19 January 2019

Eğer Kuzey Düğüm İkizlerde İseniz Size Müzdelerim Var ... Yüceler Yücesi Düğüm Sizde !!!Düğümler, Ay'ın Güneş'teki yolunun ekliptik ile kesiştiği noktalardır ,Güneş'in yolunu ayın kestiği noktalar . Ay, ekliptiği güneyden kuzeye geçtiğinde, Kuzey Düğümü olarak da bilinen yükselen düğümdür. Ay, ekliptiği kuzeyden güneye geçtiğinde,  Güney Düğüm olarak bilinen düşen düğümdür. Düğüm noktaları her zaman geriye dönüktür, yani görünüşe göre geriye doğru hareket eder ve hareket halindeyken yavaştır. Her zaman birbirlerinin tam karşısında olacaklar. Birlikte ruhun karması vasıtasıyla gideceğimiz yolunu gösterirler.

Kuzey Düğümü, Ejderha Kafası olarak da bilinir. Bu, şanslı veya yararlı sayılır. Ayrıca izlenmesi gereken yaşamın yolu da sayılır. Kuzey Düğümünün mevcut karmayı ve nasıl ilerletileceğini belirttiği söylenir. Üstesinden gelinmesi gereken güçlükler ve engellerle zorlaşsa bile, konunun nereye gittiğini gösterir. Yolumuza devam etmek için çabalamalıyız ama ödüller iyi bir servettir.

Güney Düğüm, Dragon'un Kuyruğu  olarak da bilinir. Bu, talihsiz veya engelleyici olarak kabul edilir. Ayrıca, birinin türettiği karma olarak da düşünülür. Güney Düğüm'ün önceki yaşamından ileri gelen yetenek ve alışkanlıkları temsil ettiği söylenir. Nesnenin nereden geldiğini, en iyi kalabileceği özellikleri ortaya koyuyor. Bu alışkanlıklara ve düşmeye eğilimli olan istenmeyen özelliklere bağlıdır.

Düğümlerinize göre neyin geliştirilmesi ve geride bırakılması gerektiğini kısa bir hatırlayalım . 

Kuzey Düğüm Koç - Güney Düğüm Terazi : Iddialı olmak için başkalarına çok fazla güvenmeyin
Kuzey Düğüm  Boğa - Güney Düğüm Akrep : Daha pratik olmak, daha az duygusal olmak
Kuzey Düğüm İkizler - Güney Düğüm Yay : Daha net, daha idealist olmak için
Kuzey Düğüm Yengeç - Güney Düğüm Oğlak  : Daha bakım verici, daha az materyalist olmak için
Kuzey Düğüm Aslan - Güney Düğüm Kova : Kişisel otorite geliştirmek, daha az anarşik
Kuzey Düğüm Başak - Güney Düğüm Balık : Daha dünyaya inmek, daha çok gerçekçi olmak
Kuzey Düğüm Terazi - Güney Düğüm Koç  : Başkaları için düşünceli olmak, kendinden daha az ilgilenmek
Kuzey Düğüm  Akrep - Güney Düğüm Boğa  : 

Duygusal akışa izin vermek, pratiklikle daha az ilgilenmek
Kuzey Düğüm Yay - Güney Düğüm İkizler  :  Daha geniş vizyon geliştirmek, ayrıntılara daha az önem vermek
Kuzey Düğüm Kova - Güney Düğüm Aslan  : Daha pratik olmak, daha az duygusal olmak
Kuzey Düğüm  Oğlak - Güney Düğüm Yengeç  : Daha fazla paylaşmak, daha az eforlu olmak
Kuzey Düğüm  Balık - Güney Düğüm Başak  : Duyarlılığı geliştirmek, daha az kritik etmek insanları 

Ancak bu düğümlerin bir de yücelme noktaları var . 

Kuzey düğüm: İkizler burcunda yücelir , yayda alçalır 
Güney düğüm : Yayda yücelir , ikizlerde alçalır . 

Eğer Kuzey Düğüm İkizlerde iseniz , size müjdelerim var ..... Kim demiş bunu : İbn-Al Biruni ...

İkizler'deki Rahu (Mithun) ve Yay'da Ketu'nun ayrıntıları (Dhanu) hakkında gelin daha fazla bilgi verelim ...

Rahu bu burcta yüceldiğinde çok güçlüdür. Çok endişe ve sıkıntıdan sonra kazanılan büyük zafer demektir. Başarı işareti ve çoğu zaman her şey kaybolduğunda ortaya çıkan şans. Tam de her şey bitti derken , bir melek gelir ve sizi kurtarır.  Yılanlar ile sarıldım , ölümü bekliyorum derken , bir de yılanlar seni bir tahta taşır . Vavvvvv, işte olsun Şahmaran ....

Bu kişilerin asil bir zihni vardır ve bu aklı her zaman akıntıya karşı savaşma gücü verir. İnanç ve Azim verir. Ona yardım edecek kişilerin sempatisini nasıl kazanacağını bilecektir: İkizler'deki Rahu her zaman bir gelişme sembolüdür. 

Yayda Ketu, aksine kendisine aşırı güvenin olması, zararlı olabilecek olan işleri üstlenmesine neden olur, böylece çok geç olsa da yaptıklarından pişman olabilir. Sayısız zorluk ortaya çıkarır , ancak kişi onları efor ve cesaretle ve açık görüş ve dikkatle fetheder. 

İkizler'deki Rahu çok yönlülük, uyarlanabilirlik , uyumluluk  ve zihinsel çevikliği artırır. Hayata yönelik iyimser bakış açısı nedeniyle çevresine de fayda sağlar. 

Yay'daki Ketu, zayıf yargılar verir konsantre olmayı ve odaklamayı ve fethedilecek diğer alanları aramaya başlamayı öğrenmeyi öğretir. 

Özgür bir ruh olmak için her ne pahasına olursa olsun özgürlük duygusunu umutsuzca korumaya çalışır. 

Bu hayatta başkalarının gözünden dünyanın nasıl göründüğünü öğrenmek istiyor. İnsanlar neden onu dinlemediğini anlayamadan önce, o insanın  yerinde olmalı. Sonuçta başkalarına verdiği olumsuz özelliklerin kendisinde anlamadığı şeyler olduğunu fark edecektir.

İkizler Rahu'su aracılığıyla, bu hayatın enerji öğrenmesinin çoğunu iletişim sanatında ustaca olmak için harcar.  Kendisini eğitme ihtiyacı hissettikçe , böylece toplumda bir kimlik kazanır. 

İkizler Rahu'su aracılığıyla, başta başkalarının önemsiz olduğunu düşündüğü bir toplumun korunmasına yardımcı olmak için başkalarının haklarına saygı göstermek için diplomatik yollarla bir şeyler deneyecektir. 

Evcilleştirilmek istemeyen kısrak gibidir ve temasa geçtiği herkes için alt ve üst zihinlerin bir elçisidir. Onun misyonu sadece kendisi için değil, aynı zamanda anlayışını hayat boyunca süren sayısız insana yaymaktır. Burada ebedi huzursuzluğunun mistik nedeni yatıyor. Onun söyleyecek çok şeyi var , çok  ama gerçekten çok . 

Ketu'nun ev konumu, onun özgür ruh olma arzusuna çektiği hayat alanını gösterir. İkizler Rahu'nun ev konumu ise  katılacağı medenileşmiş hümanistik kültürün avantajlarını yaşamak için yönlenmek zorunda olduğu giriş kapısını göstermektedir.

Bu görünümde farkındalığınızı başkalarıyla paylaşmanız gerekir. 

Nasıl mı ? Gizli iletişim becerilerinizi geliştirin. Zekanızı köle olmak yerine ona bir kapı açın. Öğrendiğiniz bilginizi, insanlarla paylaşın. Profesyonel bir kıytırık şeyin de olsa uzmanı, bir bilgi hırsızı veya bir sürekli öğrenci olun.

İkizler Rahusu iyi bir konuşmacı olabilir, ancak o, genellikle zayıf bir iletişimcidir. Gerçekleri dışarı çıkarmak , konuşmak, diğerlerini güzel sözcükler veya teknik jargonlarla uzun süre akıcı biçimde etkilemekte iyidir. İkizler Rahusu , kitapları kelimeyle alıntılamaya, isimlerine bakmaya ve anlambilim, üzerine konuşmaya eğilimlidir. Gerçekler ve teoriler hakkında ustalıkla konuşur, ancak bunları uygulamak veya onlarla ilgili duygularını paylaşmak söz konusu olduğunda genel olarak bir beceriksizdir. Aslında, bu kişi genellikle kişiliğinin herhangi bir yüzünü entelektüel tarafın ötesinde paylaşmaktan kaçınır. İkizler'deki Rahu her zaman algı için büyük potansiyele sahip olduğu için bu utanç verici olabilir zaman zaman . 

Mesele şu şekildedir: Bu biriken bilgiler günlük hayatta nasıl kullanılabilir, nasıl paylaşılır ve uygulanabilir? İşte bütün mesele bu ? Cevap , bakınız , Rahu ikizler hangi evde ? Onu da başka yazıda anlatmak üzere , siz biraz düşünedurun bakalım ...

Kimlerde KAD ikizlerde ?
Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

1 facebook-blogger:

bhrduygu said...

merhaba bircok siteye baktim sizin kadar aciklayici bulamadim :)
kisa bir sorum olacakti bu konuyla ilgili
benim kuzey ay dugumum ikizlerde venus kavusumu 6. evde
guney ay dugumum 12.evde neptun kavusumunda ayrica 1.ev yukselen ve ay burcumla kavusumda hepsine tektek baktigimda birbirinden farkli seyler yaziyor kisada olsa yazabilirseniz sevinirim :)