13 June 2018

Evrenin Jinekologları : Bharani Nakshatra : Zodyağın Rahmi


Vedik Astrolojisinde  Nakshatra çok önemli kabul edilir. Zodyak burçlarından farklı olarak, Nakshatralar, Vedalar gibi eski metinlerden – 5000 yıl öncesinden tanımlanmış bilgilerdir. Her Nakshatra'ya bir göz atalım istedim.

Nakshatra analizleri Natal haritanızdaki Ay burcunuza göre yapılır, yani Janma rasi derecelerinizi bilmeniz gerekiyor.


Hadi başlayalım . 

Bharani (Bağ kuruyor, destekliyor ve besliyor) (13 ° 20 ′ - 26 ° 40 ′ Koç)

Farklı dillerde adı
Sanskritçe / Hintçe: Bharanī (भरणी)
Tamilce: Baraṇi (பரணி)
Telugu Dili : Bharani (భరణి)
Kannada: Bharani (ಅಶ್ವಿನಿ)
Malayalam: Bharaṇi (അശ്വതി)
Bengalce: Bharaṇi (অশ্বিনী)
Sinhala: Berana (අස්විද)
Dhivehi: Burunu (އައްސިދަ)
Moğolistan: Шийдэм
Çin:婁

Vedik Astrolojisine göre, Bharani Nakshatra'nın egemen gezegeni, Venus . Bu Nakshatra'nın Hindu tanrısı Yama'dır. Bu yıldızın cinsiyeti kadındır.

Modern astronomide, Bharani, Koç burcundaki üç yıldızdan oluşur: 35-Arietes, 39-Arietes ve 41-Arietes. Bharani muazzam bir ateş enerjisi içeren çok sıcak bir yıldızdır. Vedik geleneğinde, ateş unsurunun çeşitli nitelikleri vardır ve Bharani, ateş ilk kez ateşlendiğinde başlangıçta mevcut olan kutsal niteliktir. Bu yıldızın altında doğduysanız, ateş yakma enerjisi nedeniyle yönetme potansiyeline sahip olursunuz.

Bharani, mizacı gereği aşırı derecede uçlarda olabilir, seçtiği herhangi bir tarafın ya en dibinde ya en ucundadır, ya sofi, ya da günahkâr. Bu nedenle, bu yıldızın altında doğanların spektrumları karşıt uçları arasında salınır. 

Bharani, nakshatralar arasında Venusian enerjisinin temelini oluşturuyor ve bu da ona büyük bir gizli bilgelik kazandırıyor. Bu yıldızın ana sembolü, yaratıcılığı simgeleyen yoni veya kadın cinsel organlarıdır. Cinsellik , doğum ve ölüm döngüsü. Tıpkı rahim gibi, Bharani hızla tezahür etme gücüyle beslenmenin ve büyümenin kutsal bir yeridir. 

Bharani kişilerinin güçlü bir karakteri vardır ve yaşamın dönüşümlerine dayanabilir. Onların naif coşkunluğu, onların bilgi edinmesini ve toplanmasını sağlar, fakat başlarına ne yaptıklarını bitirmekten alıkoyabilir. Bu nakshatra en hevesli ve istekli olanlardan biridir, ancak anlamaşılmaları zor olabilir.

Bharani Nakshatra'da doğduysanız bu sizi büyük gönüllü yapar. Ayrıca, kimsenin söylediği sert sözleri önemsemezler. Bu tiplerin çok şey ifade eden büyük ve çekici gözlerin vardır. Gözleri ile konuşuyormuş gibi görünürler. Büyüleyici bir gülümseme ile herkesin kişi için çıldırmasını sağlayabilirler. Çok güçlü bir cazibe taşırlar. Ne kadar panik içinde olursa olsunlar dışardan oldukça sakin görünürler. Oldukça samimi oldukları için, uzun vadede asla kin tutamazlar. Hayatı sonuna kadar yaşayıp ve risk almaktan zevk alırlar. Doğru yönlendirme ve sevgi dolu destek ile hedefinize ulaşmanıza yardımcı olur. Vicdanınıza karşı yaptığınız hiçbir şey yoktur ve vicdan çok önemlidir.

Uzun süreli bir ilişkisini kaybetme riski olsa bile, bu tipler açık olmayı tercih ederler. Dürüsttürler ve öz saygıları yüksektir.  Bu yüzden tüm görevleri kendi kendine yapmayı tercih ederler. 

Bharani Nakshatra'nın yöneticisi, zeki, güzel, materyalist, müzik aşığı, sanatsever ve gezgin olarak bilinen, güzelliği ve sanatı simgeleyen Venüs'dür. İyi kıyafetler giymekten ve kral gibi yaşam tarzı sürmekten hoşlanırlar. İlgi alanları sanat, şarkı, oyun ve spordur. Bu takımyıldızı, kadınlar için de oldukça pozitif kabul edilir çünkü Venüs'ün (güzellik ve sevgilinin hükümdarı) etkisini ifade eden kadınsı nitelikleri arttırır. 

Oldukça iyimserdirler ve büyüklerine saygılıdırlar. Fırsatları beklemezler, onları aramaya başlarlar. Aile hayatı iyidir.

Müzik, dans, sanat ve oyunculuk ile ilgili alanlarda özel başarı elde edebilirler; eğlence ve tiyatro ile ilgili çalışmalar; modelleme, moda tasarımı, fotoğraf ve video düzenleme ve güzellik ile ilgili işlerde; idari işler; tarım; reklam; motorlu taşıt ile ilgili işler; otel endüstrisi; kanun yapımında yeteneklidirler. Aynı zamanda para tasarrufu için özel bir ilgileri vardır. 

Ailesini çok severler. Tek bir gün bile onlardan uzak kalmak istemezler. Ailesinin ihtiyaçlarını yerine getirirken çok şey harcarlar. Eşinden yeterli sevgi, destek görürler. Yaşlılarına da çok saygı duyarlar. Bu nedenle, güzel bir aile hayatları olur. 

Her Nakshatra, Bharani padası sırasında doğan bir kişinin daha özgül özelliklerini içeren padas adı verilen dört bölüme ayrılmıştır:

İlk Pada: 13 ° 20 ′ - 16 ° 39 Koç 
Güneş tarafından yönetilir 
Ruh Sesi: Lee 
Anahtar Kelime: Güç 

İkinci Pada: 16 ° 40 ′ - 19 ° 59 Koç 
Merkür tarafından yönetilir 
Ruh Sesi : Lu 
Anahtar Kelime: Özgecilik

Üçüncü Pada: 20 ° 00 ′ - 23 ° 19 Koç 
Venüs tarafından yönetilir 
Ruh Sesi: Lay 
Anahtar Kelime: Harmonize

Dördüncü Pada: 23 ° 20′- 26 ° 39 Koç 
Mars tarafından yönetilir 
Ruh Sesi : Lo
Anahtar kelime: Sınır tanımayan

Olumlu yönler : Zeki; yaratıcı, sanatsal, materyalist, görevleri hızlı bir şekilde yerine getirebilen; yeni deneyimlerden keyif alma; saygılı; aile ve arkadaşlara sadık; cesur yaklaşım; doğal; iyi sağlık ve uzun ömür; meslekte yetenekli; lider - kamu hayatında başarılı; memnun.

Olumsuz yönler: Aşırı yüklenmiş; huzursuz; moralsiz ; kararsız; çok zeki; kontrol ve kısıtlamaya direnen, inatçı; içten; savunmasız; disipline ihtiyaç duyar; asabi; sabırsız; tükenmişlik potansiyeli; Yapacak çok şey var; kendilerini hızlandıramaz

Meslekler: Çocuklarla çalışmak (öğretim, çocuk bakımı, vb.), Jinekolog, ebe, doğurganlık uzmanı, ölümle ilişkili alanlar, mülk planlaması, cinayet dedektifi, ölüm yazarı, cenaze hizmetleri, cinsellikle ilgili alanlar, eğlence, modeller egzotik ya da seks işçileri, hakimler, otelcilik sektörü, catering, veteriner, itfaiyeci, cerrahlar, fotoğrafçılar, okültistler, hakimler, aşırı gizlilik, jeofizik, deprem ve yanardağ uzmanları , arama kurtarma çalışanları

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın

Yıldızlara Fısıldayan Kadın
Vedik Astrolog


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: