06 July 2019

6-7 Temmuz 2019 : Gökyüzünde Sirius Güneş Kavuşumu : Yok Edici Şi'ra Yıldızı İlahi Planını Yaparken ...
Doğrusu Şi'râ yıldızının Rabbi O'dur. O, helak etti önce gelen Âd'ı . Ve Semûd'u da bırakmadı. Önceden de Nuh kavmini (helak etmişti), çünkü onlar zulmetmiş ve azmıştı. Altı üstüne getirilmiş şehirleri devirip yıktı. Onları neler kapladı neler! O halde Rabbinin hangi nimetinden kuşku duyuyorsun. ( Necm Suresi , 49 – 55.Ayetler )

Günümüzde Sirius, "Köpek Yıldızı" lakabıyla "büyük köpek" için Canis Major - Latin takımyıldızının bir parçasıdır . Zira Kur'an-ı Kerim'de yedi uyurların , uyurken kapısında onları bekleyen köpek olarak Sirius yıldızından bahsedilir. 

Bir de onları mağarada görseydin uyanık sanırdın. Halbuki onlar uykudadırlar. Biz onları sağa sola çevirirdik. Köpekleri de girişte ön ayaklarını ileri doğru uzatmıştı. Eğer onları görseydin, arkana bakmadan kaçardın ve için korku ile dolardı. ( Kehf Suresi – 18. Ayet )


Şimdi ise 6-7 Temmuz 2019 'de Sirius yıldızı güneş ile kavuşum yapacak . Bu kavuşumda , yok edici yıldız Sirius , hayatınızdan neyin çıkıp gitmesini , neyin yok olmasını istiyorsanız ya da İlahi Planda yok olması gereken ne is bu yönde çalışacak . Yok edilmesi gerekeni yok edecek . Bu İlahi Plana Aslankapısı denir. 

Her yıl Güneş, Dünya ve Sirius gökyüzünde Aslankapısını harekete geçiren belirli noktalara taşınır. Bu etki yaklaşık 6 hafta sürer. 

Aslankapısının  ne olduğunu anlamak için, üç kozmik oyuncunun (Dünya, Güneş ve Sirius) hepsinin neler yaptığını anlamak önemlidir.

Bu kapının etkinleştirilebilmesi için Güneş, kendi güneşimizden daha büyük ve daha parlak yıldız olan Sirius ile hizalanmalıdır.

Sirius , Spiritüel Güneş olarak bilinir ve daha yüksek İlahi alemlerden bilgi ve bilgeliğe sahip olduğuna inanılıyor.

Güneş ve Sirius bu dönemde biraraya toplandıklarında, enerjileri yoğunlaşır ve Dünya bu gök cisimlerinin her ikisinden de "ışık enerjisi" alabilir. Sadece Isis / Sirius, Güneş'in parıltısında / Horus'u doğururken gizlendikten sonra tekrar görünür hale gelir. Bu, Nil'in yeniden büyüdüğü ve eski büyümenin yol açtığı selleri getiren ve yeni büyüme için yeni bir toprağa dönüşen zaman dilimi… Bir Yenileme…. Yeniden Doğuş , yok edilmesi gerekeni yok edip , olması gereken ile yeniden doğuş. 

Güneşimiz halihazırda sıcaktır ve yeterince besleyici ve hayat enerjisini sağlar, ancak güçlerini Sirius ile birleştirdiğinde ne olacağını hayal edin.

Bunu sembolik olarak düşünürsek, Dünya gezegeni gökyüzündeki en güçlü ışıklardan ikisi ile yıkanmış gibi olur.

Bu ışık enerjisi ruhsal uyanışları artırabilir, yeni bilgiler veya yeni bir bilinç getirir ve gezegenin bilinç düzeyini yükseltmeye yardımcı olabilir.

Kapıyı  etkinleştirmek ve kullanmamız için daha yüksek bir titreşim enerjisi akışı göndermek için bu yıldızlardan gelen bu son derece harekete geçirilen ve ruhsal açıdan gelişmiş enerji.

Aslan simgesi ile sembolize edilen  Aslan takımyıldızı içinde olan Güneş, bu yıldız aslankapısının olarak anılmasının nedenidir.

Peki bütün bunlar senin için neyi ifade ediyor? İşte bu yılki Aslankapısının anlamı : Sadece insan olmak suretiyle keyif bulmanız gerekir.

Ruhlarımız bu Dünya'ya geldiğinde insan tecrübesi için geldik ve çoğumuz insan yeteneklerimizin en üst potansiyeline kadar yaşamamız mümkün değil.

İnsanlar olarak keşfetmek, tadmak, seyahat etmek, yaşamak ve Dünya'nın duygu ve renklerini keşfetmek için geldik. Fakat çoğumuz sıkışıyor ve gündelik yaşama monotonluğunda sıkışıyor ve burada yaşamak için geldiğimiz şeyi unutuyoruz.

Hepimizin manevi bir özü olsa da, hayatın insan yüzü için daha fazla şükran bulmamız gerekir.

İnsan olmak genellikle kötü bir sarım alır, ancak insanlar inanılmaz, tutkulu ve merhametli, dünyayı sunacak kadar çok şeyi olan varlıklardır. İnsanlığımızı kucaklamalıyız ve bizi en canlı hissettiren şeyleri araştırmamız gerekiyor.

İnsan biçimimizde hayatta olmamız bizi mutlu veya sevindiren şey nedir? Dünyada bu yaşantıyı yaşatmaya değer ne gibi deneyimler istiyoruz?

Bu yok edici yıldızın ışığının Güneş ile daha , daha , daha da parlayadığı bu dönemde, gitsin bitsin artık diye istediğiniz her şey için dua edin. Yok olması gerekenin yok olması için İlahi Planın bir parçası olmayı kabul edin ...

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 

Gülşen Kayıkcı 
İslami Astrolog


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: