13 February 2020

Doğum Haritası Okurken Derin Teknikler : Yükselen Evin Ne Kadar Güçlü : Dünya Seni Nasıl Tanıyor ?

İlk Ev - yükselen ev  her şeyin başladığı yerdedir , bu ev kendinizi nasıl taşıdığınız, nasıl yürüdüğünüz, el hareketleriniz ve varlığınızdaki benzersiz tuhaflıklarla ilgilidir.   

Yükselen burcunuz  "diğerlerinin" sizi nasıl gördüğünü gösteren evdir , birisi sizi tanımaya başlayınca güneş burcu  özelliklerinizi daha fazla farkedecek , ancak bu gerçekleşene kadar yükselen burcunuza bağlı olarak sizinle ilgili görüşü olacak . Güneşinizi ancak sizi tanımaya başladıktan sonra fark edecektir.

İlk ev fiziksel beden , görünüş, tanınmış kişilik özellikleri ve nitelikleri, hayata genel yaklaşımımız ve benliğimizi nasıl ifade ettiğimiz, ilk " Dharma " evidir. 

Yaşamımızda en büyük öğretmen olma tecrübelerimizin gerçeği, ilk evi bir dharma evi yapan şeydir. İlk ev fiziksel bir vücut ve varlık kurar. Fiziksel beden, her zaman mevcut olan tek tarafımız. Her manevi gelenek bilir, cennetin krallığının anahtarı bugünümüzde yaptıklarımı iyilikler olacaktır.

Bu varlığın vücuda girmesi ile başlar. Vücudumuz , zihnimizi de içerecek şekilde tüm evrenin birikimli gücü ve bilgeliğini içerir. Her şeyin etrafında dönen bilgelik ağıdır. Varoluşumuzun çapası...

İlk ev ego değil, tüm hayatınızı erişmek ve ifade etmek için harcadığınız doğru, güzel Benliktir. Evrene " siz " olan tek hediye bu evdir. Bu aynı zamanda " yükselen burç " tur. Doğrudan doğu ufkuyla, doğum anında, Dünya'nın dönmesi ile ilgilidir. Bu burcun nitelikleri bize bu ömür boyu gerçek kimliğini verir . 

İlk evdeki gezegenlerin kişiliğimize etkisi mutlaka vardır . 

Güneş ilk evde güçlü canlılık ve sağlıklı bir özgüven sağlar. Bununla birlikte, aynı zamanda zorba bir mizaç ve aşırı ego da getirebilir.

Ay ilk evde nazik, cana yakın mizaç verir. Genellikle büyük bir yuvarlak yüz ve büyük gözlerimiz olur. Yine de, bu kişi tutarsızlıkla hareket edebilir ve güven eksikliği yaşayabilir. Başkalarını memnun etmeye ve başkalarıyla iletişime geçmeye çalışmak için çok zaman harcayabilirler.

İlk evdeki Mars genellikle saldırgan ve agresif hissettirir. Onlar yavaşlamalı ve sabırlı çalışmalı. Yine de, hayatta çok fazla hevesli ve tutkulu olacaklar. Genellikle oldukça rekabetçi olacaklar.

İlk evdeki merkür hayata çok meraklı ve deneysel bir yaklaşım getiriyor. Kişi yaşam koşullarına kolayca uyum sağlayacak, ancak aynı zamanda çok fazla konuşabilir ve dağınık olabilir.

İlk evdeki Jüpiter genellikle iyimserlik ve umut verir ve kişi konuşurken gözlerini genellikle gökyüzüne yükseltecektir. Felsefi olacak, fakat önemli ayrıntılara bakan iyimser de olabilirler.

İlk evdeki Venüs çekicilik ve genelde hoş gözler ve kıvırcık saçlar verir. Hoş görgü ve hoşnutluk verir. Ama tembellik ve belki de şehvet düşkünlüğü de olabilir.

İlk evdeki Satürn genellikle vücudu uzun ve ince yapar , kişi herşeyden tereddüt edebilir . Çoğu zaman asık veya suratsız bir ifadesi olabilir ve gözlerin altında koyu halkalar vardır.

İlk evdeki Rahu , bu yaşamda yalnız kalmayı öğrenen bir kişi yapar. Bu, eksantrik ve öngörülemeyen davranışlara neden olur. Bu kişi dışarıda kalmış biri gibi hisseder kendini , bunun sonucunda benlik bilincinde muazzam ilerleme kaydedebilir. Her zaman oynamaları gereken birçok rolün altındaki bir çekirdek kimlik arayışında olacaklardır.

İlk evde  Ketu karakterlerinin her kusurunun farkındadır. Kalabalığa karışmayı tercih eden mütevazi, hatta anonim olabilirler. Yine de bu kişi sessiz ve rahatlatan enerji yoğunluğuna sahip olacaktır.

Birçok astrolog, Güneş'in doğu ufukta görünüşünün yeni bir günün şafak belirttiği gibi, yükselen evin de bir insanın uyanış bilincini ifade ettiğine inanıyor.Bende dahil 

Yükselen, belirli bir zamana ve yere özgü olduğu için, bir kişinin yetiştirilmesi sırasında aldığı bireysel çevreyi ve koşullamayı ve ayrıca çocukluğunun koşullarını belirtir.

Bu nedenle, yükselen, bir kişinin kendini, özellikle de kamuya açık ve kişisel olmayan durumlarda dünyaya nasıl öğrendiğini öğrenmesiyle ilgilidir. Bazı durumlarda, bir kişinin gerçek mizacını  korumak için bir kalkan veya maske olarak işlev görebilir - diğer bir deyişle her insan yabancı veya rahatsız olan durumlarla baş etmesi gereken 'savunma mekanizması' olarak işlev görebilir. 

Yükselen evin başlangıç derecesi burcun başına doğru düşerse, o kadar güçlü olacağı düşünülür. Çünkü ilk evin çoğu bu burca düşecek. Yükselen bir burcun geç derecelerine  kalırsa, ilk evin çoğu aşağıdaki burçta kalacaktır ve böylece yükselen gücün etkisini zayıflatacaktır.

Yükselen  burç element yapısına göre de gücünü farklı konularda ifade eder. 

Ateş burçları yükselende olunca : Koç, Aslan ve Yay'ın ateş  enerjileri, coşkuları ve iyimserlikleri yükselmekte olduğunda, dışsallık samimi olur  böylesi insanları iyi halkla ilişkiler yöneticilği yaparlar. 

Koç yükselen  onları her türlü askeri veya sivil hizmet organizasyonuna uygun askeri bir konuma sahiptir.

Aslan yükselenlerin kendilerine güvenen onurlu ve oldukça resmi bir tavırları vardır.

Yay yükselenlerin her türlü öğretim, eğitim ve kamuya açık konuşma durumlarına uygun, neşeli, keyifli ve oldukça esprili bir dış görünüşleri vardır. 

Toprak burçları yükseldiğinde : Boğa, Başak ve Oğlak burcu pratikliği ve güvenliği ile dikkat çekiyor.

Boğa yükselenler girişkendir.  

Başak yükselenler diğerlerinde zihinsel uyarıcılık ararlar.

Oğlak yükselenler hem iş hem de sosyal uğraşlardan hoşlanırlar. Bu  insanlar kendilerini hemen öne itmektense, en azından başlamak üzere, bir takımın bir parçasını oluşturmayı tercih ederler. 

Hava burçları yükselirse : İkizler, Terazi ve Kova iletişim becerileri açısından dikkat çekmektedir, samimi ve girişken, aynı zamanda bağımsız ve biraz da müstakil olurlar. 

İkizler yükselenler  sürekli meşguldür, herhangi bir zamanda hareket halindeyken en az bir düzine etkinlikle meşguldür.

Terazi yükselenler kendilerini daha çok dünyaya açılmak için daha dünyevi bir eşin yardımına ihtiyaç duyan iş programlarıyla ilgilidirler. 

Kova yükselenler  kendisi ve başkaları için harika planlar yapar .

Su burçları yükslediğinde : Kanser, Akrep ve Balık duygu, sezgi ve hisleri öznel gerçek duygularını gizleyecek ve kendilerini çevrelerindeki dünyadan korumak için güçlü bir kalkanları olacaktır. 

Yengeç yükselenler  konuşkan ve yararlı görünürler ve incelik gerektiren her durumda iyidirler.

Akrep yükselenler bilmeyenlerle ilgilenirler. 

Balık yükselenler  yumuşak, nazik, fedakâr ve bazen çaresiz görünürler,.

İlk Ev Transitleri, kendi imajınızda değişikliklere neden olabilir ve sizi kişisel bir seviyede etkileyebilir. Enerjiniz bu evin aydınlatılmasına bağlı olarak varlıklarınız değişmiş durumda.

1. Evinizin ne kadar güçlü olduğu ve 1. ev yöneticinizin ne kadar güçlü  aslında sizin ne kadar güçlü olduğunuzla ilgilidir .Bu nedenle 1. evinizi çok yakından incelemeniz gerekir. 

1. evinizin yöneticisinin hangi evde olduğuna göre etkilerini daha önce yazmıştım . Şimdi unuttuk diyenler tıklasınlar bakalım . 

Eğer 1. evinizde diğer evlerinizin yöneticisi var ise neler oluyor onu bir inceleyelim : 

12. ev yöneticisi 1. Evde ise kişi yakışıklı bir adam yada güzel bir kadın olacak. Zayıf bir bedeni olur. Ekonomik ihtiyatlılık ilkelerine uymayabilirler. Solunum sorunları yaşayabilirler. Bunlar, küçük rahatsızlıklardan sık sık şikayet eder. Evhamlıdırlar ve ölümlerden ve gereksiz korkudan dolayı sürekli acı çekerler. Tasarruf yapmalı hayali problemlerden arınmak için ibadet etmeleri ve dua etmeleri önerilir.

11. e yöneticisi 1. Evde olduğunda kişi  yeteneklerini doğru kullanıldığında büyük servete sahip olabilir. Ezber yetenekleri güçlüdür,  ve ezber yeteneklerini kullanılırsa kazançlı olabilir. Onlar cesareti ve şefkatiyle tanınacaklar.  İyi bir ekonomik geçmişe sahip olacaklar. Tüm arzuların yerine getirilmesi bu kombinasyonla sağlanacaktır.

10. ev yöneticisi 1. Evde olduğunda kişi bir işkolik olacak ve zirveye çıkması zor olacaktır. Bağımsız çalışacaklar ve serbest meslekler yapacaklar .  Yetenekleri düzgün bir şekilde geliştirirlerse , öncü olarak selamlanacaklardır. Sağlık sorunları yalnızca çocukluk döneminde görülür. İlkeleri "Yavaş ve istikrarlı bir yarış kazanmaktır " ve elde ettikleri ilerleme istikrarlı ve yavaş olacaktır. Güçlü insanlarla, siyasetle ilgili insanlarla ilişkiler kuracaklar. Bu kombinasyon, siyasette başarı sağlamak için elverişlidir.

9. ev yöneticisi  Yükselen içerideyken kişi kendinden yapılmış bir kişi olacaktır, tamamen doğal ve kendisi olacaktır. Sevimli kişiliği ve hoş görgüsü nedeniyle kesinlikle onur ve takdir kazanacaktır.  Zor işler yapacak ve zirveye ulaşacaklar. Kişisel çekim enerjisi ile donatılmışlardır ve içlerindeki iyi niyet, çocukları  tarafından beğenilecektir. 

8. ev yöneticisi yükselende olduğunda kişi  dini ritüel ve uygulamalara meyilli olacaktır. Çocukluğundan itibaren fiziksel rahatsızlıklara maruz kalabilir. Hastalıklardan veya bedensel kusurlardan dolayı zor bir yaşam sürebilir. Zayıf görünen fiziksel bir yapıya sahip olabilirler. Hükümet konularında mutsuz  olurlar.  Üstlerinden de hoşnutsuz olurlar. Hedefleri konusunda aşırı hırslı ve  kararlıdılrlar ve bunun için sürekli çalışırlar. 

7. evin yöneticisi yükselende olduğunda kişi bir tanıdıkla evlenir.  Oldukça esnektirler ve hiç kesin yargıları yoktur , duruma göre şekillenirler. Kritik durumlarda kaçış yolları bulmakta ustadırlar ve  halkla ilişkileri iyidir. 

6. ev yöneticisi yükselende ise kişi hırslı ve maceracı olacak ve kendi insanları için zararlı hale gelecektir. Savunmaya, orduya katılabilir veya bir hapishane müfettişi olabilir. Bir çeşit hastalık yüzünden endişeli olabilirler, ancak bu endişe hayali olabilir. Düşmanlar tarafından muzdarip olabilirler. Çocukluğunda iyi rehberlik edilmezlerse, kontrolden çıkmış asi karakterli olabilirler. Onların içindeki olumsuz unsurlar kontrol edilmedikçe, bir suç grubuna katılabilirler.

5. evin lordu yükselen evde ise kişi yatırımlar ve çocuklar konusunda şanslı olacak. Çocuklarından mutluluk alacaktır. Seçtikleri herhangi bir meslekte kendi bilimsel yeteneklerini kuracaklardır. Bir grup hizmetliye emredecekler ve cezalandırma yetkisine sahip olacaklar. Spekülatif girişimlerde başarılar olacaklar.

4.ev yöneticisi yükselende ise kişii her türlü ev konforuna sahip olacaktır, ev ve araç sahibi olacak. Açık sözlü ve bağımsız ve akıllıdırlar. Anneleri nazik ve yumuşaktır. Akademik bir tavırları vardır ve nitelikleri eğitim alanında takdir edilir. Birçok arkadaşından ve amcalarından yardım alırlar. Onların iyi dekore edilmiş bir evi olacaktır.

3. ev yöneticisi  Yükselende ise kişi muhtemelen kendi kendine yeten ve özverili bir kişi olacak gibi görünüyor. Kişinin kendini ifade etme etkileyici olacaktır. En büyük düşmanı olabilecek öfkeyi kontrol etmeyi öğrenmek zorunda kalacaktır. Yalın ve sakin gibi görünselerde , tüm kritik durumlarda canlanacak ve müthiş bir enerji sergileyeceklerdir. Güzel sanatlara çekilmek eğilimindedirler; oyunculuk, müzik ve dansa yönelirler.

2. ev yöneticisi 1. evde ise kişi zengin olacak. Ancak ailenin diğer üyeleri ile gergin ilişkiler yaşayabilir. Kişi mutluluğu ev dışında arayabilir. Kişi hileli işlemlere karışmamaya özen göstermek zorundadır. Mali inişler ve çıkışlar yaşarken , kariyerlerinde de kargaşalara maruz kalacaklardır. Davranışlarını pek fazla umursamazlar ve görgü kuralları toplum tarafından küçümsenebilir. Evde mutluluk bulmak bir sorun haline gelir. Kişi tatlı dilli olur, ancak kızgınlığında öfkeli sözlere eğilimli olabilir. 

Yükselen yöneticisi kendi evinde , yani birinci evde ise kişi otomatik olarak meşhur olur. Maddi mutlulukla donatılmış ve  bağımsız ruhu kendi çabaları ile yaşar, kimseye muhtaç olmaz. Alakasız konularda ve insanlarda birden çok ilgi uyandıracaktır ,  her zaman fiziksel ve zihinsel olarak uyanık olacaktır. Yabancı diyarları veya uzak ülkeleri ziyaret edecek ve şöhret ve zenginliği kazanacaktır. Kendi çevrelerinde saygı görecek ve cazibe mıknatısı bir kişiliğe ve görkemli bir görünüme sahip olacaklar,  kişisel çekim ve karizma ile donatılmış olacaklardır. 

Peki , senin birinci evin ne kadar kuvvetli , yani sen ne kadar kuvvetlisin ? 

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: