08 January 2018

Doğum Haritasında Ceres'inizi Ne Kadar İyi Tanıyorsunuz ? Kadınsı Bilgelik ve Toprak Ana

Ceres anne kimliği ve ana - çocuk ilişkisi - en tatmin edici ilişki - en güvenli bağlanma simgelerinin gösterisi . 

Fakat Ceres sadece annelikle ilgili değil , bu kadar basit değil. Doğum haritanızdaki Ceres'i ne kadar iyi tanıyorsunuz? 

Astrolojik olarak, kendimiz, sevdiğimiz insanlara ve evcil hayvanlara olan bağlılığımız ve tüm yaşam döngülerinde barış yapma kabiliyetimizi temsil eder. Kışdan sonra daima ilkbaharın takip ettiğinin farkındalığını ortaya koyuyor ve kıtlıktan sonraki bolluklara olan şükrünüz, benlik saygısına katkısı. 

Astrolog olarak Ceres Asteroid Tanrıça'ya hayran oldum, yakın zamana kadar Ceres, Pallas, Juno, Vesta (kadınsı şifa ve yaratıcı göstergesi ) , Pallas (Ortaklıkta Güç Paylaşımı ) , Juno (Manevi Bağlılık ), Vesta ile birlikte kadınsıların sessiz çığlıkları.

Astrolojik olarak Ceres, haritalarımızda özdeğer ve özsaygı konularıyla, ailemiz ve çocuklarımızla ilişkilerimizle, bağlılık ve bağımlılık, kayıp ve ayrılık, reddedilme, yas, paylaşma, çalışma ve üretkenlik konularına bakışımız , en önemlisi de hem kendinizi hem de diğerlerinizi hayatta nasıl besleyeceğiniz , hem ruhunu , hem de bedenini...Aslında Toprak Ana - Kadınsı bilgelik , Buğday başakları ise simgelenir. 

Kendinizi hayatta nasıl besleyeceğinizi bulmak için : Ceres haritanızda hangi burçta olduğu çok önemlidir. Ceres'inizi "yemeniz" lazım.  Örneğin, Yay Ceres, ben daha yüksek bilgi, anlam arayışı ve aydınlanma peşinde kendimi beslerim demektir. Ceres ayrıca, başkalarını nasıl "beslemekten" hoşlandığınızı gösterir. Ceres Yayları düşünün , yolculuğumda keşfettiğim şeyleri, sizin için beslenme olarak sunmanın tadını çıkarıyorum kafasını yaşarlar . Mesela İkizler'deki Ceres, bilgi değişimini, yazı yazmayı, konuşmayı ve beslenmeyi eğitmeyi buluyor ve bu damarda sahip olduklarını diğerlerine sunuyor. Başak'ta Ceres ile, sanatını bizimle, daha sonra paylaşır mükemmelleştirmek, el sanatları , sıkı çalışma sayesinde onun kendini besler. Ceres kendi başına hasat tutmaz, paylaşırsa ise beslenir. 

Haritanızdaki Ceres hayata bakış açınızı derinleştiriyor. Bir gezegenden daha etkin olarak engelsiz enerjiyi ,  besleyici dürtüyü sunar.

Kendinizi , hem bedeninizi hem de ruhunuzu nasıl besleyeceğiniz tanımlayan Ceres haritanda nerede? 

Ceres haritada nasıl bulunur? 

1. www.astro.com sitesine gidilir. 


3. Haritanızı çizerken asteroidler kısmındaki Ceres seçilir . 


Bu kadar işte , bitti... Soru işaretinin  ? ile + birleştirilmiş olan şey , işte o Ceres


Şimdi haritasında herkes Ceres nerede bir bulsun bakalım . Burçlarda ve evlerde Ceresi teker teker yazacağım ...

Şimdilik benden bu kadar 

Takipte Kalın 
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: