22 January 2019

29 Ocak 2019 : Yay Burcunda Venüs (Dhanu Rashi) ... Shukr Dhanu Rashi Mai ... Venüs Ateşler İçindeyken Burçlara Uyarılar ...


29  Ocak 2019 ile 24 Şubat 2019 arasında Venüs ateşten gömlek olan Yay burcunda yani Dhanu Rashi’de gökyüzündeki seyrine devam edecek.  

Ateşten  bir burç olan Yay içine sevmeyle ilgili gezegen, para yöneticisi gezegen Venüs , ilişki, sanat, yaratıcılık gezegeni Venüs girdiği anda ısınmaya başlar.  

Önce azıcık Venüs’ü tanıyalım …

Boğaların ve Terazi'nin hükümdarı Venüs, Hintçe'de Shukra Graha olarak bilinir. Aşk gezegeni, güzellik, müzik, sanat, romantizm vb. konuların yöneticisi olarak kabul edilir. Venüs'ün Horoskop'a yerleşdiği burç evlilik hayatı ve kişinin maddi konforunu belirler. Balık'ta yüceltilir ve Başak'ta zayıflar ve bir kişinin eşini temsil eder. Venüs'ün dostane gezegenleri Merkür, Satürn ve Rahu'dur, oysa Güneş ve Ay ona düşman olarak kabul edilir.

Venüs , Yay burcuna girince ne olur ? 

Venüs bir ateş burcu olan Yay burcunda pek de mutlu değildir. İlişkilerde uyum bozulabilir.  Muhabbet kuşları gerilebilir kuzular… Çevresel sorunlar dünyanın birçok yerinde bizleri rahatsız edilebilir... 

Venüs, Yay burcunda olduğunda , Yay burcunun efendisi olan Jüpiter ile yakın bir ilişki kurar. Jüpiter Vedik Astrolojideki en faydalı gezegen ve Venüs de başka faydalı bir gezegen. Bu yerleşimin etkisi altında biz ademoğulları bu süreç boyunca iyi bir finansal statüye sahip oluruz. Yay burcundaki Venüs, insanı güzel ve yardımsever yapar. Şans bizleri destekliyor ve muhtemelen şanslı ve zengin bir partnerle de karşılaşma olasılığımız artıyor. 

Peki , Venüs’ün Yay burcunda olması ay burçları için ne anlama geliyor ? 

Ay burcu koç olanlar

Venüs, burcunuzun ikinci ve yedinci evini yönetiyor. Şu anda ise Venüs dokuzuncu evin içinden geçiyor. Bu durum uzun süreli seyahatleri engelleyebilir. Uzun mesafeli yolculuklardan kaçınmaya çalışın. Bu konularda paranız yetersiz olabilir. İstenmeyen masrafları etkin bir şekilde kontrol etmeniz önerilir ve para tasarrufu konusunda endişe duymanız gereken bir zaman olabilir. İş adamları ve iş kadınları , büyük bir anlaşma imzalamak arzusunu ertelemek zorunda kalabilir. İş sahibi olanlar, uzun saatler çalışmak zorunda kalabilir. 

Bu süre zarfında aile toplantılarına katılmakla sosyalleşmekle meşgul olacaksınız. Bu süre zarfında aşk hayatınız çok yaşanacak ve bu süre zarfında aşk ilginiz ya da eşinizle kaliteli zaman geçireceksiniz. Bu süre zarfında ayrıca maddi kazanç elde edersiniz, ancak aynı zamanda kıyafet ve aksesuar için çok para harcarsınız.

Şeker hastalarının kan şekeri seviyesi konusunda çok dikkatli olmaları gerekir. Yüksek miktarda şeker içeren yenilebilir yiyeceklerden kaçının. Ayrıca, vücudunuzdaki değişikliklerden haberdar olmak için düzenli bir kontrol yaptırmanız gerekebilir.

Ay burcu boğa olanlar 

Venüs, haritanızda sekizinci ev boyunca hareket ederken, aynı zamanda  haritanızın da altıncı evinin hükümdarı. Bu geçiş sağlık cephesinde sizin için iyi çalışmıyor maalesef. Transit boyunca sağlık konularına çok dikkat gerekiyor. Küçük görünen sorunları bile ihmal etmeyin. Finansal cephede, güçlü bir konumda kalmayabilirsiniz, harcamalarınıza dikkat edin. İş adamları ve iş kadınları , büyük ticaret anlaşması yapma fırsatı bulma konusunda istekli olmalılar. İş yeri sahipleri ise sıkı çalışmak zorunda kalabilir . 

Bu süre zarfında özel bir eğim duyumsal aktiviteleriniz ve lüksleriniz olabilir. Çalışma alanında yeni ve heyecan verici bir fırsat bulabilirsiniz.

Ay burcu ikizler olanlar

Venüs, haritanızın yedinci evden geçiyor ve onikinci ve beşinci evinizin de yöneticisi aynı zamanda. Bu transit esnasında ilişkilerinizde uyum eksikliği yaşanabilir. Evli olanlar, partneriniz ile aranızdaki sıcaklık ve uyumu korumak için dikkatli olmalısınız. Eğer ortaklaşa iş yapıyorsanız, partnerinizi büyüme beklentilerinizi ilerletme planınızla ilgili döngüde tutun, bütün işi size yükleyip yan gelip yatmasınlar. 

Mali cephelerde işler sizin istediğiniz kadar iyi yürümeyebilir.Bir İş sahibi, iseniz etkili bir şekilde performans göstermeniz  zorlaşabilir. Yazarlar ve gazeteciler ise bir nedenden ötürü düzenli olarak etkin bir şekilde performans gösterme konusunda kısıtlama yaşayabilirler. 

Bu süre zarfında sağlığınızla ilgili biraz endişe duyabilirsiniz. İklim değişikliği, sağlığınızı etkileyebilir, bu yüzden güvende olmanız önerilir. İş cephesi normal kalacaktır ve işi değiştirmeyi planlıyorsanız, bir değişim yapmak için ideal bir zaman olmadığı için biraz daha bekleyin.

Ay burcu yengeç olanlar

Venüs haritanızın altıncı evinden geçerken , dördüncü ve onbirinci eviniz de yönetiyor. Bu transit sizi rahatsız eden gereksiz harcamaları gösterir. Şimdilik  acil ihtiyaç duyulmayan harcamaları lütfen erteleyin. Gelecekteki ihtiyacınız olacağından , para koyun kıyıya bucağa. 

Bu transitte kariyer odaklı bir çalışma içinde kalmak için daha fazla çaba göstermelidir. İş adamları ve iş kadınları bu arada sert bir rekabetle karşı karşıya kalacak gibi görünüyor. Rakiplere karşı puan kazanmak için yeni bir strateji oluşturulması gerekmektedir. Diyabet hastalarının, daha fazla beladan kurtulmak için kesinlikle diyet talimatlarını izlemesi gerekiyor.

Düşmanlarınız sizin için engel yaratabilir. Tamamlamak üzere olduğun şeyleri kaçırabilirsin. Ayrıca bazı keyfi gecikmelerle de karşılaşabilirsiniz, ancak güçlü ve kalıcı olmanız önerilir.

Ay burcu Aslan olanlar 

Güneş burcunuzun yöneticisidir. Şu anda, Venüs ise haritanızın beşinci evin içinde ilerliyor. Bu sağlık cephesinde sizin için iyi anlama gelmiyor. Sağlık konusunda son derece dikkatli olmak gerekiyor. Eski sağlık sorunları nedeniyle ciddi şekilde yaralanma veya rahatsız edilme olasılığınız var. Sorunların endişe verici bir hal almaması için gerekli önlemleri alın.
Profesyonel iş insanları için ise nakit akışında sıkışıklık yaşama olasılığı yüksek. İşyerinde fazladan çaba harcamanız gerekebilir ve bazı ekstra sorumluluklarınız olabilir. Ama her şeyin kendi iyiliğin için olduğunu biliyorsun, bu yüzden olumlu ol. Kişisel veya profesyonel nedenlerden dolayı bazı seyahatlerinizde ayrılmak zorunda kalabilirsiniz.

Bu süre zarfında borç para almanız gerekebilir. Ancak, borç para almak için denize düşüp yılana sarılmayın. Bütçeniz sınırları içinde kalın.

Ay burcu başak olanlar 

Venüs, şu anda haritanızın dördüncü evinden geçiyor. Ev içi meselelerde çok dikkatli olmanız gerekebilir. İhtiyaçlarınızın farkında olun ve harcamalarınızı kontrol edin. Bununla birlikte, Venüs'ün dördüncü evden geçtiğinde aile iç meseleler konusunda stres yaşanması  muhtemel. 

Ayrıca bu dönemde para akışını arttırma konusunda istekli olabilirsiniz. Şimdilik finansal beklentilerinizi ilerletmek için etik dışı uygulamalara düşkün olmayın. Küçük sağlık sorunları sizi rahatsız etmeye devam edebilir. Gerektiği hallerde aksatmadan doktorunuzu ziyaret edin. 

Bu süre zarfında sağlığınıza dikkat etmeniz ve bu görev sırasındaki kazaların meydana gelme olasılığı olduğu için araç kullanırken dikkatli olmanız gerekir. 

Ay burcu Terazi olanlar 

Venüs, burcunuzun ve aynı zamanda  sekizinci evin de hükümdarı ve şu anda, Venüs üçüncü ev boyunca Yay burcunda ilerliyor. Bazı sosyal tartışmalar sizi bu süre zarfında strese sokabilir. Bunun üzerinde aşırı reaktif olmaktan kaçının. 

Kısa süreli seyahatleri bu arada ertelemeye çalışın. Sosyal çevrede durumunuzu geliştirmek için akıllıca hareketler yapın. Öğrenci olanların dikkat dağıtıcı şeylerden etkilenmeleri çok olası. 

Evli olanlar ise  hayat arkadaşı ile keyifli vakit geçirecektir. Bu geçiş aşk hayatınızı daha da güzelleştirecek. Bu görev süresi boyunca ciddi bir teklif düşünmeniz gerekebilir. Transit sizi biraz agresif hale getirebilir ve havalınızı kolayca kaybedebilirsiniz. Mizaç halinizi yakınınızla bir argüman ya da sürtünme olarak kontrol etmeniz gerekir, sevgili olanlar onlarla olan ilişkinizi etkileyebilir.

Ay burcu akrep olanlar

Burcunuz Mars tarafından yönetiliyor. Venüs, burcunuzun yedinci ve onikinci evinden sorumlusu gezegen ve Venüs şimdi, finans ve aile ile bağlantılı ikinci evin içinde ilerliyor. Venüsün b geçişi sırasında sizin için para girişinde bir sıkışma olabilir. Bu durum ancak masraf  kelemlerinin etkin kontrolünü ile sağlanır. Aile için harcamalarda bir artış gerekli olabilir. Aile gereksinimlerine karşı dikkatli olmalısınız. 

İş adamları ve iş kadınları, büyük bir anlaşma yapmak için iyi fırsatlar elde edemeyebilir, tam oldu derken fırsat kaçabilir. İş sahiplerinin ellerindeki görevlere odaklanması ve gelişmiş performanslarını göstermeye çalışması gerekir.

Evliler için partnerin sağlığına dikkat etmek gerekebilir. Harcamalarınızı kontrol edin ve ne kadar ve ne kadar harcama yaptığınızı takip edin. Bu süre zarfında kimseye borç vermemeniz tavsiye edilir.

Ay burcu Yay olanlar 

Yardımsever Jüpiter, burcunuzun yöneticisi,  Venüs, burcunuzda hareket ediyor , birinci ev üzerinden geçiyor. Bu transit size mutluluk verecek gibi görünmüyor. Venüs, haritanızın onbirinci ve altıncı evinin patronu . Bu durum evli olanların ilişkileri içinde yaşanacak sorunlara işaret etmektedir. Bekarlar ise bu süre zarfında yeni bir romantik ilişki kurabilirsiniz.

Ayrıca maaşli çalışanlar  gelecekteki belirsiz olasılıklar nedeniyle stresli kalabilirler bu süreçte. Bu belirsiz durumdan çıkmanın bir yolu yok, bu nedenle bu konularda karar verme sürecini ertelemeye çalışın. 

İş adamları ve iş kadıları büyük ticaret anlaşması yapmak için çok çalışmalı. Sağlık konularında çok dikkatli olmalısınız. Orta yaşlılar , sağlık sorunuyla ilgilenmek zorunda kalabilirler. 

Ay burcu Oğlak olanlar 

Saturn burcunuzu yönetir. Venüs ise haritanızın onikinci evinden geçmektedir. Venüs, burcunuz için en uygun gezegen olarak kabul edilir. Bu transit  hareketi  – yani Venüs'ün onikinci evden geçişi – sizin için büyüme ve gelişme anlamına gelmez. Zorlanma ve darlıklar anlamına gelir. 

Şimdilik büyük finansal katılımlarla ilgili karar almaktan kaçının. Giderleri azaltmaya çalışın ve kendinizi para tasarrufu konusunda motive etmeye çalışın. 

Küçük sağlık sorunları burada sizi rahatsız edebilir. Komplikasyondan kurtulmak için gerekli önlemleri alın. Aile ile ilgili meselelerde de dikkatli olmanız gerekecek. 

Bu süreyi uzun süredir planladığınız bir tatil için ayırabilirsiniz. Yaptığın tüm bu zorlu işten sonra biraz zevk almaya hak kazandığın için dolu dolu yolculuğun tadını çıkarın.Toplumdan biraz uzaklaşın. 

Ay burcu kova olanlar 

Venüs, sizin en dost gezegen olarak görülüyor. Şimdi Venüs, haritanızın onbirinci evinde ilerliyor. Bu, yakınlarınız ve dostlarınız ile ilşkilerinizde iyi etki vermiyor. Muhabbet kuşları, sevgi ilişkisinde kirliliğe yol açan dedikodular  hakkında tartışabilirler.

Sizi bekleyen bazı beklenmedik sağlık sorunları yaşanabilir. Doktorunuzu ziyaret edin. 

Okula giden çocukların ebeveynler, çocuğun eğitim hayatında tatmin edici bir şekilde ilerlememesi nedeniyle endişelenecekler. 

Para meseleleriyle bu süreçte  çok ilgilenmelisin. Stresin ve yorgunluğun giderilmesinde ve zihninizi tazelemede yardımcı olacağından, bu süre zarfında arkadaşlarınız ve ailenizle geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarın.

Ay burcu balık olanlar

Venüs üçüncü ve sekizinci evinizin patronu ve şimdi onuncu evin içinden geçiyor. Bu pozisyon, kişinin iş hayatı için iyi etkiler barındırmaz. Şimdilik büyük karar almaktan kaçının. Daha değerli müşterilere sahip olmak için kısa süreli seyahatler yapmaktan kaçının. İş sahipleri, bir nedenden ötürü etkili bir şekilde performans göstermenin zor olduğunu fark edebilir. 

Bu arada sağlık konusunda dikkatli olmalısınız. Finansman ve aile ile ilgili konuları dikkatlice ele alın. Bir aşk ilişkisinde, sevdiğinizin yakışmaz davranışları ile kırılabilirsiniz. Bunun üzerine sakin kalmaya çalışın ve eleştirel tepki vermeyin. 

Tabi ki en doğrusunu göklerde burçlar yaratan Rabbim bilir...

Herkeslere hayırlı olsun ...
Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 

Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: