14 January 2019

Astrolojide Uzun Ve sağlıklı Yaşam - Zeka - Unutkanlık - Panik Atak Göstergeleri


Astrolojik olarak, bir kişinin hasta olup olmayacağını bilmek için, bir haritanın 6., 8. ve 12. evleri analiz edilerek sağlık öngörüleri yapılabilir.

Buna ek olarak, küçük sorunlardan kronik rahatsızlıklara kadar değişen bir yelpazede insanın sağlığında çeşitli dengesizliklere neden olan farklı yogalar , çeşitli kombinasyonlarda gezegenlerin birleşmesinden bahsedebiliriz.

Hastalıkların belirlenmesine girmeden önce, sağlıklı ve uzun yaşam için gezegen kombinasyonlarının bazılarını önce analiz etmemize izin verin. Önce sağlıkkkkk .... 😝😝😝😝

Uzun ve sağlıklı yaşam için astrolojik göstergeler

Yükselen yöneticisi , Jüpiter veya Venüs ile  kendra evlerde kavuşum yapınca kişi  zenginliğe ve uzun bir ömüre sahip olabilir.

Kendra ve Trikona'da hiçbir zararlı gezegen yoksa ve yükselen 4'üncü, Jüpiter ise 8'inci evde punya karma varsa ve hastalık olmadan 100 yıl yaşar.

Lagnadhipati yani, yükselen yöneticisi 6., 8., 12 evlerde  ve değişken bir burçta ise yararlı gezegenler tarafından destekleniyorsa kişi zengin ve her çeşit zevki tadacaktır .

Şimdi ise kötü göstergeleri konuşalım.

Eğer yükselen yöneticisi kötü evlerde (6-8-12) bulunur ise kişi hastalık geçirir. Ayrıca, kötücül gezegenler yükselen burçta ise  ve lagnadhipathi'nin gücü yoksa, kişi sık sık hastalanır .

Peki biz başkalarının hastalıklarını nasıl anlayacağız , haritamızda bunun göstergeleri nelerdir?

Eğer akıl gezeni Merkür Kendra ya da Trikona'da iyi konumda ( yücelmiş veya yönetici olduğu burçta ) yerleşmiş ise kişi başkalarının zihninde  gizli olan arzuları  ve istekleri anlayacaktır. Bu durum psikologlar için destek veren bir görünümdür. 

Faydalı gezegenler olan Jupiter ve Venüs  beşinci evde birleşmiş ise kişi birçok kişi için danışman olacak. Bu karakter psikologlar ve danışmanlar için gereklidir.

Zeka ile ilgili göstergeler

Eğer üçüncü evin yöneticisi ile beşinci evin yöneticisi kandra yada trikona evlerde kavuşumda ise, kişi olağanüstü zeki olabilir. 

Eğer 5. ev yöneticisi zaralı bir gezegen ile kavuşumda ise ve 5. ev yöneticisi alçaldığı bir burçta ise kişinin akli melekelerinde problem olabilir. 

Beşinci evde Satürn yükselen yöneticisi ile kavuşumda ise kişide zeka geriliğinden bahsedilebilir. 

Eğer Raju, Ketu  ve Satürn, 5. evdeyse, kişi donuk  olacak , anlama zorluğu çekecektir. 

Beşinci evde hiçbir iyicil gezegen yoksa ve eğer Satürn ve Rahu beşinci evde ise hafıza etkilenir ve kişi unutkan olur. 

Jüpiter yükselende ise ve Mars 7. evde ise kişi duygusal panik ataklar yaşayabilir.

Kazalar ve panik atak göstergeleri 

Satürn ve 2. evin yöneticisi  Mars'la birleştiyse, kişi  safra sorunları yaşar. 

Eğer Satürn yükselende iken  Güneş 12'inci evde ve Mars Satürn üçgen açı yapıyor ise kişi delirebilir.
Eğer Satürn yükselende ve Mars 6-8-12 evlerden birinde ise kişi heyecanlı bir kişi haline gelir.

Ay ve Satürn 6 , 8 , 12 evlerde iken  yükselende Merkür var ise kişi zihinsel olarak rahatsızlık yaşar.

Satürn, yükselende iken  5 ya da 9 evde Mars var ise kişi cesaretini toplayamaz. 

Ayın 12. evde Satürn'le birleşmesi halinde, kişinin zihinsel engeli olabilir. 

Eğer ikinci evin yöneticisi , Ay düğümleri ile 6 , 8 , 12 evlerde  birleşmiş ise bir felaket ya da düşmanlık nedeniyle ölüm riski yaşar. 

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: