11 February 2018

15 Şubat 2018 : Ego Yıkan Kadersel Etkiler İle Burçlar Nasıl Etkilenecek ? Ay Burcunuza Göre Kadersel Kırımlarınız

Bildiğiniz üzere 15 Şubat 2018 'de bir tutulma yaşayacağız. Bu tutulmanın genel etkilerinden daha önce uzun uzun bahsetmiştim. Merak edenler tıklasınlar . 

İlaveten, gevşeyin, Türkiye'den görülmeyecek de demiştik. Tutulma yolunu merak edenler tıklasınlar.

Şimdi tutulmadan biraz bahsedelim . Bu tutulmada Ketu güneşin koynunda , Rahu ise tam karşısında olacak. Ay ise o da Ketu'nun koynunda seyri sefasına devam edecek .

O nedenle azıcık Ketu ve Rahu mizaçlarından bahsedelim . 

Rahu ve ketu, tutulmaların ortaya çıktığı yerdeki noktalardır. Işık yansıtan fiziksel gezegenler değildirler. Rahu ve Ketu'ya bu nedenle gölge gezegenleri denir. Rahu ayın kuzey düğümü ve ketu ayın güney düğümüdür.

Vedik astrolojinin bir parçası olan ve bir kişinin hayatında kadersel etkilerin  gerçekleşmesi için bir anahtar tutar bu gölgeden gezegenler. Rahu, Satürn'ün bir yansıması olarak kabul edilirken Ketu Mars'ın benzeridir.

Rahu  Satürn'le birlikte kova burcunu  yönetir ve Ketu, Mars ile akrebi. Şimdi biraz daha dein düşünelim. Rahu , satürn gibi davranıp , Kova burcunu yönetir ve Ketü'da Kova burcunda. Bu şu demek olmuyor mu? Rahu , Ketu'nun transit yaptığı Kova burcunu yönetiyor , yani Rahu Ketuyu yönetiyor .

Rahu, hayattaki tüm materyalist şeylerin , tüm şöhret ve paranın bizim olmasını isteyen gezegen. Rahu, kestirme yollar üzerinden işleri yapmak isteyen çok akıllı bir gezegendir. Rahu hiçbir zaman tatmin olmaz çünkü bedensiz kafa ve ne istediğini bilemez ve aldığını sindiremez.

Rahu'nun yerleştiği ev en az deneyime sahip olduğumuz evdir. Aynı zamanda takıntılı olduğumuz ev de bu. Bize, zayıf olduğumuz veya az deneyinlediğimiz şeyleri gerçekleştirmek için mücadele etmek zorunda olduğumuzu gösteriyor . Bu nedenle rahunun konumlandığı ev ve burç en tutkulu ve takıntılı olacağımız ev , burç olacaktır. Bu evin temsil ettiği şeyleri ve bunu rahu'nun ahlâksız doğasını fethetmek için ne gerekiyorsa yapmayı isteyeceğiz. Örneğin, 11. evde rahu olan bir kişi umutlarını ve dileklerini kazanmak için ya da hayatta kazanç elde etmek için ne gerekiyorsa yapacaktır. Eğer rahu çok olumsuz bir şekilde yerleşmişse, o kişi hatta hedeflerini gerçekleştirmek için yasadışı faaliyetlere çekilebilir , insan  öldürebilir ya da hırsızlık yapabilir.

Rahu transitlerinden bahsedersek ,  iyi sonuçlar  boğa , ikilzer , başak ve kova geçişlerinde elde edilir. Aynı zamanda Janmarasi dediğimiz natal ayınızdan sonraki evlerden 3., 6., 10. ve 11. öteki evlerde süper ötesi iyi sonuçlar verir.

Ketu ise  mokşa, kurtuluş, gizli ilimler , astroloji, izolasyon, maneviyat ve bu türlerle ilgili konuları temsil eder. Bu sadece Rahu'nun tam tersi olan , erdemlilik tarafımızdır. Ketu  sadece dünyevi şeylerden kopmak ve maneviyata doğru gitmek istiyor. Bir doğum haritasında herhengi bir evde yerleşmiş olan ketu, iyi uzmanlığa sahip olduğumuz evdir. Sanki 1000 yıldır bu konuyu biliyoruz gibi hissettiğimiz yer.  Ketu'nun yerleşmiş olduğu eve yönelik şeyleri başarmak için çok çalışmaya gerek yok, çünkü bu şeyler bize zaten kolay gelir. Örneğin, kişinin haritasında ikinci evde ketu bulunduruyorsa, o kişinin zenginlik ve varlık kazanma konusu ilgisini çekmez, ancak kişi de kolayca servet kazanır.

Evler konusuna gelince, ketu aydan sonraki 2., 8., 11. ve 12. evlerde ise çok iyi sonuç verir. Ketu'nun çok rahat olduğu burçlar yengeç , akrep ve balıktır.

Şimdi yavaş yavaş gelelim tutulma etkilerine. Tutulma esnasında Ketu , Güneş , Ay ve Venüs aynı burçta oolacak . Hımmmmm , koyun oyuna yani .

Güneş  Ketu ile birliştiğinde neler olur ? 

Güneş (Ruh) ve (Kişilik) ve kişileri (En iç öz) temsil eder. Güneş (ruh) bu eklentileri kırmak ve bu alanlarda ruhsal gelişim için karmik olarak feda etmek istiyor.

Güneş, yalnız bir gezegendir çünkü çevresindeki herkesi yakar , birilerinin yanına yaklaşmasından pek hoşlanmaz. Güneş bir gezegeni koynuna aldığında o gezegeni yakar , kavurur veya gezegenin görevlerini yerine getirilmesini inkar eder. 

Güneş ateşi ile  arındırır ve diğer gezegeni yakar ve diğer gezegenden bir fedakarlık yapmak zorunda kalır.  Güneş zayıf olduğunda fedakarlıklar ve acılar o kadar da büyük olmayacaktır.  Güneş güçlü olduğunda fedakarlıklar ve acılar çok güçlü olacak. 

Bu kavuşum fiziksel canlılığın eksikliği ve ego'nun genel bastırılmasını gösterir.
Normal enerjilerin "bireyselliğinin "  bu ruhun evrimleşmesine dönüşümü ve  bu hayatta dengelenmesi gereken "baba figürü" ile bazı karmik bağlantılara işaret eder.Ay da geliyor bu ikilinin arasına giriyor , peki şimdi ne olacak ?


Ay  güçlü hayal gücü verir, zihin denetleyicisi Ketu tarafından bölünür. Zihin bulanıklığı yapar. Bu kavuşum rahatsız edici hayallere, uykusuzluğa vb. neden olur ancak  zihinsel ayrılıklara yardımcı olur ve maneviyatta iyi ilerlemelere kaydedilmesini sağlar .

Ketu Ay'ın güney dügümü ve Rahu'nun bedinin  geri kalanıdır. Bu, ayrımcılık, tecrit ve maddi dünyanın terk edilmesini temsil eden kafa kafadan bir cisimdir. Bu gölge gezegeni maneviyatı, hiçbir şeyi ve hedefleri temsil eder. Bu hayata burada sadece tek gerçek olan maneviyata güvenmek için geldik.

Ne zaman ki  Ketu ve Ay birlikte olur , zihin fiziksel beden ve dünyanın geri kalanından izole ve ayrı olur. Zihin birçok hayal kırıklığından sonra karışıklıklarla doludur. Ketu'nun başsız bedeninden dolayı kişi gerçekleştirmek istedikleri şeyleri çok eleştirir ve her zaman kendilerini ve eylemlerini sorgularlar; doğru olanı bile eleştirir hale gelir. Kendini güvende hissetmemektedir. Ay'ın ve Ketu ile bu kombinasyonu bu kadar hayal kırıklıkları ve can yangınlarından sonra insanı maneviyata ve aydınlanmaya götürür. 

Yani özetlersek , Ketu , Güneş , Ay kavuşumu ne demek ? Egonu yık , kadersel etkiler ile o çok güvendiğin egonu yerlebir edeceğim demek . Seni gerçek kaderin ile yüzleştireceğim demek. Peki burçlar hangi kadersel etkiler ile yüzleşecekler? 
Ay burcunuza göre kadersel kırılımlarınızı okuyun lütfen. 

Ay burcu Kova olanlar 
Ketu natal ayınızın üzerinden  geçerken tutulmaya eşlik ettiğinde kişi  zihinsel gerilimler yaşamaya başlar ve sağlık bir dereceye kadar yokuş aşağı iner. Bu, harcamanızın artması ve tasarrufların azaldığı bir dönemin başlangıcıdır. Bu dönemde kredi almayı bırakmalısınız. Bu geçiş özellikle zihninizi etkiliyor. Hayatta bazı karışıklıklar,  evlilik yaşamdaki yanlış anlamalarla birlikte üstünüze üstünüze gelmektedir. Bu tutulma toplumsal itibarınız da sarsılabilir. Dikkat . 

Ay burcu Oğlak olanlar 
Ketu natal ayınızdan sonraki 2. ev üzerinden  geçerken tutulmaya eşlik ettiğinde kişinin  finansal potansiyelini etkilenir. Mali durum, zarar olasılığı nedeniyle savunmasız kalmaktadır. Bu süre zarfında harcamaların da artması muhtemel. Hırsızlara karşı çok dikkat etmeli ve ev ve eşyalarınızı güvende tutmalısınız. Ketu'nun bu  yerleştimi nedeniyle bazı zihinsel rahatsızlıklar muhtemel ve ayrıca herhangi bir göz sorununu görmezden gelmeyin. . Bu süre zarfında, gereksiz konuşmalar ve hatta tartışmalara maruz kalma eğiliminiz olabilir . Eş ile çatışmalara neden olabildiğinden sert olmaktan kaçınmalısınız. 

Ay burcu  Yay olanlar 
Ketu natal ayınızdan sonraki 3. ev üzerinden  geçerken tutulmaya eşlik ettiğinde kişi için nispeten iyicil ve kolay bir dönem başlar ve kişi bazı finansal kazançların keyfini çıkarabilir. İş yerinde ilerleme şansları artar , kişi  toplumda çok beğeni ve şöhret kazanabilir. Sık sık seyahatler de gerçekleşir. Bu tutulma ile eğitimde iyi bir performans sergilemek ve hayalinizdeki işi de gerçekleştirmek için iyi destek alacaksınız. 

Ay burcu  Akrep olanlar 
Ketu natal ayınızdan sonraki 4. ev üzerinden  geçerken tutulmaya eşlik ettiğinde bu durum kişi pozitif olarak değerlendirilmez. Sürüş sırasında ve trafikte sırasında dikkatli olmalısın. Bu dönemde annenizin sağlığı da savunmasız hale gelir. Bazı mali dalgalanmalar da sürmekte ve bu süre zarfında gereksiz zihinsel strese neden olmaktadır. Ayrıca seyahat etmek için de hiç iyi dönemi değil. Ayrıca mülkiyetle ilgili anlaşmazlıklar önlemeye çalışmalısınız. 

Ay burcu  Terazi olanlar 
Ketu natal ayınızdan sonraki 5. ev üzerinden  geçerken tutulmaya eşlik ettiğinde kişi harcamalarını  arttırır ve aynı zamanda bu dönemde çocukları ile çok fazla sorun yaşar. Bu durum da stres yatartır . Yeni yatırım yapmak için uygun bir zaman değil ve para meselelerinde çok dikkatli davranmanız gerekir. Genel olarak, bu tutulma hayatta inişli çıkışlı maddi sorunları tetikliyor. 

Ay burcu  Başak olanlar 
Ketu natal ayınızdan sonraki 6. ev üzerinden  geçerken tutulmaya eşlik ettiğinde kişinin iş hayatı düzelmeye başlar. Bu yarışmalarda başarılı olmak için iyi bir dönemdir. Kariyerinizde ilerler ve ilerledikçe rakiplerinize karşı zafer kazanırsınız. Mali durumda bu dönemde de gelişir. Ayrıca, iş büyümesi için uygun bir zaman. Maneviyat ile ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, sağlık bu tutulma sırasında dikkat gerektiriyor , ancak peşinden şifalanma geliyor .

Ay burcu  Aslan olanlar 
Ketu natal ayınızdan sonraki 7. ev üzerinden  geçerken tutulmaya eşlik ettiğinde kişi birçok sağlık sorunu yaşama eğilimindedir , ayrıca sıkıntılı ve zihinsel olarak baskı altında hisseder. Evlilik hayatında da birçok yanılgı ve karışıklık hakim olur. Mali olarak dengede kalmak için masrafları azaltmaya çalışmalısınız. Bu tutulma , ortaklıklarda finansal kayıpları tetikleyebilir. 

Ay burcu Yengeç olanlar 
Ketu natal ayınızdan sonraki 8. ev üzerinden  geçerken tutulmaya eşlik ettiğinde kişi için iyi bir zaman başlıyor anlamına gelmez. Sağlık açısından çok dikkatli olmanız gerekir. Sık sık ateşlenme ve vücut ağrısı çekebilirsiniz. Bu tutulma ile toplumda da saygınlığınızı yitirebilirsiniz ve maneviyata karşı daha eğilimli hissediyorseniz kendinizi. Bu dönemde bazı servet kaybı da mümkün olduğundan, ortaklı gelirlere dikkat . 

Ay burcu İkizler olanlar 
Ketu natal ayınızdan sonraki 9. ev üzerinden  geçerken tutulmaya eşlik ettiğinde kişi yurtdışına seyahat edebilir veya dini geziler ypbilir. Ketu'nun bu konumu kişinin finansal konumu pek de için uygun değildir. Bazı zihinsel ve fiziksel sıkıntılar da bu süre boyunca devam eder. Huzurlu ve samimi bir ilişki sürdürmek için çocuklarınız ve kardeşlerinizle ilgili herhangi bir tartışmadan kaçınmaya çalışmalısınız.Bu tutulma uzak akrabalar ve yakın akrabalar arasında ağız dalaşını tetikleyebilir. 

Ay burcu Boğa olanlar 
Ketu natal ayınızdan sonraki 10. ev üzerinden  geçerken tutulmaya eşlik ettiğinde kişi servetle ilgili pozitif sonuçlar alır. Hayatta tekrarlayan meseleler yüzünden bazı zihinsel sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ciddi gayret göstermediğiniz takdirde, iş dünyası gelişimi de durabilir. Bununla birlikte, saha çalışanlarında bu süre zarfında biraz büyüme yaşanabilir. Bu tutulma maaşlı bireyler için de tatmin edici bir gelir artışı anlamına gelebilir. Ancak toplumsal hayatınızda dikkatli ve temkinli davranmalısınız. 

Ay burcu Koç olanlar 
Ketu natal ayınızdan sonraki 11. ev üzerinden  geçerken tutulmaya eşlik ettiğinde kişi  kar ve kazanç elde eder. Herhangi bir arazi ve mülk ticareti de bu dönemde kârlı olur. Kendi işini de kurabilirsin. Gelirler bu tutulma ile tatmin edici seviyede artar . Çocuklarınız bu süre zarfında evlenbilir. Genel olarak, bu olumlu bir tutulma.  Ayrıca ibadete daha çok ilgi duyarsınız. 

Ay burcu Balık olanlar 
Ketu natal ayınızdan sonraki 12. ev üzerinden  geçerken tutulmaya eşlik ettiğinde kişi  de tutulmaktadır. Bu süre boyunca eşinizle ilgili bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Harcamalar da artar. Bununla birlikte, bu transit ruhsal gelişim için iyi bir fırsat sağlar . Bununla birlikte, aşağılanma ve iftiraya uğrama ihtimali de var. Bu süre zarfında yurtdışına gidebilirsiniz, ancak bu tutulma etkisi ile  aşırı harcama yapma eğilimin artıyor , dikkatli olmalısınız . Mümkün olduğunca borç ve kredi almamanız gerekir.

15 Şubat tutulmasının ay burcunuza göre sizi nasıl etkilediğini buradan görebilirsiniz.
Not : Batı haritalarınızdaki ay burcunuza göre değerlendiriniz lütfen  

Astroloji fal değildir. Astrolojik haritamız aslında Allah ile imzaladığımız manevi sözleşmenin ve hayatta seçtiğimiz yolun sürekli hatırlatıcısıdır sadece , bu kadar. Benim içten arzum , size astrolojinin size  nasıl yardımcı olabileceğini göstermek.  Astrolojinin sizin için yapabilecekslerinin farkında olmadığınız aslında o kadar çok sey var ki. 

Siz de akıllıca davranıp , bu tutulmada önlemlerinizi alıp , ilahi sözleşmenizi yerine getirmeye adım adım sabırla devam edin . 

Umarım her ruh ilahi sözleşmesinin şartlarını tamamlama lüftfuna erişir. 

Bu makaleyi beğendi iseniz , faydalı olduğunu düşünüyorsanız ,  daha çok kişinin da faydalanması için paylaşalım ...

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın
Gülşen
Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: