13 June 2018

Evrenin Motivasyon Koçları : Ashiwani Nakshatra : Zodyağın Telaşe Memurları


Vedik Astrolojisinde  Nakshatra çok önemli kabul edilir. Zodyak burçlarından farklı olarak, Nakshatralar, Vedalar gibi eski metinlerden – 5000 yıl öncesinden tanımlanmış bilgilerdir. Her Nakshatra'ya bir göz atalım istedim.

Nakshatra analizleri Natal haritanızdaki Ay burcunuza göre yapılır, yani Janma rasi derecelerinizi bilmeniz gerekiyor.


Hadi başlayalım . 

Ashwini (0°00′ – 13°30′ Koç) 

Vedic  Astrolojisine göre Ashwini Nakshatra'nın egemen gezegeni  Ketu'dur. At başı gibi görünüyor. Bu Nakshatra'nın Hindu tanrısı Ashwini Kumaras'dır. Bu yıldızın cinsiyeti erkektir.

Farklı dillerde nasıl tanımlandığına bir bakalım : 
Sanskritçe / Hintçe: Ashvinī (अश्विनी)
Tamilce: Aswini (அஸ்வினி)
Telugu Dili : Ashwini (అశ్విని)
Kannada: Ashwini (ಅಶ್ವಿನಿ)
Malayalam: Aşvati (അശ്വതി)
Bengalce: Ashwini (অশ্বিনী)
Sinhala: Aswida (අස්විද)
Dhivehi: A'sidha (އައްސިދަ)
Moğolistan: Шийдэм
Çin:婁

Gece gökyüzünde gördüğümüz her yıldız, kendi Güneşimiz gibi yanan bir sıcak güneştir. Astronomi'de Ashwini'nin nakshatrasını oluşturan ikiz yıldızlar Alpha Arietis ve Beta Arietis olarak adlandırılır. 

Ashwini'de doğanlar geleneksel olarak tıpta bir kariyere sahip olsa da, aynı zamanda içten bir şifa enerjisi taşırlar ve ibadet ve dua yoluyla başkalarını iyileştirme kabiliyetleri büyük ölçüde vardır. 

Bu yıldızın sembolü, gücü, onurunu ve çabukluğu gösteren bir atın başıdır. Nakshatras'ın döngüsündeki ilk yıldız olarak Ashwini, başlangıç enerjisini taşır. Ashwini'de doğanlar, fikir ve aktiviteleri başlatma ya da öncülük etme yeteneklerine sahiptir. Bitemeyeceği bir şeye başlamamak için dikkatli olmalılar. Ashwini tüm nakshatrasların en hızlısı olarak bilinir ve doğrudan ve doğrudan bir şekilde davranır. Tıpkı evcilleşmemiş bir at gibi, kendinden emin ve bağımsız olabilirler ama ne yapmaları gerektiği söylenmekten hoşlanmazlar. Ashwini kendini geliştirmeye odaklanır ve akranları arasında benzersiz hissetmek ister. 

Kendinden emin ve bağımsız olabilirler ama ne yapmaları gerektiği söylenmekten hoşlanmazlar. Ashwini kendini geliştirmeye odaklanır ve akranları arasında benzersiz hissetmek ister. 

Bu nakshatra altında doğanların mizacı oldukça enerjik ve aktiftir. Ek olarak, her zaman coşkuyla doludurlar . Sıradan şeyler kişiyi tatmin etmez ve kişi her zaman büyük bir şey yapmaya çalışır. Her şeyi çabucak bitirmek kişinin alışkanlığıdır, zodyağın telaşe memurlar onlar.  Hız, enerji ve hareketlilik göbek adı . Eğer bir fikirleri olursa bunu , bunun hayata geçirildiğinden emin olurlar, çünkü mutlaka kafalarına koyduklarını yaparlar. Oldukça sportif ve zekidirler. Sahip oldukları evrenin hediyesi ise , her şeyi hızlı bir şekilde anladıktan sonra akıllıca kararlar almaktır. 

Bu tipler doğası gereği, din, paranormal ve gizli gibi şeylerle ilgilenmenizi sağlayan oldukça gizemli bir insandırlar. Çok korkusuz ve cesurdurlar, ama öfkelerini kontrol altında tutmak kişi  için bir zorunluluktur. Düşmanları hiçbir onun balına bela olamaz,  olmaz çünkü kişi doğal olarak bunlarla nasıl başa çıkacağınızı bilir, gözü karadır. 

Güç, baskı ya da herhangi bir şey kişiyi baskılayamaz; sadece sevgi kişiyi kazanabilir. Biliyorum bu tipler için çok zor ama asla acele ile bir karar almamalıdırlar , ve bir şeye karar verdiklerinde, kararlarını değiştirmeleri hiç de kolay olmaz. Kararlarını başkalarının etkisi ile değiştirmek bu tiplerin yapacağı iş değildir. İşlerini nasıl başaracaklarını çok iyi bilirler. 

Bütün bunlardan ayrı olarak, harika bir arkadaşdırlar. Sevdikleri için her şeyi yapabilirler. Eğer acı çeken birini görürler ise , ona yardım etmek için her şeyi yapmaya çalışırlar. Durum ne kadar zor olursa olsun, sabırlıdırlar Allah’a olan inancı sağlamdır. Geleneklerin sevgilisi olmasına rağmen, bu tipler modernleşmeyi de kucaklar. Tüm bunlara ek olarak, bulundukları mekanı temiz tutmaya da çalışırlar.

Bu tipler ailelerini herşeyleri gibi seviyorlar. Bununla birlikte, baba ile bazı zamanlarda didişebilirler. Bununla birlikte, anne tarafından akrabaları kişiye her zaman destek verir. Evli hayatları oldukça keyiflidir. Kız evlat yerine daha çok erkek evlatları olur. 

Her Nakshatra, Ashwini'nin padası sırasında doğan bir kişinin daha özgül özelliklerini içeren padas adı verilen dört bölüme ayrılmıştır:

İlk Pada: 00 ° 00 ′ - 03 ° 19 Koç
Mars tarafından yönetilir 
Ruh sesi: Chu 
Anahtar kelime: Liderlik , öncülük

İkinci Pada: Koç 03°20'- 06 ° 39 ' 
Venüs tarafından yönetilir
Ruh sesi: Che 
Anahtar Kelime: Lüks

Üçüncü Pada: 06 ° 40 ′ - 09 ° 59 Koç 
Merkür tarafından yönetilir 
Ruh sesi: Cho 
Anahtar kelime: Sivri zeka 

Dördüncü Pada:  10 ° 00 ′ - 13 ° 19 Koç 
Ay tarafından yönetilir
Ruh sesi : La 
Anahtar kelime: Empatik

Güçlü Yönleri : Genç; yaşlanmayan; çeviklikle dolu; korkusuz; yetkili, yeni aktiviteler başlatmak için motivasyon dolu; akıllı; kendi kendine yeterli; doğal şifacı; faydalı; ılımlı  iyi giyimli; çekici; güçlü; sezgisel; idealistik; ruhsal olarak eğimli; maceracı; bağımsız; kuvvetli; güçlü; büyüleyici; ailesini sever; destekleyici ; gezgin; İyileştirme veya kendini geliştirme faaliyetlerine çekilir.

Zayıf Yönleri :Sürekli hareket halinde , dürtüsel; tavsiye almaz; Hayatta yeni deneyimler yaşama arzusu, şeyleri bitirmede bir zayıflığa neden olur; agresif; inatçı; şeyleri kendi yollarıyla yapmak ister; işler planlandığı gibi gitmediğinde hayal kırıklığına uğramış; hoşnutsuz; kibirli; zihinsel sessizliğin olmaması; aşırı tutkulu.

Önerilen Meslekler: Motivasyon eğitmenleri, kampanya yöneticileri, tanıtım işleri, sporcular, sporla ilgili meslekler, binicilik endüstrisi, uçak / oto / bot / at yarışçıları, askeri, kolluk kuvvetleri, mühendislik, kuyumcular, tıp meslekleri, iyileştirme meslekleri, eczacı, ilişki terapisti, danışmanlar, bitkisel terapiler , herbalist , fiziksel aktivite içeren maceralı alanlar, keşif, araştırmacılar, dublör.

Peki sen zodyağın motivasyon koçu musun ? Ay burcun 0°00′ – 13°30′ Koç burcunda mı ?

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın

Yıldızlara Fısıldayan Kadın
Vedik Astrolog


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: