12 February 2018

Doğum Haritasında Merkür Transiti : Merkür Ne Zaman Senin Kafayı Bir Milyon Edecek ?

Merkür en hızlı gezegen ve en küçük bir gezegen. Bir yıl boyunca sürekli geri adımlar atan gezegen, oyunbaz gezegen. Merkür entellektüel, mantıksal analiz yapan , çalışmaları seven, arkadaşlar, akrabalar, kardeşler, kısa yolculuklar, evcil hayvanlar, konuşma, matematik, satışçılık, aracılık, gazetecilik, bankacılık, cilt, astroloji ve yazarları temsil eden gezegen.

Bu gezegen ne erkek, ne de kadın. Nötr bir gezegen olarak bilinir. Bu gezegen Ay ve Tara'nın oğlu olarak bilinir. O Ay'ın aşk çocuğu ve Brihaspati'nin karısı Tara'nın oğlu. Belki de bu gayri meşru statü onu tarafsız bir adam yapmaktadır. Kim bilir ki ?

Merkür neredeyse her zaman Güneş'e hep yakın kalır, bu yüzden herhangi bir gezegenin yaptığı gibi yanma modunda kalır. Merkür için yanma şansı diğer gezegenlere göre daha fazladır. Yanma ve gerileme ve hızlı hareket eden doğası her zaman Merkür'ü karmaşık bir moda dönüştürür. Eski metinlere göre, Merkür Güneş'in 10 derecesinde ve hada yakınında yanma modunda olacaktır.

Retrograde anında ise karar verme konusunda bu kadar karışıklık göstermesi de beklenen bir durum. Merkür , Balık'ta alçalır ve başakta yücelir.

Merkür , kişinin akıl, bilgi, ifade ve iletişim becerilerinin temsilcisi gezegenin transiti ise bu nedenle önemlidir . Peki bu Merkür bizim kafayı ne zaman bulandıracak , ne daman durultacak ?

Merkür transitinin doğum anındaki ayınıza göre olan transitleri kafanı ne zaman bulandırır sorunun cevabını aradığımız yer olacak. 

Transit Merkür Natal Ay üzerinden geçerken
Zengin insanlardan kötü sözler duyma , aşağılanma , hakaret duyma , ikiyüzlülük ile karşılaşma , kavga ve samimiyetten yoksun kalmak , ilişkilerle yanlış anlaşılma , yasadışı söz, yazı ve uzak yerlere yapılan yolculuklar nedeniyle para kaybı. Aydan sonraki  8. evde Merkürden başka gezegen var ise  , Ay üzerinden geçen transit Merkür negatif etkileri azalır.

Transit Merkür Natal Aydan sonraki 2. ev  üzerinden geçerken
Aşağılanma yaşar kişi , ancak zenginlik kazanır. Servet ve nüfuzun yeni kazanımı ve genel refah seviyesinin artışı .Aydan sonraki  5. evde Merkürden başka gezegen var ise  , Aydan sonraki 2. ev üzerinden geçen transit Merkür negatif etkileri azalır.

Transit Merkür Natal Aydan sonraki 3. ev  üzerinden geçerken
Kişi yeni arkadaşlar edinecek, kral ve düşmanlardan korkacak ve kendi kötü işlerinin içinde bulacak.

Transit Merkür Natal Aydan sonraki 4. ev  üzerinden geçerken
Kişinin yakınları ve ailelerinin gelirleri gelişecek ve zenginlik kazanacaklardır. Ailenin genel refahı artacak. Aydan sonraki  3. evde Merkürden başka gezegen var ise  , Aydan sonraki 4. ev üzerinden geçen transit Merkür negatif etkileri azalır.

Transit Merkür Natal Aydan sonraki 5. ev  üzerinden geçerken
Kişi eşi ve çocuklarıyla kavga edecek ve ikili ilişkilerden zevk alamayacak. Aydan sonraki 2. evde Merkürden başka gezegen var ise , Aydan sonraki 5. ev üzerinden geçen transit Merkür negatif etkileri azalır.

Transit Merkür Natal Aydan sonraki 6. ev  üzerinden geçerken
Kişi popülerlik, zafer kazanır ve yükselir. Herşeyde başarı, genel şans ve hızlı tanınma yaşar. Aydan sonraki 9. evde Merkürden başka gezegen var ise  , Aydan sonraki 6. ev üzerinden geçen transit Merkür negatif etkileri azalır.

Transit Merkür Natal Aydan sonraki 7. ev  üzerinden geçerken
Kişi ışıltısını kaybeder ve sık sık kavgalar yaşar. Aydan sonraki 8. evde Merkürden başka gezegen var ise  , Aydan sonraki 7. ev üzerinden geçen transit Merkür negatif etkileri azalır.

Transit Merkür Natal Aydan sonraki 8. ev  üzerinden geçerken
Kişinin kazanımları, başarıları, çocukları, kıyafetleri, paraları ve kalpleri için neşe veren bir beceri kazanması olasıdır . Zafer, zihinsel barış yaşarken ve öğrenimin artması da muhtemeldir. Aydan sonraki 1. evde Merkürden başka gezegen var ise  , Aydan sonraki 8. ev üzerinden geçen transit Merkür negatif etkileri azalır.

Transit Merkür Natal Aydan sonraki 9. ev  üzerinden geçerken
Tüm teşebbüslere engel yaşanır . Her çeşit hastalık ile uğraşılır. Aydan sonraki 6. evde Merkürden başka gezegen var ise  , Aydan sonraki 9. ev üzerinden geçen transit Merkür negatif etkileri azalır.

Transit Merkür Natal Aydan sonraki 10. ev  üzerinden geçerken
Kişi düşmanlarını yok eder ve servet, güzel bir kadın veya yakışıklı bir erkek , ev mülkleri ve ev süs eşyaları edinir ve tatlı kelimeler duyar  ve tatlı lezzetlerin keyfini sürer. Aydan sonraki 8. evde Merkürden başka gezegen var ise  , Aydan sonraki 10. ev üzerinden geçen transit Merkür negatif etkileri azalır.

Transit Merkür Natal Aydan sonraki 11. ev  üzerinden geçerken
Kişi  servete, çocuklara, mutluluğa, iyi bir eşe, samimi arkadaşlara ve lüks araçlara erişmekten hoşnut olur ve bir de tatlı ve hoş konuşur. Yeni kazançlar edinir ve bundan , mutluluk duyar, her şeyde başarı elde eder. Aydan sonraki 12. evde Merkürden başka gezegen var ise  , Aydan sonraki 11. ev üzerinden geçen transit Merkür negatif etkileri azalır.

Transit Merkür Natal Aydan sonraki 12. ev  üzerinden geçerken
Kişi, düşmanlar, hakaretler ve hastalıklardan dolayı rahatsızlık duyar ve dolayısıyla sevdikleri ile birlik zevkini yaşayamaz. Aydan sonraki 11. evde Merkürden başka gezegen var ise  , Aydan sonraki 12. ev üzerinden geçen transit Merkür negatif etkileri azalır.

Oldu mu kafalar bir milyon ? Hadi gelin örnek yapalım . 


Natal ay nerede ? 6. evde , balıkta 
Natal merkür nerede ? 7. evde , koçta 
Natal merkür , natal aydan kaç ev uzakta : 2 ev uzakta : Aşağılanma yaşar kişi , ancak zenginlik kazanır. Servet ve nüfuzun yeni kazanımı ve genel refah seviyesinin artışı 

Peki merkür transiti bu harita sahibine neler kazandırır ?

Transit Merkür Natal Aydan 1 ev uzakta : Merkür balıkta : Zengin insanlardan kötü sözler duyma , aşağılanma , hakaret duyma 

Transit Merkür Natal Aydan 2 ev uzakta : Merkür koçta : Aşağılanma yaşar kişi , ancak zenginlik kazanır. 😉😉😉

Transit Merkür Natal Aydan 3 ev uzakta : Merkür boğada : Kişi kendi kötü işlerinin içinde bulacak

Transit Merkür Natal Aydan 4 ev uzakta : Merkür ikizlerde :  Ailenin genel refahı artacak.😝😝😝

Transit Merkür Natal Aydan 5 ev uzakta : Merkür yengeçte : Kişi eşi ve çocuklarıyla kavga edecek ve ikili ilişkilerden zevk alamayacak.

Transit Merkür Natal Aydan 6 ev uzakta : Merkür aslanda : Kişi popülerlik, zafer kazanır ve yükselir.😜😜😜 

Transit Merkür Natal Aydan 7 ev uzakta : Merkür başakta : Kişi ışıltısını kaybeder ve sık sık kavgalar yaşar. 

Transit Merkür Natal Aydan 8 ev uzakta : Merkür terazide : Zafer, zihinsel barış yaşarken ve öğrenimin artması da muhtemeldir.😝😝😝

Transit Merkür Natal Aydan 9 ev uzakta : Merkür akrepte : Her çeşit hastalık ile uğraşılır. 

Transit Merkür Natal Aydan 10 ev uzakta : Merkür yayda :  Kişi tatlı kelimeler duyar  ve tatlı lezzetlerin keyfini sürer.😍😍😍

Transit Merkür Natal Aydan 11 ev uzakta : Merkür kovada : Kişi  servete, çocuklara, mutluluğa, iyi bir eşe, samimi arkadaşlara ulaşır. 😋😋😋

Transit Merkür Natal Aydan 12 ev uzakta : Merkür oğlakta : Kişi, düşmanlar, hakaretler ve hastalıklardan dolayı rahatsızlık duyar. 

Özetlersek bu kişi için merkür transiti oğlakta , akrepte , başakta , yengeçte , boğada ve balıkta kişinin kafasını bir milyon edecek . 

Peki , sende durumlar nasıl ? Merkür transiti sana ne zaman atlı sözler duyacağını fısıldayacak , ne zaman senin kafayı bir milyon edecek . 

Bu makaleyi beğendi iseniz , faydalı olduğunu düşünüyorsanız ,  daha çok kişinin da faydalanması için paylaşalım ...

Şimdilik benden bu kadar
Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

1 facebook-blogger:

Malatya Kırtekinler Oto Kiralama said...

malatya oto kiralama olarak blogunuzu takip ediyorum Emeğinize sağlık.