07 February 2018

Doğum Haritasında 11. Ev : Hayatın Hazzını Alacağın Yer Neresi ? Dünya Ne Zaman Cennet Olacak Senin İçin ?

Vedik Astrolojisinde 11. ev, Labha evi olarak da bilinen hayırlı bir ev olarak kabul edilir. Labha kazanç anlamına gelir ve 11. ev gelir ve kazanımları gösteren güçlü bir göstergedir. Zenginlik, ani kâr, servet, bolluk ve geliri temsil eder. 

Arzularınız ve arzularınız ve yerine getirilmesi yalnızca 11. evin altındadır. 11. ev, arzularımızı temsil eden 7. evden sonraki 5. ev olduğundan arzuların yerine getirilmesi ya da meydan okuması anlamına gelir, bu nedenle kazançların evi denir.

Bu evi ne işgal ediyor ise , neyin gelir kaynakları olabileceğini, servet kazanacağınızı yönetir. Mesleğiniz , yabancı kaynaklarınız, miras, spekülasyon ve benzeri diğer araçları da içeriyor  bu evin konuları .

Astrolojide onbirinci ev de sosyal alanınızı temsil eder. Hayallerinizi gerçekleştirmenize yardım eden ve arzularınızı gerçekleştirme ihtimaliniz olan insanlar 11. ev tarafından idare edilir. Buna aynı zamanda arkadaşlıklar evi de denir.

İster inzivaya çekmeyi tercih edersiniz, ister sosyal bir kelebek olursunuz , ister arkadaş edinirsiniz , vakit ayırıp zaman geçirin, ne tür dostluklar edenirsiniz, bu dostlukların verimli olup olmamasına bakılmaksızın, 11. evin cevapladığı birkaç soru var:  Astrolojide 11. ev, katıldığınız grupları ve toplulukları ve arkadaşlarınız ve kardeşlerinizle paylaştığınız ilişkileri de yönetir.

Dünyayı kurtarmak isteyen en büyük hırslarımız, bu son Kama evinden gösterilir. En çok istediğimiz şeyi en yüksek anlamda ortaya koyar. Etkileme kapasitemiz değiştikçe ve saygınlığımız arttığında (onuncu ev), bizim hırslarımızı da (onbirinci ev) artar. Burada ruhun evrensel hale geldiği ve bireysel arzularımızın boş olduğu ortaya çıkıyor.

On birinci evle bağlantılı vücüdumuzun bölgesi , iki esnek eklem arasında düz ve sağlam bir kemik olarak bulunan uyluk ve baldırlardır. On birinci ev, 10. ev ile 12 ev arasında, iki yerde muazzam bir değişim yeridir. On birinci ev, dünyanın kalıcı, evrensel niteliğidir ve hayatın büyük baskılarının (onuncu ev) ve son dönüşümlerin (12. evin) arasında uzun boylu ve dik durmamız gereğidir.

Onbirinci ev , kamu görevlileri ve  politikacılar, ünlüler, ünlü insanlar, son derece başarılı ve / veya zengin insanlar, oldukça hırslı ve motive insanları da simgeler.

Piyango biletleri, yatlar, büyük şeyler, fazladan şeyler hep bu evin konuları içindedir.

Jüpiter (büyük şeyler, umutlar) ve Satürn (kalıcı şeyler ve fikirler) 11. evin gezegensel göstergeleridir.

En yüksek arzularımızı yerine getirene kadar, enformasyonla enkarne olmaya devam ediyoruz. On birinci ev en yüksek kişisel ve kolektif ilhamlarınızın evrensel hale geldiği yer olacak. Bu onbirinci ev umut / hayal kırıklığı döngüsünün altını çizer. Hayatımızı hayal ettiğimiz her şeyin doğasını bize anlatan bir döngü "Bir gün" gibi olacaksa. Hepimiz "... bir gün" düşünü tutuyoruz, ve ne kadar harika olacak. Ancak bu, bugün yaşadığımız andan uzak durmanın bir yolu.

Şimdi gelelim  onbirinci evde gezegenlerin etkilerine.

Güneş onbirinci evde bizim dünyevi hedeflerimiz için hırs ve coşku  gösterir. Kamu hizmeti ve siyaset sıklıkla tercih edilen mesleklerdir.  Ancak, aşırı ego konusunda dikkatli olmalısınız. Güneş böylesine bireyselliğe odaklandığından ve onbirinci ev kollektife doğru yönlendirildiğinde en azından sonunda kişisel hırslarımızı onbirinci Güneş'le birlikte kolektif haline dönüştürmek istemeyebiliriz.

Ay onbirinci evde hizmet ve duygusal huzursuzluk verir bizlere. Genellikle büyük gruplar ve topluluklar ile duygusal bağ kurmaya çalışırız . Bununla birlikte, kendi kalbimizle bizi barışçıl yapan şey hakkında zihnimiz karışıklık olabilir. Ay bilgeliği dördüncü evden, en derin iç kalpten yükselir. Halbuki onbirinci ev çok kamusal ve diğerlerine yöneliktir , ay buraya yakışmaz.

Onbirinci evdeki Mars , dünyevi amaçlarımızı yerine getirme yönünde çok tutkuyla ,  heves verir. Rekabeti sever ve genellikle bu yerleşim ile kazanır. Bununla birlikte, çoğunlukla zarif olmaktan daha rekabetçi ve şavaçıdır. Mars, bireyselliğimizi açıklığa kavuştururken Güneş'e benzer. Kolektif hedeflere direniş olabilir.

Onbirinci evdeki Merkür , beceri ve zekasını, herkesin yararlanabileceği kamusal alana getirir. Merkür'ün esnekliği ve merakı, onbirinci evin daha yüksek kalitelerine izin verir. Merkür ayrıca dünyadan zevk almayı tercih eden güç ve hevesle gerçeklerle de ilgilenmez. Onbirinci ev Merkürü, daha büyük temalar ve bir konuşmacı olarak başarı verir ve büyük bir sözcü olabilir.

Jüpiter ve onbirinci evde  yüksek idealizm, umut ve sevgi gösterir. Bununla birlikte, onbirinci evdeki Jüpiter, dünya Jüpiter'in gerçek doğasını, gökyüzünün büyük hükümdarı asla tatmin edemeyeceği için, yüksek düzeyde hayal kırıklığı da getirir. Bununla birlikte, bu yerleşime sahip bir kişi en yüksek iyiyi yapmaya çalışacak ve çoğu zaman idealist olan sosyal nedenlerle ve insanlığın iyileştirilmesi için çaba verecektir.

Onbirinci evdeki Venüs , ilişkilerde bir sürü hayal kırıklığı ve yüksek beklentiler içerir. Sıklıkla kadınlara, çocuklara veya hayvanlara fayda sağlayan nedenlerle ve dünyayı güzel bir yer haline getirme isteğini daha görgülü ve incelikli bir istekle dile getirir.

Onbirinci evdeki Satürn , zamanın, kazanın ve kayıpların ve dünyanın iniş çıkışlarının doğası ile barış içinde olanı gösterir. Her ne kadar bu farkındalık, kendine olan güven eksikliğinden veya otoriteler yüzünden hayal kırıklığına uğramış olmasından kaynaklansa da, tipik "umut / hayal kırıklığı" döngüsünün Satürn'le o kadar aktif olmadığı bu yerleşimin ile çok yaratıcı gücümüz var olur. Pratik ve kararlı çaba derin bir farkındalık ve büyük hizmet olma potansiyeline yol açar.

Onbirinci evdeki Rahu , başarı isteği ve arzusunu çok gösterir. Çok teşvik edilmiş  ve çok rekabetçi bir mizaç verebilir. Ancak aynı zamanda, sanat ve kültür gibi alanlarda  kendilerinden daha üste hizmet etmek için büyük bir arzu da görülecektir. bu evde genellikle popülerlik kazanır.

Onbirinci evdeki Ketu çoğu zaman büyük gruplar veya kamuoyu önünde yaşanacak büyük bir kayıptır . Kültür tarafından kabul edilmek için uyum ve uyum fikri, on ikinci ev kişisine dikte edilir. Bu, dünyada bir etki yaratmak isteyenleri oldukça geride tutabilir.

Şimdi gelelim 11. ev yöneticisine . 11 ev yöneticisinin evlerdeki etkisini daha önce uzun uzun anlattım. Merak edenler tıklasınlar.

Peki 11. evde başka evlerin yöneticileri olur ise neler olur ? 

12. ev yöneticisi 11. Evde olduğunda kişinin harcamaları zararlı seviyededir. Kişinin  birçok düşmanı olabilir ve dadece birkaç arkadaşı olur.  Kritik bir zamanda panikle daha çok zarar ederler. Çocuk ile ilgili olarak zorluklar ve gecikmeler yaşayabilirler.Düşmanlar tarafından zulme maruz kalabilirler.

11. ev yömeticisi 11. Evde ise kişi  eşi, çocukları ve zenginlikleri ile rahat bir hayat yaşayacak. Hayat boyunca onlara yardım eden güçlü abilere ve arkadaşlara sahip olacaklar. Her olaydan gün geçtikçe ilerlemeleri için kullanılabilecek bir bilgi öğreneceklerdir. Bu görünüm çok güçlü bir Dhana Yogadır. İsteğinin üstünde servet kazanırlar.

10. ev yöneticisi 11. Evde olduğunda kişi para ile birlikte itibar kazanır.  Her zaman mutlu bir dış görünüşleri olur ve şefkatli olurlar. Kişi halk arasında iyi bir itibar kazanır. Bir çok insana istihdam olanağı sağlayacak konumda olurlar. Şöhret ve itibar onların olacaktır. Profesyonel olarak gelişim gösteririrler.

9. ev yöneticisi 11. Evde olduğunda  Dhana Yoga meydana gelir. Kişinin hatrı sayılır dostları olur. Babası da tanınmış bir kişidir.  Hayal ettiklerinden çok daha fazla zengin olurlar.

8. ev yöneticisi 11 evde olduğunda kişi  erken çocukluk döneminde sefalet yaşasa da yetişkinlikte daha fazla egosunu memnun edecektir. Başarılı  yatırımcı olarak selamlanacaklardır. İnsanların onlara aşık olmaması zor. Ayrıca, bunu sürdürmek için istisnai yetenekler kullanmaları gerekir.  Eşlerine  karşı anlayış göstermeyebilirler.  Ağabeyle olan ilişkiler gergin olabilir.

7. ev yöneticisi 11. Evde olduğunda kişi  evlilik yoluyla muazzam bir kazanç elde edecek. Eşleri zengin ve dindar olabilir. Oğulları ile uyum sağlama konusunda sorun yaşayabilir. Eşi çok fazla mülk kazanabilir . Eşleri aracılığıyla zenginlik kazanırlar. 11. Ev tüm arzuları yerine getirmek ile ilgili olduğundan , eşleri aracılığıyla tüm arzuları yerine getirirler.

6. ev yöneticisi 11. Evde olduğunda kişi düşmanlardan çok mali fayda kazanacak ve servet yapacaktır. Ancak eşleri kazandıklarından fazlasını harcama alışkanlığı içinde olabilir. Uyumluluk dereceleri çok büyük olduğu için eşlerinin mali savurganlığına uyum sağlayacaklardır. Onlara karşı savaşan düşmanlar, karşılarındaki rakiplerinin düşündüklerinden daha güçlü olduğunu ve korkunç bir düşman olduğunu anlayacaklar.

5. ev yöneticisi 11.evde olduğunda kişi ünlü bir yazar olacak. Toplumun sevgilisi olacak. Edebi yeteneklerini, akademik çevrelerde ünlü ve ünlü oldukları ölçüde geliştirirler. Çocukları için güvenli ve lüks bir gelecek inşa ederler. Çocuklar ile ilgili dostane ve entelektüel katılımdan fayda görecekler. Daha sonra kendi çocuklarıyla gurur duyacaklar.

4. ev yöneticisi 11. Evde olduğunda kişi zengin olacak ve mali durumu çok iyi olacak. Çok fazla arkadaşı olacak. Bu arkadaşlar ona yardım edecek. 11. ev kazançları ve tüm arzuların yerine getirilmesi gibi kazançları temsil ettiğinden , kişi mutlu yaşam sürecektir. Bütün eşyaları ile iyi dekore edilmiş bir ev onların olacak.

3. ev yöneticisi 11. Evde olduğunda  kişi  iş adamı becerisine sahip olacaklar . Bencildirler. Bu özellik kardeşleriyle birlikteyken bile ortaya çıkar, zaten en cok onları kıskanır. Küstah olurlar. Kardeşlerine güvenirler ve onlar için herşeyi feda etmeye hazırdırlar ve hayatta kişisel arzularını zamanında yerine getirirler , kendilerini ertelemezler .

2. evin yöneticisi 11. Evde olduğunda kişinin sağlam gelir kaynakları olur. Kişi gayreti nedeniyle şöhret kazanır. Çocukluk döneminde kişi sağlık sorunları yaşayabilir .Bankacılık ve finansman yoluyla para kazanabilir. Kişinin kişişel anlamda  gelişimi insanları şaşırtır ve kişi hem 2. ve 11. Evde zenginliğe sahip olur. 11. Ev tüm arzuları yerine getirme evi olduğundan burada bulunan ikinci ev yöneticisi kişinin tüm arzularının yerine getirileceğini gösterir.

Yükselen yöneticisi 11. evde olduğunda kişi müzik, sanat ve romantizmde güzellik ve uyum eğilimli olacak. Özellikle karşı cinsteki herkesle özgürce ilişki kurabilir. Evlilik sadakatini zaman zaman tehlikeye atabilirler. Mali güçlüklerle karşılaşmazlar. İş dünyasında başarılı olurlar ve mali başarılarının kaynağı baba veya ağabeyleri olabilir.  Yetenekleriyle orantılı olarak kazançları da artacaktır.

Peki , oldu mu kafalar bir milyon , gelin örnek yapalım . 

11. ev aslanda , 11. ev yöneticisi 8. evde . Peki bu zatı muhterem hayat neşesini nasıl elde eder ? 

11. ev aslanda olduğu için , güneş özellikleri kişiye haz verecektir. 

11. ev yöneticisi 8. Evde ise kişi eşinden daha uzun ömürlü olur.  Kariyerinde  korkunç entrikalara maruz kalacak . Onlara güvenli gibi yaklaşan hilecilere ve dolandırıcılara karşı  dikkatli olmalılar. Ancak mesleki çalışmalarıyla ünlü olacaklar. Uzmanlık sahibi kişilerin peşinden giderler. Çalışma alanlarında rekabet ve düşmanlıkla yüzleşmek zorunda kalabilirler. 

Yani , bu harita sahibi 8. ev ile ilgili yaptığı işi ile başarılı olup , şöhret edindiğinde hayattan haz almaya başlayacaktır . Dünya cennet olacaktır o zaman. 

Peki senden durumlar nasıl ?

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın
Gülşen 


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: