27 August 2019

Doğum Haritasında Jupiter : Büyük Guru Sana Ne Öğretmeye Niyetli ? Tanrıların Öğretmeni Sana Neyi Öğretecek Bu Hayatta ?Jüpiter Guru - yani Brihaspati olarak da bilinen "öğretmen", Hint mitolojisinde Tanrıların ilahi öğretmeni, Vedik astrolojisinde en faydalı gezegen. İlginçtir, klasik astronomide paralelliği vardır. Güneş sistemindeki en büyük gezegen olarak, onun zararlı doğası, Dünya'yı kuyrukluyıldızlardan ve diğer küçük gezegensel bedenlerden Kuiper kemerinden koruduğu yerdedir. 

Jüpiter olgunlaşmış ve akıllı bir gezegendir. Yüksek bilgeliği ve zekayı temsil eder. İyi bir yargı, bilgeliğin temeli, Guru'dan gelir. Ayrıca bilgi ve maneviyatı temsil eder. 

Jupiter sezgiyi temsil eder ve dolayısıyla bir Vedik doğum haritasında Jüpiter astrolojiyi ve diğer mantrık yönlerini temsil eder. Jupiter dharmayı destekler ve bu nedenle yasama ve adalet için çok önemli bir gezegendir. 

Jüpiter geniş bir gezegendir. Bir ev üzerindeki etkisi, evin doğal önemini genişletmek olarak görülür. Örneğin yükselendeki bir Jupiter kişiye iyi bağışıklık sistemi ve iyi genel sağlık ve büyük bir yürek verirken , 5. evde ise zekanın ve algının genişlemesini ve bu kombinasyon ayrıca fazla çocuk sahibi olmayı tetikler. Aynı zamanda maneviyat da getiriyor. 

Jüpiter bir haritada güçlü olduğunda kişiye entelektüel bir zihin verir. Hem sağlık hem de servet sağlayan bir gezegen olmasından sanırım. 😜😜😜

Zayıf  bir Jüpiter ise kundli'de depresyon ve kötümserlik, dar görüşlülük ve yaratıcılık eksikliği ortaya çıkarır. Ayrıca, temel şiddet ve canlılık eksik olduğu için sağlık sorunları da söz konusu olabilir. Bu durum genellikle , çocuk sahibi olamamak ya da çocuklarda dikkat eksikliği anlamına gelir.

Bir doğum haritasında Jüpiter, bir bayan için kocayı temsil eder. Bir erkeğin haritasında ise  çocukları, ağabeyi ve baba büyükbabayı temsil eder.

Jüpiter yengeçte duygular, bakım ve beslenme işareti olarak yengeç burcunda yücelir. Jüpiter, insanları önemseyen ve herkesin onunla gelmesini isteyen antrenördür. Jüpiter'i takip ederiz. Jüpiter'den öğrendik ve onunla yürüdük. Bu nedenle, yengeçte besleyen büyüten olarak Jüpiter çok yücelir , ilk öğretmenin anne olması da bu durumu açıklar. Jüpiter'in en yüksek yücelme noktası 5 ° yengeçtir.  Öte yandan, diğer taraftan, Oğlak burcunda, Satürn tarafından dayak yiyen Jupiter alçalır. Karizmatik olmayan bir burçtur oğlak  ve çoğunlukla kendisi tarafından öğrenen, çalışkan, ancak başkalarından öğrenmeyi reddeden birini temsil eder, o nedenle oğlak Jupiterin öğretmenliğini kabul etmez ve Jupiter bu burçta iş yapamaz konumda engellenmiştir.  

Jupiter yay burcunu ve balık burcunu yönetir ve , Jüpiter'in moolatrikonası , yani ofisi diyelim , görev ypmaya 7 / 24 hazır olduğu yer  Yayı 0 ° ila 10 ° arasındadır.

Jüpiter, Ay, Mars ve Güneş'le arkadaş. Jüpiter Satürn'ün evinde zayıf düşmesine rağmen Satürne tarafsız bir gezegen olarak kabul edilir. Merkür ve Venüs ise doğal düşmanlardır. Jüpiter, Merkür'in kararsız davranışına tahammül edemez. 

Bir  haritada, Jüpiter sağlık ve canlılığı temsil eder.

Vedik astrolojisinde Jüpiter altını yönetir. Jüpiter geniş kapsamlı her şeyi gösterir. Ekonomistleri, politika ve yasa  yapıcıları belirtir. Dolayısıyla hisse senedi piyasasında bankacılık ve finans sektörünü ifade eder. Aynı zamanda danışmanlık şirketlerini de gösterir. Doğal olarak eğitim sektöründen sorumludur. 

Jüpiter, öğretmenin, hukuğun önemli olduğu tüm meslekleri etkiler. Jüpiter kanun otoritesini belirtir. Jüpiter kendisi Deva'nın öğretmeni olduğundan ve dolayısıyla bilgi öğretmek ve vermek konusunda iyi bir kariyer  yapar.

Jupiter'in haritadaki konumuna göre yönettiği özellikler şunlardır:

1. ev (Genel sağlık, bağışıklık sisteminin gücü)
2. ev (Servet )
5. ev (Bilgi, bilgelik, çocuklar)
9. ev (Gün geçtikçe yükselen hâl ve maneviyat )
11. ev (kazanımlar, ağabeylik)

Jüpiter, vedik astrolojide en hayırlı gezegen. Jüpiter doğal olarak hiçbir şeye zarar vermek istemez ve herkese doğru şeyleri vermek ister. Jüpiter, hem manevi bir din ilim alimi, hem de bir öğretmen , bir guru. Jüpiter bir kişinin bilgeliğini, olgunluğunu ve ahlaki değerlerini gösterebilir. Jüpiter tarafından temsil edilip kontrol edilen birçok şey var. 

Bir kişinin hayatında ilerleme kaydedilmesi için atılan büyük adımlar jüpiter'in desteği olmaksızın gerçekleştirilemez.

Doğum haritanızdaki evlerden Jupiter geçereken , yani transit yaparken bizleri nasıl etkiler , gelin daha yakından inceleyelim . 

Natal 1. Ev 
İyimser ve kendine güvenen bir görünüm bu transit geçişin ana hatlarını oluşturuyor. Kaynakları ve potansiyelleri en iyi şekilde kullanmaya çalışacaksınız. Artık zorunluluğun farkına varacaksınız. Aşırı yeme nedeniyle ya da daha mutlu olmak için kilo alırsınız . Güçlü bir  Jüpiter seni daha gösterişli yapar.

Natal 2. Ev
Çabalarınız maddi mülkleri elde etmek olacaktır. Artık toplumsal statüsünden daha fazla haberdar olacaksınız ve hayır işleri için bağışta bulunacaksınız. Haince Jüpiter'in savurganlığa ve istenmeyen mesleklere yatırım yapmasına neden olabilirsiniz, dikkatli olun. 

Natal 3. Ev
Burada felsefi ve entelektüel görünüm vurgulanmıştır. Kardeşlerden daha fazla etkileşim ve destek olacaktır. Daha cömert ve hoşgörülü olacaksın. Bu çalışma, seyahat etme ve dünyayı anlama için iyi bir zaman. 

Natal 4. Ev 
Eğitim, iç huzur ve güvenlikte vakit geçirmek istiyorsunuz. Evinizde değişiklikler yapılır veya şimdi gayrimenkul yatırım yapabilir. Artık evde daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. 

Natal 5. Ev 
Bu transit sırasında sosyal, romantik ve finansal faaliyetlere olan ilgi artar. Bencillik ve ego, arka planda kalıyor ve yaratıcı bir şekilde ifade etmenize yardımcı oluyor. Çocuklar, sevgilerle iyi ilişkiler kurulur .Farklı bir geçmişe sahip biriyle tanışma zamanı. Zihin sevgi düşünceleriyle doludur. Kadınlar, çocuk sahibi olma isteği duyarlar. Zaralı bir Jüpiter finansal spekülasyonlarda kayıplara ve hoşnutsuzluğa neden olur. 

Natal 6. Ev
Çalışma koşulları iyileşir ve meslektaşları ile ilişkiler daha iyi olur. İşe daha iyi şartlar ve aynı zamanda iyi bir ücret isteyeceksiniz. Bu, sağlığınız ve ruhsal şifanızı korumak için iyi bir zamandır. Doğru diyet takip edilmelidir. Zararlı bir Jüpiter, işte verilen tutumda tembellik eğilimi üretebilir.

Natal 7. Ev
Kibar davranır ve başkalarının görüşlerine saygı duyarsınız. Artık ortaklıklar, hem gönül ortaklığı , hem de finansal ortaklık  kurmak için isteklilik olacaksınız. Danışmanlık, rehberlik alırsınız. Dünyadaki anlayışınızı genişletmek istiyorsanız, arka planı tamamen farklı olan biriyle ortaklık veya yakın ilişki kurmayı seçeceksiniz. Bu dönemde evli iseniz, partneriniz sizden daha olgun davranabilir, siz yaramaz çocuk gibi kalırsınız. Zayıf Jüpiter, size sevgiliden dolayı acı çektirir.

Natal 8. Ev 
Bu süre içinde gizli kapaklı meseleler ve aile miraslarına zaman ve emek harcarsınız. Başkalarının kaynaklarını kullanmak için daha iyi bir konumda olursunuz. Etrafınızdaki insanlar yardımcı olur ve iş ortaklığına kolayca girebilirsiniz. Zayıf  ise  Jüpiter, iş dünyasında zorluklara, nakit akışının dengeli olmamasına neden olacaktır.

Natal 9. Ev 
Yabancı kültürler , uzak diyarlara  seyahat, din ve felsefe ile ilgili her şey bu transitin önemli notlarıdır. Daha soyut ve derin konuları öğrenmekle ilgileneceksiniz. Yazarlar görüşlerini ifade edip deneyimleri paylaşacaklar. Yabancı ülkeler veya yabancılarla bir ilişki olacaktır. Zayıf Jüpiter sizi fanatik ve dar fikirli yapabilir.

Natal 10. Ev.
Profesyonel hırslarınız ve büyümenizin durumu ön planda alacaktır. Uzmanlık alanında bir ayrım yapmak için planlarınızı ihtiyatlı bir şekilde uygulayacaksınız. Ego üstlerle çatışmalara neden olabilir. Büyük başarılar zamanı. Zayıf  Jüpiter, gücün suiistimal edilmesine, kariyerde ayağınıa çelme takılmasına neden olabilir. 

Natal 11. Ev
Grupların ve organizasyonların değerini anlayacaksınız. Arkadaşlar destekleyici olacak.Zayıf ise Jüpiter ikiyüzlülük ve arkadaş kazığı yaşatır . 

Natal 12. Ev 
Evrensel sempati duygusunu geliştireceksiniz. Bazılarınız dinsel yerleri ziyaret ederek , Allah'a ibadet etme yolunu izleyebilir. Geçmiş deneyim gelecekteki eğilimler için yararlı olacaktır. Ayrıca katma değer katması için sosyal hizmette yer alabilirsiniz. Meditasyon, manevi çekilmeler ve inziva yerlerinde uygulanacaktır. Zayıf Jüpiter ise yanlış yerleştirilmiş gereksiz fazlaca sempati, iyi niyet  ve tacize neden olacaktır , aman hiç sevmedim . 

Buraya kadar klasik kitap bilgisi idi. Şimdi geldik zurnanının zırt dediği yere , Kadersel Jupiter transit etkilerine . 

Peki Jupiter natal ayından uzaklığı ile transitlerinde sana neler yaşatır ? Okuyalım . 

Vedik astroloji ilkelerine göre Jüpiter, Ay'ın doğum sırasındaki yerinden - buna Janmarasi diyoruz -  2., 5., 7., 9., 11. evlere yerleştirilirse olumlu sonuçlar verir. Kalan evlerde de olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bununla birlikte, Jüpiter, Vedik astrolojisinde en faydalı gezegen olarak düşünülür. Transiti de  çok önemlidir çünkü burç değiştirdiğinde  Güneş ve Merkür gibi gezegenlerin aksine, bu transit etkisi kendini ayan beyan hissettirir. 

Jüpiter Janmarasiden sonraki 1. evde olduğunda , yani Jupiter ayınızın tam üzerinden geçerken , hayatta bazı engeller getirir.Zihinsel gerginlikler, memnuniyet ve tatmin eksikliği ile birlikte devam etmektedir. Sağlık aynı zamanda bozulmaktadır. Anadil aynı zamanda başkalarıyla tartışmalara meydan okumak için bir eğilim geliştirir. Bununla birlikte, bu manevi ve erdemli araştırmalara düşmek açısından çok olumlu bir dönemdir. Kişi  ayrıca bir çeşit korku geliştirir ve kaygı sorunlarıyla karşı karşıya kalır, bu nedenle maneviyat uygulamak doğal olarak yardımcı olur.

Jüpiter Janmarasiden sonraki 2. evde olduğunda ,  pozitiflik gelir hayata bakış açımıza, çünkü servet ve kazançlarda keskin bir artış olur. Ayrıca topluluktan bir ödül veya tanınma alma ihtimaliniz var. Bu dönemde kehanet yetenekleri geliştirirsiniz. Ne dediyseniz sık sık ortaya çıkar, şom ağızlı olma sendromu . Ailenle olan ilişkiniz çok gelişir. Sağlık iyileşme de hız kazanıyor. Evli insanlar için, bu dönemde doğum yapma şansı yüksektir.

Jüpiter Janmarasiden sonraki 3. evde olduğunda  kişi yaşamda bazı zorluklar yaşar. Engeller yüzünden işler yavaşlar. Paranın bir kısmının kaybedilmesi mümkün olduğu için bu, mali açıdan iyi bir dönem değil. Ayrıca işvereninizle sorun yaşayabilirsiniz. Bu dönemde kardeşler ve arkadaşlar ile ilişki de sorun yaşanır. Sağlık konularında çok dikkatli olmalısın. Kısa bir dini gezi bu dönemde mümkündür veya muhtemelen bazı manevi faaliyetlere de çekilebilirsiniz. 

Jüpiter Janmarasiden sonraki 4. evde olduğunda  kişi karışıklık yaşar. Akrabalarınız ve aileniz ile samimi olmaya çalışmalısınız. Mülkiyet konuları  için çirkin bir dzaman olabilir, bu yüzden şimdiden kaçının.Bu esnada trafikte ve uzun yolda sırasında dikkatli olmalısınız ve seyahatlerden de kaçınılmalıdır. Ayrıca, finansal dengeyi korumak için gereksiz masrafları azaltmanız gerekiyor. Bununla birlikte, işinizi devam ettirmek için para ödünç vermeniz gerekebilir. Anneyle olan ilişkiniz de o kadar iyi acı çekebilir ki, özen gösterin.

Jüpiter Janmarasiden sonraki 5. evde olduğunda  kişi yaşamın tüm alanlarında iyileşme gözler . Aşk ve merhamet artar. Çocuklar çok destekleniyorlar. Bu dönemde dualarınız kabul edilir. Toplumdaki konumunuz da yükselir . Ruhsal eğilim de bu süre içerisinde artar. Yatırım ve spekülasyonda kâr beklemek için iyi bir zaman. Mali durumunuz da muhtemelen iyileşecektir. Bekarlar, bu süre zarfında özel biriyle de karşılaşacak. Bu geçiş süresinde çalışma ile ilgili konularda iyidir.

Jüpiter Janmarasiden sonraki 6. evde olduğunda  kişi uğursuz sayılır , çünkü 6. ev nazik  bir evdir ve Jüpiter de evin anlamını genişletir. Bu durumda, Jüpiter, sağlık konularını, harcamalarını, borçlarını ve iş arkadaşları ve meslektaşlarıyla ilgili sorunları artırır anlamına gelir . Zihinsel barış ve mutluluğu sürdürebilmek için bu alanlarda dikkatli olmanız gerekir. Ayrıca hırsızlığa dikkat etmelisiniz. Yarışmacılar bu süre zarfında sizi olumsuz yönde etkilemeye çalışabilir. Bazı yasal konulara zarar verebileceğinden, gölgeli faaliyetlerden ve tartışmalardan uzak durmak daha iyi olur. 

Jüpiter Janmarasiden sonraki 7. evde olduğunda  kişi bazı bölgelerde rahatlama yaşamaya başlar. İş arkadaşları yeni ortaklıklar aramaya başlarlar. Yaşlılarla olan ilişkiniz de gelişir. Eş ve çocuklarla karşılıklı birbirini anlama da artar. Genel olarak, iyi bir sağlık, samimi ilişkiler ve daha iyi statüye sahip olursunuz. Bazı verimli geziler de bu süre içerisinde gerçekleşir. Bu dönem ayrıca güçlü evlilik umutlarıyla da ön plana çıkar.  Sosyal hayat çok hiperaktif olur ve arkadaşlarınızla birlikte olmaktan zevk alırsınız.

Jüpiter Janmarasiden sonraki 8. evde olduğunda  kişi  hayatta başarılı olmak için daha fazla çalışmanız gerektiği anlamına gelir. Bu dönem, aşırı harcama yapabilir ve çok seyahat edebilirsiniz. İş dünyasındaki bazı ani sorunlar da ortaya çıkabilir. Sağlık da bu süre zarfında diplere dalabilir. Dava konularında da dikkatli olmalısınız. Barışı korumak için aile ve arkadaşlarınızla herhangi bir tartışmadan kaçınmak en iyisi olacaktır.

Jüpiter Janmarasiden sonraki 9. evde olduğunda  kişi bu olumlu etkiyi çokça hisseder. Bu, profesyonel olarak büyümek için mükemmel bir zamandır. Mali durumunuz da gelişir ve patron ile olan ilişkiniz de gelişir. Aslında, geçiş döneminde bir artış veya terfi alırsınız. Jüpiter ayrıca bilgelerin ve rehberlerin bereketini getirir. Birçok dini faaliyet gerçekleşir. Bu zaman ayrıca birine bağlanmak için iyi bir dönemdir. Ayrıca yurtdışına gidebilirsiniz!!!! Yabancı damat sendromu , hahaha ...

Jüpiter Janmarasiden sonraki 10. evde olduğunda  kişi zihninde olumsuz düşünceler ve duygular ile boğuşur. Gerçekleştirilmemiş arzular yüzünden duygusal olarak memnun kalmazsınız. Bu süre zarfında yaşlılar ve ailelerle çatışmaları önlemek en iyisi olacaktır. Mülkiyet konularında bazı kayıp da mümkündür. Bütün bunlar zihinsel sıkıntıya yol açabilir, bu nedenle daha sabırlı olun ve sakin olun. Dini yerleri ziyaret etmek iyi olur.

Jüpiter Janmarasiden sonraki 11. evde olduğunda  kişi toplumdan saygı, prestij ve yüksek konum algısı alır.  Çocuklar bu süre zarfında destekleyicidir  ve ilişkiler sevecenleşirler. Çabalarınızda başarı elde edersiniz ve muhalefeti devirirsiniz. Yaşamın lüks, mücevher, araç ve mülk gibi sunduğu maddi konforlardan da keyif alırsınız. Arzularınız da aşk konusuyla karşılanır. Gelir de bu süre içinde zirveye vurur ve bu nedenle iş karı tavan yapar. Muhtemelen de iyi bir sosyal itibara sahip olursunuz.

Jüpiter Janmarasiden sonraki 12. evde olduğunda  kişi karışık hisseder. Harcamalar bu süre zarfında artar, ancak manevi faaliyetlerde harcama olasılığınız yüksektir. Bu dönemde çocuklarınızdan uzak durun ve biraz yalnız kalın. Maneviyata olan ilginiz bu süre içinde artacaktır. Bazı uzun mesafe yolculukları da gerçekleşebilirsiniz. Bu dönem ayrıca ticari konularda zorluklar getirir, bu yüzden ihtiyatlı olun.

Şimdi geldik , en önemli noktaya , yücelme derecelerinden kısa bahsetmiştim yazının başında , şimdi yücelme derecelerine derinleşelim . 

Jüpiter,  yay burcunun ilk 10º'inde moolatrikona'da yani ofisindedir , yengeç burcunun 5º derecesinde yücelir ve oğlak burcunun 5º burcunda alçalır ve yay ve balık burcunda huzur içindedir.  

Yani bu ne demek , Jupiter kendinden sonraki 5. ve 8. evde yücelirken , kendinden sonraki 1. ve 11. evde alçalır . Haritanızda bulunduğu ev üzerine sayarak hesap yapacaksınız. 

Süper , yine kafaları bir milyon yaptım , hahahaha , hadi örnek yapalım . 


Jupiter nerede , akrepte , 2. evde . 

Hemen bakalım , Jupiter natalda , 2. evde ise neler olurmuş . Kişi maddi mülkler elde elder,  toplumsal statüsü yükselir ve hayır işleri için bağışta bulunur. Süppperrrr....

Jupiterin yücelme derecelerine bakalım : 
Jupiter kendinden sonraki 5. ve 8. evde yücelirken , kendinden sonraki 1. ve 11. evde alçalır . 
Jupiter  6. evde balıkta yüceliyor , kendi evi zaten .  Sağlığınız ve ruhsal şifanızı korumak için iyi...

Jupiter 9. evde ikizlerde yüceliyor . 
Yabancı kültürler , uzak diyarlara  seyahat, din ve felsefe ile ilgili her şey , hehehehe , tanıdık geldi...

Jupiter 3. evde alçalıyor , yemezler kuzum kendi evi , haha yırrrrrrrtıkkkk . 
Felsefi ve entelektüel görünüm vurgulanmıştır. Kardeşlerden daha fazla iyimser olma ve kardeşlerin sorumluluğunu alma . 

Jupiter kendinden sonraki 11. evde alçalıyor . 12, evde başakta alçalıyor . Hımmmm ...Gereksiz fazlaca sempati, iyi niyet  ve tacize neden olacaktır , aman hiç sevmedim . 

Peki, Janmarasi ve Jupiter uzaklığına bakalım . 

Kişinin Jupiteri Janmarasiden - yani natal aydan 9. ev ötede : Profesyonel olarak büyümek, ayrıca bilgelerin ve rehberlerin bereketini , dini faaliyet gerçekleşir. Ayrıca yurtdışına gidebilirsiniz!Yabancı damat sendromu , hahaha ...

Özetlersek , bu kişinin haritasında Jupiter büyük guru sana kariyer ve para kazanma için destek vericem , yabancı kültürler ve uzaklar ve uzaklara yapılan seyehatli işlerde başarı vericem ama sana çok fazla iyi niyet vericem diyor . Tanrıların öğretmeni Jupiter bu kişiye iyimseliği kontrol etmeyi öğretecek , yabancılar , yabancı diller , uzaklar , uzaklarda yaşamak , uzak diyarlardaki ilişkiler hakkında destek verecek . Şükürler olsun . 

Peki sende durumlar nasıl ? Tanrıların öğretmeni Jüpiter sana hangi dersleri verecek ? 

Şmdilik benden bu kadar 
Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: