29 January 2019

5 Şubat 2019 : Magha Nakshatra'da Yeni Ay : Kralın Aslanları Kükrerken Ademoğlunun Sorguları ...


5 Şubat 2019’da , Sideral Zodyak’ta Magha Nakshatra’da Yeniay yaşanacak. Bu yeni ayın gündemini anlamak için nakshatra enerjisinden azıcık bahsedelim. Magha nakshatra …

Magha nakshatra, toplam 27 nakshatranın 10. nakshatrasıdır. Takımyıldızında 120:00 dereceden 133:20 dereceye kadar uzanır. Bu takımyıldızdaki yıldız sayısı ile ilgili küçük bir karışıklık var. Bazıları 6 yıldızdan oluştuğunu, bazıları ise 5 yıldızdan oluştuğunu söylerler. 5 yıldız bir orak veya sopanın şeklini oluştururken, 6 yıldız bir kraliyet tahtının şeklini oluşturur.

Bu nakshatranın ilahı simgesi 'ata veya pitra'dır. Güneş Ağustos ayında bu nakşatrada geçiş yapar. Ocak ayının ikinci yarısında da magha nakshatra ayı olarak kabul edilir. Magha nakshatra güçlü, harika, mükemmel veya layık anlamına gelir.

Magha ataların taht odası olarak sembolize edilmiştir ve geçmişle büyük ölçüde ilişkilidir. Magha daha önce gelenleri onurlandırmak ve geçmişin geleneklerini korumakla ilgilidir. Miras bırakma, özellikle çocuk sahibi olmak, Magha nakshatra türleri için büyük bir motivasyondur.

Magha, Aslan’ın ilk bölümünde bulunur ve Aslan’ın var olan her zamanki egosantrik stereotipinin tersine, daha sezgisel ve yansıtıcı bir kişilik türünü temsil eder. Olumlu tarafı ruh aleminde duygu sahibi olma eğilimini verir. Birçok psişik, psikolog ve astrolog  büyük bir Magha etkiye sahiptir. Olumsuz bir şekilde ifade edilen Magha özellikleri ise, mevcut olan yerine geçmiş ve gelecek hakkında düşünen aşırı aktif bir zihne sahip olma eğiliminde olabilmeleri, yani hiperaktivitedir.

Aslanın kalbi olan Magha nakshatra, aslanın kalbi olan Regulus'un en parlak yıldızıdır ve güneşimizden 100 kat daha aydınlıktır. Taht odasının sembolizmi kraliyeti hatırlatır bizlere.

Magha nakshatra Ketu yani Ayın Güney Düğümü tarafından yönetilir. 


Magha nakshatranın özelliklerini azıcık daha da derinlemesine inelim. 

Ayları Magha’da olanlar, ayın güney düğümü Ketu’nun etkisi altında yaşama başlarlar. Ketu'nun geçmiş yaşamlarla bağlantı, bu takımyıldızın ata ve geçmiş geleneklerle ilgilenmesi nedeniyle Magha üzerindeki yönetimiyle doğrudan ilişkilidir. Kişi ebeveynlerinin (atalarının) mirasını korumak için büyük bir baskı altında olabilir ve zorlu bir görev duygusu hissedebilirsiniz. 

Peki Magha nakshatrada yeniay ne anlama gelir ? 

Bildiğiniz üzere yeni aylar yeni başlangıçlar anlamına geldiği için Magha nakshatradaki Yeniay’da neler yapılabilir ? 

Hayırlı Faaliyetler: 

Her türlü tören, özellikle de ihtişam gerektiren törenler; Evlilik törenleri; Sahne ve Kamu Performansları; taç giyme töreni ve diğer kraliyet olayları; resmi geçitler; ddül törenleri; Soyun araştırılması; geçmişi içeren her şey; tarihsel / klasik çalışmalar ve araştırmalar; yeni bir isim almak; mülklerde, işlerde vb. daha yüksek ve daha iyi kaliteye yükselme; kariyer stratejileri üstlenmek; işten gelen promosyonlar; ayrıntılı hediyeler bağışlamak; eski bilgilerin incelenmesi; her türlü dini etkinlik, anlaşmazlıkların veya diğer savaş faaliyetlerinin çözümü; güçlü insanlar, hükümeti ve diğer otorite figürlerini tercih etmek için iyi bir zaman. 


Şanssız Faaliyetler: 

Para ödünç vermek için uygun değil; sıradan ya da ortaklı faaliyetler için iyi değil; fütüristik planlama ve keşif için iyi değil; yeni teknolojilerle uğraşmak için çok elverişli değil. 

Geneller isek, Magha liderlik ve otorite ile ilgilenmektedir, bu yüzden nu yeni ayda hayatımızın bir alanında inisiyatif almak zorunda kalabiliriz. Sağlıkta, özellikle kalp ile ilgili sorunlar görünebilir, çünkü Magha, kalp ve kan dolaşımını yönetir. Ayrıca adaletsizlik karşısında bize güvenenler için ayağa kalkmamız gerekebilir. Manevi hoşnutsuzluğumuzu, huzursuzluğumuzu ele almamız ve günlük yaşamlarımızda daha derin bir anlam ve bağlantı bulmak için sağlıklı çözümler bulmamız gerekebilir. 

Peki bu yeni ay, ay burçlarını nasıl etkiler ? 

Amavasya, yani Yeni aylar kişinin “Ben neyim” sorgusunun kolayca fark edebileceği bir gündür ve hakikatten gerçeğe yolculuk başladığı gündür. 

Ay burcu aslan olanlar : Ben kimim sorgusunu yapacaklar. Ben olmak için kişisel gelişim metodlarına ilgi duyacaklar.


Ay burcu yengeç olanlar : Benim param sorgusunu yapacaklar . Kendi ihtiyaçlarını karşılamak için neler yapabileceklerini araştıracaklar.

Ay burcu ikizler olanlar : Benim söylediklerim ve cesaretim sorgusunu yapacaklar.  İçinde kalanları nasıl söyleyip , gerçek hislerini nasıl cesaret bulup dile getireceği konusunda yöntemler araştıracaklar.

Ay burcu boğa olanlar : Benim ait olduğum yer neresi , evim-yuvam neresi , ailem ne kadar benim için değerli sorgusu yapacaklar.

Ay burcu koç olanlar : Benim sevgi alış verişimde problem nerede sorgusu yapacaklar . Nasıl seviyorum , sevgi dilim nasıl olmalı , sevgi alış verişim nasıl olmalı araştırmaları yapacaklar.

Ay burcu balık olanlar : Ben sağlığıma dikkat konusunda nerede eksiğim , günlük tempomu neden dengeleyemiyorum sorgusu yapacaklar. Daha sağlıklı ve daha dengeli yaşamak için neler yapmalıyım araştırmaları yapacaklar.

Ay burcu kova olanlar : Benim eşim ve ortaklarım ile dengemde eksiklikler var mı sorgusu yapacaklar.

Ay burcu oğlak olanlar : Benim ortaklı paralarım konusunda hatalarım neler sorgusu yapacaklar. Haklarını savunmanın yollarını araştıracaklar .

Ay burcu yay olanlar : Benim ilahi bilgim ne kadar derin, ben ne kadar  erdemliyim sorguları yapacaklar. Felsefi ve ilahi bilgilerini derinleştirmek için yeni yöntemler arayacaklar.

Ay burcu akrep olanlar : Benim kariyerimde istediğim hedeflere ulaşmakta eksik kaldığım yönlerim neler sorgusu yapacaklar. Kariyer hedeflerine ulaşmak için kişisel gelişim metodları arayacaklar.

Ay burcu terazi olanlar : Benim sosyal çevrem içinde verdiğim kadar sevgi alamamam konusunda eksiklerim sorgusu yapacaklar . Sosyal çevremi ve arkadaşlık ilişkilerdeki dengemi iyileştirecek yöntemler nelerdir sorguları yapacaklar.

Ay burcu başak olanlar : Benim bilinçaltı korkularım nelerdir , hangi saklı korkularım nedeni ile böyle davranıyorum sorguları yapacaklar . Bilinçaltı temizliği ile ilgili yöntemler araştıracaklar.

Tabi ki en doğrusunu göklerde burçlar yaratan Rabbim bilir. Herkeslere hayırlara vesile olsun .
Şimdilik benden bu kadar

Yıldızlara Fısıldayan Kadın
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: