30 January 2018

Doğum Haritasında Mars Transiti Etkileri : Mars Şavaş Boyalarını Sürmüş Cephede : Transit Mars Sırtına Kırbacını Acımadan Vururken


Kırmızı gezegen dokuz gezegen arasında en erkeksi olan ,  Mars, Yunanis tarafından çiftçilik tanrısı olarak kabul edildi ve Romalılar tarafından savaş tanrısı atfedildi. Astrolojide o gezegen o kadar önemlidir ki, Gregoryen takvimdeki üçüncü ayın adı gezegenin adını taşıyor. Mars, Koç ve Akrep'in efendisi. Bu gezegen enerjinin önemli göstergesi. Mars, mücadelelerle sizi besleyen ve savaşçı ruhunu kazandıran gezegen. Güneş ve Ay, Mars için dost gezegenlerken, Merkür ve Ketu pek talipli değildir. Vedik astrolojisinde çok korkulan 'Mangal Dosha' Mars'a aittir ve bu sizin evliliğinizi etkiler.

Transit mars haritanızdaki natal gezegenleriniz üzerinden geçerken bize neler yaşatır? 


Transit Mars yükselenden geçerken 
İletişim kurabilir ve şu anda başkalarına kendinizi anlatabilirsiniz.  Çok enerjiniz var ve iddialı ve baskın olarak karşılaşıyorsunuz. 

Transit Mars Natal Güneş üzerinden geçerken 
Özellikle dinamik ve iddialı olabilirsiniz. Çok fazla enerjik olup , uzun yol yapmanız mümkündür ve ileriye doğru koşma dürtüsü yaşayabilirsiniz. 

Transit Mars Natal Ay üzerinden geçerken 
Çevrenizdeki yaşam koşullarınızı iyileştirmek için çok enerjiniz var. Kendinizi geliştirmek için çok motive olursunuz. Çok agresif olursan, özellikle genç insanlardan bazıları sertleşebilir. 

Transit Mars Natal Merkür üzrinden geçerken 
Ne söylediğiniz ve ne düşünmeniz çok sivri olabilir.  Bütün bu duygusal enerjiyle, çok iyi konuşabilir veya iletişim kurabilirsiniz. Bazen sivri dilli de olabilirsin . 

Transit Mars Natal Venus üzerinden geçerken 
Arzularınız güçlü ve kendinizden zevk almak isteyeceksiniz. Pahalı harcamalar çok mümkün. Hayatı takdir etmek ve tadını çıkarmak için temel bir içgüdü ile dolusun . 

Transit Mars Natal Mars üzerinden geçerken 
Çok enerjik işler  ve uzun yolda araba sürmek, işe başlamak ya da işle ilgilenmek için mükemmel bir zaman. Çok fiziksel aktiflik var , egzersiz veya romantizm hat safhada 

Transit Mars Natal Jüpiter üzerinden geçerken 
İddialı olmak ve kariyer kararlarınızda ilerlemek için mükemmel bir zaman. İstediğiniz tüm enerjiye  sahipsiniz ve onu kanalize etmek kolay olmalı . Yol açık ve net. 

Transit Mars Natal Satürn üzerinden  geçerken 
Dayanılmaz kuvveti ile taşınmaz nesneyi taşırsınız .  Dikkatle ilerle! Disiplinli işler için çok fazla enerjin var, ancak çok itinalı itin taşları ve bir şeyleri kırabilirsiniz. 

Transit Mars Natal Uranüs üzerinden geçerken 
Farklı olduğunuzu hissediyorsunuz, yeni ve alışılmadık bir şey deniyorsunuz. Yeni fikirler için mükemmel bir zaman, düşüncede bir atılım, yeni bir yaklaşım.

Transit Mars Natal Neptune üzerinden geçerken 
Hatatı basitleştirmek için güçlü bir araç. Daha yaratıcı ve daha sıradan bir şey istemek . Diğer dünyalar için ve biraz daha fazla kozmik aşk için özlem duymak 

Transit Mars Natal  Pluto üzerinden geçerken 
İncelemek ve nüfuz ettirmek için bir dürtü bazı güçlü içsel değişiklikleri inceleyerek ve bunlarla çalışmanın yollarını bulmak . Çok yavaşça kaldırın taları yoksa kendinize ve başkalarına karşı çok baskıcı olabilirsiniz. 

Transit Mars Natal Tepe Noktası üzerinden geçerken 
Pratik ve kariyer kararlarına dökmek için çok enerjiniz var. Komuta eden ve iddialı görünebilirsin. 

Natal evlerden geçen Mars nasıl bir enerji verir bizlere? 

Natal 1. Ev
Canlılık ve rekabet artar. Bu transit sırasında tamamen iddialı ve çok aktif olacaksın.  Başlangıçlar alınacak ve özgüven yüksek kalacaktır. Maceracı, dürtüsel olacak ve aynı zamanda sağlık bilinçli olacaksın. Mars, düğüm noktaları veya herhangi bir başka aptal gezegen tarafından tutulursa, sizi güçlü, bencil, kendinden iddalı, agresif ve kavgacı yapabilir.

Natal 2. Ev 
Pahalı eşyalardan para kazanma ihtimali artacak. Maddi refah kazanmaya çalışacaksınız. İnançlar, düşünce ve arzular hakkında hassas kalacaktır. Alışveriş dürtüsel olacaktır. Zehirli Mars, hırsızlıklara ya da mülkler üzerinde anlaşmazlıklara neden olabilir.

Natal 3. Ev 
Komşularınız ve akrabalarınızla çatışma tehlikesi olacak. Argümanlara ve agresif davranışa entelektüel rekabet eşlik eder. Hızla iletişim kurmak için biraz istekli olacaksın. Çevrenin iyileştirilmesi yönünde yapıcı adımlar atacak çok az insan var.

Natal 4.Ev 
Çok fazla fiziksel aktivite olacak. Davranışlarınız dürtüsel olacak ve bilinçdışı tutumlardan, geçmişten gelen davranışlardan çıkacaktır. Duygusal sorunlar evde kavgalara neden olabilir. Başkalarının duygularını ve isteklerini onurlandırmanız gerekmektedir. Hasarlı Mars, ciddi kazalar ve yaralanmalara neden olabilir.

Natal 5. Ev 
Romantik ilişkilerde ve ayrıca çocuklar için duyarsız olacaksın. Zihninize yoğun seks arzuları hakim olacak. Fiziksel sevişme, bu geçişte cinsel davranışlar sizin için daha önemlidir. Bu aynı zamanda bazı kıskançlıkla da bağlantılıdır. Fiziksel aktiviteler ve sporla ilgili yeni gelişen bazı ilgi olacaktır. 
Özlemleriniz için plan yapmanız için iyi zaman. Mars'a kötü bir şekilde maruz kalırsa, kadınlar kendilerini cinsel taciz ya da tacizden korumalıdır. Çok az sesli, yüksek sesli olabilir ve filmler, spor, televizyon veya cesur davranışlar gibi şiddet içeren doğa eğlenceleri ister.

Natal 6. Ev 
Ego odaklı olacak, işverenlerden ve çalışma koşullarından memnun kalacaksınız.  Beden eğitimi programları dikkatinizi çekecektir. Ordu gibi işlerde olanlar polis iyi olacak. Maruz kalmış Mars, ani bir hastalık, ateş, yaralanmalar, sinir soyları vb. getirebilir.

Natal 7. Ev 
Ortaklara yönelik agresif ve kendinden merkezli davranış, genel olarak iş. Karşılaşmalar ve anlaşmazlıklar evlilikte ortaya çıkacaktır. Olumlu tarafı, bu Mars enerjik bir işbirliği getirecektir.

Natal 8.Ev 
Müşterek mali faaliyetleri, ölü veya hasta işlerin canlanmasını yeniden başlatmayı deneyeceksiniz. Birisi işyerinde veya evde değişiklikler yapmak istiyorsa, egonuz onlarla çatışmalara neden olacaktır.  Aile, para ve israf harcamaları konusunda hemfikir olmayacaktır. Zehirli Mars, cinsel aktivasyona ve yasadışı işlere yol açar. Kazalar da meydana gelebilir. Gizli ve gizli olaylara olan ilgi artacaktır.

Natal 9. Ev 
Din hakkındaki düşünceler, felsefe aktifleşecek. Daha entelektüel yaratıcı olacaksınız ve düşüncelerinizi başkalarına kolayca aktaracaksınız. Bazen bu, sosyal çevreniz arasında sempati ve saygıyı kaybetmenize neden olabilir. Yabancı geziler, siyasi meseleler de vurgulanmaktadır. 
Maruz kalmış Mars, yabancı ülkelerde seyahat ederken tehdit edici durumlara neden olabilir. Ayrıca yasal zorluklar ve mahkeme davaları da olabilir.

Natal 10. Ev 
Mesleğe ilişkin yetkili davranış ve hırsları vurgulayacak.Ego maksimum olacaktır ve başkalarının ihtiyaçları için hiçbir düşünce olmayacaktır.Şöhret, statü ve ön plana duyulan arzular hakim olabilir. Bağımsız olmanın ve kendi patronun olmanın zamanı geldi. Zalimli Mars, diktatörlük ve otokratik istikrarı işaret edebilir.

Natal 11. Ev 
Grupları örgütleme ve onlara katılma vurgulanmıştır.Mars, egoyu güçlendirir ve genellikle yalnız çalışmayı teşvik eder. Bir grupta bile, başkalarına egemen olmanızı sağlar. İyi  Mars, sizi soylu sebepler için insani ve savaşçı gibi taklit eder. Ayrıca ihanet olabilir.

Natal 12. Ev 
Gizli ve olay yerinin arkasında, bu transitin önemli notları faaliyetler. Kredilendirilmeyeceksin ve en altına itilecektir. Sürekli bir tahriş ve huzursuzluk hissi olacaktır. Farkında olmadan konumunuzu baltalayan ve aynı zamanda gizli düşmanları geliştiren yanlış bir izlenim yaratacaksınız. Duygusal olarak üzülürsünüz ve sürekli kendinize soru sormalısınız. Hayır kurumlarına çalışmak daha iyi. Çatışmalar gizli entrikalara karışabilir veya gizli düşmanlıklara maruz kalabilir.

Doğum anınızdaki ayınıza göre transit Mars bizi nasıl etkiler bakalım. 

Bu ateşli kırmızı gezegen her burçta  yaklaşık 40 gün kalır. Doğum anındaki Ay'ın konumuna göre Ay'dan  sonraki 3., 6. ve 11. evlere geçiş yaparken olumlu sonuçlar verir. Kalan hanelerde, yani Ay'dan 1., 2., 4., 5., 7., 8., 9., 10. ve 12. evler de olumsuz etkiler yaratabilir. 

İşte Mars transitinin, doğumdan geçen Ay'dan hangi eve ait olduğunu temel alarak hayatınızı nasıl etkileyebileceği hakkında ayrıntılı bir genel açıklama yapalım . 

Mars, doğum haritasındaki Ay'dan sonra 1. eve geçtiğinde kişi  finansman konularına daha fazla dikkat etmeli. Bu süre zarfında istenmeyen bazı masraflar oluşabilir. 

Sağlık açısından, bazı ateş veya kan ile ilgili rahatsızlıklar gelişebilir. Bazı inişler ve çıkışlar kariyerde de olabilir. Şimdilik kendi işinizi kurmaktan kaçınmak daha iyidir. Anneyle olan ilişkiniz bu süre zarfında da samimi olmayabilir. 

Mars, doğum haritasındaki Ay'dan sonra 2. eve geçtiğinde kişi sorunlarla karşı karşıya kalır. Sert kelimeleri kullanmaktan kaçınmak sizin yararınızadır . Hınzırlığını değiştirmeye çalışmalısın. Özellikle babanızla ilgilenmek için dikkatli olmalısınız. Bu geçiş sırasında sağlık konularında sorun yaşanabilir  ve bazı finansal sıkıntılar devam edebilir. Eşyalarınızın güvenliğine dikkat etmelisiniz. Bazı eski düşmanlar veya kötü arkadaşlar size zarar vermeye çalışabilir, bu yüzden çok dikkatli olmalısın. 

Mars, doğum haritasındaki Ay'dan sonra 3. eve geçtiğinde kişi iyi kazançlar elde eder ve zenginliği artırır. Bu süre zarfında çok fazla malzeme konforu yaşarsınız. Çabalarınız iyi niyet getirir ve bu küçük başarılar size daha fazla güven ve güç kazandırır. Bu süre zarfında dayanıklılığınız ve sağlığınız da tatmin edici olacaktır. Herhangi bir kronik hastalık şimdi düşer. Hayatta yeni bir bakış açısı ve netlik elde edersiniz. Düşmanlara karşı zafer kazanılır .

Mars, doğum haritasındaki Ay'dan sonra 4. eve geçtiğinde kişi  bazı engeller getirebilir. Eski düşmanlarınız sizi şimdi aşağıya çekmek isteyebilir. Ailenizin veya sosyal çevrenizin içinden de yeni düşmanlar kurabilirsiniz. Daha önce olduğundan daha sert ve kaba görünüyor olacaksın. Sevdiklerinizle uyumlu bir ilişki kurmaya çalışın ve şu an mülkiyet konularına karışmayın. 

Mars, doğum haritasındaki Ay'dan sonra 5. eve geçtiğinde kişi gereksiz korkular ve stres yaşar. Bu dönem  sakin kalmak ve arkadaşlarınızla ve ailenizle olan ilişkiniz üzerinde çalışmak için iyi bir dönemdir. Çocuklarınız da sağlık problemi çekebilir, bu yüzden dikkatli olun. Diyet alışkanlıklarınızı da gözden geçirmelisiniz. Harcamalarınız artırabilir, böylece düzgün finansman kaynakları elde etmek için harcama alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz. 

Mars, doğum haritasındaki Ay'dan sonra 6. eve geçtiğinde kişi iyi  sonuçlar yaşar . İşletmelerin, özellikle metal endüstrisindeki kazançları artar . Bu servet büyümesi ve birikimi dönemi olabilir. İyileştirilmiş performansınıza uyarak beğeni toplayıp hatta tanıtım yaparsınız. Tüm bunlar finansal yükselişe neden olur. Bu düşmanları ve muhalefeti sorgulamak için elverişli bir zamandır. Bir dava kararı da lehinize olur. Bu süre zarfında sağlık da önemli ölçüde iyileşir. Genel olarak, hayatınızda  büyüme ve mutlulukla baloncuklar oluşur.  

Mars, doğum haritasındaki Ay'dan sonra 7. eve geçtiğinde kişinin  eşi ve annesi ile  ilgili sorunlar gündeme oturur. Olayları  kontrolünüz altında tutmak için ihtiyacınız olan şey, incelik ve nezakettir. Bu süre zarfında size ihanet edebileceği için iş ortağınızdan sakınmanız gerekir. Gelir biraz düşebilir, paranızı iyi yönetemeyebilirsiniz. Transit nedeniyle sağlığınız negatif etkilenmiş olabilir. Karın, gözler ve göğüs ile ilgili problemlere dikkat edin. Bazı zihinsel sıkıntılar hem sizin hem de eşiniz için geçerli olabilir. 

Mars, doğum haritasındaki Ay'dan sonra 8. eve geçtiğinde kişi sağlığı üzerinde sık sık düşünür .Nefes alma, zihinsel huzursuzluk, yığınlar ve kanda zayıflık ile ilgili sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu süre zarfında formunuzu ve refahınızı ciddiye almalısınız. Sağlığı korumak için her türlü bağımlılık yapan maddeden uzak kalmak önemlidir. Mars burada da keskin nesneleri ve silahları dikkatle kullanmakla sizi uyarır. Mali olarak, bu bir kredi başvurusu veya para ödemek için şanslı bir zaman değil. Çok tatmin edici olacak olan tek şey , arkadaşlarınız ve ailenizle bir seyahat gerçekleşebilir. 

Mars, doğum haritasındaki Ay'dan sonra 9. eve geçtiğinde kişi başarıya giden yolda engellerle karşılaşmaya başlar. Finansal konularda dikkatli ve ihtiyatlı durmalısınız. Bazı küçük sağlık sorunları sizi kas ve vücut ağrıları gibi nedenlele rahatsız edebilir.  Kendinizi daha az enerjik ve daha güçlü hissedebilirsiniz. İş hayatı ayrıca, yaşlıların önünde konumunuzu ve imajınızı korumak için daha zor işi gerektirir. Bununla birlikte, bir çeşit hayal kırıklığı veya rahatsızlık duygusu hakim olabilir. 

Mars, doğum haritasındaki Ay'dan sonra 10. eve geçtiğinde kişi fazla sorun yaşamaya başlayabilir. Yeterli çabayı gösterseniz de, sonuçlar tatmin edici olmayabilir. Bu hayal kırıklığına yol açabilir ve bu da bu dönemi sakin geçirmek için bundan kaçınmanız gerekir. Sağlık da bu süre zarfında dikkat gerektirir. Herhangi bir düşmanı görmezden gelmek daha iyi olur ama aynı zamanda dikkatli olun ve herhangi bir silahtan uzak durun. Bu zaman zarfında, kötücül ortaklıklarda yer almanız muhtemeldir ve bu da geri tepebilir. Bazı mali mücadeleler de devam edecektir. 

Mars, doğum haritasındaki Ay'dan sonra 11. eve geçtiğinde kişi hayatını daha iyi hissetmeye başlayacaktır. Bu geçiş, uğurlu sonuçlar doğurur. Daha iyi sağlığa sahip olur ve daha fazla gelir imkânı elde eder. Bu süre zarfında arkadaşlarınızdan çok destek alır. Bu, gayrimenkul yatırımlarını da yapmak için uygun bir zamanr. İş bu dönemde de kar getirir. Gelirlerine güzel bir katkı gelir. Kardeşlerden de bir miktar kazanç bekleyebilirsiniz. Çocuklar da mutluluk ve iyi haberler getirir. Toplumdaki durumunuz ve saygınlığınız bu transit geçiş sırasında artacaktır. 

Mars, doğum haritasındaki Ay'dan sonra 12. eve geçtiğinde kişi bazı vücut ağrıları nedeniyle acı çeker . Ayaklarınıza, gözlerinize ve karnınıza dikkat etmelisiniz. Bazı uyku ile ilgili bozukluklar da sürer. Harcamalarınızı azaltmak için çalışmanız gereken dönemdir. Sakin ve nazik bir yaklaşım da eşiniz, aileniz ve arkadaşlarınızla samimiyetinizin korunmasına yardımcı olacaktır. Bu süre aynı zamanda yurtdışında iş gezisi için fırsatlar da getirirken, sonuçlar beklediğiniz kadar tatmin edici olmayabilir. Herhangi bir yasadışı faaliyette bulunmamalısınız.

Peki marsın yücelme konumu bizi nasıl etkiler?

Mars, kendi evi olan koç ve akrepde çok rahat eder,  oğlak burcunun ilk inde yücelir ve yengeç burcunun 28º' alçalır. 

Yani Mars kendinden sonraki 4. evde alçalır ve kendinden sonraki 10. evde yücelir ; aynı zamanda kendinden sonraki 3. evde yücelir ve 9. evde alçalır. 

Hımm, kafalar oldu bir milyon gelin örnek yapalım . 


Mars nerede ? 8. evde boğada 
Marstan 3. ev sonraki yücelme : 10. ev yengeç , burası alçalan ev olduğu için nötr kabul edilir. 
Marstan sonraki 4. evde yücelme : 11. ev aslan 
Mars, egoyu güçlendirir ve genellikle yalnız çalışmayı teşvik eder. Bir grupta bile, başkalarına egemen olmanızı sağlar.
Marstan sonraki 9. ev sonraki alçalma : 4. ev oğlak , doğal yücelme noktası olduğundan nötr sayılır . 
Marstan sonraki 10. evdeki yücelme : 5. ev kova 
.Şöhret, statü ve ön plana duyulan arzular hakim olabilir. Bağımsız olmanın ve kendi patronun olmanın zamanı geldi

Mars natal konumundan sonraki 3., 6., 11. evler hangileri 

Marstan 3. ev sonraki iyicil efekt  : 10. ev yengeç 
Kişi iyi kazançlar elde eder ve zenginliği artırır + Şöhret, statü ve ön planda olmaya  duyulan arzular hakim olabilir.

Marstan 6. ev sonraki iyicil efekt : 1. ev terazi  
Servet büyümesi ve birikimi dönemi + Bu transit sırasında tamamen iddialı ve çok aktif olacaksın.
Transit Mars Natal satürn üzerinden geçerken dayanılmaz kuvveti ile taşınmaz nesneyi taşırsınız . 

Marstan 11. ev sonraki iyicil efekt : 6. ev balık 
Daha iyi sağlığa sahip olur ve daha fazla gelir + Ego odaklı olacak, işverenlerden ve çalışma koşullarından memnun kalacaksınız.
Transit  Mars Natal Ay üzerinden geçerken çevrenizdeki yaşam koşullarınızı iyileştirmek için çok enerjiniz var.

Mars transiti Aslan , Kova, Yengeç , Terazi ve Balıkta olduğunda kırmızı gezegen Mars kişiye kendi işinin patronu olma konusunda hırs verecek , git patron ol , işini kur ve paranı kazan diyecektir. Vuracak Mars sırtına kırbacını , hadi diyecek , içten içe kişiyi kamçılayacak ...Hangi işi kuracak , Mars 8. evde olduğundan okült konular , metafizik , ölüm ve cenaze işlemleri olabilir. 

Hırslı komutan Mars transiti seni ne için savaşman için kamçılıyor peki ?

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: