09 March 2018

Güneş 5. Evde : Brihat Jatak : Aşk Evini Güneşi Aydınlatanların Karmik Değerlendirmesi Üzerine Bir Derleme


Eğer Güneş beşinci evdeyse, kişi fakir, hantal bedenli ve yedinci yılında babası ölüm, ciddi hastalık veya talihsizlik ile karşı karşıya gelecek. Kişi bilge ve parlak olacak ama az sayıda çocuğu olacak. Eğer 5. evin yöneticisi iyi yerleşmiş ve güçlü ise, oğulları bebek yaşta ölüm yaşamayacaktır, aksi halde evlat acısı ile yüreği yanabilir. 

Eğer Güneş Rahu ya da Ketu ile birlikte ise , Yılan Tanrısının laneti yüzünden çocukların kaybı olacaktır.

Eğer Güneş Mars'la bkavuşumda ise , düşmandan dolayı çocuklarının kaybı olacaktır, ancak Güneş ve Rahu ile Güneş ve Ketu ya da Güneş ve Mars'ın birleşimi bir faydacı bir gezegen - örneğin Jüpiter  tarafından kabul edilirse böyle bir kayıp olmayacaktır ,  veya Venüs.

Güneş beşinci evde olduğunda, kişi Güneşe çok adanır hale gelecektir. Güneş güçlü ise, çocuklar başarılı olacaktır.

5. ev spekülatif yatırımlar demek olduğu için Güneş'in uğurlu bir evin yöneticisi ile işlevsel bir fayda sağlaması durumunda kişi iyi bir servete sahip olacaktır. 

5'inci evde Rahu, Ketu ya da Mars Güneş'e zararlı açılar yaptı ise ve 5. evde bir faydalı gezegenin güçlü etkisi olmadıkça, bu durum çocukların kaybına ve mutsuzluğuna neden olabilir. Güneş beşte güçlüyse, oğulların müreffeh olacağı söylenir., bu durum sadece Güneş kendi burcunda olduğunda ya da Güneş Koç'ta yüceltme burcunda olduğunda ortaya çıkar. Güneş bu burçlarda yer aldığında kişi  ona mutluluk kaynağı olacak sağlıklı ve refahlı çocuklarla kutsanacaktır.

Şimdi biraz analitik konuşalım.

Yükselen koçlar 

Güneş Aslanda  ise yani kendi  burcunda ise kişi isim ve ün kazanacak. Eğer böyle bir Güneş sahibi zenginlikleri arzularsa, elde eder.

Güneş nerede ? 5. evde 
Güneş hangi burçta ? Aslanda 
Güneş hangi burcu yönetir ? Aslan
Aslan kaçıncı evde ? 5. evde 

5. ev yöneticisi 5. evde ise kişi çocuklarla birlikte olmaktan mutluluk duyacaktır. Tehlikeli yaşamay , adrenalini hissetmeyi ve heyecan sever. Samimidir ve ikiyüzlülükten uzaktırlar. Onlar çok olgunlaşmış çocuk gibidirler, ancak çocukluklarında bile şaşırılacak düzeyde bilgelikle doludurlar. Profesyonel alanlarında büyüklüğe kavuşan çocuklara sahip olacaklar.

Yükselen boğalar

Güneş nerede ? 5. evde 
Güneş hangi burçta ? Başak
Güneş hangi burcu yönetir ? Aslan
Aslan kaçıncı evde ? 4. evde 

4. ev yöneticisi 5. evde olduğunda araç ve araç sahibi olacak. İnsanlarla mutlu ilişkiler sürdürmekte ustadırlar. Kendi kendine yapılan servetten keyif alacaklardır.  Zenginlikleri ile rahat bir hayata sahip olacaklar. Çocukları iyi gelişecek ve çocuklarından gurur duyacaktır . Spekülasyona bağlı işlerde iyi para kazanabilirler.

Yükselen ikizler 

Güneş nerede ? 5. evde 
Güneş hangi burçta ? Terazi
Güneş hangi burcu yönetir ? Aslan
Aslan kaçıncı evde ? 3. evde 

3. ev yöneticisi 5. Evde olduğunda kişi  erdemli ve şerefli olacaktır. En kötü durumları  dahi unutmaya ve bağışlamaya hazır oldukları için evlilik hayatı onlarla cennete dönüşür. Yardım etmek ve takdir edilmek için can atıyorlar. Onlara kardeşleri, ihtiyaç duyduklarında kesinlikle yardımcı olacaklardır. Ne zaman ekilmesi gerektiğini ve ne zaman biçileceğini bildikleri için tarımı çok iyi yaparlar. Çocukları ile ilişkileri pek yakın olmayabilir.

Yükselen yengeçler

Güneş nerede ? 5. evde 
Güneş hangi burçta ? Akrep
Güneş hangi burcu yönetir ? Aslan
Aslan kaçıncı evde ? 2. evde 

2. evin yöneticisi 5. Evde olduğunda kişi gelecek nesiller ve çocukları hatta torunları  için dahi refah sağlayacak seviyede yatırımlarla şanslı olacak. Ancak kişi sık sık sevgilileri tarafından terk edilebilir ve bu durumda onları aşırı derecede şoka uğratabilir. Piyango ve borsada şanslarını deneyebilirler , kazanma ihtimallari çok yüksek .

Yükselen aslanlar

Güneş nerede ? 5. evde 
Güneş hangi burçta ? Yay
Güneş hangi burcu yönetir ? Aslan
Aslan kaçıncı evde ? 1. evde 

Yükselen yöneticisi beşinci evde olduğunda şöhret kendi kendine gelir. Kişi agresif ve savaşçı olur. Siyasi partilerin iktidarındaki lider olabilir. Ticari ve diplomatik hizmetlerden yararlanmaları muhtemeldir. Hükümet hizmetinde parlarlar. Yetkililerin ve yaşlıların desteğini alırlar. Spekülasyon içeren olaylardan şanslı çıkarlar.  Zekalarını kullanırsa, yatırımlarda kazançlı olabilirler. Spekülatif borsa onlar için çok caziptir.

Yükselen başaklar

Güneş nerede ? 5. evde 
Güneş hangi burçta ? Oğlak 
Güneş hangi burcu yönetir ? Aslan
Aslan kaçıncı evde ? 12. evde 

12. ev yöneticisi 5. Evde olduğunda kişi , yavruların veya çocukların mutsuzluğundan kaynaklanan zorluklar ile uğraşmak zorunda kalır. Kişi maneviyata yatkın hale gelir ve huzur bulmak için hac veya dini bağışlar için para harcar. Zihinsel problemler yaşayabilirler. Din adı altında insanlar ondan çok koay para çekebilir. Manevi ilerleme için çok uğraşmak zorunda kalacaklar.

Yükselen teraziler

Güneş nerede ? 5. evde 
Güneş hangi burçta ? Kova
Güneş hangi burcu yönetir ? Aslan
Aslan kaçıncı evde ? 11. evde 

11. ev yöneticisi 5. Evde olduğunda kişi  muazzam kazançlarelde eder ve genel refah sahibi olur. Çocuklar onlara bereket getirir.  Spekülatif yatırımlar kaybedebilirler. Her zaman yeminlerine ve sözlerine sadık olurlar.  Onların oğulları ve kızları değerli olacaktır. Başarı ve şöhret merdivenine tırmanırlar.

Yükselen akrep

Güneş nerede ? 5. evde 
Güneş hangi burçta ? Balık
Güneş hangi burcu yönetir ? Aslan
Aslan kaçıncı evde ? 10. evde 

10. ev yöneticisi 5. Evde olduğunda kişi  emlak fırsatlarında ve spekülasyonda mükemmelleşecektir. Onlar Din ve Felsefe eğilimli ve ibadet dolu  ile basit bir hayat sürüyorlar. Erken çocukluk döneminden beri Gerçeği öğrenmek ve ilahiyatı anlamak ile ilgileniyorlar. Yaşamın tüm konforlarıyla kutsanacaklardır. Güçlü arkadaşları olacak. Ancak meslek hayatlarında zorlanırlar. İş yerinde ilerlemelerini ve gelişimlerini engellemeye çalışan güçlü düşmanlara sahip olacaklar.

Yükselen yay

Güneş nerede ? 5. evde 
Güneş hangi burçta ? Koç
Güneş hangi burcu yönetir ? Aslan
Aslan kaçıncı evde ? 9. evde 

9. ev yöneticisi 5. Evde olduğunda kişi  ünlü ve tanınan bir baya sahip olur . Baba şanslı ve başarılı olur ve hayırsever olur. Onların karakteri lekesiz olur.  Kriz zamanında onlara hizmet edecek muazzam cesaretleri olur. Mutlu bir hayatları olur.

Yükselen oğlak

Güneş nerede ? 5. evde 
Güneş hangi burçta ? Boğa
Güneş hangi burcu yönetir ? Aslan
Aslan kaçıncı evde ? 8. evde 

8 evin yöneticisi 5. Evde olduğunda kişi korkunç yön değişmelerine maruz kalacak. Onların iyi davranışları ve fedakâr davranışları fark edilmeyebilir ve bu onlara acı verir. Zihinsel süreçleri dinamik ve çeviktir. Doğası gereği aşırılık yanlısıdırlar ve her konuda yoğunlardır - yoğun derecede acımasız, yoğun sadık, yoğun merhamet ve yoğun serin. Yarı çaresizce hiçbir şey yapmazlar. Çocuk ölümleri ve hastalıkları ruhlarında endişe yaratır. Sinirsel sıkıntılardan kaçınmak için zihinsel inançlarını kazanmak zorundalar.

Yükselen kova

Güneş nerede ? 5. evde 
Güneş hangi burçta ? İkizler
Güneş hangi burcu yönetir ? Aslan
Aslan kaçıncı evde ? 7. evde 

7. ev yöneticisi 5. Evde ise kişi zengin bir eşe sahip olur . Hayatta saygınlık ve görkemli bir konum kazanırlar. Bu tipler Pazarlamacı olarak doğarlar ve çok iyi pazarlarlar. Yolculukların gerekli olduğu işlerde iyi performans gösterirler. Doğru zihniyetleri ve sosyal becerileri, yaşamlarında onlara başarının yolunu açar.

Yükselen balık

Güneş nerede ? 5. evde 
Güneş hangi burçta ? Yengeç
Güneş hangi burcu yönetir ? Aslan
Aslan kaçıncı evde ? 6. evde 

6. ev yöneticisi 5. Evde ise kişi korkunç kargaşalara maruz kalacak. Kendi çıkarları ile ilgilenme konusunda oldukça yetenekli olacaktır. Amcasından yardım görebilir. Stres yoğunluğundan dolayı, akrabalarla olan bütün bağları parçalanabilir. Stres kaynaklı sinir hastalığı yaşayabilirler.

Peki sende bunlardan hangisi veya hangileri var ? 
Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın

Yıldızlara Fısıldayan Kadın
Karma Astrolog


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: