10 May 2018

Günlük - Haftalık - Aylık Astrolojik Yorumları Takip Ederek Vaktinizi Çöpe Atmayın !!!


Sabah uyandığımızda, bir fincan kahve ve gazete veya dergi ile her zamankı rutine başlarız. Bu, günlük hayatımızın gereğiymiş gibi bir moda, bırçoğumuz tüm işaretler için bu hafta için astrolojik tahminlerinin bir köşesinde bir sütun okuruz veya hemen bir you-tube kanalı açıp izliyoruz. 

Sonra okumaya başlıyoruz ve bu tahminleri günlük yaşamımızda uygulamaya başladığımız zaman, alışkanlık edinmiş oluyoruz bir süre sonra. Örneğin, eğer tahminler haftanın eğlence içinde geçeceğini söylüyorsa ve birdenbire hasta olup bir hafta boyunca yatağa düştüyseniz veya o zaman bu tahminler nereye gitti !!!

Başka bir örnekte, bugün yeni bir girişim başlatırsanız, büyük kayıplar olabileceğini söyleyen bir yorum okuyorsunuz gazetede , öte yandan, yaptığınız girişimi yıllarca başarılı bir şekilde yürüttüyorsunuz, hemen anında korkmak mı lazım !!! O zaman bu korkular  nereye gidiyor?

Öyleyse mantıksal olarak bakarsak, genel olarak tahmin edilen 12 zodyak burcu bulunduğunu, yani bu dünyada sadece 12 çeşit insan olduğunu sanarız. Ve bu, dünyadaki milyonlarca insan olduğunu ve her birinin birbirinden farklı ve farklı bir doğada olduğunu bildiğimiz için bu doğru değil. Aynı güneş burçları ama doğaları birbirinden tamamen farklı olup, birbirinden farklı yükselen burcu ve farklı ay burçları ve aynı zamanda yıldızlar, nakshatralar ve daha birçok faktör dikkate alınır. 

Hatta şöyle çarpıcı bir örnek vereyim , Jupiter bazılarına düşman iken , Satürn de bazılarına müthiş dosttur ...

Yapılabilecek en doğru iş, kişinin doğum harıtasına bakmak ve gezegenlerin güncel transitlerine dayanan harita öngörüleri yapmaktır. 

Ez cümle , gazeteler  , you tube kanalları ve dergilerden gelen astrolojık rehberliği  takıp ederek zamanınızı boşa harcamayın. Siz dğerleri ile aynı değilsiniz ki , öngörüleriniz nasıl aynı olsun . Bu durum sadece koca bir kaybından ve ümitlerin çöpe gitmesinden başka bir şey değil. 

Yine ne diyor bu deli diyenler , biliyorum ki büyük bir çoğunluğunuz  gazete , dergi ve youtube kanallarında günlük, haftalık ve aylık yorumları takip ediyor. Hanginiz için yapılan öngörüler tıkır tıkır sapmadan işledi. Var mı öyle bir babayiğit , ben şu kişiyi takip ederim, dediği her şeyi anı anına yaşadım diyen … Var mı , hodri meydan , var mı? 

Neyse, neden öngörü videoları çekmediğim sorusuna cevap vermek istedim sadece. Her harita kişiye özeldir, yok bu ay aslanlara aşk var , koçlara manita var , yaylara para , akreplere kaza var demek değil astroloji bilmek. Bu sadece falcılık oynamaktır  ve ben asla falcılık oynamayacağım. 

Daha da fazla demek geliyor içimden , ama neyse bende kalsın … İşini gayet iyi yapan meslektaşlarım da , akılcı ve mantıklı , onlar kendini biliyor ... Bana alınmayacaklardır , zaten alınıyorsa , falcılık oynayanlardandır...

Demem o ki … Astroloji geleceği bilmek ve öngörü yapmak değil , kendini tanımak ve tanıdığın benliğini nasıl iyileştirip geliştirebileceğini tanımlayan bir rehberdir … Bu kadar…

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın
Yıldızlara Fısıldayan Kadın
Karma Astrolog


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: