16 January 2019

Doğum Haritasında Güney Ay Düğüm Kavuşumları ve Kişiler Arasındaki Karmik Bağlar Nasıl Çözülür ???


Doğum Haritasında Güney Ay Düğüm Kavuşumları ve Kişiler Arasındaki Karmik Bağlar Nasıl Çözülür ???

Bir önceki serimizde Güney ay düğümün geçmiş yaşam ( atalardan gelen genetik aktarım ) özellikleri hakkında ipucu taşıyacağından bahsetmiştim . Merak edenler tıklasınlar. 

Şimdi, Güney Düğüm'ü birleştiren gezegenlerin geçmiş yaşam özelliklerine nasıl bir bakış açısı kazandıracağına bakalım. Olasılık aralığından, daha da kötüsü, görünüş veya burç yerleşimlerinden (örn., zarar verici) etkilenen gezegenler olabilir.

Güneş ,  Güney Düğüm ile birleştirdiğinde muhtemelen geçmişte bir erkek baskın bir rol oynamıştı ve kişisel özünüzü ifade etmek kişi çok önemliydi.

Benzer şekilde, Güney Düğüm, Yükselen evde ise , kişi şöhrete sahip olmayı sever . Bu kez, uzun dönemli ilişkiler alanında hayat gündemi yoğun olacaktır , çünkü kuzey düğüm tam olarak 7. evdedir. 

Ay, Güney Düğüm ile birleştirdiğinde, muhtemelen bir kadın  önemliydi. Duyarlılık ve duygusallık bu yaşamın önemli bileşenleriydi. Aile bağları yakın olan bir kadın etkisinden bahsedilir. 

Merkür kavuşum, Güney Düğüm bir iletişimci, yazı ya da konuşma ustacı olarak geçmiş yaşamı gösterir . Dil yeteneği kişiye aktarılmıştır. 

Venüs kavuşum  Güney Düğüm, ileri sürülen sanatsal yetenekleri ve bir kız kardeş figürüyle sevgi dolu bir bağlanma olasılığını gösterir.

Mars Güney Düğüme bağlanırsa, savaş ve cesaret yönetilir.  Kişi savaşta ya da liderlikte dikkat çekici seviyede aktif olabilir. Enerji sistemi dinamiktir.

Eğer Jüpiter Güney Ay Düğüme kavuşursa , iyi ahlak, iyi karakter ve pozitif bir rol modelini somutlaştırmak, günümüze koruma ve şans getirir. Kişi, saygın bir toplum üyesi, hatta bir dini lider veya guru olabilir.

Saturn, Güney Düğüm ile  birleşirse , çok kısıtlama ve sorumluluk geçmişte yoğunlaşır ve kişi korkutucu, cimri, soğuk ya da uysal olabilir. Bu kişiler büyüklerine bakmak ile sorumlu olabilirler.

Uranüs, Güney Düğüm ile birleştirirse, toplumsan savaşlara katılan bir devrimci veya aktivist ve mevcut düzeni devirmeye çalışan nedenler var olur . Kişi normalleşmekten korkar ve ikonlaşmaya devam edebilir. 

Neptün kavuşum Güney Düğüm, sarhoşluğun ya da psişik bir yaşamın göstergesi olabilir! Kişi akıl hastası veya aşırı yaratıcı olabilir. Her halükarda, zayıflık ve etkilenebilirlik yaşanır. 

Pluto, Güney Düğüm ile kavuşunca , kişiyi ele geçiren güç tacizi meydana gelmiş olabilir. Bir tiran, kabadayı ya da bir fizikçi olabilirsin!

Güney Düğüm, kişinin Midheaven denilen tepe noktası ile birleştirirse, onuncu ev konuları çalışır. Egoizm tavandır. 

Eğer IC birleştiğinde, dördüncü eve ilişkin konular çalışır , ego yok olmuştur. 

Peki ruhun ne kadar olgun ? Bunu harita üzerinden nasıl anlayacağız ?

Ruhun yaşı, yumuşaklık, tatlılık, duyarlılık ve maneviyat gibi (aşkın saflığı) dikkati çeken sevginin, şefkatin ve merhametin derecesiyle görülebilir. Kınanmışlık, zulüm veya bencillik belirteçleri daha genç bir ruhu simgeleyecektir , henüz olgunlaşmamış bir ruhu …

Bir doğum haritasında  Satürn'ün yerleşimi tahakkuk bilgelik durumunuzu anlatabilir. Satürn, öğrenmiş olduğunuz sabrınız ve olgunluğunuz için sizi büyüten gezegendir. Yaşlı ruhların zor Satürn açıları vardır. Bunun nedeni, daha yaşlı bir ruh olarak, karmik geleneğin meydan okumalarına  daha hazır olmanızdır.

Peki iki kişinin haritasındaki karmik bağ nasıl çözümlenir? 

Satürn, geçmiş yaşam bağlarının özel bir örneğidir. 

Başka bir kişinin Satürn'ün Koç'taki Güney Düğümünüz ile buluşması halinde, bu kişi sizin inisiyatifinizi bozar ve enerjilerinizi sömürür. 

Boğa'daki kavuşum , paranızı alır .

İkizler'de, sizi sosyal aktivitelerden geri alır ve belki de sizi kekelendirir.

Yengeçte (zararlı ), sizi aç bırakır veya annelik yapmaz.

Aslanda (aleyhinde), egonu yerle bir eder .

Başak'ta sana sağlık endişeleri verir.

Terazi'de (yüceltme), evlenme şansınızı ortadan kaldırır .

Akrep'te cinsel tatmini engeller  ve belki de paranızı alır. 

Yay burcunda, özgürlüğünüzün önünde durur,  inançlarına bağlı kalmak konusunda seni sürekli eleştirir. 

Oğlak burcunda (yönetici burcunda ), fazlasıyla katı olur. 

Kovada (yönetici olarak ) arkadaşlıklarınıza sınırlamalar getirir ve diğerlerinin hatalarında seni sorumlu tuttar. 

Balıkda, fantezilerinizi bozar ve bu acı çekilmez hale gelir.

Peki diğer gezegenlerde bu durum nasıldır ?

Güneş:  Çok önemli bir erkek figürü 
Ay: Bir anne ya da kadın figürü 
Merkür: bir erkek kardeş ya da arkadaş; 
Venüs: Bir aşk, aşık , sevgili 
Mars: Rakip, düşman.
Jüpiter: Bir koruyucu, bir öğretmen, bir yardımcısı.
Uranüs: Provokatör; bir düzen bozucu; bir antagonist.
Neptün: Bir rehber, bir mucize işçisi, bir guru; ya da çaresiz bağımlı bir figür.
Plüton: Bir danışman; bir katalizör; bir derebeyi , bir köy ağası .

Bir kişinin karmasını, hedeflerini ve bilgelik seviyesini görerek, o ruhun ne kadar ilerlediğini ve muhtemelen varoluş çarkında kaç tane mermi yediklerini anlayacaksınız. 

Eğer öğrenilecek bir şey varsa, bilgelik birikiminizi hızlandırarak ,  eski karmik derslerinin ötesine geçebilirsiniz.  Karmadan kaçamazsın… ama sen onu aşabilirsin, tabi ki kendini tanır ve karmanı bilirsen !!!

Ben bilmiyorum , nereden bileceğim diyenler , ben burdayım
Takipte kalın

Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: