03 November 2019

Vedic Astrolojisinde Atmakaraka Planet : Ruh Gezegeni : Ruhun Arzuları ve Öğrenilmesi Gereken Dersler ...


AtmaKaraka Planet, çoğunlukla Jaimini Astrolojide kullanılan bir terimdir , Ruh Gezegeni olarak da adlandırılır.

Atmakaraka gezegen nedir ve Vedik Astrolojide Atmakaraka Gezegeni nasıl bulunur? Bu konuyu biraz açalım , daha önce çok yazdım , ancak çok fazla talep geldiği için yeniden toparlayalım . Diğer yayınları da merak edenler tıklasınlar …

Soru 1 : Atmakaraka ne demektir ? 

Atma Ruh anlamına gelir ve Karaka ise işaret anlamına gelir .Yani bir ruh için arzunun göstergesidir. İki çeşit Atmakaraka Gezegen vardır -Natural ve Char Atmakaraka. 

Güneş, her haritada Naturel  Atmakaraka gezegenidir.  Char Atmakaraka ise , natal haritada en yüksek dereceye sahip olan gezegen, AK olarak isimlendirilir. Ketu hariç diğer 8 gezegen Vedik astrolojide Atmakara olabilir.

Atmakaraka'nın amacı, ruhları, şüpheci eğilimlerini ve ruhun ilerlemesine zarar veren karmaların sonuçlarını temizleyerek kendini gerçekleştirmeye yönlendirmektir. Atmakaraka her zaman yararlıdır ancak dersleri çok zor olabilir. Sabredene ödülünü çok büyük verir. 

Atmakaraka güçlü ise, o zaman haritadaki diğer karakalar da  iyi sonuçlar verecektir ve zayıf gezegenlerin  olumsuz sonuçlarını ortaya koymasını bir nebze engelleyecektir.

Atmakaraka zayıfsa, haritada çok güçlü başka gezegenler olsa bile, diğer güçlü gezegenler  yararlı etkilerini tam olarak vermeyeceklerdir. 

Peki Atmakaraka'yı nasıl buluyorsunuz? Ayyy , çok kolay … 

Atmakaraka, tüm gezegenler içinden sidereal zodyakta en fazla dereceye giren gezegendir. En yüksek dereceli gezegendir yani . Aynı yüksek derecede iki gezegen varsa, dakikaları ve ardından saniyeleri kontrol edin. 

Dokuz Graha'dan (gezegen), sadece Ketu Atmakaraka  değildir. Rahu atmakaraka konumuna dahil olabilir , ancak karaka konumunu belirlemek için Rahu'dan 30 dereceden düşülmelidir  ( 30 – Rahu derecesi ), diğerlerinden böyle bir işlem yapmıyoruz. 
Peki  atma karaka gezegen bize neler söyler ? Çok basit bakınız aşağıda …


Tamam , tamam , hadi örnek yapalım ... 

Gezegen konumlarımıza bakıyoruz ... 


Atma karaka gezegenin hesaplanmasında ince bir nokta var bu hesapta ...

Merkür : 28-05-23
Rahu : 30-0-0 - 1-56-24 = 28-04-36

Burun farkı ile AK gezegen Merkür oluyor ... 

Yani bu ruhun arzusu entelektüel üstünlük 
Ruhun öğreneceği manevi öğreti ise ilahi iletişim ve ilahi gerçeği öğrenmedir ... 

Eeee, sanırım anladınız kimin bu ruh tablosu ... İsmi lazım değil ben ... Peki senden durumlar nasıl ?

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 

Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

1 facebook-blogger:

Malatya Beşkonaklar Oto Kiralama said...

Merhaba, Malatya Rent a Car Olarak takip ediyorum blogunuzu gerçekten harika paylaşımlar yapıyorsunuz.

Beşkonaklar Malatya Oto Kiralama ve Malatya Havalimanı Araç Kiralama Hizmetleri.