16 October 2019

Ben Haklıyım. Sen Haklısın. Diğer Herkes Yanlış!!!!


Her zaman haklı olduğunuzu fark ettiniz mi? Siz hiç haksız değilsiniz. Sen nasıl haksız olabilirsin ki ? En azından bu, kendiniz hakkında sabit kalan  tek değişmeyen düşünceniz.: Ben haklıyım. Ok, tamam, sen hep haklısın. Her zaman çevrenizdeki her şeyin yanlış olduğunu hissedersiniz. Peki kim haklı? Sorun sadece kimin doğru olduğunu bilmek istediğinde başlıyor? Eğer herkes haklı olduğunu söylüyorsa, kim yanlış? Bu dünyada doğru ve yanlış diye bir şey var mı? Yoksa bu, evren tarafından imzalanmış sonsuz bir anlaşmazlık mı?

Yaramaz bir çocukken ya da genç bir ergen iken bir şaka yaptığınız zaman, ebeveynlerimizin hep haksız olduğunu düşünmedik mi ? Sen ne bilirsin baba , annem de hiç bir şeyden anlamıyor demedik mi ?

Aşık oldun ve bu mükemmel bir şeydi. Ama şimdi büyüdük ,  kızınız aşık olduğu zaman, hiç şüphe yok ki, senin bebeğin feci bir şekilde aşk içinde veya evliliğe doğru gidiyor. Eyvahhhhh .... olmaz dimi o zaman ... Sen yaşarken aşk harikaydı , şimdi kızın yaşayınca aşk can yakan bir şey değil mi? Eeee , kim haklı?

Lider olduğumuzda, takipçilerimizin daima nankör olduklarını ve ne yapmaları gerektiğini söylediğimize uymadıklarını hissediyoruz. Biz takipçiyken , liderden nefret ediyor ve ona kayıtsız şartsız olarak itaat etmiyoruz.Peki kim haklı?

Alkol tükettiğimiz zaman, alkol bağımlısı haline gelirsek , herkes sosyal olarak buna büyük bir ses çıkarır ve ayıplar. Bir kez içmeye başladığınızda alkolün kan damarlarını genişlettiğinin ve küçük miktarlarda sağlığın iyi olduğunu düşünürsünüz, ancak nadiren daha az tüketirsiniz , daha daha çok tüketirsiniz zamanla. Sevenler için alkol bir keyif iken, içmekten hoşlanmayanlar için alkol kokuyor, tam bir zehir, yasaklanması gereken bir şey. Peki kim haklı?

Eğer bir asker iseniz ve düşmanlarınızı öldürüyorsanız - onlar da sizin gibi herhangi insanlar olsalar bile - onları öldürmek sizin görevinizdir . Peki kim haklı ? O seni öldürünce o da mı haklı olacak? 

Eğer benim kafadan iseniz , antibiyotik karşıtı iseniz , doktor size bakterileri öldürmemeniz gerektiğini söyleyecek. Benim gibi antibiyotik hapını yutmayan pek çok insan var, çünkü bakterileri öldürmek istemiyorlar. Pek kim haklı? 

Her zaman görüşlerimize göre bölünmüş durumdayız. Haklı olanlar ve haklı olmayanlar ...

Aslında haklı olmak , biz zaten hep haklıyız da , başkaları da ya bizi mutlu ediyorlarsa ya da yada bizimle aynı görüşteler ise haklılar . Hepimiz köpekleri seviyoruz çünkü onlar bize itaat ederler ve bizi gördüklerinde kuyruğunu sallıyorlar. Aynen bizim düşüncelerimize kuyruk sallayanlar var ise onlar da haklı ...

Bilgisayar oyunlarının neden bugün büyük bir endüstri olduğunu merak ettiniz mi? Bu video oyunlarını oynamayı seviyoruz çünkü kullandığınız oyundaki karakter ya da kullandığınız sanal araba tamamen kontrolümüz altında ve trafikten geçerken hiçbir şey bizimle tartışmıyor , bütün kontrol sende. Hiçbir şey sana karşı değil. Bu cennet. Çatışma yok. İtaatsizlik yok. Polis yok ve günah yok. Hız yapınca durmanıza gerek yoktur. 

İnsanlardan nefret ediyoruz çünkü onlar bize itaat etmiyorlar, bizi dinlemiyorlar, bizimle aynı fikirde değiller ve bizi gördüklerinde kuyruklarını sallamıyorlar. Kısacası insanlarda asla iyi bir köpek bulamazsınız. Çoğu insan, çocukları yerine köpekleri sever.

Eğer erkekseniz o kızı seversiniz çünkü o da gelmesini söylediğin yere gelir. Her zaman seni düşünüyor ve sana seni sevdiğini söylüyor , duymak istediklerini söylüyor .Onun istediğin gibi kontrol edildiğinden emin olduğun sürece o hep haklı. O sana itaat etmediği anda ondan nefret ediyorsun. Seninkine aykırı bir görüşü olduğu an, sonra çatışma başlıyor... Değil mi?

Ben bir sihirbaz olursam, herkesin şapkadan tavşan çıkardığıma inanmasını isterim. Gerçi onu zekice gizlediğimi ben çok iyi biliyorum. Bu, yalan söylediğinizi bildiğiniz halde tüm dünyanın sizin söylediğiniz herşeyin veya gösterdiğinizi herşeyin doğru olduğunu düşünmesini gerektiren bir örnek. Diğer yandan, seyirci koltuğunda oturduğunuza hiç bir sihirbazın hiçbir şeyi bir tavşana dönüştüremeyeceğini biliyorsunuz ama yine de sihirbazın tavşanı gerçekten yarattığını sanıyorsunuz. Gerçek hayatta, böyle bir dalga geçmeyi sindiremezsiniz. Kimsenin seni aptal yerine koymasından hoşlanmazsın , ama sihirbaz bunu yapmasından zevk alırsın , çünkü, sihirbaz tarafından aldatılmak için para ödüyorsun.

Ateist, “O'na iman etmem gerekirse, bana Allah'ı ​​göster” der. Görmek inanmaktır. Hz. İsa mucizeler göstermesine rağmen , insanlar ona inanmadılar. 

Ancak, Allah'a inananlar, “Allah göremeyeceğiniz bir şeydir. Havayı görebiliyor musun, ama var olduğunu biliyorsun ”. diyecektir. Örneğin, hiç kimse evrende ya da bir elektron içinde kara bir delik görmedi , ama biz elektronların içinde bir çekirdek olduğuna inanıyoruz. Büyük büyük büyük dedeni görmedin, ama onun var olduğuna inanman gerektiğini biliyorsun. Ben görmedim , demek ki böyle biri yok diyebilir misin ? 

Yani bir şeye inanmak zorunda kalırsan görmek şart değil. 

Hayatımızda bir kez Allah'a inanırız ve ateistlerin aptal olduğunu düşünüyoruz. Allah'ın bizi terk düşündüğümüz başka bir zaman, inananların aptalca zamanlarını boşa harcadığını düşünürüz. Peki hangisi haklı ? İnanılan bir şeyden , seni sevmedi , köpek olup kuyruk sallamadı diye vaz geçmek haklı olmak mı ?

Hristiyan bir ailede doğmuşsanız, o zaman size göre Tanrı bir Hristiyan Tanrı'dır. Size göre Hristiyan olmayan herkes yanlış kavramı ve yanlış Tanrı'yı ​​takip ediyordur.  Eğer bir Hindu ailesinde doğarsanız, o zaman sizin Tanrınız bir Hindu Tanrı'dır , Hindular, Tanrı'nın yaklaşık 99 formuna tapınırlar. Müslümanlar ise tek bir Allah olduğuna inanırlar ama "O" 99 isme sahiptir. 

Sen haklısın , yok ben haklıyım kavgasını artık durdur. Varoluştan mutlu ol. Ailen , akadaşların ve komşularınla mutlu olun. Yeryüzünde olmanın , yaşıyor olmanın tadını çıkar. Yaşa ve yaşat. Bunlar bizim mutluluğumuz için sihirli haplar. Bütün alimler , ruhbanlar , spirüel insanlar , azizler, yogiler, üstatlar ve dünyada iyiliği temsil edenler tarafından defalarca söyleniyor aynı şey.

Fikirlerinizi kendinize saklayın. Başkalarını zorlamayın. Kimsenin sizin zorla dayatılmış fikirlerinize ihtiyacı yok.

Paranızı ve sahip olduğunuz kıymetli şeyleri kasalara, yastık altlarına sakladığınız, koruduğunuz gibi tüm düşüncelerinizi kendinize saklayın, koruyun. Tüm servetinizi, evinizi, yemeğinizi ve sahip olduğunuz her şeyi paylaşmaya başladığınız gün ancak düşüncelerinizi da paylaşma ve paylaşanların sizin düşüncelerinizi kayıtsız şartsız kabul etmesini dileme hakkınız var ...

Ve bahse girerim bu durum asla gerçekleşmeyecek. Sen asla sahip olduğun her şeyi kayıtsız şartsız paylaşmayacaksın, ama düşüncelerini paylaşıp , herkesin seni haklı bulması için derin arzular besleyeceksin. Değil mi ? 

Neyse kafaları yaptım bir milyon , tatlı tatlı burada keselim ...

Ve eğer yanlış olduğumu söylersen, sorun değil. Belki de sen de haklısın. 

Evet ben haklıyım , sen haklısın , diğer herkes yanlış diyerek kapatalım ...

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın

Yıldızlara Fısıldayan Kadın
Karma Astrolog


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: