05 February 2018

Doğum Haritasında Rahu Transiti : Arzu Ve Tukuların Hayalet Gezegeni Sana Neler Fısıldıyor ?

Rahu , yani kuzey ay düğümü gökyüzünde bir referans noktasıdır, Güneş veya Merkür gibi gerçek bir gezegen değildir. Gerçek fiziksel varlığa sahip olmamasına rağmen, etkisi derin ve güçlüdür. 

Rahu materyalist ve fesattır. Yurtdışı geziler, yurtdışı seyahatleri, teknik meslekler, yaşlılar, hırsızlık, spekülasyon, kötü alışkanlıklar, devrimci eğilimler, yeraltı dünyası ve duman gibi cazibe merkezlerini temsil eder. Rahu bir burçta olumsuz olduğunda, memnuniyetsizlik, materyalist eğilimler, korkular, çarpıtmış zihinsel makyaj ve fantezilere neden olur. 

Rahu ve Ketu Vedik astrolojisinde gölge gezegenlerdir. 

Rahu hakkında astronomik gerçeklerden bahsedelim azıcık . 

Tıpkı Ketu gibi Rahu'nun da gezegen gibi fiziksel bir şekli ya da kütlesi yoktur. Bu, Güneş'in görünür yolunun, Kuzey'den güneye doğru giderken Gökyüzü küresindeki Ay'ın iziyle kesiştiği gökyüzünde bir noktadır. Hesaplanan , hayali bir nokta . Öte yandan, Ay , Kuzey'e doğru hareketi sırasında ekliptikle kesiştiğinde, kesişim noktasına Ketu denir. Bu noktalar gökyüzünde değillerdir , astronotlar öyle yıldılar bulmazlar gökyüzünde , yıllık bazda pozisyonlarında yaklaşık 19 derece ve 30 dakika hafif bir hareket vardır.  Rahu ayının Kuzey düğümü ve Hindistan Mitolojideki ejderhanın başı olarak bilinir. Zodyak çevresindeki devrini tamamlaması yaklaşık 18 yıl sürer ve her burçta  yaklaşık 1 ½ - 1.5 yıl kalır. 

Rahu'nun önemi ise Rahu bilinçsiz arzular, hırs, zevkler, korku ve kültürsüz davranış ile ilgili olmasından gelir. Satürn gibi çalışır ve hayatta beklenmedik kayıplar, talihsizlikler, başarısızlıklar ve hayal kırıklığı yaratabilir. Bu gezegenin doğası hayvansaldır. Bu kişiye dünyevi konforlar, beklenmedik başarı, kazanımlar, zenginlikler, güç ve güçle ödül verir. 

Bir burçta olumlu bir konuma getirildiğinde düşmanlara ve muhalefete de zafer kazandırır. Ancak sorun, her zaman bir memnuniyetsizlik duygusu olmasıdır. Rahu sizi asla hırs, kazanç, başarı, para ve yaşam tarzınızdan memnun etmiyor. Daha fazla doyumsuz bir açlık var. Yerliyi bilinçsiz arzulara boğuyor; bu da anlayamıyor, acımasızca devam ediyor. Bu, bağımlılıklara, obsesif davranışlara, aşırı hırslı doğaya, gerçek dışı beklentilere ve fantezilere yol açar.

Rahu, okült bilimlerle güçlü bir şekilde bağlantılıdır. Ayrıca insan karakterinin karanlık tarafına. Doğada devrim niteliğinde, normlara ve sözleşmelere aykırıdır. Yasadışı ve karanlığı temsil eder. Yabancı unsur da devreye giriyor. Rahu aynı zamanda ruhsal enerjiyle de tam tersi ilgilidir. Yaşamın, yani okült ve maneviyatın daha yüksek yönleri hakkında bilgi verir. Güçlü sezgilere ve psikolojinin derinlemesine anlaşılmasına olanak tanır.

Kuzey ay düğümü evlerde nasıl etkiliyordu , çok uzun uzun yazdım daha önce sayfalarca , burada es geçiyorum . 

Rahunun doğum haritasındaki evlerden transitini konuşalım . 

Natal 1. Ev 
Hakim olan sosyal eğilimleri en iyi şekilde kullanarak şeref, zenginlik ve iyilik edeceksiniz.
Dini, eğitimsel ve bilimsel işlerle yararlar mümkündür.Popülerlik, sosyal çevrelerle kaynaştıkça artacaktır. Kişilik ve kendini ifade etmeye güç katılır.

Natal 2. Ev 
Mevcut trendlerden para kazanmaya çalışılacak.Miras, hediyeler veya kalıtım yoluyla fayda. Gereksiz maddelere para harcayıp pozisyonlarınızı artıracaksınız.

Natal 3. Ev 
Mevcut eğilimler hakkında iletişim kurmak için kapsamlı seyahat mümkündür.Kardeşler, kuzenler ve komşularından kazanımlar olacaktır.Sosyal faaliyet artacaktır. Ruhsal ve eğitsel konulardaki ilgi artacaktır.

Natal 4. Ev 
Aile büyümesine yönelik girişimlerde bulunulacak. Toplumun güncel eğilimleriyle senkronize olacaksınız.Evde yaşadığınız sosyal ve kültürel faaliyetler size mutluluk getirebilir.Bir ev, mülk veya araç satın almak için iyi zaman.Atalarımızdan sağlanan faydalar da mümkündür.

Natal 5. Ev
Çocukların olgunlaşmış ve temiz bir ortamda büyümelerini istersiniz. Romantizm ve sevgi aklını işgal edecek. Cinsel faaliyetler, sinema, sanat, müzik, edebiyat ilgi alanları artar.Sosyal popülerlik artacaktır. Spor da popülerlik kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Natal 6. Ev 
İyi sağlık, uygun çalışma ortamı, canlılık artışı mümkündür. Sağlık hizmetleri sizin için en önemli önceliğiniz olacaktır. Üst düzey yöneticiler ve meslektaşlar işyerinde eksiksiz destek sağlayacaklar.
İşyerinde terfi olasılığı vardır. Modern teknikler benimsenecek.

Natal 7. Ev
Diplomasi yoluyla düşmanlara karşı bir avantaj elde etmeye çalışacağız. Karşı cinsiyet, sosyal, ortak ve işbirlikçi çabalardan faydalanmak mümkündür.

Natal 8. Ev
Ortak girişimler ve ortak girişimlerden kazançlar elde edilecek. Miras, miras üzerine anlaşmazlıklar sizin lehinize çözülecek. Okült etkinlikleri size geçici bazı yararlar sağlayabilir.

Natal 9. Ev 
Mevcut trendleri ve kültürel faaliyetleri eğitimsel ve felsefi normlarla ilişkilendirmeyi deneyeceksiniz. Günümüz dünyasına bir göz atmak için kapsamlı seyahat. Yabancı sanat formlarına, kültürlere, dillere olan ilgi artacaktır. Birçoğu kehanet vizyonlarına sahip olabilir ve gelecekteki olayları hayallerinde görebilir.

Natal 10. Ev
Geçmişte yapılan sıkı çalışmalardan dolayı onur, kredi ve pozisyon alacaksın. Modern yöntemlerin ve trendlerin mesleki ilerleme için uygulanması mümkündür. Toplumsal havayı bilerek ve bunları doğru kullanarak politikada ve işte büyüme.Fırsatçı olmaya eleştirileceksiniz, ancak bu, kamu yararı ürününü kendi menfaatinizde elde etmek için en iyi zamandır.

Natal 11. Ev
Yeni dostluklar, gruplar ve organizasyonlar kurmak kolaylaşacak. Bilgi mevcut eğilimler ve kültürel değerlerdeki güncellemeler olacaktır. Cömertlik ve kardeşlik sergileyeceksin. Zedelenmiş Rahu, arkadaşlarınıza ülsürgelerin sebepleri için onları kullanmalarını sağlayabilir.

Natal 12. Ev
Kişisel kazançlar için gizli yöntemlerin kullanılması mümkündür. Gizli ve diğer kötü niyetli kişiler kişisel çıkarlar için kullanılacaktır. Ani Parasal kayıplar mümkündür.

Buraya kadar olan herkesi bildiği sıradan bilgilerdi . Geldik şimdi işin derin taraflarına , kadersel etkilere... Aydüğümlerinn natal ayınıza , yani Janmarasiye olan mesefalerine. 

Rahu, haritada geçtiği evin maddi konulardaki arzularını artırır. Doğum haritasındaki natal aydan sonraki  3., 6. ve 11. evlerde olumlu sonuçlar verir ; 1., 2., 4., 5., 7., 8., 9., 10. ve 12. evlere geçtiğinde de canavarca olabilir. İşte her evin içinden geçerken hayatınızı nasıl etkilediği aşağıda detaylandırıldı.

Rahu Janmarasinin ilk evinde olduğunda kişi için zorluklar başlar , kişinin para harcamak eğilimini artar.Bu dönemde finansal kayıp olasılığı da var. Bazı sağlık sorunları zihinsel olarak sizi rahatsız eder. Ayrıca, Rahu bu pozisyonda huzursuzluk hissi verir.  

Rahu ay burcundan sonraki ikinci evde ise ( Ay burcunu bir sayıyoruz )  geçerken kişiye ciddi bazı sıkıntılar verir, maddi sıkıntılara neden olabilir veya  işte kayıp yaşayabilir, işyerinde kavga edebilir ve yetkililerden korkabilir. Aynı zamanda Rahu kişinin sağlığına da zarar verebilir.

Rahu Janmarasi'den sonraki üçüncü sırada olduğunda, yani ay burcunuzdan sonraki üçüncü evde ise kişi hoş sonuçlar alacaktır, kişiye mutluluk gelecektir. Bu, seyahatler ve yolculuklar için uygun zaman olacaktır . Bu yolculuklar öğrenme ve araştırmalar için ideal olabilir , kişi , yazma, araştırma vb. alanlarda parlayacak. Rahu kişiye refah ve yüksek pozisyonlar verir, kişi kariyerinde isim yapacaktır. 

Genellikle Janmarashi yani aydan sonraki dördüncü evdeki Rahu kişi sorun yaşar.  Bu dönemde ikametgah değişikliği olabilir. Kişi ailesi  ve akrabalaları  ile ilgili sorunlar yaşayabilir ve onlardan ayrılabilir. Dolayısıyla, bu dönemde, bir mülkünü kaybedebilir ve diğer yandan da başka mülkler edinebilir. Kişi aynı zamanda bazı sağlık sorunları da yaşayabilir. 

Rahu ay burcunuzdan sonraki  beşinci evde olduğunda kişi sıkıntı yaşar . Kişi sevgi meseleleri, araştırmalar, çocuklar vb. bu dönemde etkilenir . Kişi her zaman baskı altındadır ve gerilir , zihinsel olarak rahatsız hissederler  , kişi  yeri değişikliği yağabilir ve  sürgünde yaşayabilir. Aynı zamanda çocuk edinmek ve hayat arkadaşı bulmak için iyi bir zaman değil.

Rahu doğum ayınızdan altı ev sonra ise bu Rahu  transiti iyi sonuçlar verir , cesur olur ve yeteneklerini göstermenin zamanı gelmiştir. Bu dönemde sağlığımız iyidir , işlerimizi iyi yaparız , düşmanlarımızı yeneriz.  Sosyal bir kişilik haline geliriz. Kişi sosyal hizmetlere daha fazla ilgi gösterebilir.

Rahu'nun Janmarashi ‘ den sonraki 7. evdeki transiti , yani doğum anındaki evinize karşıt olması durumunda  kişi kötü etkilenir. Kişinin cesaret göstermesinin zamanı  gelmiştir, zorlanır ve istediği sonuçlara ulaşmada güçlük çekebilir. Kişinin eş  yaşamının, evlilik hayatının , işbirliğinin ve ortaklığın bu dönemde negatif etkilenmesi  de söz konusu olabilir. 
Rahu'nun Janmarashi’den sonraki  yedinci  evden  transit geçerken , ketu  Janmarashi’den sonraki  birinci evden geçmektedir. 

Rahu'nun Janmarashi’den sonraki  8. evdeki transiti , yani doğum anındaki evinizden sonraki 8.evden geçişi kötü sonuçlar verir. Bu dönemde kişi  sağlık sorunları , düşmanların tutumları , finans sorunları , aile bireylerinin rahatsızlıkları gibi sorunlardan  etkilenebilir ve hatta kişinin ölümü gerçekleşebilir. Kişi kazaya eğilimli olacak ve bazı ilişkileri onun için büyük sorunlar yaratacaktır , kişi  intihar eğilimi de gösterebilir. Yani, genellikle Rahu'nun aydan sonraki sekizinci evdeki geçişi kötü sonuçlar verir

Rahu'nun Janmarashiden sonraki dokuzuncu evdeki geçişi , yani doğum anındaki ayınızdan sonraki 9. evden geçişi karışık sonuçlar getirir.  Kişi dinine, geleneklerine vs. karşı gelebilir, sorgulamaya başlayabilir ve iyi konumda bir Rahu var ise eğitim, araştırma ve din alanında yeni ufuklar edinebilir. Kişi eğitim ve ibadet için çok seyehat edebilir

Rahu, Janmarashi’den sonraki onuncu evin üzerinden geçerken  faydalı  sonuç verir. Kişi daha tanınır hale gelir , eserlerinde başarı elde edebilir . Kişi  mesleki alanda gelişim için fırsatlar elde eder, terfi alabilir, liderlik nitelikleri geliştirir ve işini genişletebilir. Rahu'nun onuncu evinden geçişi  kişiyi toplumsal etkinliklere ve bir grubun lideri aktif katılımda bulunmaya hazır hale getirecektir. 
Rahu'nun Janmarashi’den sonraki  onuncu evden  transit geçerken , ketu  Janmarashi’den sonraki  dördüncü evden geçmektedir. 

Rahu'nun Janmarashi’den onbir ev sonraki evden geçişi arzu edilen ve üretken bir dönem . Bu dönemde kişi olumlu sonuçlar alır. Kişinin amaçlarını ve hedeflerini gerçekleştirmenin zamanı gelmiştir,  toplumsal faaliyetlere yönelebilir ve yüksek görevlere talip olabilir. 

Rahu'nun Janmarashi’den sonraki  onikinci evden  transit geçişi iyi bir dönem değildir. Bu acı çekmenin zamanı. Masraflar bu dönemde artabilir. Kişi hapsedilebilir , özgürlüğü elinden alınabilir , kişi sağlık sorunları ile de ilgilenmek zorunda kalabilir.

Peki rahu gezegenlerin üzerinden geçerken neler olur ? Bunu daha önce yazmıştım . Merak edenler tıklasın . 

Şimdi geldik bulanmış kafaları durultmaya . Örnek zamanı . 


Kuzey Ay düğüm ikizlerde , 9. evde 
Ay , balıkta , 6. evde . 
Kuzey ay düğüm aydan 4 . ev ötede : Bu dönemde ikametgah değişikliği olabilir. Kişi ailesi  ve akrabalaları  ile ilgili sorunlar yaşayabilir ve onlardan ayrılabilir. 

Transit rahu ise , Janmarasiden ise 5 ev ötede , Kişi sevgi meseleleri, araştırmalar, çocuklar vb. bu dönemde etkilenir . 

Peki güzellikle ne zamana gelecek , 36 ay sonra , Rahu Janmarasiden sonraki 3. eve girdiğinde , ne getirecek . Kişi , yazma, araştırma vb. alanlarda parlayacak. Rahu kişiye refah ve yüksek pozisyonlar verir, kişi kariyerinde isim yapacaktır. Rahu harita sahibine az daha sık dişini diye fısıldıyor ...

Peki Rahu , arzu ve tutkunun hayalet gezegeni sana neler fısıldıyor ? 

Şimdilik benden bu kadar
Takipte kalın
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: