14 March 2019

14 Mart 1879 : Albert Einstein Doğum Haritasının Vedic Astroloji ve Yogalar Açısından İncelenmesi


Albert Einstein, 'dahi' kelimesi ve 'zeka' terimi ile eşanlamlı bir isim! Bu adamın görkemi ve ihtişamı böyle! İkonik ve süper ünlü 'E = mc2' denklemi, fiziği, matematiği, araştırması ve zaferinin diğer yönleri, ebedi dehasının gök-yüksek görünümünü andıran terimlerdir ve bunlar bu büyük adamın sahip olduğu çok miraslardır. olağanüstü çalışmaları ve çalışmalarıyla geride kaldı. 

Bir milyar kelime bile, bir isim değil, bir fikir, bir kavram ve bir miras olan Albert Einstein'ın sihirbazlığını ve parlaklığını tanımlamak için yeterli olmazdı! Şanlı adam ve okumaları, yazıları, gözlemleri, araştırma makaleleri, dergiler, teoriler ve yayınlar, dünyadaki çocukların müfredatının ve eğitim müfredatının ayrılmaz bir parçası olarak hizmet eder ve eğitim alanında tam anlamıyla yükselen bir kişiliktir. Dünya çapında en çok hayranlık uyandıran insanlardan birinin kompakt bir Astrolojik vaka çalışmasını sunuyorum sizlere ... Okumaya devam edelimmm...

Albert Einstein
14 Mart 1879
Sabah 11.30
Ulm, Almanya


Astrolojik analiz ve gözlemlerim ise şunlar : 

Eternal Dahi - Einstein'ın Natal haritasında Merkür'ün rolü 

Albert Einstein, İkizler Yükselen ve Yükselenin yöneticisi Merkür, Tepe Noktasına yerleştirildi, bu 10. Ev. Einstein'ın Yükselen burcunun, hayali güçleri olan bir kişiyi kutsayan ve özgürce düşünebilme yeteneğine sahip bir hava burcunda olduğu ve hava burcu tüm burçlar arasında en hayali olan burçlar olduğuna dikkat çekmek isterim. Dahası, 1. Evin hükümdarı Merkür - Kozmik Genius'un kendisi! 

Ayrıntılı görünümlere girmeden önce bile, Merkür'ün - zeka, kavrama, bilgi, düşünme yeteneği gezegenini gözlemleyebileceğimizi gözlemleyebiliriz. Bir kişinin zekasını ve takdirini kullanmasını gerektiren yenilikler ve çeşitli diğer şeyler, en güçlü evlerden (10. Ev) birine yerleşmiş. Merkür alçalma derecesinde olmasına rağmen, Merkür'ün buraya yerleşmesi , yüceltilmiş bir Venüs'le kavuşumda olması nedeniyle gerçekten güçlenir ve vurgulanır. Kçtücül bir gezegenin yücelmiş bir gezegenle kavuşumda olduğu bu nadir gezegen konfigürasyonu, Neech Bhang Rajayoga olarak adlandırılır. Bu nedenle, Merkür'ün kararsızlığı geçersiz hale gelir ve bu yoga alçalmış Merkürü güçlü hale getirir. 

Saraswati Yoga'dan bahsedelim azıcık ... Jüpiter, Merkür ve Venüs'ün Kendra ve Trikona evlere yerleştirilmesi. Bu nadir bulunan Yoga'lardan biridir ve derin ve olağanüstü zeka, bilgelik ve şaşırtıcı bir kavrama gücü ile bireyi kutsar. Bu yogaya sahip insanlar da parlak öğretmenler yapabilir. Yerlilerin bilgisi, çevrelerindeki insanlara her zaman fayda sağlayacak şekilde olacaktır. 

Pravajra Yoga'da var . Dahası, 10. evdeki en güçlü evlerden birinde Merkür, Venüs, Satürn ve Güneş olmak üzere dört gezegenden oluşan bir birlik görüyoruz. Tek bir evdeki böyle bir gezegen kümesi, Pravajra Yoga denilen bir Yoga ile sonuçlanır. Diğer önemli faktörler destekleyici ve olumlu ise, bu yoga en sıra dışı sonuçlardan bazılarını verir. Bu Yoga, bir kişinin seçtiği alanda ön plana çıkmasını sağlar. 

10. Evdeki Trikona Evlerin Lordları Birliği


10. Ev'deki gezegenlerin birleşimi sıradan bir şey değildir, çünkü Trikona Evlerin Lordları - 1. Ev, 5. Ev ve 9. Ev'in bir araya toplanması en güçlü Raja-Yogadır ve daha belirgin ve verimli hale getirecek bir şekilde 10. Ev'de . Trikona evlerin Lordların bu birleşimi, Kişisel Kalibre (1. Ev) olduğunu gösterir; Prarabdha ve Poorvapunya - ataların iyi davranışlarının kredisi (5. Ev); Şansın ve Servetin evi (9. Ev) faktörleri son derece güçlü, bu nedenle Albert Einstein bu zaferin zirvesine ulaştı ve onun mirası ve dehası hayranlık uyandıracak ve sonsuza kadar kalacak! 

Güneş ve Budh-Aditya Yoga'nın rolü:

Güneşin, 3. evin yöneticisi , yetenekleri, yazıları, hafızası ve zekası olan Güneş'in dernekleri, yukarıda sözü edilen gezegenlerle işbirliği yapmanın, ilk üç gezegeni tarafından yaratılan enerjilere göre kanalize edilmesini sağladı! Güneş ve Merkür'ün birleşimi Budh-Aditya Yoga denen bir Yoga yaratır, bu da bir insanı son derece zeki yapar ve onu keskin kavrama gücü ve iyi bir şekilde yorumlama yeteneği ile kutsar ve bu Yoga Einstein'ın sihirbazlarıyla mükemmel uyum sağlar.

9. Ev ve 10. Evin Lordları Arasındaki Ev Değişimi:

Benim ilk dikkatimi çektiği bir diğer önemli nokta da, Einstein'ın son derece verimli, 10. Evi'nin düzenleyicisi olan Jüpiter'in 9. Ev'e yerleştirilmesi ve böylece Dharma-Karmaadhipati Pariavartan Yoga olarak adlandırılan muazzam güçlü ve hayırlı bir Raja-Yoga'ya katılmasıdır ! Böylece, Einstein'ın haritasının harikalığı ve güzelliği devam ediyor ve kesinlikle tüm zamanların en güzel haritalarından birini görüyorsunuz ...

Yardımsever Jüpiter'in Trine Evlerindeki nimetleri : 


Jüpiter'in bir Trikona Eve yerleşmiş olması nedeniyle, zaten iyi tasarlanmış Trikona Evler - 1., 5. ve 9. Evler, 'Kozmik Öncü' ve 'Bilgeliğin Üstünlüğü' - Jüpiter'in muhteşem nimetleriyle doluyor! anlamına gelir. Bu, Einstein'ı soylu bir mizaca sahip bir insan haline getirdi ve enerjisini insanlığın daha büyük iyiliğine doğru yönlendirmesi için onu tahrik etti! Ancak bir kişinin haritasındaki diğer gezegenlerin güçlü olması ve Raja-Yoganın sayısı ne olursa olsun, Bruhaspati ya da gezegen Jüpiter'in yüce ve kutsal lütfu olmadan, bir kişi nihai zaferi ve uluslararası tanınırlığı elde edemez. 

8. Evdeki (Araştırmaları temsil eden), Mars ve Rahu : 

Analizinde daha da derinleşen ben diyorum ki , Einstein'ın 8. Evinde başka bir özelliği olduğunu görüyorum ... Astrolojide 8. Ev, araştırma, karmaşık çalışmalar, bilimin derin ve karmaşık alanları, gizemler ve insanlık tarafından henüz keşfedilmemiş alanlar gibi alanları temsil etmektedir. Bu 8. evde, Einstein yüceltilmiş bir Mars ve Rahu'nun yerleştirilmesine sahip. Mars, bir kişinin enerjisini, dayanıklılığını, kuvvetini ve gücünü ve Mars'ın işgal ettiği evin, enerjisini kanalize ettiği alanları temsil ettiğini; Rahu, karmaşık ve son derece karmaşık yaşam alanlarını, araştırmaları, evrenin gizemlerini diğer yönleriyle anlama yeteneğini anlama yeteneğini temsil eder. Dolayısıyla, 8. Evdeki bu kombinasyon, araştırmayı ve Einstein'ın yenilikçi mizacını açıklıyor.

Ay: Akrep'teki Aklın Gezegeni

Einstein, Ay'ı kendi alçaldığı burçta - Akrepte. Akrepteki Ay, 8. Zodyak Burcu - Akrep burcunun doğal anlamlarını vurguluyor ve ona yoğunluğu ve derinliğini veriyor. Zayıflatılmış bir durumda olan ay, aklın tamamen barışık olmadığını ve akılda bir miktar kargaşa ya da türbülans olduğunu ve bunun aklın merakı ve düşünce sürecine bir katalizör olduğunu gösterir. Dahası, beyni ve zihni temsil eden gezegenler - Merkür ve Ay birbirinden üçlü bir konumda bulunur, bu da aklın ve beynin birbiriyle mükemmel bir uyum içinde olduğunu ve Einstein'ın mantığı, algısı ve anlayışı olduğunu gösterir. Bilinmeyen yönleri kendilerine uygun şekilde yorumlamak ve bunları etkin bir şekilde dünyaya sunmak için harika ve yardımcı oldu.

Peki sende bunlardan hangisi veya hangileri var ? Sen de bir dahi misin yoksa ?
Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın

Yıldızlara Fısıldayan Kadın
Karma Astrolog


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: