13 February 2020

Doğum Haritası Okurken Derin Teknikler : Üçüncü Ev Ne Kadar Güçlü? : Sen Ne Kadar Yüreklisin Bakalım ...


Astrolojik haritada Üçüncü ev bir kişinin zihin gücünü simgeler. Bir kişinin cesaretini ve irade gücünü araştırır, risk alma ve yaşadıkları zorluklarla yüzleşme potansiyelini anlatır. Kişinin cesur veya korkak olduğuna dair bizi bilgilendirir.

Güçlü 3. ev sahibi insanlar spor ve savunmaya sporlarına  daha eğilimlidir.Fakat güçlü 3. evlerinden olmak bazen de kendilerini ateşe atabilirler. Cahil cesareti de bu ev ile ilgilidir. 

Astrolojik haritaların üçüncü evi, bir kişinin iletişim gücü, topluluktaki ve komşular arasındaki ilişkileri araştırır.

Kişinin  hafızasını geri döndürmek zihninin potansiyeli hakkında söyler, kişinin rüyaları, arzuları ve hobileri hakkında bir fikir verir, yaşam boyu sürece sahip olabileceği kısa yolculuk hakkında bilgi verir. Kişi  ve küçük kardeşinin ilişkisi hakkında bize bilgi verir. Aynı zamanda, onun istikrar ve zihin sağlamlığı hakkında bir ipucu verir.

3. ev bize bir kişinin ömrünün uzunluğu hakkında bilgi verir. 

3. ev sağ kulakta duyma problemi , boyun, boğaz, omuz, kemikler, üst ekstremitelerde, zihinsel istikrarsızlık, fiziksel büyüme konusunda sağlık hakkında bilgi verir. 

Üçüncü ev kardeşleri, iş arkadaşlarını ve diğer bireysel akranları içerir. Mesela bir dost müdür ,aynı sınıftaki bir öğrenci. Bu insanlarla fikirlerimizi test edip, rakip olarak rekabet eder ve kimin müttefik olduğunu ve kimin düşman olabileceğini belirleriz.

Yazma, atletizm, oyunlar, eğlenceli ve teşvik edici faaliyetler, kişisel arzularımızı peşinde olduğumuz evimizdir üçüncü ev, merakımız bizi yeni, romantik ve heyecan verici bir yere çeken öğrenimin ilk aşamalarıyla (upadesa) ile ilgilidir. 

Kimsenin düşüncesinden bağımsız olarak, kendimizden zevk alan şeyleri takip ederek eğlendiğimiz yerler , bir atölye, bir kumarhane, spor salonu , sınıf, bar, şımarık, iyi vakit geçirdiğiniz herhangi bir yer. 

Bilgisayar, kalem, video oyun konsolu,  karaoke makinesi, elektronik cihazların çoğu üçüncü ev ile ilgilidir. 

Üçüncü evdeki farklı gezegenlerin varlığı bizi nasıl etkiler?

Güneş : Güneş üçüncü evde ise  o zaman kişi cesur olur , diğerlerini alt eder ve , genellikle insanlar bu kişiden korkar. Ancak Güneş , Terazi burcunda olmamalıdır, çünkü bu pozisyonda Güneş zarar görür ve cesur olmaz , korkak ve ürkek bir kişi olursunuz. İnsanlar seni kolayca alt ederler. 

Eğer Ay (Chandra) bu evde ise Boğa, Yengeç, Başak, Terazi, Yay, Balık ve Koçta ise kardeşler kardeşlerden daha fazlası olur , çok yakın olurlar . 

3. evde Mars kişiye cesaret verir, kavgacı olmanıza  neden olur ve kardeşlerinizin ve arkadaşlarınızın sizinle birlikte olmasına izin vererek kavgacı tarafınızı törpüleyin. 

Tıpkı bilge gibi Merkür size çok sayıda arkadaş sahibi olmanın  mutluluğunu verir, yaptığınız işi tamamlarlar, size her konuda yardımcı olur ve tarafınıza her zaman ayakta kalırlar , saygı duyarlar. Fakat merkür pozisyonu iyi durumda olmalıdır. Başakta Merkür veya İkizlerde ise o zaman en iyi kombinasyon var demektir. Merkür asla Balık  burcunda olmamalıdır, aksi takdirde etkiler ters olur. 

Jüpiter (Brihaspati / Guru). Diğer gezegenler gibi, iyi gezegenle birlikte olmalı. Koç, Akrep, İkizler burcunda  iyi etkileri vardır ve yengeç burcunda en iyisidir. Başak ve Terazide ortalama etkili olacaktır. Akrep üçüncü evinde Ketu ile birlikte ise  sahipse o zaman çok iyi olur, Yay burcunda ise süper ötesi olur.  Oğlak burcunda olumsuz etki yaratır  Arkadaşlarınıza ihanet edeceksiniz, akrabalarınızın desteği olmayacak ve kardeşlerinizden ayrılma ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kova içinde ise Jüpiter'in varlığı mükemmel. Balık için yine elverişli.

Venüs - Shukra:  Venüs Koç'daysa kişi akılsız olur. Venüs'ün konumu hiç iyi sayılmaz . Ama eğer Venüs üçüncü evdeki Boğa, Terazi ya da Balık burcuysa, hayatta mümkün olan her türlü mutluluğu ve lüksü elde edersiniz. Çalışma hayatında bir sürü göreviniz olacak. Arkadaşlarınız her zaman kardeşlerinize yardımcı olacak, ayrıca kızkardeşiniz size yardımcı olacaktır.

Bu ev ayrıca  , Satürn için en iyi pozisyonlardan biridir. Bireyin sıkı çalışmasına yardımcı olur, zorluklarla ve zorlu rakiplerle yüzleşmek için cesaret ve cesaret verir. Birey tarafından benimsenen strateji sıklıkla doğru ve başarılı olduğunu kanıtlamaktadır. Sendika liderleri, bilim adamları, teknokratlar, sanayi sahipleri, sanayi birimleri yöneticileri, savunma ve polis personeli, pilotlar, lokomotif şoförleri ve trenle çalışan teknisyenler için satürn 3. ev konumu ortak bir göstergedir. Aynı zamanda, büyük ölçekli tarım çiftlikleri olan çiftçiler , iş verenler ve konaklama hizmeti veren kişiler, petrol veya yakıt satanlar , dizel - benzin vb. petrol ticaretinde olanlar, ayrıca  tohum ticaretinde bulunan kişiler için de süper bir konumdadır. 

Satürn 3'te  bazen amcalar, teyzeler ve kardeşlerin eşleri, kardeşleri, kuzenleri veya eşin erkek veya kız kardeşinden gelen kıskançlık da getiriyor. Normal yolda bu insanlar, mide ekşimesi problemi yaşarlar. Bu bireylerin amcası veya teyzesi ile ortak çalışma yapmaması  veya amca veya teyzeyle ortak mülk sahibi olmamaları her zaman önerilir. Eğer miras meselesi var ise , en kısa zamanda ortaklığın bitirilmesi daha iyidir.

Satürn -Shani üçüncü evde Koç burcunda  ise o zaman hiç de iyi değildir. Satürn Koç'ta çok anlamsızdır ve sizi korkak, korkmuş ve akılsız kişi yapar. Boğa ve İkizlerse o zaman çok olumludur. Yengeçte ise kaderinizi aydınlatır, ancak arkadaşlarınızın sayısını azaltır. Aslandaki 3. evdeki Satürn size iyi eğitim ve iyi bir kader vereceğim der . Ancak arkadaşlarınızdan, kardeşlerden ve kız kardeşlerden destek almayacaksınız.  Başakta ortalama bir Satürn. Satürn, Terazide ise  en elverişli ve en iyi 3. ev konumundadır . Kişi, insanlar arasında çok iyi biliniyor ve emrinde birçok kişi var olur . Bu kombinasyonunuz var ise olağanüstü kişisiniz , bir imparatorluğun kralı olabilirsin. Kimse sizi yenemeyecek ve hayatta mutluluğu bulacaksınız. Akrepde Satürn o kadar da iyi değil. Fakat eğitimde size yardımcı olacaktır. Teknik şeyler ile ilgileneceksiniz. İyi tekniker veya mühendis olabilirsiniz. Bilgisayarlarla ilgileniyorsanız, yazılım iyi bir seçenek olabilir. Yayda Satürn çok şanslı,  Satürn bu burçta çok mutlu olacak ve seni mutlu edecektir; aynı zamanda arkadaşlarınızı da mutlu edecek ve arkadaşlarınız için de uygun olacaktır. Balıkda Saturn ise ortalama etkilidir.  

Ejderha Kafası -Rahu - Kuzey Ay Düğümünin 3. evde  varlığında düşmana saldıracaksınız ve onları yeneceksiniz.. Ancak tüm bunlar strateji ve diplomasi ile yapılacaktır. Rahu Yay dışında tüm burçlarda iyi  çalışacak. Gizlice saldıracaksınız, ancak kesinlikle kazanacaksınız ve cesur olacaksınız.

Ejderha kuyruğu - Ketu- Güney Ay Düğümü 3. evde ise arkadaşlarınız size yardım edecek, yeraltı dünyasıyla bağlantınız olacaktır ve mümkün olan her yerde olacaksınız ve birçok kişi tarafından biliniyor olacaksınız. Sıradan bir kişi olamazsın ve kalabalığın bir parçası olmayacaksın. Ancak bu durumda bağımlılık ve uyuşturucu bağımlılığı yaşayabilirsiniz. 

Özetlersek doğum haritalarının üçüncü evinde karar verilen zihinsel eğilim, yetenek, hafıza, zeka, çalışma eğilimi, cesaret, sıkılık, cesaret, cesaret, kahramanlık, küçük kardeşler, kuzenler, komşular, kısa yolculuklar, iletişimler yazışmalar, ikametgahta değişiklik, sözleşmeler veya anlaşmalar imzalama, söylentiler, hikayeler, eller, boğaz, omuz kemiği , kürek kemikleri , kol sinir sistemi simgelenir. 

3. evde bulunun ev yöneticilerinin nasıl etkiler getireceğini daha önce yazmıştım . Unuttum diyenler tıklasın . 

Peki diğer ev yöneticileri 3. evde ise neler olur ? 

12. ev yöneticisi 3. Evde ise kişi  utangaç ve farklı olacaktır. Kardeşlerden birini kaybedebilirler. Kişisel serüveni kazanmakla ilgilenmezler ve insanların önünde perişan ve sümsük görülebilirler. Paralarının büyük bölümünü daha genç akrabaları için harcarlar.  Temelde içe dönüktürler ve arkadaşlar edinme ve insanları etkileme umurlarında değildir. Manevi özgürlük onlara mutluluk verir. Ruhsal yola  giderler. Kardeşlerinin düşmanları ile uğraşmak zorunda kalabilirler. 

11. ev yöneticisi 3. Evde olduğunda kişinin ana gelir kaynağı müzik ve şiir olur.  Kardeşleri hayat boyunca onlara yardım ederler ve çok arkadaşları olur. Kuşkusuz becerileri vardır ve muhtemelen kardeşlik bağından mutlu olurlar. Bu kişiler yüksek dereceli kazançlar elde edecekler. Düzgün bir şekilde yatırım yaparlarsa muazzam zenginlik kazanabilirler. Yüksek getiri yüksek risk ile ilişkilidir, spekülasyonu iyi yönetmelidirler. Büyük kardeşleri sadece tavsiye değil aynı zamanda mali yardım da verirler.

10. ev yöneticisi 3. Evde olduğunda kişi kariyerinin bir kısmını seyahatte harcayacak. Konuşmacı veya yazar olup  parlayabilirler. Kardeşleri, mesleki alanda ilerlemelerine yardımcı olacaktır.  Gerçeğe bağlı olduklarından çevrelerinde ona saygı duyarlar. Çok sevilecekler ve iş yerinde işbirliği ile mutlu olacaklar . Mesleki problemlerle başbaşa kalabilirler ve zaman içinde bu sorunların üstesinden gelecekler.

9. evin yöneticisi 3. Evde olduğunda kişi babası ile  ılımlı olur. Mutluluk onların olur.  Onların hoş kişilikleri ve büyüleyici tavırları olur.  Babaları toplumda saygın bir adam olur. Analitik olmaları nedeniyle herşeyden şüphelenirler. Onlar gizemleri sever ve gizemi çözmeye çalışırlar.

8. ev yöneticisi 3. Evde olduğunda kişi kulak problemleri beklemelidir. Kulak ile ilgili sorunlardan kaçınmak için, bir KBB doktoruna danışmak iyidir. Onlar için kişisel dostluk edinmek çok zor. Sosyal davetleri sevmezler , toplumdan  kendilerini çekerler. Ancak, aynı çıkarlara sahip iseler kalabalıklara karışırlar. Kimseyle duygularını, korkularını ve zihinsel acısını tartışmadığı için sürekli gergindirler . Halüsinasyonlar görürler.

7. ev yöneticisi 3. Evde olduğunda kişi çocukların yetiştirilmesi nedeniyle kayıplara maruz kalabilir , çocuk yetiştirirken zorlanabilir. Kızları onlara daha iyi şans getirir. Eşlerinin zihinsel imgesi, sevecen ve sevimlidir. Her şeyi tartıp , sakin ve analitik bir zeka kullanarak işleri hallederler zihinsel jimnastiklerde ustalardır.

6.ev yöneticisi 3.Evde ise kişi komşu ülkelerden muazzam düşmanlık görebilir ve işbirliği yapmaması gerekebilir. Onları öfkelendirir ve güvenini kaybeder. Sevdikleriyle çatışırsa tam ölçekli bir savaş yaşanır. Genç kardeşleri ile düşmanlığın olması muhtemel. Düşmanlarının entrikaları nedeniyle her zaman üzgün olur. 

5. evin lordu 3. Evde olduğunda kişi muazzam haberleşme yeteneğine sahip olacaktır. Finans için yerli yaklaşımı, "Ekonomi sağduyudur" ilkesini izlerken yanlış anlaşılabilir. Çocuklarına pek güvenmezler. Çocuklarınının güvenliği konusunda asla şansa yer vermezler, çok detaycı ve kontrolcüdürler. Çocuklarına gelecek sağlayacak maddi gelir elde etmek için didinir dururlar. 

4. ev yöneticisi 3. Evde ise kişi orta derecede sağlıklı olur. Büro ve ofis işlerinde iyi değildirler. Astlarına , örnek olarak liderlik ettikleri için onlar çok çalışmayı severler. Kendi kendilerine kazandıkları zenginliklerini koruyacaklardır. Amcaları ile araları kötü olabilir. Ev ve taşımaz konularında sorun yaşayabilirler.


3. ev yöneticisi 3. Evde olduğunda kişi flörtiz olacaktır .  Asla yalan söylemezler . İyimserlik yüreklerine işlemiştir ve herşeyi felsefi olarak görürler . Sonsuza dek geçmiş geçmişte kalmıştır , asla arkalarına bakmazlar  ve bugünün sonsuzluğuna inanırlar. Kriz zamanlarında yakınlarına ve komşularına yardım ederler.

2. evin yöneticisi 3. Evde ise kişi  bilgelik ve ekonomik öneri nitelikleri ile kutsanacaktır. Aşkın fiziksel olduğunu düşünürler ve Platonik Sevgiye inanmazlar, aşk ve varoluş onlar için eşanlamlıdır . Kişi ateizmin cazibesine düşebilir ve lüks yaşamına bağlanabilir, Tek Allah’ın varlığını inkar edebilir. Kızkardeşlerinden destek görür. Müzik ve güzel sanatlarla ilgilenirler ve bu onlara profesyonela hayatta yardımcı olur. Kişi hem aşk hem de iş alanlarında entelektüel birlikteliğe ihtiyaç duyar ve partnerinin Dini ritüellerine saygı duyar, kendisi inanmasa da.

Yükselen yöneticisi  3. evde olduğunda kişinin cesareti sınır tanımaz . Onun eylemleri toplum tarafından alışılmadık olarak kabul edilebilir. Kişi karakterin en büyük zenginlik olduğunu bilir ve mağrurdur ve hiçbir şeye itibar etmez. Harika bir müzisyen olma potansiyeline sahiptirler. Benzer şekilde matematiksel yeteneklerini geliştirirlerse büyük matematikçiler olabilirler. Ancak bu tipler sağlığı için dikkatli olmalılar ve aynı anda farklı bireylerle paralel yürüyen ikili ilişkilerden uzak durmalılar.

Peki senin üçüncü ev ne kadar güçlü , sen ne kadar yüreklisin  ? Kahvaltıda yürek yiyenlerden misin ?

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: