26 March 2019

10 Nisan 2019 - 11 Ağustos 2019 : 123 Günlük Jupiter Retrosu : Allah Bir Kapıyı Kaparsa Başka Kapı Açar !!!


Jüpiter, sevgili Güneşimizin etrafında tam bir dönüş yapmak için on iki yıl dolanır durur. Her yıl, istisnasız olarak da Jüpiter geriye hareket yapar. Bu süre yaklaşık 120 gün sürer ve bu dönemde inanç sistemimize, vizyonlarımıza ve yaşamla ilişki kurma yöntemlerine daha derinlemesine bakarız genelde. 

Jüpiter, şans, genişleme, büyüme, cömertlik, diğer insanlarla ve dünyayla etkileşime geçen bilgelik, yüksek öğrenim, din, hukuk ve felsefe gezegeni, yani yararlı gezegenlerden biri. Dokunduğunda olay ne olursa olsun kolaylaşır. Böylece, gerilediğinde, enerji geriye doğru ve içe doğru gider, ancak faydaları hala inkar edilemez boyutta devam etmektedir. Sadece fırsatlar bekleyeceğiniz şekilde ortaya çıkmazlar ve dışarıya doğru tezahür etmezler.

Bir bakıma, Jüpiter retrosu Satürn'ün transit gibi görünebilir. Aradaki fark Satürn vermez , ama Jupiter verir bereketini . Satürn sadece alır. Jupiter retrosu bittiğinde, yeni bir şeyler inşa edebileceğiniz veya yerleştirebileceğiniz boş bir yer bırakır, yeni şeyler getirir veya yeni bir şeyler inşa eder, genellikle yeni bir tutum veya görünüm.

2019 yılında da Jüpiter olağan Retrolarından birini yapacak. 
Gerileme başlama tarihi : 10 Nisan 2019
İleri harekete geçme tarihi : 11 Ağustos 2019
Toplam retrograde hareket süresi : 123 gün

Bu zaman aslında uzun bir süre gibi gözükebilir, ancak hayatınıza geriye dönüp Jupiter retro zamanlarına tekrar bakarsanız muhtemelen planlanan şekilde işe yaramıyormuş gibi görünüyorsa da retro sonrasında daha iyi bir sen olarak ortaya çıktınız demektir. Bu arada, Jüpiter Retrosu, istediklerinizi almadığınız zamanlarla çakışabilir, ancak ihtiyacınız olanı elde etmenize mutlaka yardım edecektir. 

Peki neler olur Jupiter gerilemesi sırasında ? Bir kaç örnek vereyim...

Bir Jüpiter gerilemesi sırasında, genç bir kadın uzun vadede  kendine eziyet verecek olan bir ilişkisini ve sevdiceğinin onu sevmeyeceğini fark eder. Bu süre zarfında, kendine değer vermeyi öğrenir.

Jüpiter gerilemesi sırasında, bir zamanlar zengin bir fahişe olan bir kadın kendisi için üzülüyor, çünkü bütün parasını kaybetmiştir. Hayatı boyunca ilk kez hayatının bittiğini düşündüğü zaman, onu sevdiği bir adamla tanıştırır ve bu sefer erkek onu satın alamayacağını anlar...

Jüpiter gerilemesi sırasında, bir kadının aniden planları alt üst oluyor , büyük bir şehre gitmek hiç istemezken , içinde yaşadığı ve aşık olduğu küçük şehirde iş aramak zorunda kalıyor , ama işi kapamıyor ve taşınmak zorunda kalıyor. Büyük şehire geldiğinde harika bir iş çıkarıyor, arkadaşlar edinip harika bir erkek arkadaş buluyor.

Jüpiter gerilemesi sırasında, bir erkek kendi hukuk firmasından vaz geçmek zorunda kalır. Avukat olmasına rağmen ortağı onu dolandırmıştır , ortak olmaz. Gerçekten istediği şeyin tek başına sonuçlanacağını fark eder. Kendi firmasını kuruyor ve tek başına patron oluyor. 

Kelimenin tam anlamıyla Jupiter retroları için Allah bir kapıyı kapatırsa , başka kapıyı açar diyebiliriz.

Jüpiter Retrosu Merkür retrosu gibi değildir. Aslında işleri berbat etmez. Karışıklık yaratmaz ve işlerin durmasını neden olmaz. Bu nedenle Jüpiter gerilerken , mutlaka, üç - beş ay boyunca şansınızın kötü olduğu anlamına gelmiyor . Aslında, Jupiter ile olan genişleme, şans, büyüme, kazanma ve iyi şeylerin hepsinin içeride gerçekleştiği anlamına geliyor , farkında değilsin , evren senin için bir güzellik planı yapıyor. 

İşin özü, Jupiter retrosu bedenimizin içine koyduğunuz kalorileri yakmadığınız anlamına gelir ve içten dışa büyümeye başlarsınız. Jüpiter Retrosu sırasında diyetinizi sıkı takip edin, kilo verme kolaylaşır. Aslında, katı bir diyet veya yeni bir yeme yaşam tarzı başlatıyorsanız, bunu yapmak için en iyi zamanlardan biri Jüpiter retrosudur ...

Fakat büyük olasılıkla bir kişi olarak büyüyorsun. Sen olgunlaşıyorsun ve yaşı değil kalbi ısıtan türden bir büyüme. İstediğin zaman istediğiniz şeyi almazsınız, ancak aldığınız şey genellikle beklenmedik ve çok daha iyi olur . Hayatında bunun nasıl olacağı Jüpiter'in gerilediği yere bağlıdır.

Örneğin, Jüpiter 7. evde gerileyecek olursa, ilişkileriniz o denli sorunsuz ilerleyebilir, ancak sizden bir şeyler alır. Siz ikinizi birlikte yakınlaştıran bir arkadaşınızla bir sıkıntıya düşebilirsiniz. Veya, onların sizin için doğru olmadığını farkedebilir ve sana göre birisini bulursun. Veya, daha önce birlikte çalışmadığınız kişilerle profesyonel ortaklıklar kurduğunuzu görebilirsiniz, ancak sonuçta sizin için iyi bir sonuç elde edilir. 

Deneyimlemeyi istemedin, ancak deneyim hayatınızı kendiniz için yaratamadığınız bir şekilde zenginleştiriyor.

Jüpiter retrograd ile nasıl başedilir ?

Geriye doğru giderken, özellikle kendi aklınız dışındaki dünyayla uğraşmanız gerektiriyorsa, yeni bir şey başlatmamak en iyisidir. İstediğinizi elde etmek biraz deneme yanılma egzersizi yaptırabilir , ancak retro sırasında bunu tamamlayamazsınız bile, işe yarayacaktır.

Dünyadaki her şeyi zorlamamanın tam zamanıdır. Bir şeyler işe yaramazsa, savaşmak zorunda kaldığında savaşmak en iyisidir. Diyelim ki, uyguladığınız ve görüştüğünüz rüya iş başka birine gittiğinde, daha iyi bir şey geliyor ve bu hayal edemeyeceğiniz bir şey olabilir demektir. Evren daha iyisini vermek için bazen yer açmak isteyebilir. İstemeli de zaten ...

Jüpiter retrosu aslında sizin için hayırlı olan şeylerin evren tararfından hazırlandığı zamandır, sizin istediğinizin şeylerin değil. Her zaman kendimiz için en iyisini istemiyor olabiliriz. 😐😐😐

Elit bir üniversitede en iyi tıp programına girmeyi istediğinizi düşünün. Rekabet şiddetli ve buna katlanmak zorundasınız. Ailen senin oraya gidip bir doktor olmanı istiyor. Öğretmenlerin senden  oraya gitmeni bekliyor. Oraya gideceğini varsaydın. Kendini mümkün olan en iyi şekilde hazırlamak için elinden gelen her şeyi yapın. Ama, kazanamadın. Harap durumdasın. Hayal ettiğin beyaz önlüğü giyemeyeceksin, hiç bir şey güzel olmayacak artık. Hayatının bittiğini düşünüyorsun.

Bir gün, caddeden aşağı doğru yürüyorsun ve bir oyun için bir broşür görüyorsun. Yapacak daha iyi bir işin yok ve meraklısın. Oyunculuk? Kaybedecek bir şeyin yok, bu yüzden sen de deneyeyim bari diyorsun . Çalışırken, oyunculuğu sevdiğini fark ettin. Gerçekten istediğin şey buymuş aslında , iyi bir oyuncu olmak , doktorculuk oynamak değil. 

O zaman, iyi bir öğrenci, iyi bir çocuk olmaya ve doktor olmaya çalışarak insanları mutlu etmeye çalıştığın süre boyunca sadece bir aktörün yaptığı gibi rol oynadığınızı fark ettin işte . Bu fark ediş bir nimet değil mi ? 

Jüpiter retrosu bir nimetidir.

Retro esnasında, gerçekten ne istediğinize odaklanın. Böylece gerçekte ne istediğinizi anlayamadan devinip dururken , bazı değişiklikler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bunu yapmanın tam zamanı işte şimdi. Olabilecek hayal kırıklıklarıyla savaşma. Onları yanlışı daha fazla yapmanızı engelleyen nimetler olarak kabul edin . Allah bir kapıyı kapatırsa , daha hayırlı bir kapıyı açacağı için kapanmıştır sana o kapı...

Peki doğum haritasında Jupiter retro olanlar ise ne yapacak ? 

Doğum haritasında Jüpiter'in retro olması ise özellikle ekstra gelişmeye ihtiyaç duyan yaşam alanlarını veya kişilik özelliklerini ve davranışlarını gösterir. Jüpiter geniş görüşlü, mutlu, rahat ve içeriklidir. Sağlıklı bir Jüpiter felsefi ve manevi bakış açısıyla sürekli büyüyor ve genişliyor. Amaç, sosyal statü, din, kültürel veya etnik kökene bakılmaksızın herkese hayırsever, cömert, samimi ve misafirperver olmaktır.

Natal haritada Jüpiter gerilemesi, açgözlülük, bencillik, oburluk, savurganlık, israf veya kendine hakikilik gösterebilir. Bağımlılık, hoşgörüsüzlük, bağnazlık, cehalet veya gösteriş sizi alıkoyabilir. Jüpiter retrosunun üzerinde yoğunlaştığı şey, kişisel ve manevi büyümenizi engelleyen her şeydir. Olaylar veya ilişkiler, özellikle Jüpiter'in geriye dönük evrelerinde bu yaşantının sorun alanını güçlendirecektir.

Transit yapan Jüpiter gerilemesi ise her 13 ayda bir düzenli bir döngü olup yaklaşık 4 - 5 ay arası sürmektedir. Jüpiter retro transiti felsefi veya ruhsal içgözlem ve düşüncenin bir zaman temsil eder. Büyüme ve gelişme, mutluluk ve başarı içeren belirli konularla uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Jüpiter gerilemesi, üzerinde çalışmanız gereken her büyümenin çok önemli olduğu anlamına gelir, devam etmeden önce stok almak ve her şeyi emreden emin olmak için fazladan zaman gereklidir. Aradığınız iyi servet, yeni romantizm veya artan servet almaya hazır olduğunuzdan emin olmak için test edilmiş olabilirsiniz.

Açgözlülük veya bağımlılık gibi zorlu davranışlar belki de kontrol dışı kaldı. Bu durumda, Jüpiter retrograd aylar sorunu tanımak ve kabul etmek için bir şans sunacak. İşler, kontrolsüzleşebilir ki, sizi cehaletten kurtarmak için müdahalenin veya bazı sert olayların oluşması gerekebilir. Jüpiter istasyonlarını yönlendirdikten sonra, ilgili konularda anlaşmaya varmalı ve nihai başarı ve mutluluğa doğru ilerlemeye hazır olmalısınız.

Retro zamanında burçlar nelere dikkat etmeli , ay burcunuza göre bakalım ...

Koç: Ruhsal uygulamalarınıza derin psikolojik anlayış getirin. Zamanınızı öldüren ve sizi ıvır zıvır konular için suçlayan arkadaşlardan uzaklaşın.

Boğa :   En yüksek manevi ilkelerinizi çağırırken karanlık güç oyunları üzerinde keskin bir gözle bakarak başkalarıyla bağ kurma becerinizi geliştirmenin yollarını farkettirecek size .

İkizler : Sağlıklı yaşam için her şey , diyet, egzersiz ve kendini bakım gibi diğer görüşleri manipüle kaçınmak gibi kendiniz sevgi dolu ve manevi arkadaşlar edinme 

Yengeç: Mali sözleşmelerinizi şeffaf tutarken, hobileri veya yaratıcı gayretleri içererek sizi mutlu eden tutkuyu yeniden ateşleyin. Kariyer konusunda bir prensip geliştirin. 

Aslan: Evdeki durumunuzu tekrar gözden geçirin; tatile çıkın . 

Başak: Kardeşlerinizle yeniden bağlantı kurun. Zindelik hedefleri belirleyin ve onlara bağlı kalın ve aynı zamanda manevi özlemlerine kulak verin.

Terazi: Zenginliğe ulaşmak için gelir potansiyelinizi gözden geçirin. Zaman yok edenlerden kaçının veya iş ortaklarınızdan en iyisini beklediğiniz gibi yaratıcılığının zıplamasını isteyin.

Akrep : Birçok hediyenizi fark edin ve kendinizi kutlayın, ancak zamanınızı herhangi bir aile üyesinin kurbanı olarak karcamaktan kaçının.

Yay: İçindeki müziğinle kendini geri çekilirken kendine yeniden bağlan ,ibadet edin , meditasyon yapın ve dua edin. Negatif sözcükler veya mesajlar tarafından manipüle edilmekten kaçının. Yaratıcı deha ile bağlantı kurun . 

Oğlak: Arkadaşlarınıza ve sosyal gruplarınıza tekrar bağlanın; kabilenizi bulmaya hazır olun. Mali hedeflerinize dikkat edin. 

Kova: Kariyer hedeflerinize kendinize güven ve güç verin. Yansıma ve zaman yönetimi için zaman öldüren işlerden kaçının ve enerjinizi dengeli harcayın.

Balık: Dininizi ve felsefi inancınızı inceleyin. Başkalarının pilinizi boşaltmasına izin vermeyin; ibadet yerlerine , kutsal mabedlere  kapanın . Mali hedeflerinizi açıkça inceleyin.

Peki geldik en çok merak edilen noktaya ... Bu Jupiter retrosunda burçlar için Allah hangi kapıyı kapatırken , diğer kapıyı açacak? Ay burcunuza göre bakalım … Jupiterin Ay burcunuza göre retro döneminde Rabbimin sizlere açacağı kapılar şöyle olacak ...

Ay akrep için Rabbimin açacağı kapı : Olumsuz koşullardan korkma. Batılı astrolojide Jüpiter radikal Ay'ın üzerinden geçişle iyi kabul edilir. Hindu astrolojisinde o kadar değil; malesef ...

Ay balık Rabbimin açacağı kapı: Mutluluk, arttırılmış prestij, başkalarından saygı kazanmak için fırsatlar 

Ay kova Rabbimin açacağı kapı : Alçakgönüllülük ve kaybolan saygının geri kazanılması fırsatları 

Ay oğlak Rabbimin açacağı kapı : Mutluluk, para kazanmak için fırsatlar 

Ay yay Rabbimin açacağı kapı : Hastalık, korkuyu yenmek için cesaret 

Ay terazi Rabbimin açacağı kapı : Para ve mal kazanımı için fırsatlar 

Ay başak  Rabbimin açacağı kapı : Korku, hastalık için mücadele gücü 

Ay aslan Rabbimin açacağı kapı  : Kayıp, korkuyu yenmek için cesaret 

Ay yengeç Rabbimin açacağı kapı  : Kazanç, mutluluk fırsatları 

Ay ikizler  Rabbimin açacağı kapı : Hastalık, sıkıntıyı çözmek için çözüm yolları 

Ay boğa  için Rabbimin açacağı kapı : Saygı, mutluluk kazanmak için fırsatlar 

Ay koç için Rabbimin açacağı kapı: Zahmet, hem fiziksel hem de zihinsel sorunları çözmek için çözüm yolları 

Rabbim dualarınızı kabul etsin , hayırlı gibi görünen hayırsız kapıların kapanacağı , hayırlı kapıların açılacağı retrolarınız olsun ...

Daha daha da yazmak isterdim , ancak oldu kafalar bir milyon , gerisi sonra... zira bebem uyandı … 😜😜😜

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın

Yıldızlara Fısıldayan Kadın
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: