12 January 2019

Doğum Haritasında Venüs Transiti : Venüs Ne Zaman Meleklerin Rızasını Sana Sunacak , Ne Zaman Da İblislerin Lanetini Üzerine Yağdıracak?


Vedik astrolojisine göre, Venüs gezegeni tüm gezegenlerin içinde en seçkin olanıdır. Venus'e Shukra adı verilir. Venüs, sperm, üretken sıvılar ve dolayısıyla bir kadının doğurganlığını veya bir erkeğin sperm üretkenliğini gösteren gezegendir ve genellikle aşk, romantizm ve zevk gezegeni olarak bilinir ve güçlü ve iyi yerleştirilmiş olması durumunda kişinin hayatında çok iyi çalışır. Vedik Astrolojisine göre Venüs, kayıp ruhları ile temas kurmaya ve onlara en üst düzey bir manevi öğretmen yardım etmede onlara rehberlik yaparken bir danışman olma rolüne de sahiptir.

Venüs, Güneş'ten ikinci uzak gezegen.  Güneş ve Ay'ın yanı sıra gökyüzündeki en parlak şey de budur. Dünya'dan görüldüğü gibi, Venüs asla Güneş'ten 48 derece uzakta kalmaz. Yaklaşık 12.100 kilometre çapında bir çapa sahiptir. Dünya'ya en yakın gezegendir ve Dünya ile arasındaki minimum mesafe yaklaşık 40 milyon kilometreyi bulmaktadır. Güneş'ten uzaklığı 108 milyon kilometredir. Venüs, Güneş etrafında bir tam yörünge gezmek  için 225 gün seyreder ve Dünya etrafında bir dönüş gerçekleştirmesi de 243 gün alır. Ortalama yüzey sıcaklığı 452 ° C'dir ve bu onu en sıcak gezegen yapar. Venüs'ün kendine has bir doğal uydusu yoktur. Venüs gerileme süresi yaklaşık 40 ila 43 gündür ve yaklaşık on dokuz ayda bir geriye gider.

Mitolojide ise şu anlatılır. Venüs'ün kızının rüyasına kavuşmasına yardım etmek isteyen bir annedir. Venus'un kızı bir krala aşık olmuş ve eşi olmak ve sonsuza dek mutlu yaşamak istemiş . Venüs gerçekten bu evliliğin düzenlenmesini çok istemiş ve bu evlilik olmuş, fakat kral başka bir kadına aşık olduğu için bu evlilik kızının mutluluğunu sağlayamamış. Evlilik, Venüs'ün kız için bir hayal kırıklığı olmuş , çünkü sevgiye doyamamış , sevgisinin karşılığını bulamamıştır.

Bu efsanenin amacı, Venüs'ün maddi veya manevi hedeflerimizin çoğuna ulaşmamıza yardımcı olabileceğini, ancak gerçek bir kalıcı mutluluğu sağlayamadığını anlamamıza yardımcı olmaktır.

Buna ek olarak Venüs, bu hayatta meyve vermeye mahkum olan karmayı (geçmiş eylemlerin sonucu) önleyemez. Arzularımızın bir kısmını veya çoğunu yerine getirebilirsek de, hayatımıza maddi olaylara veya durumlara eşlik edeceklerini her zaman bilemeyiz. İstediğimiz şeyleri yapmak, ancak onu bir şekilde hayal kırıklığına uğratmak sıklıkla bizim için çok haksız olabilir.

Venüs, en üst noktasında , şeylerin bu saatte nasıl olmasını istediğimizden ziyade , mükemmellik olduğunu görebilmemiz için hayat olaylarıyla ilgili algılamamızı değiştirmemize yardımcı olarak bize gerçek mutluluğa rehberlik etmede yardımcı olabilir  .

Venüs, ruhlarımıza, maddi kazançların ve onlardan gelen şehvetli hoşnutluğun, nispeten kısa süreli eğlenceler sağlayabileceğini anlamasına rehberlik etme kabiliyetine sahiptir, ancak ne yazık ki uzun süreli mutlulukla sonuçlanamaz. Bununla birlikte, çoğumuz için, aslında mutluluk kendi sorumluluğumuzdur ve şu an için mutluluk bulmamıza izin veren tutumları geliştirdiğimizde mevcut olabilir. Mutluluk içeriden gelir, Venüs'ün getirdiği Para ve Aşktan değil, özden gelir. 

Ancak , bu maddi hazlar ve aşk da ruhumuzu biraz okşar . Peki haritadaki Venüs transiti bize ne zaman Meleklerin rızasını unacak ve mutlu olacağız , ne zaman ise İblis olup lanetini üzerimize yağdıracak ? 

Transit Venüs Natal Ay üzerinden geçerken 
Kişi her türlü erotik gereklilikleri, hoş kokulu ve çekici parfümleri, çiçekleri ve giysileri, rahat yatak, süslenmiş evleri, koltukları ve lezzetli yemeklerin hazzını yaşar. Sonuç olarak, kişi sarhoş veya gururlu, bir arının  taze gül tomurcuğu üzerinde vızıldamasının lüksünü yaşar. Ay'dan sonraki 8. evde bir gezegen varsa Ay'ın bulunduğu evden Venüs geçişinin iyi etkileri bu gezegen tarafından engellenir.

Transit Venüs Natal Aydan sonraki 2. ev üzerinden geçerken 
Çocukların mutluluğu , servet artışı, aile refahının iyileşmesi , süs eşyaları,  çiçekler ve kıymetli taşlar hediye alma . Ayrıca kişi cinsel zevklerden de haz duyar. Aile üyeleri için mutluluk kaynağı olur.  Ay'dan sonraki 7. evde bir gezegen varsa Ay'ın bulunduğu evden sonraki 2. evden Venüs geçişinin iyi etkileri bu gezegen tarafından engellenir.Transit Venüs Natal Aydan sonraki 3. ev üzerinden geçerken 

Kişi otorite ve zenginlik kazanır , şeref ve toplumdaki konumu yücelir,  refah artışı yaşanır , düşmanlar alt edilir . Kişinin görüşlerine saygı gösterilir . Ay'dan sonraki 1. evde bir gezegen varsa Ay'ın bulunduğu evden sonraki 3. evden Venüs geçişinin iyi etkileri bu gezegen tarafından engellenir.

Transit Venüs Natal Aydan sonraki 4. ev üzerinden geçerken 
Kişi arkadaşlarıyla bir araya gelir ve birlikteliklerinden güç alır. Akrabalarla mutlu uzlaşma yaşanır  ve büyük bir refah sağlanır . Ay'dan sonraki 10. evde bir gezegen varsa Ay'ın bulunduğu evden sonraki 4. evden Venüs geçişinin iyi etkileri bu gezegen tarafından engellenir.

Transit Venüs Natal Aydan sonraki 5. ev üzerinden geçerken 
Kişi yaşlıların ve öğretmenlerin iyiliğine, yeni insanlarla tanışmaya , yeni ilişkiler başlatmaya , iyi servete, arkadaşlara mutluluğa ve çocukların doğumuna ve düşman ordusunun yok edilmesi hazzına erişir. Ay'dan sonraki 9 . evde bir gezegen varsa Ay'ın bulunduğu evden sonraki 5. evden Venüs geçişinin iyi etkileri bu gezegen tarafından engellenir.

Transit Venüs Natal Aydan sonraki 6. ev üzerinden geçerken 
Kişi aşağılanma yaşayacak , hastalık ve zihinsel acı çekecektir. Düşmanlardan rahatsızlık duyacak, başkalarına köle olmayı veya işlerin bozulmasına neden olan sorunları ortadan kaldırır. Ay'dan sonraki 12. evde bir gezegen varsa Ay'ın bulunduğu evden sonraki 6. evden Venüs geçişinin iyi etkileri bu gezegen tarafından engellenir.

Transit Venüs Natal Aydan sonraki 7. ev üzerinden geçerken 
Hayatındaki kadınlara ile ilgili sorunlar ya da kadınların neden olduğu felaketler yaşanır. Ay'dan sonraki 2. evde bir gezegen varsa Ay'ın bulunduğu evden sonraki 7. evden Venüs geçişinin iyi etkileri bu gezegen tarafından engellenir.

Transit Venüs Natal Aydan sonraki 8. ev üzerinden geçerken 
Kişi  evini süsleyebilir ve eşleri için pahalı bir eşya alır. Karşı cinsten ile ilişkiler iyileşir ve aile içinde iç huzur bulunur. Ay'dan sonraki 5. evde bir gezegen varsa Ay'ın bulunduğu evden sonraki 8. evden Venüs geçişinin iyi etkileri bu gezegen tarafından engellenir.

Transit Venüs Natal Aydan sonraki 9. ev üzerinden geçerken 
Kişi dini davranışlar sergiler, mutluluk yaşar, zenginlik yaşar ve pahalı kıyafetlere kavuşur. Liberal olur ve hayır faaliyetleri gerçekleştirir. Ay'dan sonraki 11. evde bir gezegen varsa Ay'ın bulunduğu evden sonraki 9. evden Venüs geçişinin iyi etkileri bu gezegen tarafından engellenir.

Transit Venüs Natal Aydan sonraki 10. ev üzerinden geçerken 
Kişi çok az kelime konuşmasına rağmen hakaret duyar , konuştukları insanlara batar  ve bu dönemde yoğun kavgalar yaşanır. Rekabet, kavgalar ve şerefsizlik. Ay'dan sonraki 4. evde bir gezegen varsa Ay'ın bulunduğu evden sonraki 10. evden Venüs geçişinin iyi etkileri bu gezegen tarafından engellenir.

Transit Venüs Natal Aydan sonraki 11. ev üzerinden geçerken 
Kişi arkadaşları ile mutluluk yaşar , servet edinir , iyi yemekler yer ve güzel iltifatlar duyar. Akrabalarından iyilik görür. Ay'dan sonraki 3. evde bir gezegen varsa Ay'ın bulunduğu evden sonraki 11. evden Venüs geçişinin iyi etkileri bu gezegen tarafından engellenir.

Transit Venüs Natal Aydan sonraki 12. ev üzerinden geçerken 
Kişi zenginleşir ve değerli giysiler alır, bir kısmını daha sonra kaybeder. Birçok yoldan zenginlik kazanır. Ay'dan sonraki 6. evde bir gezegen varsa Ay'ın bulunduğu evden sonraki 12. evden Venüs geçişinin iyi etkileri bu gezegen tarafından engellenir.

Oldu mu kafalar bir milyon ? Gelin örnek yapalım . 


Natal ay nedere ? 6 evde , balıkta 

Natal Venüs nerede ? 10 evde , yengeçte 

Natal Venüs Natal Aydan kaç ev uzakta ? 5 ev uzakta : Kişi yaşlıların ve öğretmenlerin iyiliğine, yeni insanlarla tanışmaya , yeni ilişkiler başlatmaya , iyi servete, arkadaşlara mutluluğa ve çocukların doğumuna ve düşman ordusunun yok edilmesi hazzına erişir.

Natal Venüs Natal Ay ile aynı evde : Venüs Balıkta : Kişi her türlü erotik gereklilikleri, hoş kokulu ve çekici parfümleri, çiçekleri ve giysileri, rahat yatak, süslenmiş evleri, koltukları ve lezzetli yemeklerin hazzını yaşar. 

Natal Venüs Natal Aydan sonraki 2 . evde : Venüs Koçta : Kişi her türlü erotik gereklilikleri, hoş kokulu ve çekici parfümleri, çiçekleri ve giysileri, rahat yatak, süslenmiş evleri, koltukları ve lezzetli yemeklerin hazzını yaşar. 

Natal Venüs Natal Aydan sonraki 3 . evde : Venüs Boğada : Kişi otorite ve zenginlik kazanır , şeref ve toplumdaki konumu yücelir,  refah artışı yaşanır , düşmanlar alt edilir.

Natal Venüs Natal Aydan sonraki 4 . evde : Venüs İkizlerde : Kişi arkadaşlarıyla bir araya gelir ve birlikteliklerinden güç alır. Akrabalarla mutlu uzlaşma yaşanır  ve büyük bir refah sağlanır.

Natal Venüs Natal Aydan sonraki 5 . evde : Venüs Yengeçte : Kişi yaşlıların ve öğretmenlerin iyiliğine, yeni insanlarla tanışmaya , yeni ilişkiler başlatmaya , iyi servete, arkadaşlara mutluluğa ve çocukların doğumuna ve düşman ordusunun yok edilmesi hazzına erişir.

Natal Venüs Natal Aydan sonraki 6 . evde : Venüs Aslanda : Kişi aşağılanma yaşayacak , hastalık ve zihinsel acı çekecektir.

Natal Venüs Natal Aydan sonraki 7 . evde : Venüs Başakta : Hayatındaki kadınlara ile ilgili sorunlar ya da kadınların neden olduğu felaketler yaşanır. 

Natal Venüs Natal Aydan sonraki 8 . evde : Venüs Terazide : Kişi  evini süsleyebilir ve eşleri için pahalı bir eşya alır. Karşı cinsten ile ilişkiler iyileşir ve aile içinde iç huzur bulunur. 

Natal Venüs Natal Aydan sonraki 9 . evde : Venüs Akrep : Kişi dini davranışlar sergiler, mutluluk yaşar, zenginlik yaşar ve pahalı kıyafetlere kavuşur. Liberal olur ve hayır faaliyetleri gerçekleştirir.

Natal Venüs Natal Aydan sonraki 10. evde : Venüs Yay : Kişi çok az kelime konuşmasına rağmen hakaret duyar , konuştukları insanlara batar  ve bu dönemde yoğun kavgalar yaşanır. 

Natal Venüs Natal Aydan sonraki 11. evde : Venüs Oğlak : Kişi arkadaşları ile mutluluk yaşar , servet edinir , iyi yemekler yer ve güzel iltifatlar duyar. Akrabalarından iyilik görür.

Natal Venüs Natal Aydan sonraki 12. evde : Venüs Kova : Kişi zenginleşir ve değerli giysiler alır, bir kısmını daha sonra kaybeder. Birçok yoldan zenginlik kazanır.

Yani özetlersek , " Aşk ve Para " getiren Venüs , bu harita sahibine Yay burcunda , Başakta ve Aslanda olduğunda İblislerin lanetini getirirken , diğer burçlarda kişiye Meleklerin rızasını sunar. 

Peki senden durumlar nasıl ? 

Bu makaleyi beğendi iseniz , faydalı olduğunu düşünüyorsanız ,  daha çok kişinin da faydalanması için paylaşalım ...

Şimdilik benden bu kadar

Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: