28 January 2019

Mayıs - Haziran 2019 : Mars Rahu Kavuşumu : Angarak Yoga Burçları Nasıl Derinden Sarsacak ???


2019 yılında , Saturn ve Ketu kavuşumu yaşanacağını ve karmik borçların ödeme zamanı geldiğini daha önce detayları ile yazmıştım. Merak edenler tıklasınlar ...

Rahu ve Ketu bildiğiniz üzere karşılıklıdır, hem karşıdan karşıya bakışırlar. 

Saturn – Ketu kavuşumu Nisan 2019’da tam kavuşum açısına girer iken , karşısındaki Rahu da boş durmayacak , o da Mayıs 2019 ile birlikte Mars’ı koynuna alacak. Yani Mars – Rahu kavuşumu yaşanacak. Tabi ki bu arada bir de Mars – Satürn karşıtlığı yaşanacaktır. Eyvahhhh… Ne olacak şimdi ??? 

Öncelikle Mars - Rahu kavuşumunun ne anlama geldiğinden bahsedelim . 

Bildiğiniz üzere Vedik Astrolojisinde birbirleri ile birleşim halinde gezegen konumlarına hep özel bir isim verilir. Mars – Rahu kavuşumunun da özel bir adı var, bu kavuşuma Angarak Yoga denir. 

Angarak Yoga / Dosha nedir?

Angarak dosha, Rahu ve Mars, kundali'deki herhangi bir evde bir araya geldiklerinde oluşur. Bu dosha, Rahu ve Mars'ın konumu doğum haritasında maleik olduğunda olumsuz ve zararlı etkilerini verir.

Mars ve Rahu, her ikisi de maleik gezegenlerdir, bu yüzden ikisinin bir arada oluşu büyük bir doshadır. "Angarak dosha" da angarak, marsın mizacı olan yangını ifade eder. Benzer şekilde bu doshaya sahip kişiler ateşli ve saldırgan mizaçlıdırlar. 

Eeee , peki bizde var diyelim bu dosha , başımıza neler gelir ? Bu doshanın hem pozitif hem de negatif etkileri var . Sırasıyla açalım konuyu …

Bu doshanın olumlu etkileri şunlardır : 

Kişi politikaya yatkın olacak ve gezegenler yararlı olursa başarılı olacak.
Kişi çok çalışkan ve etkinse, başarılı olacak ve yüksekler elde edecek.
Kişi iş ortaklıklarından çok kazanacak.
Lagna Lordu olumlu destek konumunda ise kişi zengin olacak.

Rahu ve Mars kötücül etkiler veriyor ise , aşağıdaki etkiler bir sonuç olarak ortaya çıkar.

Bu doshanın olumsuz etkileri ise şunlardır : 

Siyaseti seçerse kişi başarısız olur.
Kişi mülkle ilgili konularda engeller yaşayacaktır.
Kişi çok agresif olacaktır. 
Kişi tembel, saldırgan ve bencil olabilir. 
Kişi şiddetli eğilimli olabilir
Kişi çok mücadele etmek zorunda kalacak. 
Lagna Lordu güçlü değilse, kişi her şeyini kaybedebilir. 
Kişinin annesi erken ölebilir veya çoğu zaman annesi hasta olabilir.

Peki biraz daha açalım… Mars ve Rahu kavuşumu ne zaman pozitif ne zaman negatif etkiler gösterir. 

Angarak yoga, Mars ve Rahu'nun kavuşumu ile oluşur. Mars ateş ve Rahu petroldür , birlikte alev alev yanarlar. Mars saldırganlık verir ve Rahu, Mars'ın niteliklerini yükselterek kişiyi şiddetlendirir ve eğer bu kombinasyon tarafından üretilen muazzam enerji düzgün bir şekilde kanalize edilmezse, o zaman kişi yasadışı faaliyetlerde de bulunabilir. Mars, faaliyet anlamına gelir ve Rahu hayal gücünü gösterir, bu yüzden de çoğu zaman bu kombinasyon kişileri kararsız hale getirir. 

Transit etkisinde ise bu Yoga oluştuğunda şok edici olaylara, korkunç kazalara, terör olaylarına ve benzeri olaylara tanık olma potansiyelimizi artırır.

Yaygın olarak bilindiği gibi, Mars enerji, eylem, dayanıklılık, cesaret, irade gücü, kendine hakim olma ve güven , yıkıldığımız yerden tekrar ayağa kalkma ve arzularımıza icra etme ilhamı veren tüm bu konular gibi önemli alanları temsil eden gezegendir! İyi yerleşmiş bir Mars büyük bir nimet gibi davranır ve bir kişiye ulaşmak istediği şeyleri yapması için güç verir. Peki ya Mars gölgeli gezegen Rahu'nun gölgesinde ise ? Cevapları almak için okumaya devam edin ...

Vedik astrolojide yaygın olan tanımına göre, eğer Mars bir burç içine Rahu veya Ketu ile birlikte ise Angarak Yoga/dosha oluşur ve bu durum harita sahibine ciddi yaralanmalar ve hatta erken ölüm gibi çok ciddi sorunlar yaratabilir.

Peki hangi durumda bu yoga iyi etkiler verir iken hangi durumda kötü etkiler verir ? 

Mars'ın Rahu ile muhtemel kombinasyonları göz önüne alındığında, genel olarak dört kombinasyon olabilir. 
1. Pozitif Mars ve pozitif Rahu'nun bir birleşimi; pozitif etki verir.
2. Pozitif Mars ve negatif Rahu'nun bir kombinasyonu; negatif etki verir. ***
3. Negatif Mars'ın pozitif Rahu ile negatif bir kombinasyonu ; pozitif etki verir. 
4. Negatif Mars ve negatif Rahu'nun bir kombinasyonu , negatif etki verir. ***

Bunun nedeni, Yoganın / doshanın bir haritada oluşması için Rahu'nun negatif olması gerekliliğidir.  

Öte yandan, pozitif Rahu, iyi ya da çok iyi niteliklere sahip olduğunda ve Mars tarafından verilen niteliklere değer katabilir; eğer Mars pozitifse bu etkiyi çok daha iyi onuma getirebilir. Bu nedenle, Angarak Yoga Rahu’nun pozitif olduğu konumlarda oluşmaz. Benzer bir açıklama Mars-Ketu kombinasyonları için de kullanılabilir ve bu iki gezegenin dört olası kombinasyonundan sadece ikisi Ketu'nun olumsuz çalıştığı burçta Angarak Yoga oluşturabilir. Şimdilik koumunz bu değil ama demiş olalım …

Şimdi Mars ve Rahu durumunda bu kombinasyonlara tek tek bakalım; tüm bu durumlarda ne olabileceğini konuşalım . 

Pozitif Mars, haritanın herhangi bir evinde negatif Rahu ile kavuşumda ise , Angarak Yoga, negatif Rahu, Mars'ı etkileyebileceğinden oluşur. Bu durumda kavuşumun olduğu eve ve burca bağlı olarak , kişi hayatının birçok alanıyla ilgili birçok sorunla birlikte yaşamak zorunda kalır. 

İkinci kombinasyona olan, maleik Mars'ın maleik Rahu ile birleşimi , yani negatif Mars ve negatif Rahu kombinasyonu Angarak Yoga da oluşturur ve bu tip Angarak Yoga kişi için daha da zararlı olabilir. Çünkü bu durumda hem Mars hem de Rahu negatiftir. Bu nedenle maleik Rahu, Mars'ın önemini olumsuz etkileyebilir, maleik Mars ise Rahu'nun önemini olumsuz yönde etkileyebilir. Sonuç olarak, yoganın oluştuğu ev ve burç konularına göre kişi aşırı türde sorunlar yaşayabilir.

Üçüncü olasılık göz önüne alındığında ise, maleik Mars'ın faydalı Rahu ile kombinasyonu, Angarak Yoga'nın oluşmasına yol açmaz çünkü Rahu bu arada olumlu. 

Dördüncü olası kombinasyon, pozitif Mars'ın pozitif Rahu ile birleşimidir. Bu, her iki gezegen de pozitif olduğu için Angarak Yoga'yı asla oluşturamayacaktır. Aksine, bu kombinasyon, zamanlarında ve kendi kategorilerinde kişiye en iyisi olma becerisi verecektir.

Bu dört kombinasyon durumunda sonuçların farklı olduğunu anladığımıza göre , sadece Rahu'nun Mars'la birleşmesi nedeniyle bir burçta oluşmuş sayılmaması gerektiğini anlamış olduk. Benzer açıklamalar Mars'ın Ketu ile olan kombinasyonları için de kullanılabilir. 

Bundan sonra, Angarak Yoga'nın neden olabileceği negatif sonuçların miktarını belirlemek için Rahu ve Mars'ın gücü kontrol edilir. Bu gezegenlerin aktivite seviyesi de kontrol edilir ve ancak o zaman Angarak Yoga'nın net gücüne karar verilir. 

Öte yandan, eğer Angarak Yoga bir haritada mevcutsa; haritanın genel teması negatiftir ve Pitra Dosh veya Kaal Sarp Yog gibi bir başka kötü Yoga da vardır ise sonuçlar felaket olabilir. Bu kişi ciddi sağlık sorunları, aşırı yoksulluk, hapis cezası veya hatta erken ölümden muzdarip olabilir. Bu nedenle içinde Angarak Yoga bulunan bir haritanın dikkatlice ve gerekli özen ile kontrol edilmesi gerekir , çünkü bu kombinasyon hayati sonuçları önemli ölçüde değiştirebilir. 

Neyse şimdi gelelim 2019 yılının Mayıs ayında oluşacak olan Angarak Yoga etkilerine … İkizler burcunda Mayıs 2019 ile Temmuz 2019 arasında Mars – Rahu kavuşumu yaşanacak . 

İkizler burcunda Rahu yüceldiği için , pozitif bir Rahu ile Mars kavuşum yapacak , her ne kadar İkizlerde Mars negatif olsa da … Çok şükür yırttık … Tabi ki negatif etkiler olmasa da, tam karşıda Yay burcunda Saturn ve Ketu her ikisi de Retro harekette  olacağından , biraz sarsılacağız. 

Peki burçlar hangi alanda sarsılacaklar … Lütfen ay burcunuza göre okuyunuz…

Balık burcu :  4. evde Angarak yoga transiti ile anneniz ile çatışmalar ve hoş olmayan durumlar yaşayabilirsiniz. Aile üyeleriyle hayat görüşlerinde farklılıklar yaşayabilirsiniz ve ilaveten ilişkiler daha da gerginleşebilir. Yurtdışı seyahat için şansınız olabilir.  Eşiniz ile ateşli tartışmalara girebilirsiniz. Çocuklar nedeniyle de sorunlar yaşanabilir. 

Kova Burcu : 5. Evdeki Angarak yoga transiti izi sanatta, sporda ve macerada üstün yapabilir ve sizi büyük bir enerji ile doldurur. Kumar ve hisse senedi  piyasasına merak salabilirsiniz.  Romantik ilişkiler ise bu dönemde bozulabilir. 

Oğlak Burcu : 6 evde Angarak yoga transiti ile yaşlılar ile hastalıkları günde olabilir.  Otoriteler ile çatışmalar ve  iş yerinde görüş farklılıkları gündeme gelebilir. Çok sık seyahat etmek mesleğinizin bir parçası haline gelebilir. Mahkeme davalarında küçük sorunlar yaşanabilir.

Yay burcu : 7. evde Angarak yoga transiti ile boşanma veya partnerden ayrılık gündeme gelebilir.  Aile içi şiddet yaşanabilir  ve iftiralara katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca evlilik dışı ilişkiler de yaşanabilir bu dönemde. 

Akrep Burcu : 8 . evde Angarak Yoga transiti ile  kanuni konularda korkunç kavga içine girebilirsiniz. Bu yoga, kaza ihtimalini arttırıyor. Hatta ameliyat geçirmeniz gerekebilir. 

Terazi Burcu : 9. evdeki Angarak yoga transiti ile daha fazla çalışma için yurtdışına gitmeniz gerekebilir. Gurular, öğretmenler ve bilgili insanlar ile çatışmalar yaşanması olası olur .

Başak burcu : 10 . evdeki transit  kavgaları ve yaşlılar ile görüş farklılıklarını gündeme getirebilir. İş nedeniyle seyahat ederken, işyerinde arkanızdan konuşulanlar kulağınıza gelebilir. 

Aslan Burcu : 11. evdeki Angarak yoga transiti  esnasında arkadaşlarınız ve abla veya ağabey ile kavga edebilirsiniz. Para ödünç verme iş, medya, sinema ve hisse piyasaları konularında da kayıplar söz konusu olabilir. 

Yengeç Burcu : 12. evde Angarak yoga transiti esnasında yurtdışına gönderebilirsiniz. Aynı zamanda lüks eşyalar için çok fazla harcama yapabilir ve beklenmeyen büyük kayıplar nedeniyle üzülebilirsiniz. 

İkizler burcu : 1 evde bu transit etkisi sizi kızgın ve sinirli yapar. Hemen tepki vermek isteyebilirsiniz çoğu konuda. Sağduyulu, düşünce veya anlayış olmadan hemen hareket edebilir, kavgaya karışabilir ve zaman zaman çok düşüncesiz, duyarsız ve ayrıca katı olabilirsiniz. Sakin kuzular … 

Boğa burcu :  2. Evdeki bu transit yoga sizi  dürüstlükten uzak tutabilir ve yalana eğimli yapabilir. Yüksek sesle konuşabilir ve sık sık yalan söyleyebilirsiniz. Sivrileşebilir diliniz. Bu süreçte çok para kazanmak için yoğun istek artar ve fırsat bulunur ise  yasadışı kaynaklarını kullanmamak için hiçbir sakınca kalmayabilir. 

Koç burcu : 3. Evdeki Angarak Yoga transiti , sizi mükemmel bir hatip ya da ateşli bir yaklaşıma sahip bir yazar yapar. Ancak aynı zamanda büyük bir alaycı uslup da  verebilir. Söylemlerinizde ve konuşmada açık ve net olacaksınız. İsteyipte diyemediklerinizi , uhde kalmışları teker teker diyeceksiniz. 

Tabi ki en doğrusunu göklerde burçlar yaratan Rabbim bilir. 
Herkeslere hayırlı olması dileğiyle 
Şimdilik benden bu kadar , takipte kalın 

Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: