zamanda hareket ederler. Hepsi bu kadar.

Zaman ve evren şöyle  söylemiyor ki, seni terbiyesiz ve edepsiz yapacağım, ya da asla daha fazla başarı vermeyeceğim, bu senin kaderin , sürün ... Bu sizin uydurmanız, zaman öyle ve evren sana öyle şeyler demiyor. 

Bu makalenin Maha Dasha ile ilgili olduğunu düşünüyorsunuz, formül felan bekleyenle var, örnek nerede diyenler , neden "Zaman" ın anlamını tekrar ve tekrar anlatıyorum . Çünkü her şeyin bir zamanı var . Hz. Süleyman demiş , her şeyin bir zamanı var . Yazmıştım , merak edenler açsınlar , okusunlar . 

Kadim insanlar, Vedik astrolojisinde birçok Dasha sistemininden bahsederler, ancak insanların dünya çapında kullandıkları ve diğer Dasha sistemlerinden çok daha iyi sonuçlar alması nedeniyle en güvenilir sistem Vimshottari Dasha'dır, bu yüzden yalnızca Vimshottari Dasha hakkında yazaacağım bugün.

Yukarıda söylediğim gibi, Dasha tamamen sabit ve kesin olan ay boylamanın hesaplanmasına , yani doğum anındaki ay burcunuza dayanıyor ancak doğum sırasındaki başlangıç ​​noktası ay pozisyonuna göre değişiyor.Bu nedenle ay burcunuz çok çok önemli... Neden hep ay burcu diyorum , yavaş yavaş anlamaya başladınız sanırım ...

Daha açıklığa kavuşturayım ??? ... Tamam, sakin , okumaya devam ...

Doğum haritasındaki ayı burcu  (Janam Rashi) olarak bilinen doğumda ayın bulunduğu Nakshatra,  Nakshatranın yöneticisi esasına göre sizin Dasha'nız hesaplanır ve denge Dasha olarak gösterilir. Temel olarak, Ketu'dan başlayan temel Dasha diziliminde bir değişiklik olmadan sabittir,  ancak doğum sırasındaki burç konumu nedeniyle Dasha Lordu değişir.

Denge Dasha'nın anlamını bilmiyor musunuz  ??? Bence bilmiyorsunuz , ben yazayım...

Vedik astrolojisinde dokuz gezegenin var olduğunu ve tüm dokuz gezegenin kendi zaman periyodu olduğunu, ancak belirli gezegenin Dasha yöneticisi denge durumuna gelip gelmediğini, diğer bir deyişle neden hayatınızın belirli gezegenlerle başlayan yolculuğunu söyleyebileceğinizi söylemektir.

Evet, bu büyük bir doğum sırrı ve çoğunlukla bunu görmezden gelen insanlar, Raja yogam var ama hiç bir cacık oladı , hani çok zengin olacaktım , derler. Fakat en saygın ve kıdemli astrologlar denge Dasha, Vimshottari Dasha sistemini kullanırlar ve her zaman önce buraya odaklanırlar.

Doğum bilgileriniz doğrultusunda doğumunuza göre, doğum haritanızı oluştururken hayat olaylarınızı izlemek için onunla birlikte Dasha raporu alır ve bu raporda, belirli gezegenin Dasha dengesinde doğduğunuzu görebilirsiniz ...  Bu hesapları sizin tek tek hesap yapmanıza gerek yok , bilgisayar programları iki dakikada hallediyor.

Şimdi Maha Dasha sisteminin matematiksel kısmı hakkında biraz konuşalım...

Bildiğimiz gibi takımyıldızları (Nakshatra) Dasha sisteminin ana üssü  ve  ilk Nakshatra, Ketu tarafından yönetilen Ashwini olarak bilinen 0 derece Koç'tan başlayarak Maha Dasha sisteminin dizisi de Ketu tarafından başlatılıyor, aşağıdaki tabloya bakınız .


Bilindiği gibi Vedik astrolojisinde dokuz gezegen ve 27 takımyıldızı (Nakshatra) vardır ve her gezegen 3 Nakshatra'yı (9x3 = 27) yönetir. Unuttum diyenler , tıklasın . 

Tablo ve gezegen bölümüne bakınız, Maha Dasha, Ketu'dan başlayıp Merkür ile biten  sırada devam eder. Şimdi de son sütunda bahsedilen aynı tabloda yer alan gezegenlerin hüküm sürdüğünü ve dokuz gezegende belirlenen zamanı toplarsanız 120 yıl bulursunuz.

Yani evet, kişinin Vimshottari Dasha sistem ömrü 120 yıl olarak kabul edilir, ancak hiç kimse şu an 120 yaşına kadar yaşamadı...

Böylece 27 konstelasyon ( Nashatra) 360 derecelik daireyi tamamlıyor .

Hiç kimse 120 yılını dolduramadığına göre , kalan yıllar ne oluyor peki diye sorabilirsiniz ?

Cevap, herkes Ketu'dan başlayarak aynı sırayla doğmaz, kişinin daşasının hangi gezegen ile başlayacağı doğum haritasındaki ay yerleşmesine bağlıdır. Dasha dizisi sabittir, ancak başlangıç ​​noktası ay Nakshatra konumundan dolayı değişebilir ve doğum sırasında Zaman 27 Nakshatra'dan harhangi biri olabilir, bu nedenle Maha Dasha, ilgili Nakshatra yöneticisi ile başlar.

Bir örnek verelim, eğer doğum haritanızda ayınız Bharani Nakshatra'ya yerleşmiş ise denge Dasha yöneticisi Venüs olur, eğer Swati'ye yerleştirilirse denge Dasha yöneticisi Rahu olur. Özetle yaşam yolculuğu Dasha dengesiyle başlar.
     
Çok karmasık geldiyse, Dasha sisteminin bu matematiksel bölümünü internet üzerinden hemencik hesaplatabilirsiniz. Makalenin sonunda link verdim sizlere ...

Bununla birlikte, her Vimshottari Dasha dönemi, Antar Daşa Bhukti olarak da bilinen dokuz alt periyota ayrılır ve Antar Daşa periyodu ayrıca Pratyantar Dasha olarak bilinen dokuz alt periyota ayrılır ve Pratyantar Dasha alt bölümlere ayrılır Suksham Dasha'ya ve Suksham Dasha, Pran Dasha'ya bölünür.

Bu beş Daşa  ya da dasha lord ve bhukti lordları olarak da bilinen gezegenler birbirlerinin altında buluştuğunda, hayatınızda bir olay meydana getiriyorlar.

Evlilik bir olaydır, işe girmek bir olaydır, ölüm bir olaydır, herhangi bir ödül kazanmak bir olaydır, çocuk sahibi olmak bir olaydır, bir kaza  bir olaydır , bir ev veya araba almak bir olaydır ...

O zaman ne yaşayacağımız hep belirli mi ? HAYIR . Temelde tek başına Maha Dasha herhangi bir soruyu cevaplayamıyor ... !!!

Bu uzun Maha Dasha zamanlamasını astrolojide en aza indirgemek için Antar Dasha sistemini kullanıyoruz, bu yüzden Venüs Antar Dasha zamanı 3 yıl 4 ay (1217 gün) ve Satürn Antardasha yaklaşık olarak. 3 yıl 2 ay (1157 gün), dolayısıyla Venüs 20 yıl ve 19 yıl Satürn süresi yaklaşık olarak en aza indirildi. 3 yıl ve birkaç ay.

Fakat yine de doğru cevabı alamıyoruz, çünkü yine 3 yıl oldukça uzun bir süre.

Benim gurum Sir KN Rao gibi sadece son derece uzman bir kişiler hesaplama konusunda uzman, zira biz insanlar astrolojide yeni doğmuş bir bebek gibiyiz. Ben dahil. Ancak ve ancak , yalnızca " Yaklaşık zaman " konusunda başarılı  tahmin  yapabiliriz , Gaybı bir tek Allah bilir.

Maha dasha yöneticisi neden önemli ????

Maha dasha yöneticisi , hayatınıza belirli bir zamanı için gezegenler arasında başbakan oluyor.

Neyse, astrolojide Mahadasha sistemini bilirsek neler kazanırız ???

Mesleki hayatında , kariyerde başarı mesela ...

Biraz daha açıklığa kavuşturayım -

Biliyor musunuz,  hayatınızın başarısının % 50'si yalnızca Maha Dasha'ya bağlı

Hatırlayın burada hayat hakkında konuşmadım , ama burada " Hayat Başarısı" ndan bahsediyorum.

Şimdi varsayalım, her bir kişinin ortalama ömrü yaklaşık olarak 80 Yıl ve yaşam döngüsünün ilk 20 yılının yalnızca çalışma için ayrıldığını da biliyoruz, ancak gerçek yaşam, eğitim hayatından sonra başlar , yani mesleki başarı ancak kişi mesleki yaşama geçerken başlar.

Ve son 20 yıl da yaşlılık için ayrılır; öyleyse, eğer çocukluk için 20 yıl, yaşlılık için 20 yıl düştüğümüzde , kalan sadece 40 yıl olacaktır .... 40 yıllık orta yaşı kim yönetiyor? , çünkü mesleki başarı tamamen bu 40 yıla bağlı ...!

21 yaşından 60 yıla kadar (yaklaşık 40 yıl) , yaşamda önemli bir şey yapamadıysanız, yıllar geçtikçe hayatın ellerinizden kaydığını anlayacaksınız. Ancak her şey için çok geç olmuş olacak .

Başarı ve başarısızlık sadece bir gezegen oyunudur, çünkü burcunuz ne kadar güçlü olursa olsun, Dasha sistemi burçları desteklemiyorsa mesleki hayatta daha yüksek başarı edemeyebilirsiniz. 

Aslında temel olarak, yükselen haritalarınız size başarı vaat ediyor olsun, bölüm çizelgeleri bu vaatlerin yerine getirildiğini doğruluyor olsun ve Dasha ise  ne zaman yerine getireceğinin ipucunu veriyor , yani başarı için zamanlama ipuçları veriyor.

Dolayısıyla, haritanızın vaatlerine göre Maha Dasha'nın haritalandırılması çok önemlidir ve başarılı, bir haritalandırma hemen hemen nete yakın bir bilgi verir!!!

Umarım şimdi   "Maha Dasha " nın anlamını astroloji sisteminde anlamışsınızdır. Önemli çünkü :

Herşeyin bir zamanı vardır, bu nedenle olması gerektiği zamanda olur , hiçbir şey önce veya sonra gelmez ... !!!

Astrolojide "Zaman: Daşa demektir". Bu, iyi ya da kötü Dasha'dan asla korkmamanız anlamına gelir çünkü sana zevk verecek ya da acı çekecek de olsa kesinlikle bir şey öğretecek, zaman inişli çıkışlı ya da zig zaglı olacak , hiç bir zaman hep aynı seyretmeyecek  ve zaman inişli çıkışlı olacak ve herkes iniş çıkışların her birinin hayatın bir parçası olduğunu bilmeli. bu yüzden asla iyi veya kötü dasha - zamanlardan korkma.

Şimdi siz dashalarınızı bir hesaplayın bakalım. 


Saklayın haritaları , daha üzerinde çok konuşacağız ...

Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: