17 September 2019

Doğum Haritasında Ay Transitleri : Ay Seni Koynunda Almış , Şeytanlar Dokunamasın Diye Sarıp Sarmalamışken ...


Ay transitleri, duygularımızı yöneten bir değişim halidir.  Dokunduğu gezegenden yönetilen yaşam alanlarında duygusal tepkiler ortaya çıkarır. Ay her burçta yaklaşık 2.5 gün seyreder ve bir burcu 28 günde geçer. 

Ay, duygusal hayatımızı pek çok olumlu şekilde zenginleştirir. Görünümleri  zor olduğunda veya haritadaki  belirli tetikleyiciler etkinleştirildiğinde, ayın karanlık tarafı ortaya çıkar ve bunları iyileştirmek için hayatımızın bu alanlarında bilinç ışığını aydınlatmamız gerekir. Yavaş hareket eden gezegenler ile Ay görünümleri çok belirgin ve uzun ömürlü etkiler yaratır .

Transit ayınızın natal gezegenlerinize göre etkileri şunlardır : 

Transit Ay Natal Güneş üzerinden geçerken
Kendinize güven eksikliği, başarısızlık korkusu, yaratıcı bloklar ve sabotaj yaşayabilirsiniz. 

Bilinçsizce bilinçli olarak başka bir şey isteyen, bilinçsizce bir şey tezahür etmeye çalışarak kararsızlıkla uğraşabilir veya kendinizi zayıflatabilir, bu nedenle hiçbirini almayabilirsiniz. Yaratıcı enerjinizi iç dünyanıza kullanacak bir fırsat olarak görürsünüz.

Transit Ay, Natal Ay üzerinden geçerken
Toplumsal beslenme ve ebeveynlik konusundaki endişelerle meşgul olma eğilimi , özellikle kadınlar için. Ya ilahi ya da canavarsı biçimde eski yaralar yüzeye gelecektir.

Transit Ay , Natal Merkür üzerinden geçerken
İletişim sorunlarınız, düşüncelerinizi düzleştirmek veya fikirlerinizi ifade etmekte güçlük çekebilirsiniz. Kendinizi, duygusal tepkilerinizi , duyguları açıklayarak , rasyonalize etmeyi istersiniz.

Transit Ay , Natal Venüs üzerinden eçerken
İlişki dramalarına ve sosyal etkileşimler ve ilişkiler etrafında ortaya çıkabilecek korku ve kırılganlıklara dikkat edin. 'Kadınsı şeytanlıklar' yoluyla yapılan manipülasyon oyunlarına karşı dikkatli olun . İlişkiler duygusal ihtiyaçlarınızı karşılamadığında yalnızlık yaşanabilir.

Transit Ay Natal Mars üzerinden  geçerken
Savunmamanın ve öfkenin ve aşırı duygusal veya agresif duyguların ifadesinin farkında olun. İşlerde acele etme ve kızgınlıkla acele karar vermeye eğilimli olabilirsin. Bencil davranabilir  ve muhtemelen başkalarının ihtiyaçlarını veya görüşlerini görmezden gelmeyi tercih edebilirsiniz.

Transit Ay Natal Jupiter üzerinden geçerken
Aşırı tepkisel olabilirsiniz , duygularınızın farkında olmaya özen gösterin ve benliğinizi sınırlarınızın ötesine geçerseniz histeri ortaya çıkabilir. Yutabileceğinizden fazla lokma koparmak nasıl sizi boğarsa , altından kalkamayacağınız sözler vermeye meyilli olabilirsiniz, aman dikkat .

Transit Ay Natal Satürn üzerinden geçerken
Melankoli ve depresyon, aşağılık duygusu ve klostrofobi yaşayabilirsiniz. Herşeyi birazcık fazlaca ciddiye almanız muhtemeldir ve başkalarına ihtiyacınız var iken etrafında kimse olmayabilir. Bu zamanı kullanarak ya daha sıkı sınırları belirlemeniz gerekir.

Transit Ay, Natal Uranüs üzerinden geçerken
İsyankar eğilimlerin ve muhafazakarlıkla ilgili hayal kırıklığının farkında olun. Kendini rüzgara bırakırken dikkatli olmak, birinin özgürlüğünü sınırlamak ve yeni bir şeyler başlatmak için algılanan şeyin arkasındaki beklenilmedik olana bakmak gerektiğini hissedebilirsiniz. Uranüs, bizi ani beklenmedik kararlara meylettirebilir; bu sayede oyundan önce derin bir nefes alıp duygularını sakinleştirebilirsin.

Transit Ay Natal Neptün üzerinden geçerken 
Bağımlılık kalıpları, sevgilinin veya öğretmenin idealleştirilmesi, pembe  gözlükler, fedakârlık ve şehitlik veya kurbanı oynama yoluyla bir kişi veya durumun görülmesi konularında dikkat edin. Neptün ayrıca başkalarının duygularını ayarlamamıza yardımcı olabilir ve bu iletişim ve empati için harika zamandır . Birinin duygusal olumsuzluğunu yakalamak için kendinizi açık bırakmamaya özen gösterin.

Transit Ay Natal Plüton üzerinden geçerken 
Güç mücadeleleri, davranış veya manipülasyonu kontrol etme sorunları yaşayabilirsiniz. Hayatta korkunç olan iyi şeyleri sabote etme eğilimi ile birlikte güven meseleleri ortaya çıkabilir. Ölüme ve cinselliğinizin daha koyu yönlerine karşı cazibe ve itici kuvvet hissedeceksiniz, bazıları da tüketilmeyi, devrilmeyi veya egemen olma arzusunu hissedebilir.

Peki ay transiti evlerin üzerinden geçerken neler olur ? 

Natal 1. Ev 
Duygusal, duygusal değişim, kendini ifade etme, aile, içişleri ve finans konularında endişe duyacaksınız. 

Natal 2. Ev 
Finans, aile ve harcama yönünde eğilim. Ay, doğum haritasına girerse, maddi kayıplar gösterilir.
Kadınlar evde finansal konularda daha fazla yer alırlar. Ev eşyaları, mobilya vb. için alışveriş. Duygusal güvenlik öncelikli hedef olur.

Natal 3. Ev 
Kısa seyahatler için iletişimle daha fazla ilgileneceksiniz. Bir önyargılı tutum, sinirlilik ve konsantre olamamanız gerekir. Düşünme süreci geçmiş deneyimlerden etkilenir.

Natal 4'üncü Ev 
Ev işlerinde, araçların onarılmasında, evde öğelerin yeniden düzenlenmesinde zamanı geldi. Mutfağa da katılmak isteyebilirsiniz. Vatanseverlik ve ülke için şehitlik duygularınız kabarır. 

Natal 5. Ev 
Sevgilinle duygusal olarak ilgileneceksin. Romantik buluşmalar , sosyal aktiviteler, çocuklar ile bir günün planlanması, sanatsal araştırmalar ve finansal spekülasyonlar zihninizi değiştirecek.

Natal 6. Ev 
Bunlar sağlık, zindelik ve hijyen konularında düşünülmesi gereken günlerdir. Hastalıklı Ay, duygusal rahatsızlıklardan dolayı kötü sağlık gösterir. Ayrıca işyerinin koşullarına ilişkin sinirlilik ve tedirginlik.

Natal 7. Ev 
Cinsellikte mutluluk, iyi arkadaşlar edinmek, partilerin tadını çıkarmak, iyi yemek ve keyif gezileri aklından geçecek. Karşılıklı cinsiyete dayalı etkileşim, popülerliğinizin yaygınlaştırılması öncelik olacaktır. Bu transit sırasında, yeni ilişkiler aramaya meyledeceksiniz.

Natal 8. Ev
Duygusal olarak aile maliyesi, borçlar, sigortalar, vergiler, nafaka, miras ve cinsel ilişkilere bağlı kalacaksınız. Sezgi ve psişik yetenekler teşvik edilir. Duygusal ilişkileri  bitirmek isteyebilirsiniz. 

Natal 9. Ev 
Yüksek öğrenim hakkındaki düşünceler, din, kültür zihninize hükmedecek. Kısa bir hac için en iyi zamandır ve farklı geçmişlerden yeni tanıdıklar edin. Yolculuklarda huzursuzluk, inatçı doğa ve sindirim problemlerine neden olur.

Natal 10. Ev aracılığıyla Transit Moon: Asıl meseleniz aile statüsü, kamuoyu, meslek veya iş olacak.

Natal 11. Ev
Özellikle karşı cinsiyetteki insanlarla, gruplar, toplantılar düzenliyor. Zayıf Ay, niyetinizi ortaya çıkarır ve sizi bir kötü adam veya arkadaşlar arasında aptal gibi gösterir. Sonuç olarak, başkaları sizin eylemlerinizi görmezden gelerek eleştirir. İyi Ay ise yeni dernekler geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Natal 12. Ev 
Şaşkınlık, yalnızlık ve kişisel duygularını saklamak bu transit geçişi karakterize ediyor. Geriye doğru değerlendirme, ruhsal iç araştırma ve meditasyon için en iyi zaman budur. Daha az şanslı kişiye karşı sempati geliştireceksiniz. Sıkıntılar sizi hastaneye kaldırır.

Peki doğum anındaki ayınıza olan uzaklığına göre ay transiti sizi nasıl etkiler ?

Transit Ay ,  doğum anındaki Ayınızın 1., 3., 6., 10. ve 11. ev uzağından geçerken iyi sonuçlar verir. Ay zodyak çemberini  28 günde , yani bir burçta 2,5 günde gezer . 

Transit ay doğum anındaki ayın  ilk evinden  geçerse kişi mutlu ve memnun zamanlar geçirir.  Bazı kazançlar  transit süresi boyunca da mümkündür. Kişinin  çabaları olumlu ödül alır ve duygusal tatmin yaşanır. Aşk çoktur havada ve bu sırada çok romantizm bekleyebilirsiniz. Ayrıca, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza çok saygı duyar  ve saygı görüyorsunuz. Sağlık bu süre zarfında da iyidir.

Transit ay doğum anındaki ayın  ikinci evinden geçerken kişi  yaşamda bir miktar mutsuzluk yaşar. Ayrıca dövüş başlatmaktan kaçınmalısın. Sosyal hayatınız da pek iyi konumda olmaz .Hüsran duygusu içinizi kaplar . Bazılarınız  gözle ilgili problemler de yaşayabilir.  Ayrıca bazı finansal sıkıntılarla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu zaman  yolculuk için en iyi zaman değil. 

Transit ay doğum anındaki ayın  üçüncü evinden geçerken kişi düşmanlarınızı devirmek için cesaret doludur.  Bu dönemde mutlu ve tatmin edici olma eğilimindesiniz. Bu aynı zamanda sağlık ve ilişkilerde bir iyileşme dönemi. Arkadaşlarınız, akrabalarınız ve kardeşleriniz  sizi destekliyor. Ayrıca patrondan bir ödül bekleyebilirsiniz. Eşinizle olan ilişkiniz de bu süre içerisinde daha samimidir. Bu, zaman kısa mesafeli seyahat planlamak için uygun bir zamandır.

Transit ay doğum anındaki ayın  dördüncü evinden geçerken kişi işyerinde ilerleme kaydeder. Bu süre zarfında yatırımlarda bir kayıp yaşayabilirsiniz. Harcamalar da önemli ölçüde artar. Bu transit sırasında dikkatli bir şekilde sürmek her zaman güvenlidir. Özellikle anne taraftan olan bazı akrabalar sorun yaratabilir. Sağlık da hazımsızlık veya göğüs ile ilgili sorunlar nedeniyle canınız sıkılabilir. Bu süre zarfında daha duygusal davranırsın . Para ile ilgili konular da ihtiyatlı davranılmalıdır.

Transit ay doğum anındaki ayın  beşinci evinden geçerken kişi bir dereceye kadar iyi etkiler yaşar. İş yerindeki performansınız, bu süre zarfında sizin beklentinizi karşılamayabilir. Hazımsızlık veya zihinsel stres gibi bazı mide ile ilgili sorunlar da devam eder. Yatırımlarınız bu kadar karlı olmayabilir ve mesleki konularda rehberlik eksikliği hissedebilirsiniz.

Transit ay doğum anındaki ayın  altıncı evinden geçerken kişi iyi sonuçlar elde eder. Kişi bu süre içinde başarı ve şöhrete kavuşuyor. Ev hayatında mutlu ve huzur içinde kalırsın. Bununla birlikte, karşı cinsiyete olan bazı katılımlar da sizi zor duruma düşürebilir. Bu, düşmanlarınızı ve rakiplerinizi yenmek için iyi bir zamandır. Yatırımlar da bu dönemde kâr getirir . Eşinizle de keyifli zaman geçirin. 

Transit ay doğum anındaki ayın  yedinci evinden geçerken kişi yabancı derneklerden  ve yabancı ülkelerden ticaret  yaparsa kar elde eder. Aşk ve romantizm artar. Eşinizle sağlıklı ve mutlu bir ilişki yaşarsınız. Sosyal hayatınız da gelişir ve karşı cinsiyetten arkadaş edinirsiniz. Ayrıca gayretlerinizde başarılı olursunuz, partnerinizde çabalarınızı çok cesaretlendirir. Bu seyahat etmek için de iyi bir zaman.

Transit ay doğum anındaki ayın  sekizinci evinden geçerken kişi sağlıkla ilgili sorunlarla yüzleşmeye başlar. Ay bu konuma geldiğinde herhangi bir tartışmadan kaçınmalısınız. Bazıları için depresyon ve stres sebebi olabilir. Gereksiz korkular ve endişeler ile de yüz yüze gelebilirsiniz. Yalnızlık hissi sizi rahatsız eder. Servetinizde dalgalanmalar görüyor. Kaza ihtimali oluştuğu için seyahatlerden ve dikkatsiz sürüşten kaçınmalısınız. Bu dönem kariyerinde de sorunlar yaşanır. 

Transit ay doğum anındaki ayın  dokuzuncu evinden geçerken kişinin işteki ilerlemesi yavaşlar. Çok çalışıyorsunuz, ancak bazı konulardan dolayı itibarınız azalır. Bu dönemde babanızla da bir anlaşmazlık  gelişebilir. Vücut ağrısı sizi özellikle de kalça, uyluk ve bacaklarda rahatsız eder. Bazı hayır işlerine bayılacaksınız ya da dini bir geziye çıkabilirsiniz. 

Transit ay doğum anındaki ayın  onuncu evinden geçerken kişi kariyerinde iyi gelişmeler yaşar.  Bu sefer bir tanıtım yapabilirsin. Patron çok çalışmanızı takdir etmeye başlar. Bu da iş kurmak için iyi bir dönem. Bazı kârlı iş veya profesyonel geziler de bu dönemde gerçekleşir. Çok enerjik ve kutsanmış hissedersiniz. Aile ve arkadaşlar da tam destek verir. Bu süre zarfında hükümetten bir miktar destek alabilirsiniz. Genel olarak, bu dönem  zenginlik biriktirme ve şöhret için iyi bir dönem.

Transit ay doğum anındaki ayın  onbirinci evinden geçerken kişi gelirinde yükselmeye yaşar. Bu transit, bazıları için de bir ücret zammı getiriyor. İş yerinde ayrıca kazanç da sağlanır. Arkadaşlarınızla ve sevgilinizle çok iyi vakit geçiriyor olursunuz. Zihniniz de oldukça istikrarlı kalır. Düşmanları tuzağa düşürmek ve başarılarınızda başarılı olmak için yeni bir enerji ve cesaret edinebilirsiniz. Kadınlar bu süre zarfında başarınıza çok katkıda bulunurlar.

Transit ay doğum anındaki ayın  onikinci evinden geçerken kişi stres ve sağlık konularına karşı korunmasız hale getirir. Bu dönemde bazı gerginlikler, baş ağrısı ve gözle ilgili sorunlar devam eder. Eşiyle ilişkilerde sık ​​sık çatışmalar nedeniyle çalkantılar yaşanır. Harcamalar da bu dönemde artar, harcamaları bir denge tutmaya çalışmalısınız. Bu süre zarfında saygı ve itibarınız da zorlanır. Hiçbir zarar görmeden bu transit geçiş için herhangi bir yasadışı faaliyetlerden uzak durmalısınız.

Ayrıca ayın haritadaki konumu da önemli , yücelme derecelerini de bakmalıyız .

Ay yengeç burcunda kendi evinde huzur dolu , boğada yücelir , akrepde alçalır. Yani ay kendinden 5 burç sonra alçalır ve 11 burç sonra yükselir.  Bu bilgi önemli . 

Sanırım , yeterince karışık. Gelin örnek yapalım . 


Yükselen Terazi 
Natal ay : Balık , 6. evde 
Natal ay nerede yücelir , kendinden sonraki 11. evde , yani 4. evde , Oğlakta yüceliyor . 
Natal ay nerede alçalır , kendinden sonraki 5. evde , yani 10. evde , yani yengeçte , ancak, oollley kendi evi olduğu için alçalma etkisinden yırttık . 😝😝😝. Hahahah 
Oley , Oğlakta ve yengeçte , boğada süperiz ...

Peki natal aydan sonraki 3. ev hangisi ? 8. ev  Boğa  
Düşmanlarınızı devirmek için cesaret   +  Sezgi ve psişik yetenekler teşvik

Peki natal aydan sonraki 6. ev hangisi ? 11. ev Başak 
Başarı ve şöhret + Özellikle karşı cinsiyetteki insanlarla, gruplar, toplantılar

Peki natal aydan sonraki 10. ev hangisi ? 3. ev Yay 
Patron çok çalışmanızı takdir etmeye başlar + Kısa seyahatler için iletişimle daha fazla ilgileneceksiniz

Peki natal aydan sonraki 11. ev hangisi ? 4. ev Oğlak
Gelirde yükselme + Vatanseverlik ve ülke için şehitlik duygularınız kabarır. 

Peki neymiş ay 3. evde yayda Ketu'ya destek verecek  , 4. evde oğlakta , 8. evde boğada Güneş ve Marsına destek verecek , 10 evde yengeçte , 11 evde Başakta olduğunda süperiz.  Yani ay sana düşmanlarını yenmen için pşisik güçler , iyi paran kazanmak için iletişim yeteneği , seyehat edeceğin işlerde bol kazanç , vatanın için çalışma konularında bereket verecek . 

Ancak 2. evde , 5. evde , 6. evde , 7. evde , 9. evde , 12 . evde sana destek yok . 

Yani neymiş bu kişi özellike ay yayda , oğlakta , boğada , yengeçte ve başakta iken ay onu koynunda alıp sarıp sarmalıyormuş . 

Hımmm , peki seni ay ne zaman sarıp sarmalıyor , ne zaman seni koynunda saklıyor ? 

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: