30 January 2019

6 Şubat 2019 - 22 Mart 2019 : Mars Koç Burcunda : Sinirli Komutan Mars Ateşler İçinde Burçları Yakıp Kavururken !!!


Ego ve eylem gezegeni olan Mars, astrolojide oldukça büyük bir meseledir. Nereye giderse gitsin bir etki yarattığı, dokunduğu her şeyi aşırı şarj ettiği ve istediği şeyi yaptığı bilinir. İstersen yapma, vallahi çeker vuruverir… Bir aydan fazla bir süredir su altında kaldı , balık burcunda, ateşli Mars, duygularınızı güçlendirdi ve bizi sübjektif bir şekilde yaşamaya zorladı. Onun titizliği çoğunlukla ruh halindeki dalgalanmalara kapıldı, ama bu içsel birikmiş enerjinin hepsi artık patlak veriyor! 

Kızıl gezegen olan Mars, Vedik Astrolojideki ateşli ve tutkulu doğasıyla tanınır. Mars transit, çok önemli bir astrolojik fenomen olarak kabul edilir. Mars gezegeni güven, cesaret, enerji, öfke ve egoist doğanın simgesidir. Bir yandan, gezegen olağanüstü tutku, kararlılık ve sıradışı ulaşmak için itici bir kişiyi uyarır. Öte yandan, fiziksel bir enerji ve kendine güven bir kişiyi tüketir. Kanla ilgili birçok sağlık sorunu aynı zamanda Mars'ın zararlı etkilerinden biridir.

Ateşli Mars , kendi evi olan ateşli Koç burcuna giriyor !!! 6 Şubat 2019 ile 22 Mart 2019 arasında Mars Koç burcunda seyredecek. 

Mars, yönettiği burçta olduğu en son zamandan bu yana , en güçlü olduğu yerde çalıştığından beri bir yıldan fazla zaman geçti. Ateş burcu olan Koç burcu, Aslan burcu ve Yay burcunda Mars’ın ateşli doğası nedeniyle rahat ettiği bilinir. Hem de kendi evi olan Koç’da ise en rahat ettiği yerdedir.  Yani en güçlü olduğu yerde…

Peki ay burcumuza göre, Mars’ın Koç burcuna geçişi bizi nasıl etkileyecek ? 

Ay burcu koç olanlar
Bu transit ile birlikte Mars gezegeni 1. Evinizden geçmektedir. Mars kendisi tarafından yönetilen koçta. Ayrıca, Ay Burcunuza göre Mars 8. evi de yönetiyor. Bu transit içinde Mars hareketi sizin için öngörülemeyen değişiklikler getirecektir. Bu transit boyunca sağlık durumunuzda iyileşme olduğunu fark edebilirsiniz. Enerji seviyelerinizde ve işe yönelik kararlılığınızda önemli bir artış olur. Ayrıca bu dönemde kendinizi biraz fazla agresif hissedebilirsiniz. Hayat arkadaşınız veya iş ortağınız aracılığıyla finansal ve profesyonel faydalar bu süre zarfında moralinizi yükseltebilirsiniz. Annenizin küçük sağlık sorunları sizi endişelendirebilir. 

Ay burcu Boğa olanlar
Mars gezegeni, 12. ve 7. evinizin yöneticisidir ve Koç burcunda geçiş yaparken 12. Evinizden geçmektedir. Mars gezegeninin bu hareketi, harcamalarınızı büyük ölçüde artırabilir. Bu süre zarfında iş amaçlı veya boş zamanlarınızı değerlendirmek için yurt dışına gidebilirsiniz. Bu süre zarfında mahkeme davalarında başarı öngörülmektedir. Bu dönem yabancı diyarlara yerleşim arayanlar için uygun bir dönem olabilir. Sağlığınızın seviyesi düşebileceğinden, bu dönemde sağlığınıza dikkat edin. Bu süre zarfında rakiplerinize üstünlük sağlayacağınızı tahmin ediyorum. Siz ve kardeşleriniz arasındaki görüş farkları bu süre zarfında çoğalabilir. Ayrıca, profesyonel ortaklıklarda da dikkatli olun. Anneden akrabalarınız bu süre içinde sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirler. Bu süre zarfında kardeşlerinizin hedeflerine ulaşmak için daha çok çalışması gerekebilir. 

Ay burcu ikizler olanlar 
Mars gezegeni, 11. ve 6. evinizin yöneticisidir ve Koç burcunda hareket ederken 11. Evinizden geçmektedir. Bu gezegensel hareket gelirinize büyük bir destek verecek. Geçmişte yaptığınız çabalar, bu dönemde sizi profesyonel başarıya götürecektir. Herhangi bir yasal anlaşmazlık  sizi uzun süre endişelendiriyor ise , bu süre zarfında gündem lehinize gelebilir. Kişisel yaşamınız bu geçiş sırasında parlak görünmese de aşk ilişkinizde heyacanlar ortaya çıkabilir. Çocuklarınız, akademik alanda ve sağlık konularında problemlerle karşılaşabilirler. Bu süre zarfında yeni insanlarla tanışacaksınız ve yeni tanıdıklarınız sosyal çevrenin gelişmesine yol açacaktır. Bu dönemde eski arkadaşlarla vakit geçirmek hoşunuza gidebilir. Bu süre içerisinde sağlığınıza karşı dikkatli olun.

Ay burcu Yengeç olanlar 
Mars gezegeni, 10. ve 5. evinizin efendisidir ve Koç burcundan geçiş yaparken 10. Evinizde olacaktır. Bu gezegensel hareket size işte yetkili bir pozisyon verebilir veya bu süre zarfında terfi alabilirsiniz. Tartışmalara ve dolandırıcılıklara da dikkat edin. Bu dönemde kendinizi biraz agresif hissedebilirsiniz , dikkatli olun. İş baskısı size zarar verebilir. 
Ailesel ilişkilerde aksamalar ve gerilimlerden kaçınmak için aile üyeleriyle kaliteli zaman geçirmek için bir noktaya gelin. Bilginiz bu süre içinde sizi yönetir ve profesyonel ve kişisel kazanımlara yol açabilir. Çocuklarınız bu dönemde akademik hedeflerine ulaşmak için çok çalışacaklar. Bu süreç sürerken iş yerindeki meslektaşların ve yaşlıların desteği yaşanabilir. 

Ay burcu Aslan olanlar 
Mars gezegeni, 9. ve 4. evinizin efendisidir ve Koç burcundaki transiti  9. Evinizde olacaktır. Bu gezegensel konum ekonomik durumunuzda bir yükselişe neden olabilir. Babanız bu dönemde mesleki başarı gösterebilir. Ayrıca baban  seni tamamen destekleyecektir. Uzun yolculuklar bu dönemde gündeme gelebilir. Bu süre içinde iyi bir mülke yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Küçük kardeşleriniz bu transit dönemini biraz zorlayıcı bulabilir. Bu dönem onları daha çok çalışmaya ve arzu ettiklerini elde etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya teşvik edecektir. Harcamalarınızın kabaracağı bir süreç tahmin ediliyor. Bu süre zarfında yüksek bir kararlılığa sahip olduğunuzu ve tüm görevlerinizi azami titizlikle yerine getirdiğinizi düşünürsünüz. Yaşlılarınız bu süre zarfında sizin lehinize olacaktır. 

Ay burcu başak olanlar 
Enerji ve eylem gezegeni Mars, 8. ve 3. evinizin efendisidir ve Koç burcundan geçiş yaparken 8. evinizde seyreder. Bu geçiş sizin için kanlı bir hastalıkla karşılaşma şansınız yüksek olduğu için tehlikelidir. Yolculuklar esnasında dikkatli olun. Kariyer cephesindeki ani yükselişler ve düşüşler bu dönemde sizi endişelendirebilir. Beklenmeyen kazançlar da elde edilebilir. Planlanmamış seyahatler olasıdır ve sizin için faydalı olabilir bu plansız seyehatlar. Hedeflerinize ulaşmak bu dönemde biraz zor olacağı için sıkı çalışma konusunda kendinizi biraz sınırlandırın. Mesleki dernekleri ve gruplara katılım sizin için yararlı olabilir. Bu süre zarfında kardeşleriniz arzu ettiklerini elde edip , mutlu olabilirler.  Sağlığınıza dikkat edin ve beslenme alışkanlıklarınızı düzenlemeye çalışın. 

Ay burcu terazi olanlar 
Savaş tanrısı Mars, 7. ve 2. evinizin efendisidir ve Koç burcundan geçiş yaparken 7. evinizde seyredecektir. Bu transit süresince profesyonel ortaklıklar içinde olanlar için son derece faydalar elde edebilir. Çalışanlar bu dönemde bir promosyon veya artış bekleyebilir. Sosyal statünüz iyileşir. Eşiniz bu süre içinde biraz huysuz ve agresif olabilir. Ego çatışmalarına yol açabilecek bu dönemde size karşı  baskın davranabilirler. Eşiniz bu transit döneminde sağlık problemleri de yaşayabilir. 

Ay burcu Akrep olanlar 
Mars gezegeni, yükselen ve 6. evinizin efendisidir ve Koç burcundan geçiş yaparken 6. evinizde seyredecektir. Bu gezegensel pozisyon, öğrencilere, özellikle de  sınavlarda başarı  sağlayacaktır. Davalar bu süre zarfında sizin lehinize olacaktır. Transit boyunca rakiplerinize üstünlük sağlarsınız. Bu transit süreci profesyonel anlamda ya da kişisel başarıya giden yolda sıkı bir çalışma disiplini gerektirebilir, ancak yakın gelecekte tüm sıkıntılar iyi para gelirleri ile unutulacaktır. Bu süre boyunca yolculuklarda dikkatli olun . Aşırı harcamalardan kaçının. Harcamalarınızı dengelemeye çalışın. Planlanmamış yolculuklar sizi iyimser ve enerjik tutabilir. Küçük ve alakasız tartışmalara dalmaktan kaçının. Sağlığınıza dikkat et. Bu dönem spor yapmak için elverişlidir veya kendini pazarlama ile büyük yararlar elde etmek için de iyidir. 

Ay burcu yay olanlar
Koç'un yönetici gezegeni Mars, 5. ve 12. evinizin efendisidir ve Koç burcunda bir hamle yaparken 5. evinizde seyreder.  Gezegenin bu hareketi, tavır ve davranışlarınızda sağlamlık ve inatçılık getirebilir. Naziklik ve özenle ele alınması gereken ilişkilerde şiddet eğilimli  davranabilirsiniz. Bu süre zarfındaki davranışlarınızı kontrol etmeye çalışın. Çocuklarınız bu süre içinde huysuz ve yaramaz olabilir. Ani ve sert ruh hali değişimler yaşayabilirler. Onları sabır ve sevgi ile sakinleştirin. Ani kazançlar da bu süre içinde sizin için muhtemel. Öğrencilerin bu dönemde iyi bir performans göstermesi beklenir ancak konsantrasyon ve odaklanma üzerinde çalışmak zorunda kalabilirler. Yabancı topraklarda daha fazla araştırma yapmak isteyenlerin bu transit döneminde bir girişimde bulunmaları pozitif sonuç verebilir. Bu süre içinde artması beklenen harcamalarınızı kontrol etmeye çalışın.

Ay burcu oğlak olanlar
Mars gezegeni 4. ve 11. evinizin efendisidir ve Koç burcundan geçiş yaparken 4. evinizde seyreder. Bu gezegensel hareket, sizlere mülkiyetten muazzam faydalar sağlayabilir. Yeni bir araç almak isteyenler bu süre zarfında bir hamle yaparlar ise sonuç mutlu edici olur. Bu transit dönem, profesyonel cephede başarı yaşayabileceği için eşiniz için yararlı olabilir. Eşinizle ilişkiniz biraz sıkıntılıi olabilir. Kavram yanılgıları ve çarpışmalardan olabildiğince uzak durmaya çalışın ve huzurlu ve uyumlu bir birliktelik için çabalayın. Bu süre zarfında yeni bir ev inşa etmeyi veya satın almayı düşünebilirsiniz. Büyükleriniz ve kardeşleriniz bu dönemde kazançlarını artırabilir ve iyi haberlerini duyabilirsiniz. Bu transit devam ederken işteki başarı da sizin için olasıdır. 

Ay burcu kova olanlar 
Arzu ve spontanlık gezegeni Mars, 3. ve 10. evinizin efendisidir ve Koç burcunda bir hamle yaparken 3. evinizde seyreder. Bu gezegensel hareket sizi cesaret ve yüksek enerji moduna sokar. Bu transit sırasında hayat dolu ve çok aktif olacaksınız. Kısa geziler de olası.  Küçük kardeşleriniz bu sürede mutlu olabilirler. İçten çabalarınız ile arzularınız yakın gelecekte meyve verir. Bu süre zarfında iş arkadaşlarınız ve kardeşleriniz sizi destekleyecektir. Bir iş değişikliği de düşünebilirsiniz. Sınavları geçmek isteyenler bu dönemde başarılı olabilirler.

Ay burcu Balık olanlar 
Mars gezegeni 2. ve 9. evinizin efendisidir ve Koç burcunda geçiş yaparken 2. evinizde hareket eder. Mars gezegeninin bu hareketi gelirinize inanılmaz bir destek verecek. Bu süre zarfında aile işinize katılmayı düşünebilirsiniz. Babandan destek görebilirsin. Çocuğunuzun sağlığına bu dönemde dikkat etmeniz gerekebilir. Öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşmak için daha çok çalışması gerekir. Aile üyeleriniz size daha da saygı duyar ve önerileriniz için size danışırlar. Bu süre zarfında eşinizin sağlık sorunları olabilir. Sağlıklığına dikkat edin ve semptomların en küçüğünü bile göz ardı etmeyin. Bu süre zarfında ilişkilerinizi dürüstlükle düzeltmeye çalışın. Eşiniz beklenmeyen kazançlar elde edebilir. 

Tabiki en doğrusunu göklerde burçlar yaratan Rabbim bilir. Hayırlara vesile olsun . 

Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: