13 February 2020

Doğum Haritası Okurken Derin Teknikler : İkinci Ev Ne Kadar Güçlü? : Parası Olan Konuşuyor Abi...Bir doğum haritasında ikinci ev  bir insanın zenginliği hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlar. Bir kişinin  kazanma kabiliyeti ve potansiyeli hakkında bilgi verir. 

İkinci ev , kişinin maddi güvence eşiklerini ortaya koyar. Çok güçlü ikinci bir ev, süper ötesi  konuşma becerileri kazandıracaktır, binlerce dinleyiciyi konuşarak büyüleyen bir hatip olma yeteneği verir.  

Para akışının kaynakları hakkında bizi bilgilendirir. Kişinin mesleğe, yatırıma, spekülasyonlara ya da hepsinden daha fazla kazanmasına neden olur.

Kişinin hükümdarı olup olmayacağını ya da başkaları tarafından idare edileceğini ortaya koyar. Güçlü bir 2. ev, kişiyi kral, bakan, yönetici ve hükümet ya da özel organizasyonda üst düzey yetkili yapacaktır.

Bir kişinin finansal cepheside nasıl savaşması ve savaşa nasıl  tutunması gerektiği hakkında bize bilgi verir. Astrolojik doğum haritalarının ikinci evi, bir kişinin hayatta yapabileceği tasarrufların boyutunu belirtir. Bu evin iyi durumu , birikmiş zenginlik ve tasarrufların iyi olduğunu gösterir. Öte yandan zayıf bir ikinci ev daha düşük kazanç sağladığını gösterecektir. Bir kişinin mali durumundan dolayı sosyal statüsünü ortaya koyacaktır . İkinci ev aynı zamanda  ailenin mali gücü hakkında  da bilgi verecektir. 

Bir kişinin kişiliğini ve halkla olan ilişkilerini ve iletişim biçimini de gösterecektir. İletişim becerileri esas olarak bu ev tarafından kararlaştırılır. Bir kişinin haklılığı veya hilekarlık hakkında bize biraz fikir verir.

Aynı zamanda, bir kişinin kapalı kapılar arkasında aile üyeleri ve kardeşleri ile ilişkilerini de bize bildirir.

İkinci ev yüz, dişler, dil, ağız boşluğu, burun, yerliler, konuşma, sağ göz ile ilgili yaşamı zaman içinde o olabilir sağlık sorunları bazılarını da bize gösterir. Kişinin yakınlarından edineceği desteği ortaya koyar. 

Yani ikinci ev hem para hem de konuşma becersini gösteriyorken , parası oluşan konuşuyor abi diye bir geyik yaparsak pek de haksız olmamış oluruz. 

2. evdeki gezegenler bize kişinin mali gücü ve konuşma becerileri hakkında da bilgi verir. 

Ay, Merkürle iyi ilişkide olan ikinci evde bulunursa, kişinin iyi konuşma yetenekleri olacaktır. 

Jupiter, Ay'a iyi bakış atarsa kişi akıllıca konuşacaktır. Mars'ta iyi bakış atan  Venüs, kişinin seks, eğlence ve zevk peşinde koşmalarına neden olacak. Aya iyi bir bakış atan  Uranüs, bireyi konuşmalarında tuhaf kılacaktır. Güneş iyi bir görünüm oluşturduğunda, kişi saygın bir konuşmacı olur. Saf bir akıl gezegeni olan Merkür, bir hava burucunda ikinci evi işgal ederse  kişinin iyi bir konuşmacı olduğunu gösterir.

İkinci ev evlilikle ilgili konularda ilgilidir. İkinci evden 7 ev sonraki ev , 8. ev olduğundan , 8 ev kişinin eşi ile nasıl sohbet edeceğini belirler.

İkinci evin bireyin gözü (özellikle sağ göz), hafıza ve hayal gücünü vizyonunu veya gözlem gücünü temsil ettiği söylenir. Bunların haricinde ikinci ev burun, dil, diş, çene ve yanakları da yönetir. Kötü gezegenlerin ikinci evdeki etkisi, vücudun bu bölgelerinde ben veya iz olmasına neden olabilir. 

İkinci evde Satürn varlığı, kişinin konuşurken yavaş ve ihtiyatlı olacağını gösterir. Jüpiter var ise kişi  adil yöntemlerle , iyi konuşacaktır. İkinci ev kredileri, ödünç alınan veya ödünç verilen parayı, spekülasyonlara yatırılan parayı veya aileye bırakılan parayı etkiler. 

İkinci evde bulunan gezegenlerin etkilerini özetlersek : 

Merkür: Düşünme, Pratik, Sürekli ya da İnatçı düşünceler : Zeki, mutlu, okumak, yazmak, konuşmak  Güçlü görüşler,  Şiir ve güzel sanatlarına eğilim 

Venüs: Aşk ve huzur ,  Fiziksel çekicilik . Lüks bir yaşam tarzı , yemek yeme, içme, cinsellikden zevk alma .

Mars : Genç yaşlarda büyük zevklere eğilim. Kısa süreli zevklere odaklanma ,  İyi kazanç kabiliyeti.

Jüpiter : Genişletilmiş servet ve eğlenceler, güçlü vücut ve liberal sevgi dolu karakter. Evlerine veya eşlerine bağlılar. Hukuki, diplomatik. Dini veya felsefi sohbetler. 

Satürn : Toplumdan ayrılmış karakter, tutumluluk . İsraf yapmazlar.

Rahu : Alışılmadık, kararsız veya karışık sevgi ve servet , olağandışı sanatsal yetenekler, yabancıları sevmek , ihmal edilmiş insanlar için sevgi. 

Ketu: Kaotik aşk ve zenginlik, ruhsal yönelimle Allah sevgisı çoktur. En yüksek sevgi biçimini ister. Zenginlik elde edemez , savruktur . 

2. ev yöneticisi farklı evlerde olduğunda neler olduğunu yazmıştık. Neydi o diyenler tıklasınlar. 

12. ev yöneticisi 2. Evde ise kişi  ağır finansal problemlere maruz kalacak. Düzensiz beslenme alışkanlıkları olur. Evde uyum eksikliği yaşanacak . Eninde sonunda manevi konularda zihinsel barış bulacaklardır. Bunlar taktik insanlardır ve hoş olmayan konularda sunumları çok takdir edilecektir. Gereksiz harcamaları önemli ölçüdedir, savrukturlar. Genç akrabalarından maddi destek görürler. Ruhsal hedefleri hedefleyecek ve kutsal ilahi yola girmeleri gerekecek.

11. ev yöneticisi 2. Evde olduğunda kişi kardeşlerine yardım eder  ve rehberlik yapar. Arkadaşlarınızla ve yaşlı akrabalarla uyumlu bir ilişki kurarlar.  Arkadaşları ile iş ortaklığı her zaman iyi kar getirir. Temelde fedakar ve hayırseverler. Ayrıca dinsel ve manevi tarafları güçlüdür.   Bu güçlü bir Zana Yoga, muazzam zenginlik için harika bir kombinasyondur. 

10. ev yöneticisi 2. Evde olduğunda kişi mesleki anlamda şanslı olacaktır , mesleki alanlarında başarılı olacaktır.  Aile işlerini geliştirebilirler ve ailenin kayıpları varsa geri kazanabilirler . Bu, astrolojik savantlara göre şöhret veren bir kombinasyondur. Büyük bir miras devralınabilir. Zor işler sonucunda profesyonel itibar kazanılır . Başarı için engelleri aşmakla birlikte şöhret merdiveninde yükselirler.

9. ev yöneticisi 2. Evde olduğunda kişi  zengin ve etkili bir adamın oğlu olacaktır. Baba mirasını devralırlar. Onların bilgileri ve bir konu hakkındaki yargıları genel kural olarak kabul edilir. Eğer uygun fırsatlar ve teşvik alırlarsa uzmanlaşır ve alanlarında bilim insanı olurlar.  Farklılık ararlar ve tek düzelik onları hayal kırıklığına uğratır. Uzun süre tek bir konuda konsantre olamazlar

8. ev yöneticisi 2. Evde olduğunda kişi fiziksel olarak sağlam değildir. Bir KBB doktoruna danışmalıdır, konuşma ve duyma sıkıntısı çekerler.   Zenginliklerini kazanmak zordur ve zenginliklerini korumak zorundadırlar. Normalde, eşleri egolarını tatmin ettiği için  başka yerlere bakmazlar. Eşleri hayal edilen bazı olaylar karşısında duygusallaştıklarında sabır ve azimli olmalılar

7. ev yöneticisi 2. Evde olduğunda kişi evlilikten sonra yerli zengin olur , servet ve refah bulacaktır. Bunun sonucu olarak kıskançlık yüzünden düşmanların neden olduğu sorunlarla karşılaşırlar. Hükümet  soruşturmaları ve adli davalar ile yüz yüze gelmek zorunda kalacaklar. Kaderlerinden ve onları yaratanlardan nefret edecekler. 

6. ev yönetisici 2. Evde ise kişi girişimci olacak ve düşmanlarından kendini koruyan dostları ile çevrili olduğu bir yerde yaşayacak. Bunlar işkoliktir. Onların sürekli avantaj olarak kullanacakları muazzam iletişim becerilerine sahipler. Üst sıraya nasıl gideceklerini iyi biliyorlar. Kıt ekonomik kaynaklar ve finansal koşullar konusunda daima korku içinde olurlar. Sağlık konusunda endişelenmenize gerek yok.

5. evin lordu 2. Evde olduğunda kişi spekülasyondan elde edilen kazançlardan dolayı şanslıdır. Yerli, geçmişini temel alarak uluslararası düzeyde şöhret ve statüye erişebilir. Bir gün medya manşetlerine olabilir. Çocuklarının başarılarından dolayı aşırı gururlu olacaktır. Güzel bir eşe ve iyi davrandıkları çocuklara sahip olacaklar. Liderlik nitelikleri ve inisiyatif kabiliyetleri güçlüdür. Örnek olarak liderlik etme eğilimindedirler. Onların oğulları kendi alanlarında parlayabilir ve böylece topluma fayda sağlayabilirler.

4. ev yöneticisi 2. Evde ise kişiye anne veya anne yakınlarından çokça miras kalacak. Hakim olma olasılığı yüksektir. Birçoğu onları bir sade kalıp olarak değerlendirir, ancak bu  analiz doğru  değil,  onlar  kurnazdırlar ve oldukça akıllıdırlar . Ev ve taşınmazlara sahip olurlar. 

3. ev yöneticisi 2. Evde olduğunda  yerli veya yabancı kişi, girişimlerini ciddiye almayan tembel veya uyuşuk olabilir.  Hayatın lüksünü yaşamaya doyumsuzdurlar,  savurgandırlar. Kendinden küçükler  ile anlaşamazlar. Asla zamanında gitmezler bir yere . 

2. ev yöneticisi  2. evde olduğunda kişi mali açıdan sağlam olacak. Kişinin kendine güven ve gurur ifadeleri yanlış anlaşılır boyutta burnu havada imajı verir. Dostlukları egosunu tatmin edecektir. Bilgiyi sorgulayanlardan hoşlanmazlar. Küçük bir aileye sahip olma olasılıkları yüksektir. Kişi zenginliğin verdiği haz ile pahalı zevklere sahip olacaktır.

Yükselen yöneticisi  2. evde olduğunda  kişi para ile kutsanacak. Doğası gereği manevi ve dini olacaklardır. Büyüleyici, manyetik bir karaktere sahip olacak ve harika bir sözel ifade yeteneği ile konuşmasının ilahi armağanına kendisi de şaşıracaktır . Başkalarını etkileyici sözlerle ve nüfuz eden  gözlerle etkileyeceklerdir. Kişi evinde mutlu olacak. Konuşmada ise  iyimser ve zarif  olacak ve şiirsel iletişim yeteneklerinden faydalanacaklardır . 

Peki senin ikinci evin ne kadar güçlü ? 

Şimdilik benden bu kadar 

Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: