27 August 2019

Doğum Haritasında Altıncı Ev : Karma Yoga : Nefesinin Diyeti Ne İle Ödüyorsun ?


Astrolojide altıncı "Sağlık, Düşmanlar, Borç ve Davalar"ın evi olarak bilinir, on ikinci evde hastaneye kaldırma ile ilgilidir. Altıncı ev, hastalar ya da hemşireleri ilgilendiren bütün konuları yönetir. 

Bu ev, yiyeceklerin yanı sıra insanların beslenme alışkanlıkları ve vücudun yanlış bakımı ve diyet , dikkatsizlikten etkilenen sağlık faaliyetleriyle de ilgilidir.

Artha evlerinden biridir, zenginliklerin bir araya geldiği ve zenginliklerin gösterildiği bir evdir. 

Güçlü bir 6. ev, düşmanları, güçlü sağlığı, şifacı olarak olası bir mesleği , tıbbi ya da bütüncül şifa yaklaşımını kullanan doktor, hemşire, manevi şifacı vb., Borçları ödeme yeteneği de bu evde simgelenir. 

Altıncı Ev ayrıca bir upachaya evidir , bu yüzden zamanla gelişen bir evdir. Örneğin, başkaları ile düşmanlığı hafifletme veya ortadan kaldırma beceriniz, sağlık ve sağlıklı kalma beceriniz gibi, zamanla gelişebilir.

6. Ev fiziksel olarak mideye , ince bağırsaklara, karaciğer ve böbreklere karşılık gelir; bu nedenle bunlarla ilgili sağlık sorunları da bu evden öngörülür .Bağırsaklarımız gıdalardan uygun besleyicileri vücudumuzdaki farklı hücrelere çıkarmak ve dağıtmak için yoğun çalışmalar bağırsaklardan gelir. Vücüttaki enerjiyi alır ve Ayurveda'da genel sağlığımız ve hastalıklarımızın anahtarı olarak bilinir.6. evin diğer anlamları kötü alışkanlıklar, cimrilik, hapis, hastalıklar, yanlış anlaşılmalar, zamansız ölüm, kötü davranışlar, namussuzluk, rekabet ve annenin kardeşleri sayılabilir.

Yaşadığımız acılar ve istediğimiz şeylerin zarar görmemesi ve korunması için yapmamız gereken şeyler, altıncı evin temel ilkesidir. Günlük rutini yönetmek ve daha mutlu bir şey için anlık mutluluğumuzdan ödün vermek derin dersimizdir.  2. Artha evi olarak, istediğimiz şeyleri tezahür ettirecek olursak, harcamamız gereken varlığımızı  ve göstermemiz gereken çabayı gösterir.

Yarışmacılar, sahip olduğumuz şeylerden bazılarını isteyenler veya istediğimiz şeylerden bazılarına sahip olanlar ,uzak akrabalar, bizim çalışanlarımız , kontrolümüz altında olan varlıklar bu evde saklanır. 

Aynı zamanda elektrikli süpürge, temizlik malzemeleri ve dezenfektanlar , kirli bezler, toz bezleri, ilaç vb. de bu evin simgelediği konular arasındadır. 

Satürn ve Mars altıncı evin başlıca göstergeleridir. Satürn, yapmamız gereken diyetleri ve görevleri belirtir. Mars, rakiplerini ve üstesinden gelmemiz gereken tatsızlığı belirtir.

Beşinci evin sevgi ve yaratıcılık istediğimiz birçok şeyi üretir. Yine de, bu şeyler dikkat ve bakım günümüze kadar gerektirir. Beşinci evde ürettiğimiz çocuk altıncı evde yapmamız gereken çok işi beraberinde getiriyor. Sahip olduğumuz şeyleri korumak için yapmamız gereken işe tekrar kızdığımızda altıncı evde zorluklar yaşanıyor. Bu kızgınlıklar güçlü görüş, beğenilenler ve beğenmeyenler vb. üretecektir. O zaman düşmanları bir güzel .... yapmaya, borçları, sağlık problemlerini biriktirmeye başlamışızdır. 

Çılgına dönmenin ve zevk beklentisi olmaksızın ne gerekiyorsa yapmaya istekliliğin üstesinden gelmek en iyi şekilde gelmektir Altıncı evin amacı. En çok sevdiğimiz şeyler en çok çalışmayı gerektirir. Alması gereken her şeyi tekrarlamaktan ziyade büyümek istediğimiz şey için hizmet etmeye istekli olmalıyız.

En çok sevdiğimiz şey gerçekte kurtuluş olduğunda, altıncı ev bu şekilde büyük bir hizmet evi ve Karma Yoga olur.

Fakat altıncı ev faaliyetleriyle ego bağımlılığı çoktur çünkü bizi, özellikle de fiziksel sağlığımızı koruyordur.  6. ev konusundaki sorun ortaya çıktığında , aslında sabrımız sınanıyordur , çünkü hayatımızdaki herşeyin tadını çıkarmak istiyoruz ve 6. ev konusunun keyfini çıkaramıyoruz. Ya hastalandık , ya da düşmanlarımız canımızı sıktı , hayattan pek de keyif alamıyoruz.Bu görevleri, sevdiğimiz şeylere (artha) değer katmak (5. ev) olarak görmek lazım ; daha sonra mutlak bir beklenti duymadan bu amaçlara hizmet eden görevleri yerine getirmek olmalı hedefimiz.

Sevginin bizi kişisel zevklerimizin ve sevmediğimizlerin ötesine genişletme gücü, hoşnutsuzluğun ve köleliğin altıncı evinde sınanır. O çocuğu seviyoruz, ancak çocuk bezlerini değiştirmeyi pek sevmiyoruz. Sanat yaratmayı çok seviyoruz, ancak sanat yapmak , iş yapmayı , para harcamayı  ve diğer aktivitelerden fedakarlık gerektiriyor. Hepimiz yüreğimizin arzusunu takip eden bir yaşam  isteriz, ancak bir çok rekabet, fedakarlık ve eğitim gerektirmiyor mu hayat ? Evet , işte 6. ev tam da bu konuların evi ...  Bunları lütufla idare ettiğimizde, gelişiriz. Bunu yapmazsak, kendimizi kaybeder, düşmanlarımızı kaybeder ve sonuç olarak hastalık ve sağlık sorunlarını ortaya çıkarabiliriz.

Altıncı ev evrim süreci olarak da adlandırılabilir. Günlük hayatımızdaki fiziksel rutinlerine olan ilgisizliğinden başkalarına karşı mücadele etmek ve mücadeleye ve hayatımızdaki daha yüksek nedenlere hizmet etmek için onurlu bir istifaya zorunlu çalışmamızdan itibaren, altıncı evin evrim süreci.

Altıncı evde gezegenlerin etkilerine bakalım . 

Güneş altıncı evde sıklıkla rahatsızlanan sindirim sistemi getirir ve otorite figürleriyle güç mücadeleleri gösterebilir. Daha yüksek anlamda, fedakarlık, hizmet etmek  ve ezilmeden , isteksizlikle bir işi yapmaya mecbur  kalma konusunda güçlü bir kapasite gösterebilir.

Ay altıncı evde zor bir zihinsel ve duygusal bakış gösterir. Hayatın zor olduğunu düşünen duygusal bir beklenti olabilir. Bu, ihmal ve insandan ve durumlardan kaçınma eğilimini getiren bir coşku eksikliğine neden olabilir. 

Altıncı evdeki Mars , zorlukların üstesinden gelmek ve düşmanları yenmek için iyidir. Fakat birey çok rekabetçi hale gelebilir, bu da diğer insanlar ile her bir zaferin yüksek seviyelerde olduğu bir sürü anlaşmazlık yaratabilir. Bir kişi dönüştürülmek için , kendi kişisel gerilemelerini ve zayıf yönlerini aşmak için yorulmadan çalışabilir ve başkalarının da aynı şeyi yapmasına yardımcı olabilir.

Altıncı evdeki merkür  örgütsel beceriler için çok iyi olabilir ve birçok detayı atlayabilir. Altıncı ev hoşnutsuzlukla ilgilidir, Merkür, tarafsız ve ayarlanabilir olduğu için zorluklarla karşılaşmak için en iyi gezegenlerden biri.

Altıncı evdeki Jüpiter , çoğu zaman hatalarımızdan ve düşmanlarımızdan öğrenmemizi ve hatta onları daha yüksek ilkelere yönlendirmemizi sağlayan yüksek düzeyde lütuf getiriyor. Bununla birlikte, Jüpiter yüksek öğretilerin gezegeni genellikle tevazuyla tıkılıp, altıncı evde genişleyemeyen, yükselmek mümkün değildir.

Altıncı evdeki Venüs , bir insanın hoş olmayan durumlarla baş etmesi için elinden geleni yapacağını gösterir. Buna, böyle hoş olmayan koşullar tarafından üretilen düşmanlar dahildir. Bununla birlikte, kimse zorlukla boğulmuş olabilir ve rekabet etmesi gereken durumları, insanları ve yaşam alanlarından kaçınabilir. Hoşnutsuzluğun telafi edilmesiyle zayıf sağlık vb. yol açabilir.

Altıncı evdeki Satürn , bir kişinin zorlukların üstesinden gelmeye kararlı olacağını ve ders alınana kadar vazgeçmeyeceğini gösteriyor. Halsiz sindirim, özellikle gaz veya alt bağırsak problemleri olabilir. Genel olarak sağlık sorunları büyük şifa ve dönüşüme yol açabilir.

Altıncı evdeki Rahu , bir kişinin mücadele dünyasında çok meşgul olacağını ve kendi çabalarıyla iyileştirmeleri için kendine yer bulacağını gösteriyor. Savaşılan bir sürü savaş olabilir ve birçok düşman birikmiş , ve sırada fırsat bekliyor olabilir. Sonunda bu, kendi kendini iyileştirme ve hizmet seviyelerinin yüksek olmasına yol açabilir, ancak yol boyunca birçok dövüş ve zorluk olmadan gerçekleşmez.

Altıncı evdeki Ketu , yaşamdaki hoşa gitmeyen koşullardan kaçınmayı, daha geniş, evrensel temalara girmeyi tercih eden birini gösteriyor. Olumsuz koşullar etrafında muhtemel şartlandırma var. Onları yönetmede bir beceri olsa da, çok az ödül var malesef .

6. ev yöneticisinin farklı evlere konumlandığında size neler getireceğini yazmıştım. O da neymiş diyenler tıklasınlar .

Peki 6. evde diğer evlerin yöneticileri olursa ne yapıyor olacaklar bizim için ? Okumaya devam . 

12 ev yöneticisi 6. Evde ise kişi servet, şöhret ve her türlü konfor sağlayan bir Vipareetha Raja Yogaya sahiptir.  Bu görünümde kişi şanslı sayılır. Nihai kurtuluşa gelince, eğer ruhsal alanda çok çalışırsanız başarı onların olabilir. Düşmanlarnı yenecektir. Bazı akılsız harcamalar yapabilir.  Onların öfkelerini kontrol etmeleri önerilir.

11. ev yöneticisi 5. Evde olduğunda kişi  hasta bakımı yoluyla para kazanır. Mutluluk için doğduğu ülkeden uzaklaşırlar.  Serbest mesleklerde üstünlük sağlarlar. İş yaşamında eğer iyi bir süpervizörün altında çalışıyorsa çok başarılı olurlar.  Ancak kariyer hayatında rakiplerin entrikalarından gelen rekabet ve düşmanlık karşı karşıya kalmak zorundalar. Astro-terapötik tedbirlere başvurmaları önerilir.

10. ev yöneticisi 6. Evde olduğunda kişi yargı, hastane veya cezaeviyle ilişkili mesleklerde parlayacak. Sorumlu görev yapacaklar. Onlar tarafsız olarak bilinir ve yüksek saygıyla karşılanırlar. Çevrelerinde değişiklikler olabilir. Düşmanlar yüzünden başları belaya bulaşacaktır Profesyonel hayatta şansları olacak ve insanlar onları profesyonel olarak tanıyor olacak. Onlar, siyasi gücü ellerinde tutacak ve açgözlülerin hayallerini süsleyecek zenginliğe sahip olacaklar.

9. ev yöneticisi 6 evde iken kişinin babası sağlık sorunları ile yüzleşmek zorunda kalabilir. Uygun bakım yapılmadıkça, kronik bir hastalığa dönüşebilir babanın rahatsızlığı. İntikamı, hile hissediklerinde her zaman zalim ve hızlıdır. Babasının mirasını  yasal bir süreç  sonucunda elde edilecektir. Babalarının düşmanlar ile uğraşmak zorunda kalabilir.

8. ev yöneticisi 6. Evde iken kişi Vipareetha Raja Yoga sonuçlarını yaşayacak. Zenginlik ve tüm arzuların yerine getirilmesi ortaya çıkan sonuçlardan bazılarıdır. 6. ev hastalıkları gibi, zaman zaman hastalıktan dolayı da , sağlık tehlikeleri hakkında fobileri vardır. Hırsızlık ve dava nedeniyle para kaybedebilecekleri kesindir . Maalesef kavgalarında düşmanları kazanır. Son derece egemen ve gururlu olabilirler.

7. ev yöneticisi 6. Evde ise kişinin  evlilik hayatında mutluluğu tehdit altındadır . Eşlerinin anayasası onlarınki ile denk olmayabilir. Eğer partnerin sabrını çok fazla talepler ve sorular ile sınamıyorsa, her şey kendi aralarında sorunsuzca halledilir.  Çok fazla talepkar olurlar ise eşleri çok hasta ve kıskanç hale gelir.

6. ev yöneticisi 6. Evde ise kişinin düşmanlarını alt edecek gücü olacaktır. Düşmanlarıyla savaşmak için güçlerini arttırırlar. Vicdanları ile sürekli savaş halindedirler . Düşmanlar sorun çıkarır, ancak nihayetinde zafer kazanırlar. 6. Lord güçlü olduğu için borçlar onları rahatsız etmez. Altıncı Lord'un gücünden dolayı hastalıklardan korunurlar.

5. evin lordu 6. Evde ise kişinin oğullardan biriyle ilgili muhtemel problemleri olur. Çocukların , onları sevmedikleri gibi yanlış bir izlenime kapılırlar. Yatırım konularında ise kaybetme eğilimindedirler.

4. ev yöneticisi 6. Evde olduğundakişi  ev ve araç konularında  sorunlarla karşı karşıyadır. Çocukluk döneminde annelerinden başka biri tarafından şefkat görebilirler. Temel olarak dikkatsiz ve kayıtsızdırlar. Onların annesinin sağlığı tehlikeye girebilir. Kısa ömürlü kızgınlık ve kırgınlıkları olur. Bazı arkadaşları düşmana dönüşebilir. Amca ve teyzeleri ile de düşman olurlar. Anneleri  ile ilişkileri sınırlıdır.

3. ev yöneticisi 6. Evde olduğunda kişinin kız kardeşleri ve amca ile iyi ilişkiler kurması zor olacak. Finansal işlemlerindeki dürüstlüğü ve samimiyeti, sakıncalı boyutta olabilir. Onlar doğası gereği dışa dönüktürler. Çocukluk döneminde kırılmış olan egoları onları içe dönük kılar. Sürekli olarak düşmanları hakkında tetikte kalmak zorundadır .

2. evin yöneticisi 6. Evde olsuğunda kişi düşmanları aracılığıyla, güç, imtiyaz ve zenginlik kazanır. Kişinin isteklerini her şekilde yerine getirdikleri görülmüştür . Kişinin maddi gücünün kaynağının helal olmadığı konusunda iftiraya uğraması olasıdır. Sağlık konusunda dikkatli olmalıdırlar, kişi yaşamın ikinci yarısında sağlık tehlikeleri ile karşı karşıya kalabilir. Kişi muhtemelen düşmanlarından gelen  zulme maruz kalacak , ancak nihayetinde yerli zafer kazanacak.

Yükselen yöneticisi 6.  Evde olduğunda kişi  cesur ve seçkin olacaklar. Mali olarak iyi refah içinde olacaklar.  Zamanında ödeyebilecekleri borçları olabilir, ama ödeme zorluğu çekmezler . Silahlı kuvvetlere katılabilir ve yüksek idarede resmi bir konuma erişebilirler. Onlara kardeşleri  yardım eder. Ancak  sağlıklarına önem vermeleri önerilir. Düşmanlarına karşı da dikkatli olmalılar . Başarıları, düşmanları arasında kıskançlığa neden olur ve genellikle düşmanlarını çatır çatır çatlatmakta başarılı olurlar .

Tabi bir de altıncı ev yöneticisine bakacağız , ne kadar güçlü , yoksa zayıf mı ?

Hımmm , kafalar bir milyon oldu , gelin örnek yapalım . 


6. ev balık , ay burada , 6 . ev yöneticisi Jupiter akrepte , 2. evde 

6 evdeki ayın yücelme derecelerini hatırlayalım . 
Ay, ilk 3º Boğada yücelir ,  kalan 27º'de moolatrikona ait sonuçlarını verir, yani ofisindedir. Akrep burcunun ise ilk 3º derecesinde alçalır. Kendi evi olan yengeçte ise huzur doludur . 
Yani ay kendi evi olan yengeçten 5. ev sonra alçalır , 11. ev sonra ise yükselir . 

Buradan hareketle 6 evdeki ay , 4. evdeki yengeçte alçalmalı, ama kendi evi olduğu için yırttık .
6 evdeki ay 10. evdeki oğlakta yücelir. Oğlak kendra evlerde olduğu için süper , yani 6. evdeki ay bize destek olur. 

Ay altıncı evde zor bir zihinsel ve duygusal bakış gösterir. Hayatın zor olduğunu düşünen duygusal bir beklenti olabilir. Bu, ihmal ve insandan ve durumlardan kaçınma eğilimini getiren bir coşku eksikliğine neden olabilir. 

6 ay yöneticisi 2. evde ise kişi girişimci olacak ve düşmanlarından kendini koruyan dostları ile çevrili olduğu bir yerde yaşayacak. Bunlar işkoliktir. Onların sürekli avantaj olarak kullanacakları muazzam iletişim becerilerine sahipler.

10. ev yöneticisi ise 6. evde Profesyonel hayatta şansları olacak ve insanlar onları profesyonel olarak tanıyor olacak. Onlar, siyasi gücü ellerinde tutacak ve açgözlülerin hayallerini süsleyecek zenginliğe sahip olacaklar.

Özetlersek, bu kişi , 6. evdeki ay nedeni ile nefes aldığı sürece hayatın zor olduğunu düşünecek ve zor olaylardan ve insanlardan kaçma eğilimi gösterecektir , ancak şükürler olsun ki profosyonel hayatta başarılı olacak ve harika ötesi iletişim becerileri olacaktır . 

Peki sende durumlar nasıl? Sen nefes aldığın sürece neyin diyetini ödeyeceksin bu hayatta?

Takipte kalın
Gülşen 


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: