29 January 2018

Transit Güneş Etkileri : Doğum Haritasında Güneş Transitleri Seni Nasıl Isıtacak ? Yoksa Buz Mu Keseceksin ?

Astrolojide Güneş  hayat verendir , gezegende yaşayan tüm organizmaları canlandırır. İçimizi ısıtır , yokluğunda ise buz keseriz . 

Güneş, bir burçtan diğerine 1 ayda geçer ve tüm Zodyak çemberini gezmesi bu nedenle 12 ay sürer. 

Güneş bir burçta  30 gün kalır ve günde 1 derece seyahat eder. 

Güneş girdiği ev konularına hayat veren olduğundan, Güneş transitleri, astrolojide olayların zamanlamalarını tahmin etmekte yaygın olarak kullanılmaktadır.

Güneş asla geri gitmez ve bir gezegen ona yaklaştığında, bu gezegen Vedik Astrolojiye göre otomatik olarak yanar.

Yanık gezegen ise yanındaki gezegenin canını yakar ve saldırgan olmasına ve iyi etkilerini bize verememesine neden olur. 


Güneşin  Natal gezegenler üzerindeki transit etkileri 
Natal Güneş : Başarı, canlılık
Natal Ay: Baba ile seyahat, Babanın iftiraya uğraması , suçlanması
Natal Mars: Yaralanma , kardeşlere ilşetişimde engel
Natal Merkür : Babanın ticari alanda başarısı , mahkûmlarla görüşmeler.
Natal Jupiter : Statü kazanma , soylularla temas, kültürlü insanlardan gelen işbirliği
Natal Venüs : Evlilik, cinsel ilişkiye düşkünlük , eşin sağlık sorunu, maddi zorluklar
Natal Satürn : Güven eksikliği, mali güçlükler, gereksiz suçlamalar 
Natal Rahu : Spekülasyon konularında kazanç , babayla ilgili konularda tembellik
Natal Ketu : Çocuklar için endişelenmek, babasının daha  ilahi düşüncelere meyil etmesi 

Güneşin evler üzerinden geçerken verdiği transit etkileri ise şöyledir : 

Natal 1. ev, Yükselen ev (Lagna veya Yükselen Burç) 
Kendine güven, canlılık, güç ve tanınma ve yetki için çaba harcayacağınızı hissedeceksiniz. 
Liderlik özelliklerini sergilemek, kendini zorla ifade etmek ve iddialı olabilmek. Bu neredeyse bir yeniden doğuş .

Natal 2. Ev
Maddi refah, spekülasyon ve muazzam iş yoluyla zenginlik elde etmek için eğilim. 
Sosyal statüyü elde etmek veya korumak için göstermek ve fazla harcamak istiyorsanız. 
Sanatsal arayışlar veya benzeri işlerle uğraşabilir ve sosyal etkinlikler ve romantizm için zaman, para harcayabilirsiniz. 

Natal 3. Ev
Konuşma ve her türlü iletişimde otorite olarak  kabul edilirsiniz.  
Vaaz verme , kendini ifade etme, eğitimde çocuklara rehber olma, komşularla, kardeşler, arkadaşlar vb. ile sık sık iletişim kurabilirsiniz. 
Kısa yolculuklar eğlenceli olacak.

Natal 4. Ev 
Ev ve aile faaliyetleri, romantizm ve sosyal aktivitelerde inisiyatif kullanacaksınız. 
Alışkanlık kalıplarını ve derin oturmuş duygusal tutumları anlama zamanı geldi.

Natal 5. Ev
Spor, eğitim, eğlence ve romantizm üzerine yaratıcı ilginin zamanı. 
Aşk veya cinsel buluşmalar olabilir. Romantik çok yakında cinsel tatmin haline dönüşmektedir. Bir ortağınız varsa, gebelik veya çocuk doğumuyla ilgili konular partnerler ile tartışılacaktır. 
Spekülasyonlar ve çocuklara yönelik sorumluluk alanındaki yatırımlar artacaktır.

Natal 6. Ev 
Çalışma koşullarının keyfini çıkarıyor ve amirlerden gelen iyiliklerden yararlanıyor. Kendinizi iş yerinde ifade etme ve başkaları tarafından yapılan işi yetkili bir şekilde denetleme zamanı. 
Çocuklarınız maddi olarak fayda sağlayacaktır. Bu aynı zamanda spor salonunu vurmak ve fiziksel uygunluğu korumak için en iyi zamandır.

Natal 7. Ev
Ortaklıklar, evlilik ve kişisel ilişkilere karşı eğilimi göstereceksiniz. 
Yetkili insanlarla tanışacaksınız. Fark edilmek ve takdir etmek istersiniz. Halkla ilişkiler, yasal konular ve siyasetle meşgul olmaya devam edecektir. 
Büyükler terfi ettirmenize yardımcı olacak.

Natal 8. Ev 
Ortak finans, kurumsal işler ve spekülasyonlara katılma zamanı. Miras, piyango, nafaka, müşterek finansman veya geçmiş yatırımlardan faydalanabilirsiniz. 
Çocukların geleceği için plan yapacaksınız ve onlara yatırım yapacaksınız. 
Atık ürünler, geri dönüşüm vb. Faydalı olabilir. Cinsel isteklerin artması olabilir.

Natal 9. Ev 
Yaratıcı çalışmalar, yüksek öğrenim, dini, felsefi etkinliklere olan ilginiz artacaktır. 
Yabancı ülkeleri ziyaret etmek de mümkündür.

Natal 10. Ev 
Güç, yetki ve statüyü arzulacaksınız. Artan mesleki sorumluluklar, hırslar yaşanabilir. 
Profesyonel kişiler romantik maceralara götürebilir. Çocuklarınızın geleceği için yatırım zamanı. 
Bu transit, isim, şöhret, promosyonlar, politik ve sosyal kazançlar sağlar (vimsottari dasa da aynı sözü verirse).

Natal 11. Ev 
Bu en uygun transit. Yetkili insanlarla dostluk kuracak, romantik deneyimler yaşayacak, iş başında olumlu ifade edecektir. 
Davranışlarınız tanınır ve uygun bir şekilde ödüllendirilir. Grup faaliyetleri en çok tercih edilmektedir. 
Sun burada Düğümler ya da diğer ahlaksızlıklar tarafından etkileniyorsa, bencillik geliştirebilir ve diğer amaçlarınız için diğerlerine hakim olabilirsiniz.

Natal 12. Ev 
Sezgi, felsefe, okült, sahne arkasında faaliyetler tercih edilir. 
Bazılarınız gizli aşk ilişkileri geliştirebilir, ortaklardan finansal konuları gizleyebilir, alchoole ve evlilik dışı ilişkilere aşırı derecede katılabilir. 
Spekülasyonlardaki kayıp da mümkündür.

Şimdi geldik işin püf noktasına , Güneş'in Janmarasi 'den geçişi , yaşanacak olayların etkinliğini artırmaktadır. Janmarasi denilen doğum anındaki Aya olan uzaklığa göre Güneşin hayatımıza getireceği etkileri konuşalım . 

Güneş'in doğum anındaki  Ay'dan 3., 6., 10. ve 11. evlerden geçiyor olması halinde kişi için olumlu sonuçlar getirir. Bununla birlikte, Güneşin Aydan sonraki geriye kalan evlerinde, yani 1., 2., 4., 5., 7., 8., 9. ve 12. evlerdeki etkiler  dehşet verici olabilir.

Güneş , doğumdan sonra Ay'ın konumlandığı eve girdiğinde, kişinin sağlık konularında çok dikkatli olması gerekiyor. Transit sırasında kalp, kan basıncı veya dolaşım, baş ağrısı ve gözlerle ilgili bazı konularda sorun yaşanabilir.  Bu süre zarfında huzur eksikliği yaşanır. Kişi ayrıca finansal istikrarda türbülans yaşayabilir. Toplumdaki adınız ve konumunuz da düşebilir. Bu dönem, iş yerinde de artan güçlüklerle damgalanmaktadır. Eşiniz ve diğer aile bireyleri ile çatışmalar yaşanabileceğinden öfkenizi ve hırsınızı kontrol altında tutmalısınız. 

Güneş Janmarasiden sonraki ikinci evde olduğunda kişi finansal engeller yaşıyor olabilir. Ailenizde gerginlik yaratabilecek ve arkadaşlarınızla sorun yaşayabildiğiniz için, bu geçiş sırasında öfkenizi ve dilinizi kontrol etmeniz kesinlikle gerekiyor. Ödünç para vermek veya ödünç vermek için uygun bir zaman değil. Herhangi bir riskli yatırım veya spekülasyondan kaçınmak sizin yararınızadır. Baş ağrısı, gözle alakalı sorunlar, stres vb. gibi sorunların devam etmesi mümkün olduğundan sağlığa da dikkat edilmelidir. Sık seyahatten ve aşırı hoşgörüden kaçınmalısınız.   

Güneş Janmarasiden sonraki 3. evden geçerse kişi  mesleki alanda çok ilerleme yaşar. Yerli ayrıca, transit süresince bir ikramiye ya da zam alabilir. Bu ilerleme, mutluluk, sağlıklı olma ve zenginlikde artışı dönemidir. Güneş size düşmanlarınızı devirmek için yeni bir enerji dalgalanması yaratıyor. 
Bu süre zarfında çabalarınız olumlu sonuçlar alıyor. Akrabalarınız, aileniz ve arkadaşlarınız değerinizi tanıyor ve size saygı gösteriyorlar. Bu dönemde çok fazla zihinsel barış ve rahatlama yaşarsınız. Transit sırasında alınan tüm seyahatler de ödüllendiricidir. Ayrıca sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirmek için bir şans bulursunuz. 

Güneş Janmarasiden sonraki  dördüncü eve geçerken kişi bir miktar zihinsel gerginlik ve endişe yaşar. Bu yerleşim nedeniyle acı yaşarsınız. Yaşlılarla ilgili bazı konular da bu dönemde gerçekleşir. Bazı iletişim boşluğu veya iş arkadaşlarınızla ve çalışanlarla yanlış anlamalar da oluşabilir. İş yükü bu dönemde yüksektir , bu nedenle stres seviyeleri de yükseliyor. Arazi  ve mülkte de sorunlar yaşanır. Şimdilik beklenmedik bir yolculuktan kaçınılmalıdır. Anlaşmazlıkların devam etmesi nedeniyle ev içi türbülansı da bu transit ile artmaktadır. Annenle tartışmalar yaşayabilirsin .  

Güneş Janmarasiden sonraki  5. evden geçerken  iş yaşamında sorunlarla karşılaşmaya başlıyorsun. Yaşlılar işinizi sorgulamaya başlar. Düşmanlar ve rakipler de sizi aşağı çekmeye çalışır. Bu dönemde stres hakimdir. Bu dönemde herhangi bir tartışmadan kaçınmalısınız. Sağlık komplikasyonlarının artması, özellikle de kalp ve mideye ilişkin olanlar can sıkıcı olabilir. Ayrıca eşiniz ve çocuklarınızla da sorunlar yaşayabilirsiniz. İyi niyetiniz kullanılır. Yetki veya hükümetle ilgili bazı konular sizi bu süre zarfında sıkıntıya sokabilir.

Güneş Janmarasiden sonraki  6. evden geçerken kişinin durumu iyi sayılır. Sağlık konularında rahatlamaya yardımcı olur. Bu süre zarfında düşmanlar da zayıflıyor. Bu, genel olarak mutlu ve şanslı bir dönemdir. Çabalarınız başarıyı getirir ve meyveleri toplarsınız. Dava konularında rahatlama görülebilir. Bu geçişle durumunuz ve kazancınız da gelişir. Arkadaş ağınızı ve sosyal bağlantlarınızı da geliştirirsiniz. Gezileriniz özellikle de işle ilgili olanlar iyi sonuçlar verebileceğinden, bu seyahatleri yerine getirmek için iyi bir zamandır. 

Güneş Janmarasiden sonraki  7. evden geçerken kişi çalışma yaşamında zorluklar yaşar. Meslektaşlarınız ve yaşlılar ile olan anlaşmazlıkları şımartabilirsiniz. Bu işteki ilerlemenizi etkileyebilir. Muhalefet bu süre içerisinde daha da güçlenir. Hayatta bir çeşit çaresizlik hakimdir. Sağlık alanında özellikle mide ile ilgili konular sizi zorlar. Bu süre zarfında eşinizin sağlığına da dikkat etmeniz gerekir. Güneş'in bu yerleşimi ile kişi yaşamındaki hedeflerine ulaşmada gecikir. Bu yolculuk için iyi zaman değil. Servet kaybı da mümkün.

Güneş Janmarasiden sonraki  8. evden geçerken kişi hayatta engeller yaşar. Düşmanlarınız  sizi zorlamaya çalışır  ve bazı yasal konular da ortaya çıkıyor. Güneş bu pozisyonda iken sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. Hazımsızlık, kan dolaşımı sorunları ve fazla kilolar sizi rahatsız edebilecek birkaç sorun olabilir. Bir kaza ihtimali olduğu için de araç kullanırken  dikkatli olmalısınız. Bu dönemde eş ve aile üyeleriyle olan ilişki de sorun yaşanır  ve gereksiz masraf ve kayıplar da olabilir. 

Güneş Janmarasiden sonraki  9. evden geçerken kişi işyerinde dikkatli olmalıdır. Size karşı bazı suçlama / sahte suçlamalar olabilir. Bu, finans konusunda da zor bir dönem olabilir . Bu süre zarfında aşırı harcama yapabilirsiniz. Zihinsel barışın olmaması, aile ve eş ile ilgili sorunlar ve düşmanlardan gelen sorunlar,  devam eder. Göğüs, boğaz, omurga, dizler ve kalçalarla ilgili bazı sağlık sorunları da sizi rahatsız edebilir. 

Güneş Janmarasiden sonraki  10. evden geçmesi Vedik Astrolojide çok olumlu sayılır. Kişi büyümesini ve kazançlarını çok çaba harcamadan deneyimledikleri hayırlı bir dönemdir. Bu dönemde promosyon alma ve maaş artışı da mümkündür. Yeni fırsatlar bulursunuz ve yaşlılardan övgü alırsınız.  Aile ve arkadaşlar sana saygı duyar ve sosyal çevrenizde de beğeni toplarsınız. Sağlık ile ilgili müdahalelerde başarı gözlemlenir. 

Güneş Janmarasiden sonraki  11. evden geçmesi  kişiye hayatta beklenmedik kazançlar getiriyor. Bu sefer patronunuzdan çok teşekkür alırsınız . İş aynı zamanda kârlı kalır ve gelir beklentileri artar. Promosyon veya daha yüksek ücretlendirme yappılır.  Yatırımlar bu süre zarfında kârlı olur. Genel olarak, finansal durumunuz gelişir. Bu aynı zamanda sağlık konularında da iyi bir dönem. Bu dönemlerde yapılan gezilerden de fayda sağlanır. 

Güneş Janmarasiden sonraki  12. evden geçmesi kişiye iyi şans getirmez. Yaralanma şansı olduğu için acele bir yaklaşımdan kaçınmaya çalışmalısınız. Ayrıca bazı mali sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Uykusuzluk veya stres kaynaklı uyuyamama sorunları yaşanır. Stres, mide sorunları, ateş ve gözle ilgili sağlık sorunları da ortaya çıkabilir. Bu dönemde eşinizle herhangi bir tartışmadan kaçınmalı ve mevcut ilişkilerinizi sürdürmeye çalışmalısınız. Bu, yatırımlarda şımarmak için hiç en uygun zaman değil. 

Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere . Peki doğum anınızdaki güneşinize olan transit mesafesi sizi nasıl etkiler ? Bu çok önemli...

Güneşin evi bildiğiniz gibi aslan , koç burcunda yücelir  ve terazi burcunda alçalır . 
Yani güneş kendi evinden 3 ev sonra alçalır ve 9 ev sonra yücelir. 
Bu bilgi şu demektir.  Doğum anınızdaki natal güneşinizden 3. ev sonra güneş transitinde negatif etkiler alırsınız , 9. ev sonra ise Güneş transitinden maksimum enerji alırsınız.

Kafalar oldu bir milyon . Gelin örnek yapalım . Haritalarınızı çizin . 


Kural 1 : Transit Güneş , hangi natal gezegen ile görünüm yapıyor  ?  Venüs karşıtlığı , sevgi ve para problemleri 

Kural 2 : Transit güneş hangi natal evden geçiyor ? 3. natal evden geçiyor . İletişim ve kısa yolculuklarda mutluluk 

Kural 3 : Transit Güneş Janmarasi'den kaç ev uzakta ? 10 ev uzakta - Süper ötesi güzel 

Kural 4 : Transit Günel Natal Güneş'den kaç ev uzakta ? 8 ev uzakta , 9 eve yaklaştığı için iyi etkiler başladı , süper...

Güneş Kova transiti süper ötesi kişiye maddi gelirini artıracak iletişim projeleri fırsatları getirir. 

Şimdi gelelim derin analizlere ...

Janmarasiden 3. , 6., 10., 11 ev uzaklıklarda güneş bereketi var . Yani güneşin İkizler , Başak , Oğlak ve Kova geçişleri kişiyi bereketlendirir . 

Güneşin natal güneşten 3 ev sonraki Aslandan geçişi kişiye negatif etki verir. 

Toparlarsak bu kişinin Güneşi İkizler , Başak , Oğlak ve Kova konularını desteklerken , Aslan konularını desteklememektedir. Güneş 8. , 11. , 3. ve 4. evleri desteklerken ; 10 evi desteklememektedir. 

Güneşin sana mesajı , seni okült ve bilinmezlerin sosyal ağ ve medyada yayınlanması konusunda iletişim becerileri ve aile desteği ile bereketlendireceğim ; ama iş hayatında bir şey bekleme , kariyerde seni ısıtmayacağım ...Buz keseceksin. 

Peki senin güneşin sana ne diyor ? 

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın
Gülşen 


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: