18 January 2019

Hastalık Yapan Kötü Kalpli Gezegenler ...Satürn Zararlıların En Zararlısı Ölüm Gezegeni.


Hastalık yapan kötü kalpli gezegenlerden bahsetmek istiyorum sizlere azıcık ... 

Tüm bireysel özelliklerinin yanında gezegenleri iyiler ve kötüler olmak üzere ikiye ayırırız. İyi kalpli gezegenler ve kötü kalpli gezegenler var yaniiiii…

Kötü kalpliler bizi zorlar, üzer ve hasta ederler : Güneş , Satürn , Mars , Rahu , Ketu
İyi kalpliler ise bizi sever , okşar ve iyileştirirler : Ay , Venüs , Jupiter, Merkür 

Satürn, zararlıların en zararlısı, ölüm gezegeni. Peşine Mars gelir, kazalar ve yaralanmalar ile can yakan Mars. Rahu da Satürn gibidir , yaşayan ölü yapar bizi , zombi misali. Ketu ise Mars gibidir, sinir sisteminde ağır tahribat yapar. Güneş ise yakar kavurur, ateşli hastalıklar ve iltihaplanmalardan sorumludur. 

Jupiter ise, iyicillerin en iyisidir, uzun ve sağlıklı yaşam verir. Venüs ondan sonra gelen iyicildir mutluluk ve hayattan zevk alma denilince akla gelir. Ay güneşe çok yakın olunca zaralı olsa da genelde iyi mizaçlıdır , güneşten uzaklaştıkça duygusal güvenlilik ve iç huzur verir. En az yaralı olan Merkür ise kendini ifade etme yetisi verir. 

Ayurvedik anlamda düşündüğümüzde , Vata dosha en sık hastalık veren dosha tipidir, onu Pitta ve sonrasında ise Kapha takip eder. 

Genel kural : Bir haritadaki alçalmış gezegenler genellikle Vata hastalıkları verirler, gezegenin kendisi Pitta ya da Kapha mizaçlı olsa da, alçalma durumunda Vata rahatsızlıklar verirler. 

Ayrıca çok güçlü bir Satürn ve Rahu , haritada Vata hastalıklara neden olabilir. 

Çok güçlü Pitta gezegenlerinin yani yücelmiş Güneş, Mars ve Ketu Pitta sorunlarına neden olabilir.

Çok güçlü Kapha gezegenlerinin , Jupiter Venüs kavuşumu gibi Kapha sorunlarına neden olabilir. 

Satürn hangi hastalıklara neden olur ? 

Satürn hastalık veren en baş gezegendir, yaşlılığın gezegenidir  ve zamana bağlı hastalıkların gezegenidir. Kronik rahatsızlıkara neden olan gezegendir , sindirim bozuklukları ve zayıf bünyeyi simgeler. Depresyon ve detoks yapılması için biriken toksinlerden de sorumludur. 

Saturn çok yavaş hareket eden, bu nedenle çok ağırca hasta eden ve iyileşme süreci de çok yavaş olan bir gezegendir. Ancak Saturn Mars ile birleşince bu hastalanma ve iyileşme süreci Mars etkisinden dolayı hızlanabilir. 

Saturn kaynaklı hastalıklarına örnek olarak  arthid , romatizma , kırık kemikler , kemik erimesi , sinir bozuklukları, felç, ağrılı hastalıklar ve kanser sayılabilir. Saturn pre-mature doğum , beslenememe, tömür , ur  ve kısırlıktan da sorumlu tutulabilir. 
Haritada iyi konumda yerleşmiş olan Satürn , uzun yaşam , hastalıklara direnç , sağlam ve kuvvetli bünye , yaşama bağlılık , hayatta başa gelenlere sabır gücü , öz-disiplin ile ilgilidir. 

Rahu hangi hastalıklara neden olur ? 

Rahu , iyileşmenin zorluğu anlamına gelir. Kollektif sağlık problemlerini de simgeler , bünye zayıflığını, endokrin sistemin çöküşünü, immun sistemi, kanser gibi yıkıcı rahatsızlıklara yakınlığı gösterir. Zehir , zehirlenme , kirlenme , radyasyon , iştah kaybı ve parazit hastalıklarına sebep olur. Sinir sistemi rahatsızlıkları , iştahsızlık , madde bağımlılığı konularını da yönetir. 

Rahu , psikolojik ve sinir hastalıkları , stresa bağlı rahatsızlıklar , kabuslar , uykusuzluk , inme ve felç hastalıklarına neden olur. Rahu negarif etkilendiğinde kişiyi intihare meyilli ve manik depresif yapabilir. 

Rahu nedeniyle tetiklenen hastalıklardan özellikle korkarız Vedic astrolojisinde . Özellikle natal Rahu üzerinden Saturn ve Mars transitlerinde ve görünümlerimlerinde duruma dikkat etmek gerekir. Aksi duurmda , haritada iyi konumlanmış bir Rahu ise güçlü immun sistem , psikolojik adaptasyon , iyi karma ve sağlılık formuna kolay erişim modülü verecektir. 

Mars hangi hastalıklara neden olur ? 

Mars , yaralanmalar, kazalar , kanamalı hastalıklar ve ameliyatlar ile ilgilidir. Toksinlerin ve yüksek ateşin neden olduğu iltihabi rahatsızlıklardan da sorumludur. Virutik enfeksiyonlara da vicudu savunmasız hale getirir. 

Mars karaciğer rahatsızlıklarından da sorumludur, hepatit ve karaciğer kanseri türevlerinin sorumlusudur. Kanda biriken toksin seviyesi yüksekliği Mars ile ilintilidir. Akne, sivilce, egzama , uçuk ve mantar hastalıkları da Mars hastalıklarındandır. Kansızlık da Mars nedeni ile tetiklenen bir rahatsızlıktır. Stres , hipertansiyon , kalp krizleri ve çarpıntının da nedeni Mars hareketleridir ve Pitta rahatsızlıklarını tetikler. 

İyi yerleşmiş bir Mars ise, fiziksel zindelik , seksüel performansta yükseklik , atletik beden ve hastalıklara karşı direnç verir. İyi bir sağlıklılık göstergesidir. 

Ketu hangi hastalıklara neden olur ? 

Ketu da Rahu gibi kollektif ve psikolojik dengesizliklerden sorumludur. Salgınlar ve toplum sağlığı ile ilgilidir. Fiziksel seviye de ise neromasküler hastalıklardan , kanserden , üreme rahatsızlıklarından, beyin ve sinir sisteminden sorumludur. Mars gibi davranıp , enfeksiyon, kanama ve toksisiteye neden olur. 

İyi yerleşmiş bir Ketu ise , hastalıklara karşı direnç , zihin açıklığı , fiziksel güçlülük durumu verirken , üstün zeka görünüm de olabilir. 

Güneş hangi hastalıklara neden olur ? 

Güneş , hayat ışığının kaynağı sağlıklılık  , yaşam ve enerji verir. Güçlü olduğu konumda fiziksel güçlülük ve iyi bir zihin koordinasyonu verirken , zayıf olduğu koumda diğer gezegenlerden de aldığı etki katkısında ağır Pitta rahatsızlıkları verir, zayıf durumunda Mars gibi de davranır. Özel kan dolaşımını etkileyen sorunlar yaratır vücutta , kan dolaşımı ve kalp hareketlerinden sorumludur.  

Zayıf konumda olduğundan ve kötücül görünümler aldığında ise , kronik Vata ve Pitta rahatsızlıkları verir. Zayıf bir kalp , zayıf dolaşım sistemi , zayıf sindirim , ülser , metabolik rahatsızlıklar, artirit , romatizma ve görme problemleri verir. Bu durumları kansızlık da takip eder. 

Ay hangi hastalıklara neden olur ? 

Ay özellikle Vata problemlerine neden olur. Akciğerler rahatsızlıkları , virütik hastalıklar, mukus membranlarında kuruluk gibi hasralıklardan da sorumludur. Ekstrem durumlarda astım, zatürre, boğmaca rahatsızlıklarına da neden olur. Sinir hastalıkları ve duygudurum bozuklukları , mod bozukluğu , depresyon ve histeri , zaman zaman imsomnia , kabuslar ve sakin kalamamaktan da sorumludur. 

Güçlü ancak , iyi yerleşmemiş bir Ay Kapha hastalıkları verirken , sistemde çok fazla mukus üretimi , lenf bezlerinin fazla çalışması ve tömür oluşumunu da etkiler. Karaciğerde ödem oluşumuna da neden olur. Doğurganlık ve gebe kalma konularında da etkilidir.

İyi yerleşmiş bir Ay ise , iyi bir fiziksel güç , vücut sıvı akımlarında denge hali ve duygusal balans verir. 

Merkür hangi hastalıklara neden olur ? 

Zayıf bir Merkür , zayıf bir Ay genellikle Vata rahatsızlıkları verir , zayıf akciğerler, öksürük ve alerjiden sorumludur. Konuşma bozuklukları, hipersensivite, zeka geriliği, büyüme sorunlarına da neden olur. Genellikle çocukluk dönemi rahatsızlıklarıdır. 

Güçlü bir Merkür ise , iyi beden , kolay iyileşme özelliği , güçlü endokrin sistemi ve zeka verir. 

Venüs hangi hastalıklara neden olur ? 

Zayıf bir Venüs , Vata rahatsızlıkları verir. Karaciğer rahatsızlıklarından sorumludur. Kadınlar için adet ve gebelik sorunlarından da sorumludur. Erkeklerde ise iktidarsızlık, prostat problemlerine neden olabilir. Karaciğer ve mesane problemlerine neden olabilir. 

Güçlü bir Venüs , iti sağlık , güzel bir beden , yaratıcı bir zihin ve uzun sağlıklı ömür verir. 

Jupiter  hangi hastalıklara neden olur ? 

Jupiter uzun ömür ve sağlıklılık verir. Güçlü bir Jupier , hastalıkların zarralı etkilerini azaltır. Zayıf veya güçsüz bir konumda ise , Jupiter Kapha rahatsızlıklarına neden olabilir.

Kilo ve yağlanma problemlerine neden olur, ödem ve diabet sorunlarına neden olur. Kolestrol, düşük karaciğer aktivitesi, kalp krizi ve dokuların büyümesi sorunlarına neden olur.

Zaralı konumda ise veya zaralılardan görünüm alıyor ise Vata rahatsızlıkları ve aşırı kilo verme, güçsüzlük, nefes darlığı, sinir sitemi bozuklukları ve hormanal imbalans sorunlarına neden olur. 

Peki bu bilgileri nasıl kullanacağız ?...

Haritanıza bakacaksınız , alçalmış ve yücelmiş gezegenlerinize bakacaksınız. Alçalmış gezegenlerinizin tetiklediği hastalıklara yakalanır ve yücelmiş gezegenlerinizin yönettiği alanlarda daha sağlıklı olursunuz ...

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 
Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: